Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 16.06.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Mpakorop]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 21:35



Е, добре е това 85 л. Дано стане. Ми суша като суша е. Но тази година нещо друго изгори всичко. Доматите и краставиците ги изкоренихме още преди няколко седмици. Вървят само смокини,грозде,пипер и изобщо субтропични видове. Това е бъдещето май тук. А иначе не е трагедия, че не е валяло от 1-2 месеца, защото Димитровград си е в континентално-средиземноморската климачина област (който иска може да спори с мен по този въпрос), но границата се колебае между Дград и Симеоновград, та за нашата климатична област не са новина такива засушавания. В моето село, което е в Сакар - Главан да ви казвам там какво се казва засушаване....Аз не помня лятото да е вяляло там....но там има и местни фактори, най-вече бившите вече огромни иглолистни гори...а да знаете сега каква хубава гора си е израснала сама - природата си знае - космат дъб, горун, цер и др видове. А изкуствените площи с акации са като трън в очите....а и да садиш плевел като акацията....тя е много нахално растение.....



Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 21:43



Пфу, най-накрая се оправих с НОАА. :) 88 л. Очакваме.

А ти един и същ ли си със това "Сакар - перлата на Тракия" , защото съм го срещал в много клубове и даже веднъж преди време бях писал на един такъв...може би си бил ти....а нали не е лицензирано, защото и аз го използвам в един друг форум.... Какво общо имаш със Сакар....мен там са ми селата повечето и там съм израснал....много си го обичам....:)



Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано04.08.07 22:06



Точно така, тия борчета дето ги насяха из равнините, всички ще изгорят май. За Сакар баш това си е растителността - дъбови гори. И да има пожар, минава по тревата в ниското и заминава. Ха дано им дойде най-накрая ума на горските какво да сеят и залесяват или както казваш да оставят гората сама да си израсте, макар че трябва да не пасат много кози и овце в участъка.
Текат ли още реки в Сакар, забелязал съм че там има и дни малки язовирчета, има ли някаква вода в тях?

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Пeтъp]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано04.08.07 22:14



Ми сигурно аз съм бил, пиша и в други клубове, не съм срещал друг.
Моето село казах кое е, намира се между Симеоновград и Димитровград, ама встрани от главния път. Минавал съм през Сакар по най-главния път Харманли- Тополовград няколко пъти, обикалям съм го и от север. Леко див, но наистина приятен край, и то това му е чарът, с малки пръснати тук и там селца. Недооценена планина, но и по-добре така. И си е планина, забелязах преди няколко години, че там единствено в Тракия имаше сняг по северните склонове. Горите значи казваш, почват сами да си растат, дано.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: За очаквания потоп в понеделникнови [re: Mpakorop]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 23:17



М да. Долно Белево. Отбива се от Злато поле....там имахме къща...единствената влажна зона по поречието на р. Марица в България, която май няма да влезе в НАТУРА 2000, както и САКАР по понятни причини. А Главан и то е встрани от пътя на Харманли-Тополовград. Ама съм ги обикалял много всичките села там....баба ми е от Овчарово и пр...в Долно Белево познавам секретарката на кметсвото...:) Ами за Сакар много мога да ти говоря интересни неща.....невероятни неща е преживяла....моите баби и дядовци през 70те са я залесявали с черен бор?!?...абе какво да ти разправям....когато изгоря гората и отидох и седнах под един останал цер (защо ли?) се просълзих....но сега е красота...поне северния склон, където имам възможност да обикалям.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.