Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 13.06.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: не е като да няма време да ги променят отновонови [re: Kиpo]  
АвторKeлeшът oт Дyпницa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 11:25



а, появи се значи.





Тема за да не затлачвам с нови теми, вижтенови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.10.07 18:49



очакванията за разположението на въздушните маси в Северното полукълбо във варианта на УНИСИС и Веттерцентрале/по НОАА/






Вижда се, че и Гренландия е направо залята с ненормално топъл въздух, а единствения студ се намира на една сравнително малка площ западно от упоменатия остров и в Източен Сибир.
Да видим, ето първата ми по-твърда прогноза за зимата, която няма да трия, а вие можете след декември-януари, да ми се смеете, да ехидничите, или да ми се възхищавате!
Зимата ще е или както миналата, или съвсем малко по- студена, във всички случаи ще бъде доста по-мека от нормалното.
Дикси.

Другарю генерал, обстрелват ни, какво да правим???

Тема naprawo e krasiwo:нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано29.11.07 12:57




Разцъкайте си прогнозата за следващите дни, централен и северен Сибир ще преживеят едно приятно нахлуване на топъл въздух ОТ СЕВЕР



Тема начи, тоя железен антициклоннови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано29.11.07 13:02



-1043 мб в центъра, ако се настани над северните континентални части на Евразия , не, че няма да се преохлади и той, но според мен ще му трябват 2-3 седмици, демек- тъкмо до времето в което северното полукълбо ще започне да се обръща към Слънчо в края на декември:-)))
Абе слушайте батко си,ч е зимата ще е мека!;-)



Тема Re: начи, тоя железен антициклоннови [re: Kиpo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.11.07 16:00



да бе, мека, измръзна ми г..а в дупница.



Facta, non verba!


Тема Re: начи, тоя железен антициклоннови [re: Kиpo]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано29.11.07 19:10



Зима май няма да има отново. Готините средиземноморски с пухкавия сняг ще си останат далечен спомен

.
Макар сега да има нова атракция - пролетни, летни и есенни средиземноморски от типа наводнителни - и то основно района на Южна България и особенно много Горнотракойската низина.

Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Декември вече не е интересен: Ясно е: мек и [re: Mpakorop]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.12.07 10:12



малко по-влажен, за второто не съм сигурен, за първото сме единодушни с г-н Латинов!


Да видим Януари! Засега не смея да се произнеса.



Тема Re: начи, тоя железен антициклон [re: Mpakorop]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано03.12.07 15:03



Хм, ще видим няма ли да има. Не виждате ли от утре каква валежна обстановка започва напук на всички приказки за зонална циркулация. Погледнете моделите. Всички са единодушни. създава се комбинирана обстановка на блокиран средиземноморски циклон. Някои може и да видят пухкав сняг още на 5 и 6 декември. Особено ние тук в СИ България.



Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя

Тема разбирам твоята непримиримост, [re: yogimax]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.12.07 21:54



готов съм да се обзаложа, ако снежната покривка в Шумен(не рискувам за Рз или Лозница

) надмине 5(пет) сантиметра до петък вкл. , да се разходя по САМО по тъмни боксерки в центъра на един от трите посочени мегаполиси в избран от теб неделен ден от януари идната година!!!
НЯМА да има сняг, декември ще бъде мек, поне 2 градуса над климатичната норма, а за януари...не знам засега нищо не МИ СЕ КАЗВА(канал 20001)
Пич, сериозно- преди 48 часа през Аляска, с лек заход над Ледовития океан, над централен и Източен Сибир, от Тихия океан бе инжектиран, в самото сърце на ледената Кралица, такава мощня доза топъл въздух, че ще му трябват 2-3 седмици, за да изстине, ако всичко е наред...Сърбите казват "нема зиме"-това е идиом, но да го разбираме буквално- зима ПАК няма да има.
Пост-постскриптум: И на мен Лудогорските виелици ми липсват ужасно!!!
Ако имам сигурност, че ще имам един красив средиземноморски, с виелиците му, всичко, си вземам седмица отпуск и отивам в Разград. Да пукна, ако се бъзикам.
Няма. Твоя циклон ще бъде с лоша логистика, дори в София (шибани 600 метра надм. вис.) минималните няма да паднат, при изясняване и безветрие, под минус 1-2 сряда и четвъртък



Тема p.s: [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.12.07 22:06






Давай да садим лимоните!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.