Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 21.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Глобалното затопляне и ...нови [re: Petkov]  
Автор rane ()
Публикувано01.05.07 00:35



Ужас,що се гарвиш така ,сърцето ми се къса,не е истина ,колко мъка има по света... на две делви водата не могат да разделят, за глобално затопляне се замилили.



Тема Re: Глобалното затопляне и ...нови [re: rane]  
АвторПeнcиoнep (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 09:17



Центърът на Антарктида застудява, ама периферията и се затопля. За горепосочените години, ледът се е отдръпнал от предишните си граници с 500 метра. Не прилича ли това на принципа на хладилниците - с изпаряване на фреона се охлажда самия хладилник. Тоест, с "изпарението" на периферията, се охлажда центъра. Затоплянето е факт. Ако то протича бавно, Човечеството ще има време да се пригоди. Но опасноста идва от това, че в определен момент на достигане на Критично ниво, настъпват резки промени, наричани катаклизми. Температурните промени са само следствие, на нарастването на Енергийната мощ на Земната вътрешност, които за съжаление са периодични, където времепромеждутъкът помежду им не е един и същ, но все пак близък.
Яжте, пийте и си носете новите дрехи. Бъдете всички здрави.



Тема Въпросинови [re: Пeнcиoнep]  
АвторXapпия (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 02:32



Логично е постъпващата в Световния океан сладка вода от топящите се ледове да промени солеността на океанската вода, температурата - също. Северноатлантическото течение (Гълфстрийм) пренася относително топла вода от тропиците към о-в Исландия и след като завие около него, тръгвайки по обратния път на ю-з покрай американския бряг, тази вода е вече с 7-8* по-студена и с няколко (не знам точно колко) промила по-сладка. Какво ще стане ако това течение намалее или спре съвсем ?!? Или ако се превърне в студено такова ?!? Всички знаеме, че когато покрай западните брегове на даден континент има студено течение, в континента има пустиня ... това не би ли могло да се случи и с Европа ?!? ... Защо средиземноморски циклони (от азорския максимум или Лигурийско море например) все по-рядко се образуват ?!?
Още много въпроси ми се мотаят, та ми се иска една дискусия да спретнеме, а ?



Тема срещал съм какви ли не тълкуваниянови [re: Xapпия]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано31.12.07 12:53



двата крайни полюса са: От
Нов ледников период в Европа до "нищо няма да се промени, освен пад на температурата с половин градус в Северозападна Дания и Южна Норвегия"


Не се шегувам-за второто, винаги се усмихвам, като се сетя.
какво ще стане- със сигурност циклоногенезисът няма да е същият. Дали ще спре почти съвсем, дали ще оредеят в пъти, дали... А я си представИ, че се преместят няколко хиляди километра на юг? Тогава, дори да не стане мангрова гора, Сахара...ще стане житница на 3 континента:-)))



Тема твърде е сложнонови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано31.12.07 13:10



Ако Северна Африка спре да ни изпраща чистите, сахарски жеги през топлото полугодие, няма да станем пустиня, по-скоро ще залитнем като климат в посока степи. Едва ли ще станем негодно място за живеене, "автохтонните" ни жеги ще бъдат малко по-слаби от "вносните", валежите ще намалеят(без да съм сигурен, че ще стане ТОЧНО така!)
Това, което е сигурно, според мен, е един много по-свиреп Сибирски Антициклон, по-малко обезпокояван от североатлантическите циклонални чудовища, сипещи се почти нон стоп по западната му периферия в момента.
На север ще стане компактен студ, нещо като в антарктида, почти "капсулирана" от Южното Кръгово Течение в момента в себе си и неуспяваща да "изнася" студ толкова далеч на север, колкото арктическата зима през студеното полугодие в Северното полукълбо-на юг.
Едва ли някой би се нагърбил с точен сценарий...



Тема Питам се обаче защо в повечетонови [re: Kиpo]  
АвторXapпия (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 13:42



сценарии някак витиевато се избягва споменаването на времето, за което би могло да се случи една или друга теоретична промяна. Климата е толкова комплексно и сложно явление, със зонални особености и местни характеристики, с директни и индиректни връзки с подстилаща повърхнина, геоенергии, слънчева активност и т.н. и т.н. (някъде четох за 18 000 компонента, влияещи върху него), че ми се струва доста несериозно сериозни учени да дават категорични твърдения за колосални климатични промени в рамките на 1-2 десетилетия. В доволно дългата история на планетата са ставали много по-тежки катаклизми, факта е, че тя е оцеляла ... Думата ми е - дали пък не преекспонираме въпроса, оплаквайки собственото си присъствие в условията на промяна, не се ли вайкаме като източни оплаквачки за събития, за които никой не може да гарантира, че ще се случат ... И в прав текст си задавам въпросителната - кому е нужна истерията с глобалното затопляне (което впрочем е една теория ... само !)





Тема данови [re: Xapпия]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано31.12.07 17:10



аз продължавам да съм на мнение, че т.нар. глобално затопляне е една дъвка и ясла-хранилка за ...някои.





Тема Но без да подценяваменови [re: Kиpo]  
АвторXapпия (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 17:30



и омаловажаваме все пак разрушителната дейност на човека - и изсичането на горите, и замърсяването на въздуха, почвите и водите, и изчерпването на ресурсите ... Абе, правиме каквото можем, а те децата ни ще сърбат тая супа ... :-(((

Благодаря ти, Киро ! Добре си поприказвахме ! Исках да чуя (видя, де

) други мнения, но и един единомисленик не е малко. Ще наминавам пак.
Весело посрещане на Новата - дано е по-разумна от старата (нали надеждата умира последна ) !



Тема Re: данови [re: Kиpo]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано01.01.08 22:43



Едно студено душче, за тези които вярват, че Глобалното затопляне е човешко дело:



Новината е, че в Североизточна Гренландия, точно под едно от местата, където е забелязано топене на ледниците, е открито изтъняване на земната кора и евентуална вулканична дейност. Това откритие все още е в развой и ще се уточнява дали въпросното "петно" е единственото подобно в Гренландия. Ако се докаже чувствително влияние на земната магма в топенето това ще е голям шамар за теорията за ГЗ, защото ще разклати един от най-важните й аргументи.



Тема Re: данови [re: croesus]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.01.08 22:50



абе остави ги по-умните хора да печелят от плашенето на невежите.



Aut Caesar, aut nihil



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.