Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 27.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Март.  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано17.02.08 11:40



И така, 12 дни преди края на февруари, мога да констатирам, че прогнозата ми се реализира блестящо: от вторник ни предстоят пролетни температури, които до края на месеца ще "заковат" средномесечната февруарска температура поне с градус над нормата.
Валежите са ясни, казано другояче, такива на практика нямаше, февруари ще завърши малко по-топъл и МНОГО по-сух от нормалното.


Какъв ще бъде март?
Март ще бъде ПОДЧЕРТАНО по-топъл от нормалното, хубавата новина е, че поне валежите ще са в рамките на нормата или дори малко над нея, особено за Западна България. Демек, валежи от мокър сняг по високите полета и краткотрайни нахлувания на попретоплен арктичен въздух не са изключени, но за трайна снежна покривка и сериозни студове- забравете.
Валежите в равнините ще бъдат предимно от дъжд, пролетта ще дойде седмица- до две по-рано от обичайното, цъфнали дръвчета, птички и пчелички, едно друго.
Накратко: Март: по-топъл от нормата и околонормално или с до 20-30 на сто над нормата валежен.
Честита ви пролет, не забравяйте, че днес и донякъде, утре, са последните дни със зимни температури. Което и ви предупредих още преди повече от две седмици.





Тема Сега започвам ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано17.02.08 20:25



... обратното броене до Първа пролет

... и му прави сметката, ако не дойде между 8 и 15 март - ще се наложи да черпиш по каса бира за всеки просрочен ден

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: Сега започвам ...нови [re: Гeo, rpaф]  
АвторУxчo (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 20:30



Той/тя си заложи ник-овата чест, а ти за каса бира говориш.


Искам да е вярна тази прогноза обаче, защото ми писна да е студено.



Тема е няма какнови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано17.02.08 20:49



да засилим Земята по орбитата и


А иначе след вторник е въпрос само колко топло ще бъде, не ДАЛИ.



Тема Re: Март.нови [re: Kиpo]  
Автор hch (непознат )
Публикувано17.02.08 21:05



Хмм, чак блестящо... По-скоро моята мога да кажа, че се реализира блестящо, с предвиждането на това нахлуване..., но така или иначе съм дал прогноза за нормален февруари с нормални валежи от октомври, е, за валежите не познах, поне засега, но всичко и тип топ засега, не съм се и надявал на такъв успех, от всички прогнози на телевизията, НИМХ, съфорумци, моята е най-добра засега. Направо не мога да повярвам...



Та, така, прогнозата ми от октомври беше за студен и валежен март, продължавам да го твърдя.



Тема Re: Март.нови [re: hch]  
АвторУ. (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 21:37



И аз не мога да повярвам, вие не гледате ли едни и същи карти?


Но както се казва-пепел ти на прогнозата.
Другата ми харесва повече.



Тема Re: Март.нови [re: У.]  
Автор hch (непознат )
Публикувано17.02.08 21:48



Eми аз не гледам картите на НОАА, а изготвям прогнози а базата на текущата циркулация и нейните евнтуални промени... Пепел, ама кат ни запукат мартенските снегове, ще видите





Тема Re: Март.нови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано18.02.08 11:20







Тема Re: Март.нови [re: Kиpo]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (чукундур)
Публикувано18.02.08 12:58



Киро ,а тоя кучешки студ предвидил ли го беше?



Нищо не разбира от тематиката на клуба

Тема разбира сенови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано18.02.08 13:36



но той не бе интересен

Всеки може да предвиди какво щше е времето след ден или два.
Това бе важно само дотолкова, доколкото, подобно на Хитлер, докара Червената Армия в сърцето на Европа. Демек- бе необходимо условие да се "отпуши" канала за доставка от запад-щгозапад след като прилъже антициклона да го последва и да "спихне".
А инак в закованата тема най-отгоре може да видиш прогнозите ми и да се заяждаш на воля, когато не позная.
За жалост, това ще ти се удава сравнително рядко, просто защото познавам в над 90 на сто от случаите.



