Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 19.04.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Март.нови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано17.02.08 11:40



И така, 12 дни преди края на февруари, мога да констатирам, че прогнозата ми се реализира блестящо: от вторник ни предстоят пролетни температури, които до края на месеца ще "заковат" средномесечната февруарска температура поне с градус над нормата.
Валежите са ясни, казано другояче, такива на практика нямаше, февруари ще завърши малко по-топъл и МНОГО по-сух от нормалното.


Какъв ще бъде март?
Март ще бъде ПОДЧЕРТАНО по-топъл от нормалното, хубавата новина е, че поне валежите ще са в рамките на нормата или дори малко над нея, особено за Западна България. Демек, валежи от мокър сняг по високите полета и краткотрайни нахлувания на попретоплен арктичен въздух не са изключени, но за трайна снежна покривка и сериозни студове- забравете.
Валежите в равнините ще бъдат предимно от дъжд, пролетта ще дойде седмица- до две по-рано от обичайното, цъфнали дръвчета, птички и пчелички, едно друго.
Накратко: Март: по-топъл от нормата и околонормално или с до 20-30 на сто над нормата валежен.
Честита ви пролет, не забравяйте, че днес и донякъде, утре, са последните дни със зимни температури. Което и ви предупредих още преди повече от две седмици.





Тема Сега започвам ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано17.02.08 20:25



... обратното броене до Първа пролет

... и му прави сметката, ако не дойде между 8 и 15 март - ще се наложи да черпиш по каса бира за всеки просрочен ден

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: Сега започвам ...нови [re: Гeo, rpaф]  
АвторУxчo (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 20:30



Той/тя си заложи ник-овата чест, а ти за каса бира говориш.


Искам да е вярна тази прогноза обаче, защото ми писна да е студено.



Тема е няма какнови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано17.02.08 20:49



да засилим Земята по орбитата и


А иначе след вторник е въпрос само колко топло ще бъде, не ДАЛИ.



Тема Re: Март.нови [re: Kиpo]  
Автор hch (непознат )
Публикувано17.02.08 21:05



Хмм, чак блестящо... По-скоро моята мога да кажа, че се реализира блестящо, с предвиждането на това нахлуване..., но така или иначе съм дал прогноза за нормален февруари с нормални валежи от октомври, е, за валежите не познах, поне засега, но всичко и тип топ засега, не съм се и надявал на такъв успех, от всички прогнози на телевизията, НИМХ, съфорумци, моята е най-добра засега. Направо не мога да повярвам...



Та, така, прогнозата ми от октомври беше за студен и валежен март, продължавам да го твърдя.



Тема Re: Март.нови [re: hch]  
АвторУ. (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 21:37



И аз не мога да повярвам, вие не гледате ли едни и същи карти?


Но както се казва-пепел ти на прогнозата.
Другата ми харесва повече.



Тема Re: Март.нови [re: У.]  
Автор hch (непознат )
Публикувано17.02.08 21:48



Eми аз не гледам картите на НОАА, а изготвям прогнози а базата на текущата циркулация и нейните евнтуални промени... Пепел, ама кат ни запукат мартенските снегове, ще видите





Тема Re: Март.нови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано18.02.08 11:20







Тема Re: Март.нови [re: Kиpo]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (чукундур)
Публикувано18.02.08 12:58



Киро ,а тоя кучешки студ предвидил ли го беше?



Нищо не разбира от тематиката на клуба

Тема разбира сенови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано18.02.08 13:36



но той не бе интересен

Всеки може да предвиди какво щше е времето след ден или два.
Това бе важно само дотолкова, доколкото, подобно на Хитлер, докара Червената Армия в сърцето на Европа. Демек- бе необходимо условие да се "отпуши" канала за доставка от запад-щгозапад след като прилъже антициклона да го последва и да "спихне".
А инак в закованата тема най-отгоре може да видиш прогнозите ми и да се заяждаш на воля, когато не позная.
За жалост, това ще ти се удава сравнително рядко, просто защото познавам в над 90 на сто от случаите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.