Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 17.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Две неща:нови  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано28.12.09 23:23



Първо-Честита Коледа на всички клубари!!!

Второ--Промъкват се некви апокрифни информации, че глобалните температури на няколко планети се увеличават последните 14 години. Венера, Марс, Плутон и едит спътник...ТИтан май беше. Аз като виден сторонник на опазването на вселената от ГЗ и антропогенния причинител на това бедствие, задавам въпроса ребром

КОй разсели тия келемета из слънчевата система.....бълват парникови газове и са на път да изпържат тия толкова красиви планети и планетоиди.!!! Ама работа!





Тема ако трендът се задържинови [re: gogo163]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано29.12.09 20:43



- Европа(планетата-спътник) - на европейците!!! Ще стане годна за живеене, а с оня метан наоколо проблемът с отоплението е (пред)решен


Очаквам природозащитничките с искрящи очи и стиснати юмручета да ни скочат!



Тема Re: Две неща:нови [re: gogo163]  
Автор ниkoлaй_дc (Гого)
Публикувано29.12.09 22:12



А други апокрифи, говорят, че след Киото температурата на Земята паднала с 0.2 градуса.
Ако този тренд се задържи (т.е. от +0.6 до -0.2 за 20 г) то по графиката (експонентата 0.8 градуса промяна мна тренда) то през следващите 20 години ще имаме -0.8 градуса, послед -1.6, -3.2 (щот се засилва тренда нали) и така за 2090 общо до -6.2 градуса!
Трябва да се борим и да повишиме данъците на хората за да има за нашите иновационни компани.

Все пак зеленото/анти-зеленото лоби в САЩ има по 5 (повтарям пет) платени лобиста на конгресмен или сенатор и то във Вашингтон, без да бройм по щатите. Само застрахователните компании имат повече.

Даже Ексон Мобил вече е зелена компания и плаща на логисти за и против едновремено :-)



Тема Re: Две неща:нови [re: ниkoлaй_дc]  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано29.12.09 23:11



Даже Ексон Мобил вече е зелена компания и плаща на логисти за и против едновремено :-)

По мое скромно мнение петролните ковпании са флагманът и ковчежникът на тая дивотия, наречена ГЗ. Не ангажирам никой, аз така мисля, и моите логически постройки това сочат.

Господине(колега клубар), силно съм респектиран от стила ВИ и аргументацията в една предишна тема. Най-искрени уважения!





Тема Re: Две неща:нови [re: gogo163]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано29.12.09 23:44



Може и да има полза от цялата истерия около ГЗ. Като например да се сетят най-накрая, че петрола трябва да се използва като суровина за химическата промишленост, а не за гориво.



Тема Re: Две неща:нови [re: croesus]  
Автор ниkoлaй_дc (Гого)
Публикувано30.12.09 00:04



100% си прав.

Има много полужителни мерки, които могат да излезнат от алармистите, обаче, да ме прощават ама търговийка с СО2 и големи бюджети за "моделинг" на климата ...
Та сега и оная кукумявка от Германия да вика, не яжте месо!

Ми както пишеше в един друг форум, ми то тез зелените талибани ни карат всички виновни да се чустваме и да им даваме пари.

А Ексон Мобил купи 3 по-големина в САЩ производител на нат. газ и съответно стана подържник на ГЗ та да им дадат супсидии и там.



Тема Re: Две неща:нови [re: croesus]  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано30.12.09 00:16



Начи, това е така. Петрола за химията. Обаче е видно, че който владее енергията ще владее света. До сега владееха малка част от нещата. В момента се опитват да завладеят изцяло енергийния пазар, като дори не смятат да платят сметката. Най-чисто е да има една банда талибани с незнайно как дадени дипломи, дето за жълти стотинки ще свършат работата.
Петрол-химия-ток....какво му трябва на човек за да владее света.

А колко дървета може да се посадят със 100млрд годишно, но не това е целта и няма да говорим за това



Тема Re: Две неща: [re: gogo163]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано30.12.09 01:22



За това съм напълно съгласен. Даже мога да допълня, че принципа да се спират иновативни идеи и технологии, докато на определени хора не им се гарантира олигопол на новия пазар, се използва за какво ли не - от фармацевтика до автомобилостроене.

При всички положения обаче добива на електричество е много по-децентрализиран от добива на нефт и съотетно намалява зависимостта. За сегашните петролни двигатели просто няма смислена алтернатива, освен да се плаща на олигопола.



Тема Re: Две неща:нови [re: croesus]  
Автор ниkoлaй_дc (Гого)
Публикувано30.12.09 19:54



В момента са много по-евтини петролните двигатели, а и петрола е евтин.
Да не говорим, че една технология да стане ефективна като цена, трябва да има необходимата критична маса. А нито ел. двигател е там, нито пък някой от алтернативите.
За хибридите не говоря, щото те са смешни и много неефективни.

Гледах наскоро да си купя ел кола, ми то дори и шоковото и зареждане (требва ти станция за това) е час, час и полвина. А и колата една -> преработена корола.

Това само съм го чувал от колеги, не съм го проверявал и т.н. но КПД на ДВГ в момента е около 5 %, и при тези 5 % има дизели които правят 3-4 на сто и големи машини които имат под 10 на сто примерно 10В Туарега, а моя прави 12 на сто бензин :-( кат го карам на нанадолнище и е много по слаб като агрегат.

Така, че има мегдан да се усувършенстват двигателите, дано това да е резултата от алармистите.



Тема Re: Две неща:нови [re: ниkoлaй_дc]  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано30.12.09 23:04



но КПД на ДВГ в момента е около 5 %,

Стандартните стойности са за бензинови над 35%, а за дизели около 41%. ТЕоретично чикълът на Карно може да даде около 70%. Това по спомени, но числата са задоволително точни. Но не е в това проблемът, естествено.
А точно тия бутални мотори са изцедени до максимум...почни не е възможно да се оптимизира горенето.....а триенето сегашните технологии са безсилни да намалят. Така, че 70%те процента са блян. Електрическите коли са бъдещето, според мен, и там е борбата......кой и как ще владее тока и всички съпътстващи дейности.

А по този повод......
Еймъри Лавинс от института „Rocky Mountain“: „Сложната технология от всеки тип е атака срещу човешкото достойнство. Ще е почти катастрофално, ако открием източник на чиста, евтина и неограничена енергия, тъй като е съмнително как ще я ползваме.“ (“Complex technology of any sort is an assault on human dignity. It would be little short of disastrous for us to discover a source of clean, cheap, abundant energy, because of what we might do with it.” – Amory Lovins, Rocky Mountain Institute)

и покъртителното

Дейв Форман, съосновател на „Първо Земята!“: „Моите три главни цели са ограничаване на човешката популация до 100 милиона души за целия свят, унищожаване на индустриалната инфраструктура и (да доживея) да видя как светът се изпълва отново с пълния набор от (животински) видове.“ (“My three main goals would be to reduce human population to about 100 million worldwide, destroy the industrial infrastructure and see wilderness, with it’s full complement of species, returning throughout the world.” – Dave Foreman, co-founder of Earth First!)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.