Тема Re: разбира сенови [re: Kиpo]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (чукундур)
Публикувано18.02.08 18:38



Бе кво ти заяждане използвам ноу-хаото да знам колко кюмур да купя



Нищо не разбира от тематиката на клуба-спами,флудва и чати

Тема сорри, не мога да ви запомня всичкинови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.02.08 10:54



чак вчера се сетих, че си оня пишманхакер-окултист и уж-манипулатор.


Купувай кюмюр, все ще ти потрябва- ако не сега, за следващата зима.
Донбаският е най-добър, според мен.



Тема може па да се сетишнови [re: Kиpo]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (чукундур)
Публикувано19.02.08 15:23



Кой ти даваше моркови като заек в МГ-то та сега да смяташ климата


П.С.Гледам пекнало е едно слънце ще отложа мащабното запасяване с донбаски и ще карам на брикети

Нищо не разбира от тематиката на клуба-спами,флудва и чати

Тема тцнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Авторkиpo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 21:33



Не минава номерът при мен.


Винаги съм предпочитал пържоли.



Тема Re: Март.нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.02.08 12:03



, макар в не чак толкова остра степен.
Всъщност, месечната прогноза за Март е в такава степен ясна и недискусионна в частта си за температурата, че на човек му иде да започне да си човърка носа и да мисли за по-интересни неща, например какво ще бъде лятото.



Тема от вчера НОАА прави рязка корекция нанови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано26.02.08 11:48



очакваните валежи за месец март- от до 15 на сто над нормата, те се свалят до 1/2 от нея.
Демек- сушата би следвало да продължи и през март. Да видим!


Инак месецът остава в прогнозата подчертано по-топъл от нормата- с до 1,5- 2 градуса, което означава температури, близки до априлските.



Тема Re: от вчера НОАА прави рязка корекция нанови [re: Kиpo]  
Автор TK (AR12Player №1)
Публикувано26.02.08 21:55



откакто чета в този клуб, не е имало месечна прогноза , която през ден два рязко да не се измени. За какво са им всичките тия сателити и изчислителна мощ, това мога да го правя и аз с две зарчета , лист и химикалка :)



Тема Re: от вчера НОАА прави рязка корекция нанови [re: TK]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано26.02.08 22:13



Аз пък мятам боб със същия успех



Като ми пееш, Пенке ле ...

Редактирано от Гeo, rpaф на 26.02.08 22:29.



Тема месечните не стават с изчислителна мощнови [re: TK]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано27.02.08 09:43




Лично аз оставам на своята от темата: Топъл и нормално или малко наднормално влажен.
Иншалла'



Тема Re: месечните не стават с изчислителна мощнови [re: Kиpo]  
Автор TK (AR12Player №1)
Публикувано27.02.08 16:24



само предупреждавай га ще ни гърми , за да дръпна кабела :)



Тема Re: от вчера НОАА прави рязка корекция нанови [re: Гeo, rpaф]  
Автор TK (AR12Player №1)
Публикувано27.02.08 16:25



Те и двете са хаотични системи , само ти остава да извадиш някякви общи релации на атрактори и си готов за Нострадамус 2 :)



Тема Нямам си ...нови [re: TK]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано27.02.08 21:58



... кристално кълбо обаче



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Това, което виждам в моментанови [re: TK]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано12.03.08 12:04



е едно хубаво вече затоплено и във височина ядро временно "застоял" над Западна Сахара горещ въздух.
Който само чака един маааалко по-засукан средиземноморски антициклон(и с циклон става, но няма да е толкова трайно и ще бъде последвано от захлаждане или серия от люшванията на махалото в двете посоки, докато друго си е един стабилен величествен антициклон на подходящото място

) да започне да ни го "доставя" насам.
Според мен това ще се случи или през третата десетдневка или в началото на Април, когато в равнините може и да станем свидетели на температури съвсем малко под 30 градуса:)
Дикси)



