Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 14.05.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема golf 2 - pridyrpva  
Авторpompa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 17:25



zdravejte kolegi. imam problem koito datira ot nachaloto na studenia sezon. na studen dvigatel kolata pridyrpva iako i dori gasne pri potegliane-davi se niakak si - dori i da ia forsirash v momenta v koito otpusnesh syedinitelia i zapochne da poteglia izvednyj tiagata izchezva i pochva da se davi i dori gasne. kato pozagree vsichko se opravia. kolata e golf2 1.8karburator.
ta chudia se dali ne e ot avtomatichnia smukach ili moje bi ot benzinovata pompa.
zabelejka: na gaz kato karam niama nikakav problem!



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: pompa]  
АвторNovobranec (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 19:56



И на мен със застудяването почна да ми го прави тоя проблем(Голф 2 1.8 моно).В един дъжд направо нещеше да върви и гаснеше постоянно,направо луднах.Колата нямаше мощност и само високите обороти успяваха да я подкарат.Като потеглиш придърпва,позадавя се нещо...Постепенно взе да прави тия мизерии по-малко(в тоя дъжд имах чувството че тая кола има един пръст луфт между буталата и цилиндрите).Последното нещо което правеше е да забива муцуна при определени обороти и да попридърпва.Накрая отидох на майстор и провериха абсолютно всичко(запалителна система,бензиноносна,датчици.....)и направиха нови настройки.След като ходих при майсторите сякаш беше малко по-добре,но скова страшен студ и лед и при тия таланти по улиците колата не се кара.В крайна сметка не се разбра къде е бил проблема...и дали е отстранен...
Така като се замисля май проблема ти е в лош бензин(щом на газ нямаш проблем)
Хайде със здраве!И ако се окаже нещо друго пиши!!!



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: Novobranec]  
Автор vw_golf_2_Memphis (ONLY VW)
Публикувано29.01.04 20:16



Az sum s GOLF 2 1.6 karburator-demek su6iq kato tvoq samo 4e e s 200kubika po malko.Pri studen dvigatel kato zapalq zapo4va da raboti stra6no nestabilno i da se trese.Ako v toq moment trugna mi pridurpva zverski.Hodil sum po mnogo maistori no nikoi ne nameri prblema.Nqkoi kazvat avtomati4niq smuka4 drugi vakuumniq regulator itn.Naistina tova e mnogo 4esto sre6an problem pri karburatornite GOLFove.Za sujelenie nikoi ne moje da go razre6i.Ako vse pak otkrie6 ne6o 6e sum ti blagodaren da mi kaje6



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: vw_golf_2_Memphis]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано29.01.04 23:11



аз имах същия проблем ... при мен се оказа от една джаджа (мисля, че термо ампула се казваше) през която минава антифриза ... по съвет на майстор лятото реших да го сменя и купих неква 'уж оригинална' и евтина, която половин зима ми го правеше тоя номер ... чак като позагрее, двигателя се успокояваше ... сложих старата и нещата се оправиха.
Преди това обаче в Унитрейд ми смениха и терморегулатора.

Цената на това нещо в Унитрейд е около 180-190 лева ... по Симеон ги продават за около 80-100 ама я работи я не.



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: CuO]  
Автор vw_golf_2_Memphis (ONLY VW)
Публикувано29.01.04 23:16



CuO 6e te pomolq da dade6 malko pove4e info za 4asta.Kade se namira itn...



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: pompa]  
Авторe18nvr (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 10:14



Kolega, i az imam sashtiq problem, koito smqtam sledvashtata sedmica nai-posle da otkriq.Eto vi palnata dokumentaciq na karburatora, slojno e, no se razbira i mislq che pri dobro jelanie moje da se ustanowi problema.

http://volkswagen.msk.ru/injector/2ee.zip

Dokumenta sadarja i dosta dobra info otnosno diagnostikata i remonta na eventualnite problemi.
Tai kato az weche go izchetoh podrobno (toi e 38 str.) parwoto neshto za koeto se seshtam pri twoqt problem e eventualno razvalen elektro-regulator na smukacha ili pak powreden termo datchik, koito dawa greshna info na controlera i ottam ne se pritvarq vazd. klapa kolkoto e nujno i smestta e bedna pri studen motor.

Uspeh, i pishi kakwo e stanalo!



