Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 29.05.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Колко ви харчат машините?нови  
Автор .zmej. (песимист)
Публикувано09.04.04 20:13



Момчета и момичета, искам да ви питам колко, аджеба, ви харчат колите?

Щото моя голф2 1.6 карб. градско ми смуче към 12/100
Определено не го 'галя', пък и го карам предимно студен (сутрин 7.5км до бачкането и вечер същите обратно), но пък и градското не ми е съвсем градско - най-голямото задръстване, което ми се случва, е това на 4-ти километър сутрин... Но все пак разходът ми се вижда, меко казано, голям и ще трябва да се оправя...
Та при вас как е?



Тема Mnogo e!нови [re: .zmej.]  
Автор KR-16VМодератор (Бесния)
Публикувано09.04.04 21:09



Това да не е 150h.p?
Мене аудито ми дава толкова, опела е към 9 газ, а голфа преди ми харчеше 12-13газ.
Ти си на гас нали?
Да не би да е настроена кофти газовата уредба?
На бензин какъв разход дава?


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.


Тема Re: Колко ви харчат машините?нови [re: .zmej.]  
Автор Tihon (undead witcher)
Публикувано09.04.04 21:24



Abe, ne6to и на мен ми скочи разхода от 3 месеца с абсолютно същите характеристики - Голф 1.6 карбуратор, '90 година, Ловато.... (да не ходи нещо заразно по Голфовете, а...) Та сега и аз съм 12-13 градско, а миналата година бях 10...

I want to live A boring live!


Тема Re: Mnogo e!нови [re: KR-16V]  
Автор .zmej. (песимист)
Публикувано09.04.04 23:57



АААА, ама това на бензин... 72 h.p. ...



Тема Re: Колко ви харчат машините?нови [re: Tihon]  
Автор .zmej. (песимист)
Публикувано10.04.04 00:03



Aйде да не е заразно, а? Буби разни...
Мисля, че е от автоматичния смукач, той си се е***а принципно... Ще трябва тия дни да ида да го видят...



Тема Re: Колко ви харчат машините?нови [re: .zmej.]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано10.04.04 07:53



моята харчи толкова, колкото и сипя :)))))))))))))))))))

един литър повече или по малко при твоя пробег е нищо.......... може да се дължи на много причини.........

а все пак става дума за лев и пеесе на седмица, нали ... това е по-малко от една кутия цигари............. или колкото цената на 1 кафе........ коиот даваш без да се замисляш ВСЕКИ ДЕН


като почна да гледам по форумите (нищо лично) теми....... искам да си купя кола, ама да харчи малко и тем подобни.............. разбирам да карат по 100 км. на ден............. да има причина........ ама те въртят по 400-500 км. на месец но искат ако може да е безплатно


едно време един човек.......вече не му помня името даже.... ми каза една приказка, която обаче помня:

"Проблема, пич, не е че много харчиш, ами че малко изкарваш"

..........това е момичета и момчета......... не мислете как да спестите 10 лв. на месец, ами как да изкарате още 100 лв. на месец ..........



за конкретния случай............ наистина е много 12/100 ............. ако не можеш да си го позволиш - продавай бангията и купувай дизелче дето ше харчи 6/100 нафтица в града...............


Ако има нещо, няма нищо


Тема Не мога да се съглася с теб!нови [re: Жпpнчo]  
Автор KR-16VМодератор (Бесния)
Публикувано10.04.04 09:47



1. Не смятам че трябва да сменя колата само защото е започнала да харчи много, тъй като проблема може да е съвсем прост.
2.Например днеска отивам да си купя гуми и хоп 600лв за гуми, а ти нови гуми ли си купуваш? Това значи ли че трябва да сменя колата само защото гумите са се амортизирали? Колите както и повечето неща в живота ни се амортизират, докато е изгодно да се поправят го правим, ако ли не купуваме нови.
Ако проблема му е смукача едва ли ще му струва ремонта повече от 50лв.
А за да вземе нова кола какви разходи трябва да направи?
ДИзела не е добра далавера освен ако няма 20 000лв да си купи нов. Иначе зимата ще се налага да върви пеш.
Поздрави!


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.


Тема Re: Не мога да се съглася с теб!нови [re: KR-16V]  
Автор eViL (Drivers wanted)
Публикувано10.04.04 12:22



Аааа ш KR, как ше ходи пеш зимата като си земе дизел ? Няма такъв филм...аз зимата ходех пеш откъщи до колата и обратно :))
Ся конкретно по темата..макар аз да не съм база за сравнение..
Зимата разхода ми е 7-7,5 градско извън е 6,5-7
Лете градско съм падал и под 6, само да вида колко малко може да харчи..иначе нормално е 6,5-7 градско и извън около 6-6,5.



Тема Re: Не мога да се съглася с теб!нови [re: eViL]  
Автор zloQQ (Хитър Петър)
Публикувано10.04.04 12:45



На 100% те подкрепям - дизела му е майката! Моя харчи градско към 6-6,5 ама на дълго над 5,3 трудно качвам. А не е да кажеш, да карам бавничко - до морето всеки път ми показва над 100км.ч. средна скорост - пускам си хладното, вкарвам пета предавка и натискам педала - забравям всички грижи. Доколкото може да се вярва на борд-компютъра де...ама и времето излиза толкова, така че съм склонен да се доверя на данните...И най-ме кефи, че пропускам всички бензиностанции по пътя
Поздрави!


Редактирано от zloQQ на 10.04.04 13:07.



Тема Нали имам и аз дизел, ама [re: eViL]  
Автор KR-16VМодератор (Бесния)
Публикувано10.04.04 13:29



проблема е в това че той го съветва да продаде голфа и да купи дизел, на тоя голф повече от 2000лв. не можеш да му вземеш, а какъв дизел ще вземе за 2000лв. знаем всички, т.н. "летен дизел".
Момчета живи здрави да сте да си карате колите, но и аз търсих ауди дизел, 2месеца и неможах да открия читав, по простата причина че парите не стигаха, ако имах 20 000лв щеше да говоря на друг език.


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.