Тема Re: Това, което виждам в моментанови [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано15.03.08 19:14



http://www2.wetter3.de/Animation_12_UTC/120_35.gif
Така, може да има сериозни щети върху природата от завръщането на Ледената кралица от ГФС в обновлението му от 12 UTC, отделя се циклонален вихър от атлантически циклон заради хубавата планетарна вълна и спускането на полярния фронт чак до Африка, та така, 27 см сняг дават за родния ми град, но сняг искам аз да си кажа мнението - със сигурност ще вали до края на месеца, мисля, че един дирник тука сгреши именно в тази своя прогноза, сега хабав е хуботът на АЦ, който отделя вихърчето, защото без него сме за никъде. Та дори и да не стане, аз съм сигурен, че в Северна България и високите полета на Западна ще вали мокър сняг и на места ще се образува тънка снежна покривка в най-лошия случай.





Тема нямам честта да знамнови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано17.03.08 23:25



къде се намира родния Ви град.


Знам само, че в София(600 М.НАДМ.ВИС) има голяма вероятност да валне малко снежец- мокър или не, без да образува съществена снежна покривка.
Знам със сигурност, че във Видин НЯМА да валне снежец, освен може би снежинката Марта, но тя не се брои, там дори температурата няма да падне под минус 1, говоря за минималната в четвъртък или петък.

Знам и със сигурност, че ако не позная фрапиращо, както бургаското вундеркиндче през Февруари, все пак ще кажа:"...ех, не познах- случи се веднъж на 3 месеца, иначе бих се уплашил от себе си!!":-)))

П.С. " Хобот " се пише с О, не идва от "хубав" идва от "слон"

П.П.С.: Наистина е хОбаво да валне сняг, макар и измъчен и без да натрупа, през март, щото иначе тоя месец нямаше да е уникален с наднормената си температура, а с това, че не е паднала снежинка на височина под 1500 метра



Тема п.с.нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано17.03.08 23:40



ледената ти кралица е толкова беззъба, а устата и мирише на гробища, пич. На летен сеновал и сух пясък

Ебал сам я в паяжинясалата хралупа, щом разчита само на ГФС за един мизерен снеговалеж на Копитото и Петрохан( там е сихурно, че ще е сняг , макар за малко!) :-)))
Мен ако питаш, даже в София снегът е на кантар. Хубаво би било, де, че инак-чак за следващия Йордановден малко лапавица



Тема Re: нямам честта да знамнови [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано18.03.08 19:57



Ами Бургас е родният ми град, нали сам го писа - "бургаското вундеркиндче"

.
Грешките са от бързане, хайде да не почна и аз да водя твоите, както и на всички, щото ще се събере доста.

Пред освен не се слага например запетая :"НЯМА да валне снежец, освен може би", защото имаш вметната част без извършено действие в нея - по принцип се наричат косвени вметнати части, но да не задълбаване в българската граматика, тук не е за тая цел.

Редактирано от hch на 18.03.08 20:01.



Тема Re: нямам честта да знамнови [re: hch]  
Авторcyrus (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 20:06



Затова мъдрецът казва "не бързай като пале пред майка си"





Тема Re: нямам честта да знамнови [re: cyrus]  
Автор hch (новак)
Публикувано18.03.08 20:32



Eми наложи ми го училището да бързам, какво да направя...





Тема няма сняг з атеб!нови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 08:52



Само в София малко тая заран


И тук- там по баирите.
По-опасна е ситуацията в началото на следващата седмица, ама дотогава- много време



Тема Re: няма сняг з атеб!нови [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано19.03.08 16:08



Няма ли, ще видим, вече е +4,2 градуса...





Тема да, НЯМАнови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 17:26




Слушай дедо си.