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: e18nvr]  
Авторpompa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 10:33



mersi na vsichki za mneniata. iavno tova e chesto sreshtan problem. ne znam dali shte se zanimavam sega s tova che edvam sym spestil pari za remont na povdigachite. tova koeto imam kato informacia obache sochi neshto kym karburatora i smukacha. v nachaloto na sezona hodih na diagnostika na dvigatelia i tam mi kazaha che smukacah(termoregulatora?) neshto si bil zaminal i bil za smiana , imalo niakakva vazmojnost s regulirane da se podobri polojenieto no ne i da se opravi napylno. i naistina sled kato neshto chovyrka po karboratora pridyrpvaneto sutrin izchezna i kolata si varveshe kato pri topyl dvigatel. (pri men problema go imashe i pri ne tolkostudeno vreme - oshte na esen pri +15-20 gradusa). obache kato skova zimata i doidoha -10 gradusovite temp prosto sutrin ne e za karane taia kola - 100% gasnena pyrvia svetofar pri nas kato potegliam i pochvat da me psuvat nali znaete kak vsichki byrzame. ta zatovasutrin si ia podgriavam na parkinga i minavam na gaz , na gas si varvi normalno. tova e ot men zasega - po natatyk ako otstrania problema she pisha.



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: pompa]  
Автор vw_golf_2_Memphis (ONLY VW)
Публикувано30.01.04 11:26



e18nvr ti si dal dokumentaciata na Pierburg 2EE koito e elektronen, a na nas ni trqbva za 2E2.Ima nqkakuv problem pri tiq karburatori ama ne moga da ustanovq kakuv e.Kato zapalq i zapo4ne da podska4a az vrutvam smuka4a taka 4e da pootvori klapata i treseneto spira.No na drugiq den kato q zapalq polojenieto si e su6oto(tragi4no)



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: vw_golf_2_Memphis]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано30.01.04 11:45



ще се опитам да го обясня с думи, като намеря картинка ще го покажа и нагледно.

Ако застане човек пред колата и погледна към двигателя, тази термо ампула се намира точно пред карбуратора и е забодена в него, представлява черно цилиндърче, от едната страна е прикачено към карбуратора както казах, от другата са два маркуча по които минава антифриза. Размери .. колкото палец на човек :)

Функцията му е: при промяна на температурата на антифриза, от него излиза едно щифче, което натиска нещо си в карбуратора и заедно със смукача контролира притока на гориво, когато се прецака, щифчето седи в едно положение и не мърда, независимо от темп. на антифриза.

Дали ампулата работи може да се провери по следния начин:
Отива се пред чешмата и се пуска периодично студена и топла вода през него, като се наблюдава дали щифчето излиза или се прибира.
В крайно излязло положение, НЕ ТРЯБВА да може да се прибере с натиск на пръст примерно, ако се прибира, значи не бачка както трябва.

Надявам се да стана ясно :)



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: vw_golf_2_Memphis]  
Автор Pichaga (ne_na_kef)
Публикувано30.01.04 11:46



как така врътваш смукача да не ти е ръчен????
Аз го имам същия проблем при моя 1,3 карб. но само при студ-позагрявам 2-3 мин на място да стабилизира оборотите и тръгвам. Иначе като я запаля работи неравномерно, докато не дам 2-3 газ и си вдига оборотите авт. смукач и се оправят нещата



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: Pichaga]  
Автор vw_golf_2_Memphis (ONLY VW)
Публикувано30.01.04 15:19



Samiq smuka4 e zaka4en s 3 vint4eta.Pri studen dvigatel mahni kutiqta na filtura za da vijda6 samiq krburator.Razhlabva6 vin4etata i zapo4va6 da vurtiq6 cqloto metalno tqlo na smuka4a.6e vidi6 4e se dviji i klapata na karb.Pri studen dvigatel trqbva da e napulno zatvorena a kato zagree trqbva da e otvorena.A ako vurti6 smuka4a i klapata ne se dviji zna4i smuka4a ti se e razpadnal.Moq be6e taka....
Koeto zna4i 4e bimetalnata prujina se e otlepila.Ima 2 varianta:ili da si kupi6 nov ili da go otvori6 i da q zalepi6 s lepilo Bison(vodi se 4e e te4en metal).No trqbva da go zalepi6 v pravilnata posoka.Ili gore dolu da e to4no a posle 6e go donastroiva6 ot vint4etata.
CuO blagodarq ti za "ampulata" sled malko 6e se razhodq do 4erveniq lebed



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: vw_golf_2_Memphis]  
Автор Pichaga (ne_na_kef)
Публикувано30.01.04 15:23



ша хода да го провера дъге. Виж не се бях сещал за тоя момент. То тя присецва колата само в началото докато е як студ в "цилиндрите и маркучите" ама ще проверя сега като не съм я карал от сутринта какво е дереджето на ктлапата-доколкото те разбрах сега трябва да е затворена, щото е студено...



Тема Re: golf 2 - pridyrpvaнови [re: Pichaga]  
Автор vw_golf_2_Memphis (ONLY VW)
Публикувано30.01.04 15:31



Ako dvigatelq e izstinal napulno zna4i trqbva da e zatvorena.A ako dviga e studen a tq ne e zatvorena....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.