Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 21.06.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 11:53



В момента наблюдавам картите на weather.unisys.com за предстоящия циклон и се чудя дали не е по-правилно да бъде наречен Средиземноморски ураган от първа степен или втора, макар, че не знам какви са точните критерии един циклон да бъде ураган. Единствено силният вятър, който е съпътстван със всеки ураган не се наблюдава тука при нашите циклони, а и сега гледам на картите, че не се очаква, но валежите са съизмерими с валежи при ураганна обстановка. Какво ще кажете по въпроса. Да имаме предвид и, че според всички прогнози Средиземноморските циклони ще стават все по-силни (точно това ще се види в Понеделник) и трябва да свикваме да ги наричаме урагани.
Ето и конкретната карта: http://weather.unisys.com/gfsx/60h/gfsx_4panel_60h_eur.html



Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 14:16



По последни данни и от Гисметео.ру и от Уедър-форкаст.ком центъра се е изместил на юг и най-обилните валежи ще са в Тракия и Родопите до около 150 л - Батак: http://www.weather-forecast.com/locations/batak4/forecasts/latest

Това е засега.



Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано04.08.07 17:00



Е понеделнишкият циклон почна поне в София!!

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: naci]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано04.08.07 17:22



И не само почна там, ами вече е до Пловдив - притъмня от запад, слънцето се скри, първата гръмотевица вече е факт, нищо чудно и да завали.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано04.08.07 17:28



Виж сега, това е връзката, там дето пише лонгитуде и латитуде вкарваш герографската дължина и ширина на д-град и даваш континуе. После на метеограм избираш часовата зона, най-добре 0-180 часа, въвеждаш кода отдолу, натискаш гет метеограм и си готов.
Д-град ми е родният град, живяхме до бившия магазин тополите. А си имам и село до града - Долно Белево

. Между другото, там при циклона Тракия от 5-6 юни почти не е валяло.

Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Mpakorop]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 21:05



Вярно е тогава, че не валя почти.

Тук в 5 часа бях качен на смокинята и изведнъж като задуха един вятър, който и в момента на пориви духа, иначе има променлива облачност.

Как точно въвеждам координатите? Дай ми пример и за двете колонки и после какво точно избирам...не може ли просто ти да го направиш - аз ще ти дам, ако трябва адреса със данните за Дград, но той е публикуван по-горе в същата тема...

Ами да...Тополите...където няма вече Тополи за съжаление....
Аз в момента съм 50% в София, 50% в Дград, защото уча там география в СУ и от там и интереса към климатологията или по-скоро обратното...:))



Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 21:08



По последни данни от Weather-forecast.com за Хасково се очакват едва 50тина мм, а в София над 130 мм, а най-много Априлци, Ловеч - почти 200 мм..



Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано04.08.07 21:18



За Пловдив сатанаха на ноаа 153 литра.
Значи за Пловдив примерно въвеждам 42.1 в едната колонка и 24.3 в другата.

За Д-град въвеждам 42.03 и 25.34 и по последна актуализация излиза 85,30 л/м2, което е едно добро количество за района, че е голяма суша, поне на село. Ягодите изсъхнаха, лозенцето бере душа, кладенеца свършва по-бързо

.

Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано04.08.07 21:23



Този вятър и през Пловдив мина, но сериозният дъжд е бил до Пазарджик, тука гръмна 2 пъти , намокри асфалта и толкоз, но температурата бая падна - до 20 градуса.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Mpakorop]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 21:30



Дъжд ли...тук даже и не мирише на дъжд...и вятъра отслабна....гръм не е имало....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.