Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 20.09.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема не, теб не те чета изобщо [re: DeltaVpn]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.02.10 10:49



Ти си доста ограничен, тъповат и няма какво да се прочете в мненията ти. Нищо лично.



Тема Знам, типично за [re: Kиpo]  
Автор DeltaVpn (новак)
Публикувано01.02.10 17:29



тактиката на един трол. Когато му пкозваш факти, бяга по тъча, не чете.
Само ще ти кажа, че не си убедителен в нито едно твое твърдение. Разполагам с неограничен достъп до всички научни пулбикации в света, при това имам VIP безплатни акаунти. При това положение не бих тръгнал да чета статии, нито в Гуугъл, нито статии на разни "български гаражни гении", относно наука, пък и била тя Климатология.

Когато видя от теб или някой друг "скептик", статия подобна на тази, която ти показах, в нея всяко число е проверено, тогава това би могло да послужи за респект, не само за мен, а за цялата наука. Голяма част от "скептиците" не са приемани на сериозно. Нито от науката, нито от държавата. Тогава защо аз трябва да го правя?



Досега не съм срещнал твоето име някъде в научната литература. Ще се радвам да го видия. Дрезай.



"Dinosaurs never saw what hit them"

Редактирано от DeltaVpn на 01.02.10 17:45.



Тема Re: Знам, типично за [re: DeltaVpn]  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано01.02.10 20:17



Разполагам с неограничен достъп до всички научни пулбикации в света, при това имам VIP безплатни акаунти.

Аферим, машаллах!
"Това едва ли ще ви помогне.."...както пееше Тодор Колев в една песен!
Ден се вика..Скромността е за тия, които нямат други качества!
А при теб, качества да иска човек!





Тема Re: Практика ли е да четеш избирателно [re: DeltaVpn]  
Автор ниkoлaй_дc (Гого)
Публикувано01.02.10 20:30



"Evidence suggests that major El Ninos may produce unusually cold winters in Europe and that the stratosphere may play a role in this effect"

А това изречение, може ли да ни го преведете на български?

Дали отговаря на по-горното Ви твърдение:

<цитат>
Прочете ли последните статии в Journal of Geophysical Research за връзката между Ел Нино и студеното време в Европa?. Оказва се, че двете събития са свързани.

Преди време се чудеше, как така хем Ел Нино е в силата си, хем в Европа е студ? Ето че има отговор. Ел Нино има връзка с вихрите над Арктика през стратосферата, a оттам директен link към времето в Европа. Повечко подробности в научните публикации.
</цитат>



Тема Пак четем избирателно,а ? [re: ниkoлaй_дc]  
Автор DeltaVpn (новак)
Публикувано01.02.10 23:48



Ти какво ще разбереш, ако отделим една две думи от едно изречение. Да кажем, думата "молекула".

Каква молекула? В какъв процес участва тази молекула? Ниенте.

Същото е и с "А това изречение, може ли да ни го преведете на български?"
Evidence suggests that major El Ninos may produce unusually cold winters in Europe...

Хубаво наблягаш на may, обаче си пропуснал думичката Evidence. Това значи, че не бай Гошо от 8-мия етаж е предположил нещо докато е гледал тавана, а има физическа наблюдаема Evidence, която не е наблюдавана преди това.
Затова хората са написали статията. Защото имат данни за нещо ново.

Ако имаш нещо против, напиши нова статия, в която оспорваш данните към въпросния Evidence. С писане по форуми наука не става.



"Dinosaurs never saw what hit them"

Тема Re: Знам, типично за [re: gogo163]  
Автор DeltaVpn (новак)
Публикувано01.02.10 23:51



Помага, помага. А заключенията ти си ги запази само за теб. И без това другаде не важат.



"Dinosaurs never saw what hit them"

Тема точно това [re: ниkoлaй_дc]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.02.10 00:01



имах предвид в първия си отговор до униката. Не си струва да си губите времето в разговор с него, това е напълно излишен благотворителен жест.





Тема Re: Пак четем избирателно,а ? [re: DeltaVpn]  
Автор ниkoлaй_дc (Гого)
Публикувано02.02.10 00:01



Знам, че Ви доста свободно импретирате всекакви закони и т.н.
Ама, чак пък толкова лев превод ...

Все пак Ви призовавам преведете цялото изречени и после дайте и Вашата интерпретация.
Все пак, може би моят англиски е силно ограничен и немога да видя нищо освен

'предположение базирано на некво доказателсто/наблюдение на авторите, че голем Ел Нинийо може би (по слабо от може би на Български) продюсва необичайно студени зими в Европа, като северното незнам си кво може би играе роля.'

От тази доста луус конструкция Вие искарахте
долното:
<цитат>
Прочете ли последните статии в Journal of Geophysical Research за връзката между Ел Нино и студеното време в Европa?. Оказва се, че двете събития са свързани.

