Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Warez
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ей, гратисчиите!...  
Автор|________| (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 13:35



Все метър гледате да минете, все без да плащате, ако може. Хората труд и средства са хвърлили за тези неща, а вие най-безсрамно си ги крадете! Кажете ми, моля според вашите разбирания по какво точно това, което вие вършите се различава от обикновената кражба?



Тема Re: Ей, гратисчиите!...нови [re: |________|]  
Автор(-----------) (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 14:13



Ами например по това , че при кражба собственика си остава без откраднатото, а сега то пак си е негово - никой не му го е взема !



Тема Re: Ей, гратисчиите!...нови [re: |________|]  
Авторsedmi (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 14:33



mi.. kato naprawia edna prosta smetka na software koito polzwam izliza okolo 17-18 000 $ , a zaplatata e mizhawa. Ot druga strana kolko sa softwarnite kompanii koito imat podryzka na produktite si na bg zemia ? Kato iskash wsichko da e licenzirano deistwaj za namaliawane na cenite!
---
ne e lud tozi koito e izial banicata, a tozi koito mu ia e dal..



Тема Re: Ей, гратисчиите!...нови [re: |________|]  
АвторKolio Kucia (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 20:45



Gratis4ia.... zvu4i gordo...
Gratis, da...
dokato jiveem kato v strana ot 3-tia svqt, dokato truda ni se prodava na bezcenica.. shte "krada".. i shte vutrq seki edin programist, vseki edin koito moga da vutrq (n.z. dali e v sferata na PCtta).... takuf e jivota priateliu, na koito n emu haresfa da stqga bagaja i da zanimava tam kudeto mu haresva... moqt svqt e takuv, i na men mnogo neshtane mi haresvat, no ne se oplakvam, v dneshno vreme vseki se opravq kakto moje, moqt na4in e takuv... interesno mi e da 4uq tvoq...



Тема Еми зависи...нови [re: |________|]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано20.03.03 16:52



Кражба е, когато някой лишава някого от нещо - примерно от реални приходи или от пропуснати ползи.

Аз, примерно имам различни хобита. Едното от тях е картографията. Ако трябва да си купя продуктите на ESRI, Autocad и всички водещи фирми в тази област - просто няма да мога да си го позволя - става дума за десетки хиляди долари. Аз, обаче, не си изкарвам хляба с тези продукти. Дори и не ми хрумва . Мога да живея и без тях.. Ако би ми се наложило да плащам - просто не бих ги ползвал. Значи аз не съм потенциален клиент - няма и пропуснати ползи.

Примера ми не е лош, нали?

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: Ей, гратисчиите!...нови [re: |________|]  
Автор Nevia (от БГ)
Публикувано24.03.03 18:05



По принцип си много прав. Трябва да се оценява труда на производителите. Но... разминаването идва само от платежоспособността. Не можем да си го позволим иначе, ако не го откраднем. Дори и да искаме после да си го изплатим след като от него вземем пари, пак не можем. Никога не са достатъчни. Оправдаваме се, ако сме частни лица или малки фирмици. Виж, нека наистина да има онова БОП, което да следи - големите да плащат. Който може-може. Не си мисли, че няма фирми и хора, които примерно си закупуват дадени продукти. Не са страшни малките хакерчета.
Времето е такова :))



Тема Re: Ей, гратисчиите!...нови [re: |________|]  
Авторstef4O (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 09:13



Шефа като ми увеличи заплата на $5000, ще си купя лицензиран софтуер



Тема Re: Ей, гратисчиите!...нови [re: stef4O]  
Автор alexbg67 (Hates Bul Shits)
Публикувано25.03.03 23:21



A moiat Boss kato mi uvelichi zaplatata, shte izkupia vsichkia softuear, barabar s licenzite mu, i takiva ceni shte mu turia, che shte go kradete ot mene

Hates Bull Shits...


Тема Re: Ей, гратисчиите!...нови [re: (-----------)]  
Автор8======D (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 03:19



ei toq za tebe ve ko shti davame ot4et




*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.