Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 30.04.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Тема добро утро  
Авторaз.бr (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 08:14



добро утро,честита есен!Вкл. си уеб камера да видите какъж сняг вали на Мусала

без да излизам навън,по това разбрах че е доста захладняло...кажете ми моля ви има ли в кои университети в бг има специалност метеорология,защото искам да се занимавам с това...поздрави на всички



Тема Re: добро утронови [re: aз.бr]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано05.08.07 13:16



Ами не знам, сигурно нейде дето има физика.
Верно вали сняг на Мусала, в Пловдив е студенко - 15 градуса, от сутринта вали умерен до слаб дъжд, все едно сме октомври.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: добро утронови [re: aз.бr]  
АвторShowers (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 23:02



В Софийския има такава специалност - Астрофизика, метеорология и геофизика.

Дам.. времето е нещо прекрасно, нали ? По принцип не е нужно да завършваш ( освен ако не е за работа ) -много хора се интересуват любителски.
В София вали, вали, вали...



Тема Re: добро утронови [re: Showers]  
Авторaз.бr (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 23:39



ок,благодаря ви,супер е времето само че дано до вторник спре да вали защото заминавам на море

зарадваите ме с подобна новина плс...иначе ми се струва че тази година зимата ще е доста сурова след горещото лято...поздрави на всички



Тема Re: добро утронови [re: aз.бr]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано06.08.07 08:39



ще спре, ама поне за София оттук насетне всеки ден следобед ще има локални краткотрайни валежи. За морето-не знам, там особеностите на местния климат не са ми ясни- доколкото знам, през август морето има някаква стабилизираща роля върху атмосферата, поне що се касае до намаляване на вероятността за следобедни валежи. Ако се включи някой спец да ти обясни.


Ако не- пусни си една метеограма за мястото, дето ще бъдеш и виж там.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.