Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 29.06.24 
Автомобили
   >> VW
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано08.01.04 22:36



Hi
Moje li moderatora da otvori edna tema i tam da se pi6e samo za vw kafer, typ3, i bus?

:))))

Ма може разбира се!

Редактирано от Vento на 29.01.04 02:52.



Тема Re: predlojenie :)))нови [re: Air Cooled]  
Автор OZ RAClNG (VW-VR6 маниак)
Публикувано08.01.04 22:36



E T3 da ne sa samo vazduhari,bashta mi kara takav dizel,a predi tova imashe 5 kostenurki,ama tova e dobra ideia,da e zakachena kato VW LINKS i tam drugite.



Тема Re: predlojenie :)))нови [re: OZ RAClNG]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано09.01.04 12:59



Hi
Eiii smenete pisanoti v temata!
Vw kostenurka - niama takova 4udo ima Kafer, Beetle ....
Typ3 ne sa busovete tova si e typ3 ili po na6enski kakto niakoi mu vikat Variant
:)))))



Тема Каква ти е идеята?нови [re: Air Cooled]  
Автор KR-16VМодератор (Бесния)
Публикувано09.01.04 13:09



Това е най лесно, ама кажи каква ти е идеята за да седи тази тема най-отгоре?


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.


Тема Готово :)))нови [re: Air Cooled]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано09.01.04 15:24



KR-16V - идеята ми е тази тема да поседи няколко дни горе, докато научат колегите с такива машини, че сме отворили специална тема за тях и да пишат в нея, а не всеки път да се ровят и търсят из целия форум. След 4-5-7 дни ще я махнем и готово. Нещо против?



Тема Re: Каква ти е идеята?нови [re: KR-16V]  
Автор lnjector (man)
Публикувано09.01.04 15:26



Ami sigorno kato Informacia.
Ideqta e dobra,neka ima ne6to i za tezi slavni ma6ini.


Нищо не разбирам,само карам.

Тема Re: Готово :)))нови [re: Vento]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано09.01.04 18:54



Eeee za6to 6te ia mahate temata?
Neka sedi, nezavisomo 4e prezs sledva6tite dni moje i nikoi da ne ia poseti.
Az 6te pi6a v neia! :))))))))))
Kak da si turia i az edno M samo za tazi tema?



Тема Re: Готово :)))нови [re: Air Cooled]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано09.01.04 20:07



Само за 1 тема не може, за целия клуб е...
Засега ще я оставим горе, после ще видим...
Като я научите вие с Кеферите ще си пишете в нея и тя няма да изпада много назад.
Ще видим де.



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid ()
Публикувано09.01.04 21:42



Поздравления, идеята е просто СУПЕР.Този автомобил наистина заслужава специално място в клуба.
...та на кой модел, VW дължи репутацията си?!
...та на кой модел, VW дължи капиталите си?!
...та кой VW се радва на най-много фенове?!
...та от кой VW са произведени над 22'000'000?!
...та...






Тема Re: predlojenie :)))нови [re: Air Cooled]  
Автор OZ RAClNG - REMUS (VW-VR6 маниак)
Публикувано10.01.04 00:19



Ти за Вариант ли говориш?Аз си мислех,за бусове.Е то толкова много варианти са останали,че не е идтина.Сигурно в цяла София в движение има около 5.



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: hybrid]  
Автор OZ RAClNG - REMUS (VW-VR6 маниак)
Публикувано10.01.04 00:25



Точно така.Костенурката си беше най-продаваната кола във света,но забележете една друга кола я измести и то пак на Фолксваген.В САЩ май Фолксваген,БМВ и Мерцедес са най-распространените коли от Европа.

ДАЙ МИ ДВА КАРБУРАТОРА ВЕБЕР ИЛИ СОЛЕКС ДА ВИДИТЕ КАКВО Е ЛАМЯ И КАК КОСТЕНУРКАТА СЕ ВДИГА НА ЗАДНИ ГУМИ

Редактирано от OZ RAClNG - REMUS на 10.01.04 00:26.