Тема ajdeнови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 17:53



да не кажеш, че се заяждам.
Студеният "език". който се "подпъхна " в южна Бг е отрязан вече- във Видин и Лом е 11 градуса. София(600 метра надм.вис) е нула, но на Студенец(1700 м.) е цели два!:-)


Какво ще дойде да каже това, любими мои ученици?
ОЗНАЧАВА, че, особено вземайки предвид вече започналото отдръпване на минус 5-градусовото платно (че и на нулевото) във височина, на Н850, необходимият студ за да валне сняг, подобен на днешния в София поне, в югоизточна БГ, при това до морето, трябва да се телепортира студен въздух северно от Карпатите а най-добре направо от Гренландия, тъй като не става ни с линеен пренос, ни с квази-адиабатна доставка от височина(оня е по-топъл от приземния на практика), камо ли за няколкочасов снеговалеж.
Понеже тая спасителна доставка няма как да се случи, дебн'и и снимай, ако падне една снежинка довечера(давам ти 10-15 процента вероятност това да се случи), но за повече-не се надявай.
А, може с изстиване, ама за целта трябва да няма облаци, дееба, а на нас ни трябват, нали искаме сняг!



Тема Re: ajdeнови [re: Kиpo]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано19.03.08 18:05



В Сливен от един час вали лапавица, но се разтапя много бързо. Разредиха ми се батериите на фотоапарата иначе щях да я снимам.





Тема да, точно това щях да кажа на момчетонови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 18:19



-че най-близката точка, до него, в която вали някакво подобие на сняг, е Сливен.
В Пазарджик и Пловдив точно поради гореописаните причини, при 1-2 градуса, вали дъжд.
По принцип това са като споровете на теолозите при слагането на християнството в някаквиинституционални калъпи навремето- крайно теоретични и безсмислени.
Даже там е можело да ти резнат главата, а тук- най- много да валне сняг за половин час преди да спре в Пловдив(примерно- 20-30 на сто вероятност), който тъй или инак няма да натрупа.
Много по-гадно е, ако утре или в петък мин. температура слезе на минус 3 вместо само на 0- минус един.
Аз във Вд имам само един цъфнал бадем и няколко джанки, другите дръвчета са ми пеленачета, дори няма да звъня на респондентите си там да питам дали има слана- едва ли ще падне под 2 градуса утре, но за тракийските овошки ме е яд.



Може би последния наистина масов и опасен процес е вторник-сряда идната седмица и аз следя всяка актуализация на веттерцентрале, ще ми се антициклонът- душманин да умре малко по-бързо, тогава миризливите циклончета дето ни причиняват това, северно от нас намиращи се, няма да имат силица да пръцнат по-далеч от Апенините и Карпатите



Тема но, за съжаление,нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 18:22



според последната актуализация току-що, във вторник заран ни чака аналогичен процес на сегашния в леко радикализиран вариант.
Да му е-таковам п. лелина!


Радикализиран като по-ниска температура.
Добавям- ще ми се да не стане тъй, затова не съм сигурен дали моят усет за движението на вихрите и арктичната студена възд. маса ми казва, че няма да се случи точно по тоя начин, или си самопредставям желаното за действително:-)
Жал ме е за кайсийките и дестилираният им дух...

Редактирано от Kиpo на 19.03.08 18:32.



Тема не, пълен абсурднови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 18:36



Гфс моделът предвижда някакъв антициклонален клин, тесен 5-600 км и дълъг от южна Франция до Франц- Йосифова земя))
Ако това се случи, при това след една седмица, ще се прекръстя на Росица Кирилова:-)))))



Тема Re: не, пълен абсурднови [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано19.03.08 22:25



Опссс, сори, ама тук заваля, затова недей господин учителю да предаваш грешни уроци.

Друг път ме слушай какво ти казвам, снимах парцалента фиеста тук, колкото и да не ти се вярва! Уфф, вече толкова познавам, че направо се учудвам от мен. До нови срещи. Направих си и една топчица сняг.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hch на 19.03.08 22:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от hch на 19.03.08 22:46.



Тема Re: не, пълен абсурднови [re: Kиpo]  
АвторShowers (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 22:26



Става ли да ти викаме просто "Роси", за по-кратко... ?





