Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 21.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Февруари: Пачино и Де Ниронови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано29.01.08 18:47



Жега отсекъде:-))
Преждевременна пролет:
Средномесечната температура ще бъде най-малко между градус и два над климатичната норма





Тема прогнозите за отклонениятанови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано31.01.08 10:46



на НОАА за следващите месеци . За Т2М:



и очакваните отклонения от месечните валежи:






Кратък "прочит": Отклоненията от климатичната норма на температурата за месец февруари през тази година, според очакванията на НОАА са с около градус НАД нея. Което ни дава един сравнително мек февруари, но не чак толкова необичайно топъл- дневните температури в София вероятно няма да достигат и бият рекорди, но често ще бъдат между 5 и 8-9 градуса, в отделни дни и малко по-високи, при нормална средномесечна максимална- към 4 градуса и нещо( ако не се лъжа 4,7 градуса).
Поне през първата половина на месеца няма да имаме пролетни температури( в СОФИЯ!) над 15-16 градуса, но хубавото е, че няма да чакаме и сериозни студове, които по принцип никак не са изключени през този все още типично зимен месец. С една дума: Очертава се вероятност да минем тънко!)))




Тема валежи:нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано31.01.08 11:30



ето тук:
Можете да видите акумулираната норма на валежите и реалните такива през последната година.
Най-вече заради ненормално високите количества валежи през юни и август, но не само, реалните валежи през изминалата година са били с над 60 процента НАД (!) нормалните, или 800 литра на кв. метър при норма- около 500.
Може все пак ясно да се види тенденцията на намаляване на "ударните" валежни дози и, ако няма някоя едно- или двудневна валежна изненада, най-вероятно прогнозата на НОАА за фервуарски валеж с над 60 на сто ПОД нормата да се окаже вярна. Все пак, това не е пречупване на тенденцията, мартенските би следвало да са в нормата, но нека почакаме и видим, а това да стои написано черно на бяло за сравнение.







Тема Re: валежи:нови [re: Kиpo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано31.01.08 12:11



ще влезем във филма, гледам.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Силно ме смущава ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (зомбиран)
Публикувано31.01.08 21:46



... синия цвят в Мала Азия, Близкия изток и Северна Африка през февруари, както и температурите над 4 градуса в района на Петербург в същия месец ???



Говори си, не ми пречиш

Тема ненененови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано31.01.08 22:26



спокойно. Това са ДЕВИАЦИИТЕ. Отклоненията от нормата(прогнозираните) за съответния район , спокойно!!!


За декември се издъниха яко, но блестящата им прогноза за май миналата година още ги държи високо в очите ми. Тогава до 15 май не бе капнал капка валеж почти, а те упорито държаха гигантски отклонения НАД нормата. За три дни прогнозата им се изпълни, после още.
Тук има и усет- моят казва, че февруари наистина ще е по-мек от нормата.



Тема Според тебе май ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (зомбиран)
Публикувано31.01.08 23:27



... трябва да прибирам ските, а ?

... Още утре си вземам компенсация и се мятам на Витоша докато още има снежец ...

Говори си, не ми пречиш

Тема spokojnoнови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано01.02.08 08:42



фервруари си е достатъчно студен, за да си остане такъв дори с градус-два над нормата:-)
По планините па Ептен, няма как да се стопи 2 метра сняг баш през февруари, предполагам и през април ще можеш да си караш тук таме.


Освен това най-актуалните прогнози вече дават по-нормални температури и сняг за второто десетдневие.



Тема Re: spokojnoнови [re: Kиpo]  
Автор hch (непознат )
Публикувано01.02.08 13:46



Няма как февруари да е над норма. През януари Атлантика беше оторена към Северна Европа и там се раздаваха топли и влажни въздушни маси, които доведоха до положителни аномалии, само над Б-я имаме късмет да останем в инверсионен слой, който поддържаше много ниски Т, например в Севлиево падна до -31 С.



В Северна Европа от 5...6.01 ще започне преструктуриране на атмосферната циркулация, ще се изгради АЦ барично поле, което ще свързва Великобритания, Скандинавия и Средна Европа, над Балканите ще се създава бароклинност, цикло - и фронтогенезис с циклонична кривина на изобарите и генериране на циклони, притежаващи голяма потенциална и кинетична енергия, заради благоприятното разположение на абсолютните изохипси. Както дават и моделите (Рединг, а в новото обновление и други) около 10 число над нас ще се съдаде неустойчивост и средиземноморски циклон, който ще доведе до значителни снеговалежи, над Северна Европа ще застудее значително.

Иначе да ви се прeдставя - аз съм Христо Чипилски от Бургас, на 15 години

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hch на 01.02.08 13:46.</EM></FONT></P>

Редактирано от hch на 01.02.08 15:09.



Тема Уф, отдъхнах си !нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (зомбиран)
Публикувано01.02.08 17:15



Обаче твоите уверения не ме отказаха от днешното каране

... На Витоша духаше един чудничък южняк и като се загледах в сърповидния облак, изнесен малко северно от билото, си викам дали пък не е фьончеее :-((( ??? ...
Но сега като се прибрах и разбрах, че днес тук долу изобщо не е духало, се успокоих ... че дуйне ли фьона - изяде ми снежеца

Говори си, не ми пречиш


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.