Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 18.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Да ни е честитнови  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано07.12.09 11:33



...обединителния конкрес на затоплистите от световната Климатоложка църква. Всички ще спечелим. Едните ще спечелят "въглероден данък", другите ще спечелят търговия с "въглеродните емисии" и датчици за въглеродния отпечатък на всяка антропогенна овца от световната популация.....
Просто не е истина как всички се оказваме печелевши от едно толкова богоугодно дело.
На печелившите .....честито!!!!



Тема Re: Да ни е честитнови [re: gogo163]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.12.09 12:01







Тема Официално становище на NOAAнови [re: gogo163]  
Автор DeltaVpn (непознат)
Публикувано07.12.09 19:15



Сега си отвори очичките и чети внимателно, какво пишат специалистите, които разбират от Климат:

A strong bout of natural cooling in 2008

“Our work shows that there can be cold periods, but that does not mean the end of global warming. The recent coolness was caused by transitory natural factors that temporarily masked the human-caused signal,” said Judith Perlwitz, lead author of the study and a researcher with the Cooperative Institute for Research Environmental Sciences, and NOAA Earth System Research Laboratory, both in Boulder, Colo. The paper will be published Dec. 8 in Geophysical Research Letters.

“Our work shows the importance of the role of natural climate variability in temporarily masking or enhancing human-induced climate change. Through diagnosis, we ensure that natural changes, when occurring, are not misunderstood to mean that climate change is either not happening or is happening more intensely than the expected human influence,” said Arun Kumar, a NOAA meteorologist and co-author.

Authors of A strong bout of natural cooling in 2008 are Judith Perlwitz, Cooperative Institute for Research in Environmental Sciences, Boulder, Colo., and NOAA Earth System Research Laboratory, Boulder, Colo.; Martin Hoerling, NOAA Earth System Research Laboratory, Boulder, Colo.; Jon Eischeid and Taiyi Xu, both of the Cooperative Institute for Research in Environmental Sciences, Boulder, Colo., and NOAA Earth System Research Laboratory, Boulder, Colo.; and Arun Kumar, NOAA Climate Prediction Center, Camp Springs, Md.

Ето ти цялата статия, в която на 24 страници има данни от наблюдения, изчисления, и отговори на някои твои въпроси.





Тема омега, омега...нови [re: DeltaVpn]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.12.09 22:31



кораба майка е, обадете се!





Тема Re: Официално становище на NOAAнови [re: DeltaVpn]  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано07.12.09 22:42



Сега си отвори очичките

Зле прикрита злоба ли усешам тук???? Или израз на безсилна ярост??

изчисления, и отговори на някои твои въпроси.
Начи, изчисления нема. Тва първо, Второ аз съм си позволил да ЧЕСТИТЯ и не задавам въпроси.

Бай дъ уей, като стана дума за въпроси....А ве някъде да се мяркат изчисления на тема, защо ледовете в антарктика са си увеличили обема с 5 % последните 20-тина години??? Или това е в рязък контраст със любителските филми за откъртващи се ледове, които са вековен процес....Натъртването му е майката, ръйш



Редактирано от gogo163 на 07.12.09 22:44.



Тема човекът ти е написал,нови [re: gogo163]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.12.09 22:53



че човешкото влияние в момента е маскирано от естествената флуктоация по "натурални" причини.


Веднага ми се мярна въпроса, още преди година-две, когато ми попадна тоя велик довод: А защо, аджеба, да не е обратното?)
Защо да не е по-вероятно да не стане отново НЕПРИЯТНО СТУДЕНО в Европа и Балканите чак до Атина да са аридна, студена степ, вместо, примерно, да вървим по естествени и неизяснени(а както подозирам, НЕИЗЯСНИМИ) причини към едно Микулинско Междуледниковие, когато температурите са били с 3 до 5 градуса над сегашните?
Ама емигрантчето си знае неговото, така че не се престаравайте, все едно да обяснявате на радиоточка.



Тема Re: Официално становище на NOAAнови [re: DeltaVpn]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано07.12.09 23:02



Баце, "затоплистите" нарушихте свещеното правило в науката, че модел не може да се използва за доказателство. Не може, запомни го!!!

Там където математически, физически, ... всякакви модели са доказателство, може да се нарича шарлатания, метафизика, алхимия, политика, ПиАр, класова борба

, религиозен фанатизъм, но не и наука.



Тема Да са ни честити ''затоплистите'' !нови [re: gogo163]  
Автор Гeo, rpaф (от гората)
Публикувано07.12.09 23:21



'' ... Натъртването му е майката, ръйш ''

Амин ! ...



Бях нещастен, че нямам обувки, докато не видях човек без крака.

Тема Re: човекът ти е написал,нови [re: Kиpo]  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано07.12.09 23:49



http://nanoset.net/torrent/4/22/119450/GOLQMATA%20LAJA

Това е един добър филм по темата ТА един азиатец, ръководи ъънам си кой институт за изследване на Антарктика говори

Питат ме затоплистите(това от мен) топат ли се ледовете в Антарктика? Отговарям им , да, топят се, всяка пролет
ТОй казва, че се знае от всички,че обемът на ледове се увеличава, но всички се занимават със снимането на откъсващите се ледове

И наистина май нещата отиват към застудяване





Тема Re: човекът ти е написал,нови [re: gogo163]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.12.09 01:06



Абе не може да се твърди със сигурност, но още по-малко може да се твърди, че съществуващият(той е факт!) тренд на повишаване на някои(...) температури е дело на човека. И че след няколко десетки години няма да предизвиква ехиден смях в иглутата в основата на Североевропейския ледник, примерно! Но знаеш ли, мисля,ч е и тогава би имало последователи на Кирчо Хамериканеца(това горе е той), които да твърдят, че ледника е маска, която закрива причиненото от човека ГЗ, което а-ха пак ще продължи! В края на краищата, след има-няма 4-5 млрд години ГЗ окончателно ще победи с гръмването на прелестната ни звезда в Нова. Пфу. Тъпунгерщината е виновна за всичко, вече го знам...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.