Тема Re: не, пълен абсурднови [re: Showers]  
Автор hch (новак)
Публикувано19.03.08 22:28



Прекалено ти е напомпено самочувствието, Киро, това ти пречи, сори, че ти го казвам...





Тема Re: ajdeнови [re: Kиpo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.03.08 23:55



дедо, два въпроса;
1. що са ти дръпнати очите;
2. какво ще е времето в Свищов и Тетевен в събота/това последното - сериозно/.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: да, точно това щях да кажа на момчетонови [re: Kиpo]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ахъм)
Публикувано20.03.08 09:45



Аз във Вд имам само един цъфнал бадем и няколко джанки, другите дръвчета са ми пеленачета, дори няма да звъня на респондентите си там да питам дали има слана- едва ли ще падне под 2 градуса утре, но за тракийските овошки ме е яд.
Нема слана и е един цъфтеж да си ебе мамата


П.С.Изобщо ми не дреме ни за тракийските овошки ни за мелезите с анадолски привкус виреещи там



Тема 1.нови [re: Last Roman]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.03.08 10:27



от ориза, естествено
2. Топло, ще духа приятен южен ветрец, особено в Тетевен





Тема о, молянови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.03.08 10:28



изобщо не ми пречи


помпАм-напомпАм-напомпАно



Тема дръвчетата са важнинови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.03.08 10:29



като важна част от Вселенската Ин-Ян трансмисия, жалко, че окултноориентиран мъж като теб не го оценява..





Тема разбира се. Дори ще ти позволя да синови [re: Showers]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.03.08 10:31



поиграеш с Росиният





Тема Re: дръвчетата са важнинови [re: Kиpo]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ахъм)
Публикувано20.03.08 10:38



Според мене ин и яна са на север от Балкана (без крайния североизток)





Тема склонен съм данови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.03.08 11:01



се съглася донякъде.





Тема Re: о, молянови [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано20.03.08 15:40



Това си е лично мое мнение.



П.С.: напомпено и напомпано са дублетни думи.



Тема Re: о, молянови [re: hch]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ахъм)
Публикувано20.03.08 16:16



Виж ся пиле бургазко -преди 100 години бургас е било турско село с 200 къщи.Само този факт би трябвало да те накара да замълчиш завинаги





Тема Re: о, молянови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор hch (новак)
Публикувано20.03.08 16:29



Е, нищо, ще го преглътна, БургаЗ е много хубав град.

Защо искаш да млъкна, аз искам от време да време да поправям и дооглеждам някои прогнози на Киро, просто за всеки случай, защото виждате, че понякога има грешки, а това не е хубаво, трябва всичко да е точно.



Тема Re: о, молянови [re: hch]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ахъм)
Публикувано20.03.08 16:53



Никой не казва,че не можеш да говориш но тона ти трябва да е като на селянче от смесен район което говори на утвърден учен от български произход от древен град -за да не звучиш така клоунски и самонадеяно-надуто-лаишки без ни най-малка расова дискриминация като на приятел ти го казвам





Тема Re: о, молянови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор hch (новак)
Публикувано20.03.08 20:26



Така ли, аз не знаех, че е учен, а може би е такъв само за пред вас?

И не е важно човек от къде идва, а какъв израства, така че може да си роден в София и да си най-големият селянин на света, а да си роден в Бургас и да станеш много по уважавана и ценена личност, така че си спести приказките. И не е важно какъв е бил Бургас, а какъв е сега, аз не съм се родил в неговите ранни зори, а сега, когато бележи сериозен разцвет и изправарва даже и столицата по някои отношения.

Редактирано от hch на 20.03.08 21:23.



Тема Достоен отговор !!!нови [re: hch]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано20.03.08 22:47



Човек е ценен не с месторождението си, а със знанията, постиженията, талантите си ...



