Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 26.04.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Тема Голям проблем загряване GOLF 3 1.6 ABUнови  
Автор pip2OOO (непознат )
Публикувано16.08.09 22:19



Здравейте, колеги! Нещо напоследък нещата с тене са добремепературите на моя GOLF 3 не са добре.
Сложих летен термостат (на 84 градуса вместо на 87), смених радиатора с нов, смених датчика за перката на радиатора, преди 3 години смених водната помпа.
Даже и при окъсен куплунг на перката, при което тя работи постоянно на високата (втората) скорост сега през лятото колата загрява много при дълъг път, напр. през проходите на Стара планина или също и намагистралата от Бургас до Карнобат в тази посока. Стрелката за температура достига 100 градуса, индикатора и зумера на датчика за маслото сътветно светят и пищят - направо ужас...
Налага се да спирам, да почакам температурата да падне и ... пак някакъв преход преди следващото спиране.
Какво друго може да се направи?!
Миналата пролет смених сегменти и биелни лагери. Сега компресията е доста по-добра (някъде към 9, не помня точно, а преди това на 2 цилиндъра беше към 5.5-6).
Някакви идеи от хора, разбиращи от тези неща?



Тема Re: Голям проблем загряване GOLF 3 1.6 ABUнови [re: pip2OOO]  
Автор skiplok (непознат )
Публикувано17.08.09 12:25



парното как е?



Тема Re: Голям проблем загряване GOLF 3 1.6 ABUнови [re: skiplok]  
Автор pip2OOO (непознат )
Публикувано17.08.09 14:08



Ами сега точно не знам как е

.
Но зимата си беше добре (но със старите части - радиатор, термостат, датчик за перката).



Тема Re: Голям проблем загряване GOLF 3 1.6 ABUнови [re: pip2OOO]  
Автор pip2OOO (непознат )
Публикувано19.08.09 20:07



Колеги, няма ли някой да даде някакво разумно предположение?!



Тема Re: Голям проблем загряване GOLF 3 1.6 ABU [re: pip2OOO]  
Автор RMAN (непознат )
Публикувано20.08.09 15:52



Здравей!

След като се сменил термостата, радиатора, перката ти се включва когато трябва (или поне да приемем, че е така) то причина за загряването може да бъде в прегоряла гарнитура на цилиндровата глава. Ако случая е такъв, въздух от някои от цилиндрите на двигателя преминава във водната риза, по нататък достига до водната помпа, където образува възушна възглавница, която пречи водата в двигателя да циркулира.
Като за начало можеш да провериш, дали колата губи охладителна течност. Ако наистина има прегаряне при такт всмукване част от водата ще се просмуква в някой от цилиндрите и ... ще се изхвърля навън през изпускателнат система във вид на пари. Възможно е от ауспуха да излиза бял пушек понякога. Можеш също да провериш свещите на всеки цилиндър. Ако влиза вода в съответния цилиндър той няма да работи нормално и това може да го забележиш по свеща.
Също може да отвиеш капачката на казанчето и да видиш дали има мехурчета.
Това е моета предположение. Друго нещо за което се сещам е просто да не си обезвъздушил охладителната система когато си я пълнил.
Това е от за сега.

Успех!



Тема Re: Голям проблем загряване GOLF 3 1.6 ABUнови [re: RMAN]  
Автор pip2OOO (непознат )
Публикувано21.08.09 19:57



Благодаря за съветите на RMAN!
Миналото лято сменяхме (майстора де) сегменти, биелни лагери и разбира се гарнитура на главата.
Откакто смених сега радиатора антифриз не ми се губи. Отзад нямам бял пушек тип пара (преди на една SIERRA ми беше точно така и сменях гарнитурата на главата...)
Не съм гледал сега свещите. Ще ги погледна.
Не съм забелязал и дали има бълбукане в казанчето на антифриза. Ще погледна и това.
Обезвъздушаване на охладителната система след смяната на частите и допълването и с антифриз не съм правил. Мисля, че тя сама се опитва да се обезвъздуши. И при този процес в началото количеството на течността в казанчето намалява, доливаш и така докато спре да иска повече течност. Такива мнение четох и по форуми.
не съм сигурен обаче на 100% в тях. Затова, ако има начин за обезвъздушаване на този GOLF 1.6 ABU ще съм благодарен за съвет как да го направя!



Тема Re: Голям проблем загряване GOLF 3 1.6 ABUнови [re: pip2OOO]  
Автор RMAN (непознат )
Публикувано24.08.09 17:20



Когато загрее пак на 100 градуса пипни с ръка маркуча след терпостата към радиатора. Отваря ли въобще тоя термостат? Провери и помпата. Казваш че си я сменял преди години. Може да не си върши работа поради някаква причина. Не може да загрява толкова и да не може да се намери причината.



Тема Re: Голям проблем загряване GOLF 3 1.6 ABUнови [re: RMAN]  
Автор pip2OOO (непознат )
Публикувано24.08.09 23:01



При 100 град. или даже повече маркучите към радиатора са много горещи. Термостата си върши работата.
Страннното е, че перката не се включва на втората си степен, а или е само на първата, или не работи. Но даже и когато принудително я окъся и тя работи постоянно на максимални обороти пак се случва колата да не се охлажда докъм 90 градуса, а да си стои на 100 или и повече.
Не мога точно да определя дали маркучите напр. към радиатора са прекалено напрегнати или не чак толлова. За да се разбере дали няма въздушна възглавница.
А помпата как да я разбера дали работи? Освен пак да я сменя...
Тези дни, когато не е адска жега и като си карам из града няма никакви проблеми... Макс. до 90 град., перката се включва и се нормализира всичко.



Тема Re: Голям проблем загряване GOLF 3 1.6 ABUнови [re: pip2OOO]  
Автор RMAN (непознат )
Публикувано25.08.09 10:15



1. Термостат
2. Водна помпа
3. Въздушна възглавница(гарнитура на главата или просто системата не може да се обезвъздуши)
4. Работа с прекалено бедна смес




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.