Тема Re: predlojenie :)))нови [re: OZ RAClNG - REMUS]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано10.01.04 08:40



Da za typ3 a varianta e typ3-kombi modifikaziata :))))
Az imam i takav no e fasback-a.
Niama zna4enie kolko se dvijat, vajna e ideita, ako sta vapros za tova sled niakoia druga godina i Golf 1 6te poiz4ezne :))))))))))))



Тема Магазини за части :)))нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано16.01.04 10:48



Хай:)))
Малко да попиша, че модератора ще махне темата!
Относно частите положението е тегаво :))))
Основния магазин е на бул.Европа преди сп.Орион.
Има части и в един магазин на бул. 1-ва българска армия. но не се сещам кой номер е.
Маг. на колбеншмид, във вериригата Авто плюс също има разни работи....



Тема Re: Магазини за части :)))нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано17.01.04 19:38



...magazin za na6ite ima i vuv Varna po neproverena informaciq se namira v dqsno predi ili cled purviq sfetofar - na idvane ot Burgas. Ako znaete ne6to po to4no
molq pi6ete.
A za 4asti vtora upotreba ,koito ima interes da pi6e na maila - namirat mi se dosta
ne6ta-osobenno za dvigatelite.





Тема Re: Здравейте на всички:)))нови [re: Air Cooled]  
Авторbugmaster (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 23:57



Хей фенове, защо толкова късно се сетихте за тази тема? Сигурно почти никой от вас не ме е засичал, но това е защото от повече от година не съм писал нищо в този клуб. Имах два бръмбара, но миналото лято продадох единия/1961г./ Остана ми другия /1300 - 1965г./, който е напълно възстановен. Бях го разглобил така, както не сте вийдали и по автоморгите. За 8-9месеца го направих кукла. Сега обаче имам един голям проблем. Както си вървя преди 5-6 месеца и спря. Питах много познати и никой до сега не можа да ми помогне. Разглобих двигателя наново и го сглобих като шлайфах и клапаните, но пак не работи:((( По принцип имам доста части, но вече не ми се занимава с разглобяване и сглобяване. Ако някои може да ми предложи цял, работещ двигател на приемлива цена, нека ми пише на '' bugimm@abv.bg ''
Хайде чао, че май станах досаден
КАРАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО!



Тема Re: Здравейте на всички:)))нови [re: bugmaster]  
Автор vw_golf_2_Memphis (ONLY VW)
Публикувано26.01.04 00:07



Trqbva da popia6 Air Cooled toi mnogo gi razbira tezi vozila.Daje mislq 4e ima i cql dvigatel ama trqbva da go pita6 eto ti gsm-a mu 098 55 71 61 .



Тема Ето я мойта гробницанови [re: Air Cooled]  
Автор K_Power (VW-VR6 маниак)
Публикувано26.01.04 12:10



ето я и мойта гробница.





Тема Re: Здравейте на всички:)))нови [re: bugmaster]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано26.01.04 13:25



Хай
Как не върви?
Няма компресия?
Не върти стартера?
Като го разглоби въртяха ли се двата вала? (защото има случеи Кафера да къса вал)
Маховик-колянов вал?
........



Тема Re: Ето я мойта гробницанови [re: K_Power]  
Автор 12OO (непознат )
Публикувано26.01.04 19:12



e, chudna e!
malko po-mlada ot moiata...

Eto ia i moiata krasawica...


Poveche snimki na
Ako niakoi ima niakakwi chasti za 1200 '56 shte sam blagoraden - moga da izpolzwam pochti wsichko.
Pishete na

Редактирано от 12OO на 26.01.04 19:22.



Тема Re: predlojenie :)))нови [re: OZ RAClNG - REMUS]  
АвторBacko1 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 21:53



ei nqkoi ko iska da vidi edin noo qk brambar(kalinka) da pi6e ili na sdman@mail.bg
ili na vasboy@abv.bg



Тема Re:нови [re: 12OO]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано27.01.04 10:46



Хай
Браво за работата!
Аз съм на положение разделено купе, шаси, мостове и т.н.
Тази която е стягам е 58-а, ако те интересува мога да ти дам скоростната кутия, защото аз ще слагам ск. с бърз диференциал, волан, и т.н.
......



