Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 28.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: няма сняг з атеб!нови [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано19.03.08 16:08



Няма ли, ще видим, вече е +4,2 градуса...





Тема да, НЯМАнови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 17:26




Слушай дедо си.



Тема ajdeнови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 17:53



да не кажеш, че се заяждам.
Студеният "език". който се "подпъхна " в южна Бг е отрязан вече- във Видин и Лом е 11 градуса. София(600 метра надм.вис) е нула, но на Студенец(1700 м.) е цели два!:-)


Какво ще дойде да каже това, любими мои ученици?
ОЗНАЧАВА, че, особено вземайки предвид вече започналото отдръпване на минус 5-градусовото платно (че и на нулевото) във височина, на Н850, необходимият студ за да валне сняг, подобен на днешния в София поне, в югоизточна БГ, при това до морето, трябва да се телепортира студен въздух северно от Карпатите а най-добре направо от Гренландия, тъй като не става ни с линеен пренос, ни с квази-адиабатна доставка от височина(оня е по-топъл от приземния на практика), камо ли за няколкочасов снеговалеж.
Понеже тая спасителна доставка няма как да се случи, дебн'и и снимай, ако падне една снежинка довечера(давам ти 10-15 процента вероятност това да се случи), но за повече-не се надявай.
А, може с изстиване, ама за целта трябва да няма облаци, дееба, а на нас ни трябват, нали искаме сняг!



Тема Re: ajdeнови [re: Kиpo]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано19.03.08 18:05



В Сливен от един час вали лапавица, но се разтапя много бързо. Разредиха ми се батериите на фотоапарата иначе щях да я снимам.





Тема да, точно това щях да кажа на момчетонови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 18:19



-че най-близката точка, до него, в която вали някакво подобие на сняг, е Сливен.
В Пазарджик и Пловдив точно поради гореописаните причини, при 1-2 градуса, вали дъжд.
По принцип това са като споровете на теолозите при слагането на християнството в някаквиинституционални калъпи навремето- крайно теоретични и безсмислени.
Даже там е можело да ти резнат главата, а тук- най- много да валне сняг за половин час преди да спре в Пловдив(примерно- 20-30 на сто вероятност), който тъй или инак няма да натрупа.
Много по-гадно е, ако утре или в петък мин. температура слезе на минус 3 вместо само на 0- минус един.
Аз във Вд имам само един цъфнал бадем и няколко джанки, другите дръвчета са ми пеленачета, дори няма да звъня на респондентите си там да питам дали има слана- едва ли ще падне под 2 градуса утре, но за тракийските овошки ме е яд.



Може би последния наистина масов и опасен процес е вторник-сряда идната седмица и аз следя всяка актуализация на веттерцентрале, ще ми се антициклонът- душманин да умре малко по-бързо, тогава миризливите циклончета дето ни причиняват това, северно от нас намиращи се, няма да имат силица да пръцнат по-далеч от Апенините и Карпатите



Тема но, за съжаление,нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 18:22



според последната актуализация току-що, във вторник заран ни чака аналогичен процес на сегашния в леко радикализиран вариант.
Да му е-таковам п. лелина!


Радикализиран като по-ниска температура.
Добавям- ще ми се да не стане тъй, затова не съм сигурен дали моят усет за движението на вихрите и арктичната студена възд. маса ми казва, че няма да се случи точно по тоя начин, или си самопредставям желаното за действително:-)
Жал ме е за кайсийките и дестилираният им дух...

Редактирано от Kиpo на 19.03.08 18:32.



Тема не, пълен абсурднови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано19.03.08 18:36



Гфс моделът предвижда някакъв антициклонален клин, тесен 5-600 км и дълъг от южна Франция до Франц- Йосифова земя))
Ако това се случи, при това след една седмица, ще се прекръстя на Росица Кирилова:-)))))



Тема Re: не, пълен абсурднови [re: Kиpo]  
Автор hch (новак)
Публикувано19.03.08 22:25



Опссс, сори, ама тук заваля, затова недей господин учителю да предаваш грешни уроци.

Друг път ме слушай какво ти казвам, снимах парцалента фиеста тук, колкото и да не ти се вярва! Уфф, вече толкова познавам, че направо се учудвам от мен. До нови срещи. Направих си и една топчица сняг.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hch на 19.03.08 22:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от hch на 19.03.08 22:46.



Тема Re: не, пълен абсурднови [re: Kиpo]  
АвторShowers (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 22:26



Става ли да ти викаме просто "Роси", за по-кратко... ?





Тема Re: не, пълен абсурднови [re: Showers]  
Автор hch (новак)
Публикувано19.03.08 22:28



Прекалено ти е напомпено самочувствието, Киро, това ти пречи, сори, че ти го казвам...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.