Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 25.04.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Имам чувството,че  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано16.04.07 23:20



Времето над България наистина се променя.Забелязвам че като че ли все по-често над Източна България времето е по динамично отколкото над Западна, а преди беше обратното май. От север се спускат циклони и студени фронтове, които се засилват над Черно море, събират влага ,вали, но се усещат само по морето и малко навътре в сушата. Вчера казаха че в Бургас имало гръмотевична буря с пориви до над 90км/час

. И ми се струва че целият пролетно-зимен есененн сезон там беше по-хладно от другите места.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Имам чувството,ченови [re: Mpakorop]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано17.04.07 11:36



Не е точно така...летния тип валежи са си локални и капризни по принцип- за предвиждане като време и проявление- най-много като вероятност да се предвидят.
Иначе в западната част на страната самия релеф предполага по-голямо разнообразие и изгъзици.
Но пък на мен ми липсват виелиците, които, изключая планините, бяха истински само в Лудогорието и Добруджа...


Пак на запад ще бъде по-интересно. Същевременно, в крайния северозапад в момента има суша, подобна на тази от 2000-та година, макар и в не чак толкова остра форма.



Тема Re: Имам чувството,ченови [re: Kиpo]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано17.04.07 19:55



Липсват ми онези готини средиземноморски циклони с усилване на вятъра от североизток. Става много яко, макар че по морето и в Източна България страдат. Дали идната зима ще се реваншира за тази, се чудя.

.
Ще ги видим тези валежи лятото, засега се очетрават нещата към суша, което не е добре.Последният свестен валеж май беше ктрая на март, тогава бях за 1 ден на Пампорово и беше готино - мощна гръмотевична буря с обилен сняг.
Дано пролетта и лятото да има обаче по-малко щормови явления като поривист вятър, едра градушка и торнадо.



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема ))нови [re: Mpakorop]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано20.04.07 09:26



Да, сушата през следващите две седмици е почтри сигурна, но виж: През всеки по-продължителен период с еднообразно време, н а човек му се струва, че това ще продължи още и още, особено, ако тоя период се случи в началото или средата на някой от сезоните и , да речем, е по-типичен за съответния сезон


Номерът е да го докараш на достоверна и сбъдваема прогноза, въпреки настройките си.
Отклоненията за Май, особено що се касае до валежи, за западна България бяха дадени с почти 30 л/кв. м. отгоре, което, отчитайки,ч е май и без това е най-валежния месец за голяма част от територията на татковината, ни дава една много солидна наднормена като валежи, прогноза.
Все пак- поживем-увидим!



Тема Re: Имам чувството,ченови [re: Mpakorop]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано20.04.07 09:36




Макар и леко смекчена, положителните за валежи и отрицателни-за температури, отклонения от нормата са, ако не изключителни, то доста осезаеми-до 2 градуса за май и юни.
Ще видим, все пак.



Тема Re: Имам чувството,ченови [re: Kиpo]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано29.04.07 14:51



Голяма суша, ето идва май с някакви прогнози за валежи, ще видим какво ще стане.....................



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: Ей кво казва Латин Латиновнови [re: Kиpo]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано30.04.07 15:20



През първото и второто десетдневие на месец май ни очаква слънчево време. През следващия месец времето ще бъде с нормални температури за сезона, като се очакват сравнително малко количество валежи. Това каза за Агенция “Фокус” метеорологът Латин Латинов. В по-голямата част от страната ще бъде сравнително сухо. В някои райони на страната обаче ще има валежи, които могат да се окажат и над нормата. В началото на месец май температурите ще бъдат по-високи, като на четвърти и пети май се очаква те да достигнат 28°C. Въпреки това около 6 май се очакват превалявания, като такива ще има и около 13 май. По-променливо ще бъде времето през третото десетдневие. Като цяло обаче температурите ще бъдат в рамките на нормалните стойности за този период от годината, отбеляза Латинов. Температурата на морската вода ще се затопли, но едва към края на месеца ще достигне 18-20°C.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Ей кво казва Латин Латиновнови [re: Mpakorop]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано01.05.07 19:31



Мхм)
Много уважавам тоя пич. Аз обаче, казвам, че май в западна България ще бъде осезаемо по-валежен от нормата:-))



а температурите ще са около или съъвсем малко под нормата, чак до септември.



Тема Re: Ей кво казва Латин Латиновнови [re: Kиpo]  
Автор Mpakorop (Българскифашист)
Публикувано02.05.07 20:37



Аз май съм малко песимист. Голяма суша, и то май и в Европа - справка нивото на Дунав. Ей го на- началото на май, минават уж някакви фронтове, ама заспала работа, въобще не е динамично като за май месец.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема спокойнонови [re: Mpakorop]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано03.05.07 23:31



още от утре почва)






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.