Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 28.04.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се обяснява  
Автор M.M. (кхмер)
Публикувано06.01.10 17:02



Разликата с 10-15-20 градуса надолу и то зимата и не инцидентно ами почти за постоянно в Северозападнала България с останалата част от страната? Тамън се стопи миналия сняг и наваля нов който едвам се постапя при температурния рекорд от 1 градуса над нулата в късния следобед, a в софия е 15?



Тема воините-прикривачинови [re: M.M.]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.01.10 00:11



там са повече.



Тема Re: воините-прикривачинови [re: Kиpo]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано07.01.10 08:23



то пък тука кво сънуване пада...



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: воините-прикривачинови [re: Kиpo]  
Автор M.M. (кхмер)
Публикувано07.01.10 12:05



Явно един се излекувал от сектантската зараза (тоест аз), а други се заразяват (тоест ти). Сериозно питам предвид неголямата надморска височина и като гледам по телевизията тия пролетно-летни температири се чудя. Е го Враца досами Балкана има и 20+ градуса. При нас удари цели 5 тогава. Кофти мъглата от Дунава която осира всеки опит за повишение на температирата не може да е единствената причина.



Тема Аре де кой ще обясни?нови [re: M.M.]  
Автор M.M. (кхмер)
Публикувано07.01.10 19:29



София 13 градуса,а Видин цееели 2.Писна ми ще емигрирам





Тема Re: Как се обясняванови [re: M.M.]  
Автор misacho (непознат)
Публикувано07.01.10 20:09



той Киро няма да ти каже щот си мисли че всички знаят плюс сега се кефи че е топло ,но другата седмица по това време ще му замръзнат партенките.Иначе югозападен вятър, породен от средиземноморски циклончета малки и досадни през зимата.Плюс много студеният полярен въздух който се спуска от север в западна Европа и тласка на изток по топлия средиземноморски на изток.А Враца се пада под закрилата на 2000 метровата западна Стара планина която не позволява нахлуването на по топли средиземноморски въздушни маси неспособни да изтласкат студения подпланински въздух а само се плъзгат над него.Плюс на запад от Балканския полуостров е студено и в западна Бг е като при отворен хладилник в кухнята не духа вятър ама и държи по студено.Но пак казвам Но от другия четвъртък всичко си идва на мястото със сняг и не толкова студ ама пак няма да е това лигаво кировско време



Тема Re: Как се обясняванови [re: misacho]  
Автор M.M. (кхмер)
Публикувано07.01.10 23:52



Аз не знам дали си разбрал какво питам. От тука студът изобщо не си е тръгвал но ако си морж и се кефиш на 1-2 градуиса над нулата аз не съм!



Тема Re: Как се обясняванови [re: M.M.]  
Автор misacho (непознат)
Публикувано08.01.10 10:15



ами това ти казвам и аз.Враза или Монтана са на север от Стара планина и тя спира в преносът на по топъл средиземноморски въздух от юг.Студеният въздух е по0тежък и си стои ниско в града а топлият се плъга във височина и затова на 1700 метра е 15 градуса а долу 3.Иди в Лом и ще е по топло.Ама не се бой другата седмица ще е минус 10 при вас,яко а



Тема Re: Как се обясняванови [re: M.M.]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.01.10 18:08



@@@@@@@ написа:
..........................
....
Не знам на какво се дължи категоричната липса на вятър тук в момента...може би на Люлин планина или по-ниската надморска височина, макар и със 50-100 метра от Младост, Бъкстон и други добре загрени кварталчета в момента?


Топлият въздух, който се спуска от планината, засилен от гравитацията и едновременно от баричните сили успява да издуха ДОНЯКЪДЕ, до някакво малко разстояние от нея, студения долу(който е по-тежък и стои като клин отдолу).
Далеч от планинското препятствие и с намаляване на надморската височина, той пак остава (само частично смесвайки се) над тежкия студен клин. В Соф. поле е в по-слаба степен, а в Северозападна Бг е направо трагично и студеното мляко на дъното на паницата е почти неразредено и започва на няколко км от ръба и. Сега, когато няма слънце, ефектите са в чист вид и стигат крайността си.
Топлият въздух отгоре ближе като език тежкото масло отдолу, но не може да стигне до дъното на чинията, щото ръбът и дълбочината на съда му пречат:само успява да го затопли едва -едва и да обели почти незабележими слоеве отгоре, смесвайки го със топла слюнка .
В Източна Бг, където надморската височина е подчертано повече от тази на запад тоя ефект липсва:там паницата е съвсем плоска, даже повдигната по посока на близането, затова кучето веднага обира и изяжда или изхвърля от съда маслото.



Тема Re: Как се обясняванови [re: misacho]  
Автор M.M. (кхмер)
Публикувано08.01.10 18:23



Да бе намерил си куче със салам да плашиш. Днеска бепе цял 1 градус с една противна мъгла която не се разсея цял ден и още си я има.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.