Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 28.04.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема май ми е мъгла)нови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.04.08 13:23



Не, мъглите през май са умряла работа, искам да кажа, че нямам идея за месец май)
Вероятно ще бъде околонормално топъл и влажен. Евееентуално с една идея по-хладен и по-валежен.
Това поне са идеите на НОАА.
Правя уговорка, че миналата година НОАА направи най-гоялмата си издънка с хладните прогнози за юни и юли

, а всички помним какво беше.
И друга: за май познаха-до 15ти не капна капка и бе срв. топло, после за няколко дни изля две месечни норми, точно според месечната прогноза за девиациите на НОАА.
Добре: аз нямам мнение, а според НОАА май ще бъде нормален или съвсем леко по-хладен, и малко по-валежен от нормалното.
Иначе, вероятно заради любимата си Ниня, лятото на НОАА е по-прохладо от обичайното(тук правя уговорка, че Ниня скоропостижно се "кротва", макар вероятно инерцията в атмосферата няма да позволи много горещо лято, нищо не се знае. Ще видим. Аз ще си задържа правото да дам своята прогноза за май в началото му.



Тема Re: май ми е мъгла)нови [re: Kиpo]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано23.04.08 15:48



на 24 обаче ще вали, независимо дали ще се излее или ще ръсне. почти винаги вали...



Редактирано от Roxy на 23.04.08 15:49.



Тема Re: май ми е мъгла)нови [re: Roxy]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано23.04.08 20:53



Добре, че няма да сме абитуриенти ... някои от нас, де



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема на мен май ми е ясен)нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор Пъpпъл (луничка)
Публикувано23.04.08 22:43



и на моя бал валя, като..."вчера" ми е.



май ще е топъл, втората седмица горещ, след това ще има няколко облачни дни около 17 май, ще вали доста на 20 май, по-слаби валежи се очакват до към 24 май, но след това до края на месеца прогнозирам сухо време.
а да видим.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: на мен май ми е ясен)нови [re: Пъpпъл]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано24.04.08 01:02



уф, и на моя се издъни един дъжд, ама точно в часовете, когато ни трябваше, се оправи... но си беше много променливо целия ден... но и без това колата нямаше шибидах да се развея отгоре.



Тема jegaнови [re: Roxy]  
Авторmisacho (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 12:42



Dajd trqbva da ima!Jegata po4va ot sredata na may!Vie takav topal april kato tazi i minalata godina(30° v Ahtopol)pomnite li?Lqtoto pak 6te e ad.Minalata godina na 15 may bqh v Slan4ev brqg(30°),v Burgas na 22.06(42°).Kvo da govorim pove4e!



Тема Re: jegaнови [re: misacho]  
Автор hch (новак)
Публикувано24.04.08 22:43



Ами тази година все още никъде по ОФИЦИАЛНИ ДАННИ не е ставало 30 градуса, така че... А за Бургас нещо се бъркаш, тогава беше 31 градуса. Миналага година април беше един месец В НОРМАТА горе долу!



Тема Re: май ми е мъгла)нови [re: Kиpo]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано27.04.08 14:22



Accuweather (много познават от време не време

)

Това е прогнозата за Сливен 27 Април - 11 Май 2008






Тема дай прогноза от 15 май до 30 август занови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано28.04.08 00:31



слънчево време и темп. от 30 до 35 градуса. Първата половина на периода -и краткотрайни превалявания следобед. Ще се случи тъй,м че ще познаеш в доста от дните.


Аццу веатхер са мноого умряла работа, иначе.
Отсега ти киазвам,ч етая графика- йок. Няма да стане.
Почти съм сигурен вече, че май ще е околонормален с малка вероятност за леко поднормален, като температура и околонормален като валеж.
За сметка на това, мисля, лятото отново ще е по-топло. Но второто засега-само интуиция.



Тема Re: май ми е мъгла)нови [re: croesus]  
Автор hch (новак)
Публикувано29.04.08 11:18



Eми сега, гледайки моделите, очертава се от 3 май атмосферата да се лабилизира, да стане нестабилна, а това ще стане с изграждането на АЦ над Северна Европа - много добър модел през лятото, но и сега да се осъществи, това
ще доведе до постоянен приток на студен въздух от Сибир и от северните ширини и предпоставка за развитие на мощни гръмотевични облаци, градушки, силни ветрове, турболенция, особено опасно ще е, когато се нагрява земната повърхност и при висока влажност ще става доста яко. Ако и този път видим торнадо, ще е доста интересно, да видим кой обаче ще е потърпевшият.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.