Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 25.04.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Времето за Великден:нови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано15.04.08 12:27



Имаме още два хладни дни- утре и донякъде четвъртък, макар тогава да започва да се затопля. Дъжд-някоя друга капка тук-таме, нищо сериозно. Вероятност за слани? Малка, но не нулева.

Следва хубаво затопляне от петък докъм вторник-сряда, макар вероятно няма да достигнем съботните жеги от миналата седмица, но не е изключено и това да се случи- на места в равнините със сигурност ще имаме пак 30-31 градуса, за София едва ли ще е повече от 26-27. 28?...
Следва захлаждане, поне отсега без съпровождащи много сериозни валежи, макар, че може и да валне около Великден. Температурите- около нормалните за месеца, може да ни се стори хладно след свикването с майските стойности, които отново ще имаме след петък



Май тоя уийкенд ще е последният хубав: Великден, ако не изцяло дъждовен, ще бъде по-хладен, с една антициклонална буца и ние в източната и част. Но- поживем-увидим.



Тема Re: Времето за Великден: [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано15.04.08 19:20



Каква ще значи това "пак 30...31 градуса'', а Кире - да не е станало някъде или ти е къса паметта.





Тема Re: Времето за Великден:нови [re: Kиpo]  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 09:13



според теб на 26,27-ми ще има ли условия за слани?Според мен има реална опасност,но все още не съм напълно сигурен.Зависи каква порция студен въздух ще ни достигне.



Тема Re: Времето за Великден:нови [re: nqkoi]  
Автор hch (новак)
Публикувано19.04.08 09:47



Да, при температури от -2...4 градуса, какт ги варират ще има в първия случай мразове и слани масово, а във втория слани в Югозападна България и високите котловини на Западна България.



Тема da, още от събота съм на тоя акълнови [re: nqkoi]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано22.04.08 09:01



отначало само за събота, 26, а днес -за събота и неделя.
Това, в което съм сигурен е, че при моите лозя във Видин НЯМА да има слани:-))
Там зимни замръзвания се случват веднъж на 200 години, а пролетни-НИКОГА(след напъпването), в момента някои леторасти гонят 10 сантиметра:-)- Това е най-вече заради характерната защитеност на този район от североизточни "удари", на които се дължат тия неприятни явления по това време на годината.

Що се касае до останалата част на страната, обаче, работата изглежда тревожна: Мисля, че ще го отнесе не само София-Драгоман и прочее затворени полета тук, а и Горнотракийската, че и Североизтока-там евентуално някакво спасение във вид на лек ветрец би могло да се яви)
При всички положения сланите, при тая синоптична обстановка, която се очертава, изглеждат неприятно масови като явление. Лично аз стискам палци на кайсиите край Силистра





Тема Аз пък стискам палци на ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано22.04.08 21:11



... Петрели и двете ми япончета

... Обаче блока ми е Г-образен и ги пази от запад и от север, та ... дано не ги поразят сланите ...

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема според течащата в моментанови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.04.08 13:11



гфс-актуализация, само събота заран остава в опасната зона


Чини ми се -Югозапада( Сф, Дупница, Драгоман етц. и евентуално южна Бг(западната част на Горнотракийската) и някое-друго предбалканско и подбалканско поленце. Дееба.

Редактирано от Kиpo на 23.04.08 13:13.



Тема ииинови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.04.08 13:28



такъъв красив средиземноморски антициклон се заформя ТОЧНО на нужното място ПОД нас за вторник идната седмица, стопли ми сърцето!





Тема Иии ... къде по точно ?нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано23.04.08 20:50



Къде ПОД нас ?!? Защо не дадеш някоя карта в подкрепа на твърдението си, та и ние да топнем залци в инфото, м ?



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: Иии ... къде по точно ?нови [re: Гeo, rpaф]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 07:48








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.