Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:12 23.04.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Тема Нужни са ми малко статистически даннинови  
АвторNomad (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 13:14



Здравейте,
Обръщам се предимно към професионалистите, ако тук има такива, но ще съм благодарна и на всяка друга информация по въпроса.
Можете ли да ми кажете какъв е броят на слънчевите дни в годината у нас според статистическите данни. Може и по-подробно да диференцирате, например брой дни с по-малко слънце, брой изцяло слънчеви дни. Както и тяхното разпределение през сезоните.
Интересувам се от достоверни данни и моля да приложите и източника на информацията - заглавие, година на издаване.
Много, много благодаря, ако някой се отзове





Тема Re: Нужни са ми малко статистически даннинови [re: Nomad]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 11:46



Mezdu 2350 i 2670 sa sluncevite dni v BG. Ima osredneni mesechni danni za stranata po pricncip mogat da budat izvleceni ot NHMI no struvat dosta paricki okolo 10 lv na cislo vzima NHMI. Ako imash interes daj e-mail da ti pratja malko grafika



Тема Re: Нужни са ми малко статистически даннинови [re: Nomad]  
АвторNomad (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 11:41



syn



Това първото изречение, в което посочваш някакви цифри, не го разбрах - за броя на сл. дни в една година ми е въпроса.

Моят мейл е: astrobub@abv.bg и ще съм благодарна ако ми пишете



Тема Re: Нужни са ми малко статистически даннинови [re: Nomad]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 12:53



Izvinjavag greshka vsicko e v casa t.e 2500 casa za godina



Тема Re: Нужни са ми малко статистически данни [re: syn]  
АвторNomad (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 13:58



syn, благодаря.
Може би дори както е дадено в часове е по-коректно да се каже и по-добре дава представа. Само още малко информация ако имаш: как се разпределя това по сезони. Няма ли някакво помагало, учебник, енциклопедия и др., където мога да прочета това - става дума за най-обща популярна статистика, такава, каквато примерно е добре да се дава на ученици, а не за специална справка, конкретен ден и т.н. платени данни.
Благодаря!



Тема Re: Нужни са ми малко статистически даннинови [re: Nomad]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 18:12



za Bg edinstvenoto koeto ima kato sparavka tova e srednoto sluncevo greeene v casove po meseci ot 1961 do 1996 g.



Тема Re: Нужни са ми малко статистически даннинови [re: syn]  
АвторNomad (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 11:34



syn,
Ти буквално даваш информация на час по лъжичка. Ако можеш и искаш ми кажи тези усреднени данни по месеци за избрана година или за няколко години и аз мога да си ги усредня по сезони. Но не така бавно, моля те...





Тема Re: Нужни са ми малко статистически даннинови [re: Nomad]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 15:51



Daj mi e-mail i ste ti pratja.



Тема Re: Нужни са ми малко статистически даннинови [re: syn]  
АвторNomad (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 10:22



astrobub@abv.bg



Тема Re: Нужни са ми малко статистически даннинови [re: Nomad]  
АвторString (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 11:43



Ами подробни данни за това, което търсите, има в "Климатичен справочник" - многотомник, разделен по температура, валежи, вятър... Май са издание на БАН (НИМХ-БАН), общо 6 или 7 тома, имам ги всичките. Има ги в някои библиотеки, предполагам.
Та, в съответния том има доста подробна информация за количеството на облачността и слънчевото греене за доста места в България (където е имало метеорологични станции). Данните са малко стари, в смисъл, че се отнасят (в зависимост от конкретния елемент) общо-взето за наблюдателни периоди преди 1980г., но мисля, че с някои леки уговорки са си валидни и за сега.
А иначе, все още развиващи се, но все пак почти напълно функционални форум и изобщо сайт по метеорология има на адрес http://www.stringmeteo.com/ . Всеки, който иска да се включи, е добре дошъл

...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.