Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 22.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Nema zimeнови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано08.02.08 14:26



Това е сръбски лаф, има и едно таково култово парче на Бело ДУгме.
Това, което написах преди средата на Януари: че зимата практически е изчерпана като "настъпателна" способност на Европейския таетър, вече се реализира.
Реализира се МНОГО точно и прогнозата на НОАА за топъл и мек февруари- няма как да се отрича очевидното: Пикът на Сибирския антициклон тая зима е изместен сериозно на изток и югоизток, в Руската равнина температурите практически без прекъсване са между 5 и 10 градуса над климатичната норма, малката глътка (арктичен) въздух, продължила точно един месец за зимата(от 15 декември до 15 януари бе чист късмет във втората си част с измислените инверсионни студове в изнемощялата далечна периферия на едно полумъртво антициклонално пипало:-)


Пиша това, прочее в началото на един 5-6 дневен период що-годе нормално време за февруари, нормално като температура, без да броим валежите, тъй като валежи практически нЯМА да има. То и за температурата не е толкова сигурно- ще слезе ли изобщо максималната в Сф под нулата.
Какво следва? Следва , най-вероятно след 16-17 февруари пролетно затопляне с температури над 10 градуса и стабилно закотвяне на средномесечната температура за февр. над градус и половина, защо не и два над нормата. ПОНЕ.
Разбира се, установяването на мартенско време седмица-две преди едноименния месец не изключва краткотрайни каши от щъркелов сняг на парцали, резки затопляния, фьонове и дъжд, защо не и с някоя гръмотевица.
Повтарям това, което писах още преди месец: и тая година ...е, имахме зима- продължи 2 седмици.




Тема Re: Nema zimeнови [re: Kиpo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.02.08 16:29



нa Ноаа звездите й говорят.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Nema zimeнови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (зомбиран)
Публикувано08.02.08 20:53



Киро, не можах да го открия това парче, затова те черпя с друго, което ми изправя косата

... Струва ми се, че 80-85 % са ти достатъчни, а ?



Говори си, не ми пречиш

Тема Re: Nema zimeнови [re: Гeo, rpaф]  
Автор hch (непознат )
Публикувано08.02.08 21:43



Може да е била до 15 (не е така, но както и да е), но месец януари е под норма тук с цели 1 градус, декември е под норма, ноември е под норма, октомври е под норма, септември е под норма за страната! А февруари тук ще е не чак ПОНЕ с 2 С над норма, защото засега е само с 1,5 С и сега се понижава, твоите любимци НОАА дават 9 мм сняг за Бургас и за по-напред от 14 (даже и 13) не може да се прогнозира времето, аз пък смятам че втората половина на февруари ще е добра, със снеговалежи, а в какви са тези наднормени температури в Руската равнина, в Китай имат поднорма за януари от 12 градуса, цал Сибир е под норма. Сега в третата десетдневка на февруари въздушните маси постепенно ще се изместват и раздвижват и ще се настани студен въздух при нас, при това с добра температура и устойчива ентропия. НОАА въобще не е цвете за мирисане, според тях трябваше да имаме едва ли не януари в много голяма положителна аномалия, тях ти препоръчвам да не ги гледаш, познават само на късмет...



Тема Ице, пиле, ...нови [re: hch]  
Автор Гeo, rpaф (зомбиран)
Публикувано08.02.08 22:50



... много на сериозно се вземаш

... Отпусни я тая душица, няма ли за тебе гаджета, дискотеки, купони ... та и ние малко да отдъхнеме

Говори си, не ми пречиш

Тема Re: Ице, пиле, ...нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор hch (непознат )
Публикувано08.02.08 23:51



Имам гадже, спокойно и даже повече от една

Много си я обичкам и се срещаме редовно и ходим на дискотеки Имам fashion прическа - гребен, и не съм този, за когото си ме помислил, а иначе не мога да не мисля за времето, даже съм директор и председател на клуба по метео в нашето даскало и тези прогнози, които се пускат тук, както и месечните (познах за студените декември и януари) се изнасят на едно табло пред входа и там е достъпна тази информация. Играя тенис и имам много първи места на турнири от страната, както и други награди, надигравал съм номер 1 в България.

Забранено ли е да пиша тука, защото гледам, че и без това е доста замряло и го правя от лично желание, но щом не ме искате и ви е втръснало от мен и от верните ми прогнози, слушайте своя кмет Киро.
Защото гледам, че и с Макс не се отнасяте много добре, явно не са желани тука други участници... Еми много ви здраве тогава

Редактирано от hch на 09.02.08 00:25.



Тема Re: Nema zimeнови [re: hch]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано09.02.08 12:28









Тема Re: Ице, пиле, ...нови [re: hch]  
Автор Гeo, rpaф (зомбиран)
Публикувано09.02.08 18:58



... не се газирай

- огледай предишния ми пост и ще видиш, че е съвсем добронамерен и шеговит. Аз съм директен човек и ако не ме кефиш, просто няма да те чета, нито ще ти пиша. Напротив, радвам ти се, защото децата като тебе са твърде малко (имам впечатления, тъй като собствения ми синковец е на 13).

Дерзай, пич !!!

А кой е Макс - твоя даскал ли ?

Говори си, не ми пречиш

Редактирано от Гeo, rpaф на 09.02.08 19:00.



Тема Re: Ице, пиле, ...нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано10.02.08 16:25



Аз съм Макс, неговия учител и попечител!

Аз съм неговата защита, така че внимавайте в картинката.

Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя

Тема Ооо, Макс, ...нови [re: yogimax]  
Автор Гeo, rpaф (зомбиран)
Публикувано10.02.08 17:19



... удоволствието е изцяло мое !!!



Мислех те за Йоги, пък ти излезе Макс ;-))) ... Не виждам причина да ми скачаш в желанието си да защитиш Ицо (въпреки че аз не го нападам). Щом е достатъчно голямо момче за метеорологията, не е ли редно да се справя сам и с останалите предизвикателства в реалитито ...

Аз не съм ти конкурент, климатологиите (общата и на Б-я) ги взех с отлични оценки отчасти заради отличните си отношения с Жоро Рачев ;-))), е, и яко учене, разбира се, щото е срамота именно пред приятел да се явиш неподготвен ... Както и да е, аз се забавлявам в клубовете, не обичам да нагрубявам хората и се изненадвам от реакциите ви - и на Ицо, и твоята ...

Бъди здрав !
Поздрави !

Говори си, не ми пречиш


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.