Преди време се чудеше, как така хем Ел Нино е в силата си, хем в Европа е студ? Ето че има отговор. Ел Нино има връзка с вихрите над Арктика през стратосферата, a оттам директен link към времето в Европа. Повечко подробности в научните публикации.
</цитат>

От горното, нито едно от Вашите съждения не се подкрепя.
Разбира се, неизключвам Вие да имате по-пълна информация от тези автори, койот сте цитирали.



Тема Re: Скептиците?! [re: DeltaVpn]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано02.02.10 19:36



Аз нещо не вденах, може би защото до повече от 5 не мога да броя, а и не съм метеоролог, а историк.
Значи, ако следваме логиката на световно известните институти, за които вие имате неограничен Вип достъп, излиза, че заради горенето на кравешки фъшкии из Индия и разни други въглеводороди из останалите пущинаци на нашата мила планета, на Земята започвало и вече едва ли не било в разгара си Глобалното Затопляне. Хубаво, да речем, че приемем тези им теории - защото досега те са си чисто и просто теории, но ако ние - хората - сме причина за сегашното/настояще/бъдеще Затопляне, то как ще се обясни подобен феномен в миналото?!

Знаете ли, че Европа по време на последния Ледников период е била място, успешно конкуриращо днешен Северен Сибир?! И след това хоп, за има нема и няколко века всичко се разтопило, изтребило де що има космат носорог, мамут и прочие добитък и започнало Затоплянето? Как тогава се е случило такова нещо щом човечеството е било един файтон хора?



Или айде да вземе скорошен пример - Затоплянето в Ранното Средновековие, когато в Гренландия са расли ябълки, в Англия са отглеждали лози - и то не декоративни, а от копринените буби, отглеждани от черниците в Англия английската кралица е носила копринени чорапи? И изведнъж хоп Малък Ледников период. Тук навярно сигурно пак ще посочите с пръст антропогенния фактор, но точно по това време най-развитата технология и при най-добро желание не е можела да произведе достътчно затопляне за огряване на Уестминстърския дворец през зимата, какво остава за атмосферата.

Сега чета разни неща, че и на Марс започвало затопляне. Сигурно и там е виновен антропогенният фактор - все пак Викингите и разни други земни сонди не са се телепортирали до там, а гориво горят.



Тема Re: Скептиците?! [re: Morrigan*]  
Автор DeltaVpn (новак)
Публикувано02.02.10 22:52



Случаят с Индия е страшен, а горенето на фашкии е документирано от сателити. Само погледни, каква е популацията на Индия. Всичко това, рано или късно ще ни се стовари на нашия джоб. Ще го плащаме задружно, като държава член на ЕС. От доста години Индия се опитва да овладее демографията си, включително с кастрации. Файда няма.
Няма да говорим за Африка, където положението е още по-трагично. Щем, нещем ще плащаме от нашия джоб и за там. Тук не става дума за теории, а за катастрофа.
Всичкото това население иска да яде. Въпросът е откъде ще се намери храна, колко енергия ще израсходим за нея, колко отпадъци ще останат след това, и къде ще ги кътаме.
Аз не съм историк, но знам, че в Ню Мексико вече има режим на водата. Хората чакат на опашки водоноските по кварталите. Това е в най-големият мегаполис в света, в 21-ви век, когато уж трябва да сме решили тези проблеми.

Сега ти как връзваш всичко това със затоплянето на планетите и слънчевата активност?
Обясни ми, как точно слънчевата активност ускорява популяцията на човечеството?
И след това дай някаква идея, кой ще плаща за нуждите на това човечество, включително и за отпадъците, които то създава?
Понеже си историк, добре знаеш, че в миналото човечество е било далеч по-малко. Имало е много повече диви места. А сега е масова сеч, с цел изхранване на новата популация.

Защо Китай планира изграждането на воден канал от Тибет до Пекин? Колко ще струва този мегаломански проект? Колко гориво ще се изхаби за него? Колко работна ръка? Колко храна за нея? Колко отпадъци ще има? Колко унищожени земи?

Тези неща не са свързани с Марс. Това е антропогенния фактор, и той нанася големи последици. Проблемът е, че ние не си правим сметката, колко ще ни струва. Правим се на разсеяни. А тя сметката за плащане расте всеки ден, но никой не знае с колко?

И пак да повторя. Тази сметка ще я плащаме всички, аз, ти, Киро, и т.н. Ще ни го лепнат административно. Ще плащаме, както за унищожената от антропогенния фактор природа, така и за нейната рекултивация. Т.е. ще плащаме 2-ва пъти. Само трябва да разберем, колко точно трябва да платим.

"Dinosaurs never saw what hit them"

Редактирано от DeltaVpn на 02.02.10 22:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.