Тема Re:нови [re: Air Cooled]  
Автор 12OO (непознат )
Публикувано28.01.04 11:21



Skorostna imam - nadiawam se, che e ok. No towa shte se razbere sled kato ia pokaram.
Ako neshto ne e kakto triawba shte se obadia. Da ti se namirat sluchaino ostanali palki, koito niama da polzwash?? Ili da znaesh niakade da mogat da se naprawiat po model?
W momenta teche osnowen remont i na dwigatelia (30PS) - wchera porachah garnituri za nego. Da se nadiawam do 2 sedmici da pristignat i da sum pone sas sgloben dwigatel.
Oshte edna tema: po princip az pazaruwam ot

. (Wchera pak ottam porachah - za wtori pat mi e).
Da znaete niakoi drug online store, deto nehstata da sa s dobro kachestwo i da sa shto-gode na dobra cena?



Тема Re:нови [re: 12OO]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано28.01.04 14:15



Ima6 li karta?
Az moia motor 30 ks. edva li ne go izhvarlih



Тема Re:нови [re: Air Cooled]  
Автор12OO (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 15:41



Credit Card?
polzwah na edni priateli - dadoh im pari da slojat w smetkata i posle pazaruwah - sega shte wzemem razpechatkata i shte widim tochno kolko triawba da mi wurnat.
inache za dwigatelia - toi direktno otide na 2-ri remont. mnogo krasiwa mashinka... s tezi medni trubi - mislia dobre da go lusna.



Тема Re:нови [re: 12OO]  
АвторAir Cooled (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 16:01



Ne izliza li zifra para takava dostavka?
Kolkoto do motora takova 4udo ne bih slojil!
6te mu slaga6 li lageri na razpredelitelnia val?



Тема Търся палки за 1200нови [re: Air Cooled]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано28.01.04 16:04



Търся семафорни палки (semaphore lens е на английски, blinker на немски, на български не знам точно).
За тези, дето ще се чудят що е то:





Ако се питате за какво служат: като закъса костенурката двама се хващат за палките и бутат.
Пишете тук или на
Благодаря предварително.



Тема Re:нови [re: Air Cooled]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано28.01.04 16:13



e che kak? wsichko.
Za masata pari:
ima neshta, deto sa po-skupi ot tuk, ima i po-evtini. Stiga da namerish koi da ti gi donese ottam.
Znachi ako poruchash za tuka (ima specialni ceni za BG) i poruchkata ti ne e mnogo tejka i e okolo 400 euro ti izliza po-evtino otkolkoto ako porachwash za germania.
Obache: (ulovka) nashite izrodi shte te nakarat wtori pat da si platish VAT (po nashenski DDS) i izlizasg IAKO nabutan.
Inache za srawnenie: shtipkite za laisni tam sa po 0.20 euro, tuk sa po 0.50 stotinki. Samite laisni tam sa 33 euro (za 1300) tuk biaha 55 lv ili nehsto takowa. Markuchi za spirachki: tuk sa po 20 kinta, tam sa po 12 euro. E, kachestwoto na nashite poznanici e brazilsko... ot tam pri predishnata dostawka nikak ne sam razocharowan.



Тема Re:нови [re: 12OO]  
АвторAir Cooled (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 16:28



Palki 6te ti potarsia za6toto edin poznat vazstanoviava edna kola i mai ima palki v izli6ak!
Na moita kola ima samo dupki no az 6te gi zapu6a! :))))
dai da se 4ueme da kaje6 kade sa ti svivali tenekii za kupeto i 6asito, da ne pravia prostotii s p-profili i panelni radiatori!
i po-to4no me interesuva za pragovete
:))))



Тема Re: Търся палки за 1200нови [re: 12OO]  
Автор K_Power (VW-VR6 маниак)
Публикувано28.01.04 17:19



Shto lajesh horata :-)))) Mani nekoi naistina she si pomisli che e taka :-)))
Hora,teia palki sa migachite na starite kostenurki,na ovalite i na teia kostenurki s dvata malki jama.Bratle,vav nas niakade imah edno takova ma e edno i triabva da go nameria.Shto ne vzemesh da napravish kalap i da si gi otleesh plastmasovi.