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: Март.нови [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано21.03.08 18:54



http://www2.wetter3.de/Animation_12_UTC/114_1.gif

Май ще имаме поне още една снужна обстановка, този път със снежна покривка в по-голяма част от страната. В момента циркулацията е такава, че от С-СЗ постоянно се спускат циклони, които, навлизайтки навътре в контитента, образуват що-годе добри вълнички и средиземноморчета, които са сравнително влагоносни, ски сезонът се спасява и за пролетната ваканция съм на планина. Та този път ядрото студ ще е по-сериозничко.


Наличието на снежна покривка /даже и в Лондон се очаква такава/ ще доведе до затваряне на една циркулационна клетка, изразяващо се в натрупване на студен въздух във височина и изграждане на гребенче, доставяща постоянно порции студ към нашата страна, доста устойчива е този форма на циркулация и скоро системата няма да бъде прекъсната.

Редактирано от hch на 21.03.08 18:58.



Тема Re: Баба Мартанови [re: Kиpo]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано23.03.08 03:05



няма ли да я пусне критическата най-сетне?! че то по няколко дни в седмицата - ту обличане, ту събличане на зимните дрехи...



Тема da, ще имаме, но тянови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано24.03.08 09:09



ще остане само в главата ти:-))))
Снежна обстановка- евентуално за Йордановден догодина



На теб даже ще ти се размине, в най-хубавата си част, този красив студен фронт който ще благоволи да ми полее дръвчетата привечер.


Иначе малко снежец вероятно ще покрие София сряда заран, но "по-голямата част от страната"-това са МНОГО силни думи, млади г-не
Покрай Дунав дори минималните в четвъртък, при изясняване едва ли ще слязат под 0- минус един с клизма.
Това е истината, извираща от моята уста, висчко друго са фантазии.



Тема тц, тъй шя си идинови [re: Roxy]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано24.03.08 09:12







Тема само за протокола:нови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано26.03.08 10:37



отново познах. Ти-не.
Съвет, лесен: Следващия път, когато даваш прогноза и не си сигурен, просто виж моята.





Тема И така:нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано26.03.08 10:45



Няколко дни преди края на месеца, става ясно; Прогнозата отново се оказа точна в частта си за температурите . Няма как натрупаното наднормено количество дни да бъде компенсирано от два пъти по 2-3 дни поднормени такива. Март остава подчертано по-топъл от обичайното, свидетелство за това са цъфналите масово още към 15 март плодни дръвчета, а през последните дни- и люлчк, с почти месец по-рано от обичайното.

Хубаво е, че тенденцията за засушаване, наблюдаема от средата на януари до средата на март, бе ако не пречупена, то в значителна степен минимизирана от дъждовете през последната седмица.
Все пак, имайте предвид, че в някои части на страната(напр. северозападна БГ) валежите бяха доста по-малко и тенденцията за суша си съществува;всичко зависи от април.

Накратко: март бе подчертано по-топъл и с една идея по-сух от обичайното( в оставащите до края му дни, съществени валежи няма да има)

Сравнете това с прогнозата по-горе.





Тема Re: само за протокола:нови [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано26.03.08 21:28



Един път да не позная, мили преподавателю

За пореден път - че и си вярва... Сигурно предния път предвиди снега тука или пак съм пропуснал, както за арктичното нахлуване.



Тема да, ТУК го предвидих:-))нови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано26.03.08 23:03



И в Гинци даже. Но все пак не мога да отговарям за всяка паланка





Тема Имаш ли си ...нови [re: Kиpo]  
АвторГeo, rpaф (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 22:31



... огледало, Хиро ?


Ако нямаш, да ти организирам подаряване на едно по-големшко, м ? ... Да си се гледаш и да си се радваш...



Тема ни е нужнонови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано28.03.08 08:58



аз знам, че съм хубъфф





Тема Re: ни е нужнонови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано28.03.08 23:05



Хахахахахаха !!!



Нарцисеее !!!

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема това се наричанови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано01.04.08 10:52



самоирония!))





Тема Да, бе !!!нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано01.04.08 21:14





Като ми пееш, Пенке ле ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.