Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 18.06.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Смяна на масло с помпа...нови  
Автор Pichaga (ne_na_kef)
Публикувано27.05.04 09:48



поради ред причини /опасност от ново прецакване на картера/ хич не ми се иска да си сменям маслото по традиционния начин....
кажете, ако някой е ходил, къде има възможност за източването му с помпа през нивомерната пръчка и за кви пари става дума, както и минусите от такава "смяна"



Тема Re: Смяна на масло с помпа...нови [re: Pichaga]  
Автор vw_golf_2_Memphis (поназнайващ)
Публикувано27.05.04 10:02



Последния път го сменях така но майстора беше в Плевен...
Става бавничко...
А и незнаеш дали е източено цялото...
А цена не помня

Нека да ме мразят, стига да се боят от мен!


Тема Re: Смяна на масло с помпа...нови [re: vw_golf_2_Memphis]  
Автор Turtey ()
Публикувано27.05.04 10:21



говорими за прецакан картер
моя още не съм ходил да го правя та не знатм колко ще излезе - а дано не е много

дунев правили такава смяна разбрах - а това че не можеш за си сигурен дали са източили цялото не е вярно - след като долееш колкото си пише по книжка ако нивото е над макс им вкарваш пръчката за маслото в @#$

Beauty is not enough


Тема Re: Смяна на масло с помпа...нови [re: Turtey]  
Автор Pichaga (ne_na_kef)
Публикувано27.05.04 12:35



не, моя картер е ок, но го сменях, заради прецакана резба, както някои знаят и имах бая ядове, с намиране на втора употреба, смяна и т.н. При последната смяна нещо пак прокапа, та го затягаха и спря да капе. обаче парен каша духа, наумил съм си обаче че нещо ще се прецака при следваща смяна и затова разпитвам.



Тема Re: Смяна на масло с помпа...нови [re: Turtey]  
Автор Pichaga (ne_na_kef)
Публикувано27.05.04 12:37



Търтей, специално за смяната на картера на мене ми взеха 35 лв. за работата. Обаче нещо не го сложиха как си требе и е влажен от масло отдолу, не че капе, но е влажен. Това със смяната е адски гнусна работа, стискам ти палци да ти излезе мах тънкана....



Тема Re: Смяна на масло с помпа...нови [re: Pichaga]  
Автор Turtey ()
Публикувано27.05.04 12:48



благодаря - аз съм се разбрал да ми направят нова резба и пробка че картера бил майка си и баща си - арабите на симеон ми го предложиха за 200 лв и аз ги пратих да се перат

пичага това дето и е влажен картера може да е от кофти гарнитура или да не са го затегнали докрай като хората ама ако не ти губи много масло карай така


Beauty is not enough


Тема Re: Смяна на масло с помпа... [re: Turtey]  
Автор Vlad777 (6000 rpm)
Публикувано27.05.04 15:06



хехе 200 лв....
дееба копеленцата!
брат ми си купи цял двигател за 150!



Тема Re: Смяна на масло с помпа...нови [re: Vlad777]  
Автор Turtey ()
Публикувано27.05.04 15:14



аа бил алуминиев и въобще ... абе и аз тва им казах този картер за 200 лв - ВГЗ

Beauty is not enough


Тема Re: Смяна на масло с помпа...нови [re: Pichaga]  
Автор rmk (един друг)
Публикувано27.05.04 16:24



Спомням си, че имаше едно сервизче вътре в бензиностанцията срещу КАТ (ако си от София де). Значи става дума не за севизите от вън, а това което е вътре в бензиностанцията. Спомням си че там предлагаха услугата за изпомпване през пръчката за маслото. Цената беше 5 лева май, но може и да са я коригирали (нагоре). Одавна не съм минавал от там и може и да го няма вече, но ако искаш провери.

..:: каквото и да ти говорят, знай че става дума за пари ::..


Тема Re: Смяна на масло с помпа...нови [re: rmk]  
Автор Pichaga (ne_na_kef)
Публикувано27.05.04 16:36



От София съм. Това сега е бензиностанция на Лукойл, в нея вътре така ли е тоя сервиз?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.