Тема Re: Търся палки за 1200нови [re: K_Power]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано28.01.04 17:56



:))
Towa s butaneto naistina beshe shega - nadiawam se nikoi da ne se e hwanal, prosto strashno mnogo mi haresa, kogato go chuh. Izwiniawam se na wsichki, koito sa se wurzali



Тема Re: праговетенови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано28.01.04 18:37



И мен много ме интересува за праговете..



Тема Re: праговетенови [re: lNSlDER]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано29.01.04 12:28



Purwo: mnogo se radwam, che tazi temichka e pak nai-otgore.
Za pragowete:
Izwiha mi gi na abkant. 2 parcheta po 1 metar, 1 mm lamarina, 28 lv.
Chertezh:

.
Problemi:
1. parchetata sa s ednakaw profil nawsiakade - towa shte reche, che se iziskwa namesa sas flexa i telopodawashtoto, za da gi dokarate do wid, udoben za rabota
2. imashe razminawane s cherteja (nai-veche na shirina - iawno ovalnata chast e problemna) i triawbashe da go prebiwam s gumenia chuk (20-30 minuti tormoz za sasedite).

Neshto, koeto biah zabrawil:
3. podguwa, koito na shemata se wijda s shirina 3.5 cm (wtoria horizontalen ot liavo na diasno) pri wratata se izmenia nai-malko, no i tam se meni s cial santimetar: pri zadnata kolona e 4 cm, a pri prednata e weche 3 cm (ravnomerno)


Ako niakoi uspee da nameri po-dobar abkant (takaw, koito da moje da prawi po-guwkawi profili) da swirka - wse oshte imam mnogo lamarini, koito shte se naloji da smeniam s ogunati

Редактирано от 12OO на 29.01.04 14:16.



Тема Re: праговетенови [re: 12OO]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано29.01.04 13:59



imam svaleni razmeri na 4asta ot 6asito kadeto kotaktuva i se montira kam kupeto!
ako niakoi se interesuva 6te mu gi prata kato gi vkaram na PC-to!



Тема Re: праговетенови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано29.01.04 14:00



Eeeee Jaro... dai si icq-to!
:)))))



Тема Re:ееееииии, живнахте наи-посленови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано29.01.04 14:31




...това е Bugsy, не зная дали вашите маниящини си имат имена, но ако си нямат
стягайте се бързо и им измисляйте - само така ще станат коли!
За праговете, има един, който ги огъва на машина има си и шаблон, моите са
правени от него, цената е 70лв. за 2бр., които има интерес да пише.
Части втора употреба имам доста, но предимно за двигателите, останалите
ми ги доставят по заявка.
Постигам доста добри резултати при тунинговането на боксерите някой, ако
иска може да му направя едно градско тунинче.







Тема Re:ееееииии, живнахте наи-посленови [re: hybrid]  
Автор Pichaga (ne_na_kef)
Публикувано29.01.04 14:39



колата ти е супер. еваларка за това което си я направил



Тема Re:ееееииии, живнахте наи-посленови [re: hybrid]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано29.01.04 14:50



Живнахме :)
Дай координати на този човек, че аз имам още неща за огъване - може да ми свърши работа, кои знае...

Сега като се загледах... ти за кои прагове говориш? За външните декоративни или за тези, на които се държат първите, с тръбите за парното? Според мене за първите. Това им е и цената в магазина до моста Орион: 70 лв. за 2 бр, но бразилски и "малко" нестабилни.

Редактирано от 12OO на 29.01.04 14:53.



Тема Re:ееееииии, живнахте наи-посленови [re: 12OO]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано29.01.04 15:15



Ako e za van6ni v Stilmet aluminiev rifel 2x1m lista e 50-tina leva v zavisimost ot $!
Ot toia list izlizat pragove + 4 tavi za kupeto i daje ostava!



Тема Re:ееееииии, живнахте наи-посленови [re: 12OO]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано30.01.04 01:20



Ctava vupros za vun6nite pragove, a 4oveka koito mi gi pravi e v durjavo predpriqtie v B-s i ne e umestno da pra6tam hora pri nego, no na koito iska mislq, 4e 6te moga da mu napravq.





Тема Нещо за добро утронови [re: Air Cooled]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано30.01.04 10:16







Тема Момчета,нови [re: 12OO]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано30.01.04 10:56



гледам че вски ден пишете по тази тема. За това според мен лично, няма никакъв смисъл да е закована. Така или иначе винаги ще стои на първа страница. НО ако държите - нека стои, няма проблем - не пречи. Просто предложение. Но както писах другаде - ако за всеки моден отворим по тема - точи форум не е подходящ. Евентуално може да се преместим или на noxis страницата, или другаде, но засега май няма да е.



Тема Re: Момчета,нови [re: Vento]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано30.01.04 11:51



Нека си стои от горе - аз като един пълен новак по форумите изпадам в безкраен ужас, като не мога да си намеря темичката. А и май като гледам на никого не пречи.



Тема Re: Момчета,нови [re: Vento]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано30.01.04 13:49



...abe kak be temata e za nai-otgore - dori jenite q haresvat.





Тема Re: електрическа системанови [re: Air Cooled]  
Автор yavor (непознат )
Публикувано30.01.04 17:30



Здравейте!
Направо на въпроса - голям ремонт, бъркотия няколко месеца и сега немога да си вържа правилно релето за фаровете и в резултат имам габарити но не и къси. Костенурката е 71-ва, мисля че костенурки от 68 - 71 (без SuperBeetle) са с един и същи тип релета. Ако някой има схема или има такава кола да помогне...
Благодаря :)



Тема Re: електрическа системанови [re: yavor]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано31.01.04 13:18



Tazi shema e nai-blizkata do tvoq model, koqto imam.
Ako ne ti svur6i rabota se porazrovi iz neta za ne6to po konkretno - ima shemi na dosta mesta.






Тема Re: електрическа системанови [re: yavor]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано01.02.04 19:20



imam dosta knigi i shemi za vsi4ki modeli
ako si ot Sofia niama problem da ti ia 6takna na xeroks



Тема Re:ееееииии, живнахте наи-посленови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано01.02.04 19:24



70 lv. sa mnogo pari za 2 praga!



Тема Re: icqнови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано02.02.04 09:49



Нямам :((



Тема Re: праговетенови [re: 12OO]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано02.02.04 10:03



Малко уточнение (вчера специално се бутах в колата и мерих насам-натам).
При колоните ширината на втория хоризонтален подгъв е както следва: 2.5 см при предната и 3.5 при задната колона, а не 3 см при предната и 4 при задната.
Нанесъл съм корекция и в схемата - мисля, че това абкант може да го направи, но и да остане със ширина 3 см навсякъде пак няма проблеми.




Тема СЪВЕТнови [re: Air Cooled]  
Авторвacko (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 11:39



Фен съм на костенурката (kafer, beetle,жук, бръмбър, буба и.т.н.т), но не разбирам нищо от двигатели и ремонти! Искам да попитам голям таралеж ли ще си сложа в гащите, ако си взема един?
Попаднах на оферта: 1300, в движение, ламарините са добре, 650лв.
Какво трябва да прегледам когато го вземам и евентуално да се пазаря?
По принцип горе-долу колко излиза потдръжката на kafer годишно и как седи въпроса с частите?



Тема Re: СЪВЕТнови [re: вacko]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано02.02.04 14:11



Миии пич ти си решаваш :))))))))))
Ако нямаш пари и не разбираш хич не се и захващай!



Тема Re: СЪВЕТнови [re: вacko]  
Автор yavor (непознат )
Публикувано02.02.04 14:56



zdrawei! Mnogo shte e hubawo ako imash garaz, instrumenti, swobodno wreme, daze i da ne razbirash mnogo ako si meraklia shte se nau4ish, siguren sam.
I bez garaz moze da minesh no e gadno da debnesh slunceto da se pokaze ta da po4wash da ba4kash. Rabota shte imash mnogo, wseki koito ima kostenurka shte ti go kaze.
Za towa kolko izliza na godina - kolkoto si po-goliam maniak tolkowa po skupo izliza....



Тема Re: СЪВЕТнови [re: вacko]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано02.02.04 14:56



Аз също като дилентант мисля, че мога да споделя някои неща, пък ти си помисли. Желая да подчертая, че това е лично мнение, на база моята костенурка и наблюдение върху други познати и приятели с такива коли.

Всичко зависи от това какво очакваш от тази кола. Ако действаш на принципа - "ами за 1300лв. така или иначе не мога да взема нищо свястно", дай поне да изглежда готино/гъзарски/ретро и т.н. (определението е по твои избор), тогава криво ляво може да си я караш и да трърдиш, че имаш кола.

Ако обаче си се 'въодушевил' от картинки по списания и сайтове с някви сполучливи тунинги (подобни като на Хибрид в тази тема), то 1300лв. са мнооого далече от тази цели. Или по-скоро могат да бъдат само началото, след което се започва една сериозна манифактура..

Части - в София има само един магазин, доколкото аз знам - на Орион. Също така има много хора, които продават нови части и втора ръка, а както пишат и тук някои колеги можеш и да си изписваш части от Германия най-вече. Частите от магазина на Орион няма да коментирам (за да не стане скандал), но за мен са със доста съмнително качество, повечето дори и не са бразилски ами изглеждат като правени в Татарли-то.. А цените са като за Пасат...

Поддръжка - не мога да ти кажа достоверно защото моята лично не я карам много. На година я направя 6-8 хиляди, я не. Което е една смяна на масло. За разлика от Голф-а, където минавам близо 30К.

Иначе имат разни слаби места или "детски болести", които ги имат 96% от костенурките в София, а сигурно и в България. Тоест изключително трудно е да намериш екземпляр на 32 и повече години, които да ги няма. Говоря за неща като парното, кормилна уредба и т.н.

С две думи това е кола, която я купуваш и забравяш колко си дал и не мислиш колко даваш по нея. Остава удоволствието да поддържаш, караш и ъпгрейд-ваш.. примерно...


Успех!




Тема Re: СЪВЕТнови [re: вacko]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано02.02.04 22:34



...kakvo da kaja...abe ne si slaga6 taralej v ga6tite, a cql krokodil i lo6oto e, 4e
tazi kola nqma edin osar rub ta da si bluska6 posle glavata v nego.maitap be, maitap (puk moje i taka da e koi znae) :-))))
Gledai sega, za teq pari4ki prosto nqma kvo da i gleda6 - o6te pove4e, 4e e
v dvijenie i lamarinite i bivat.Za gledaneto - vij i ''izturkanite'' gumi, ''napukanata''
boq i taka za kvot se seti6 se hva6tai i kazvai za koe kolko 6te trqbva da dade6
i ako ospee5 da svali6 cenata super, ako puk ne - zdrave da e i se ka4va6 i GAS.
A podrujkata na godina e mnogo otnositelno zavisi kolko i kak kara6, no po princip
ne stava vupros za mnogo pari, da kajem kolkoto na edin ruski avtomobil ili malko pove4e.
Tova e zasega strelqi i uspeh
p.p.lNSlDER blagodarq ti za komplimeta





Тема Re: СЪВЕТнови [re: вacko]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано03.02.04 10:12



Хайде и аз да кажа нещичко.
Преди 1 година само гледах картинки и възклицавах: аааа, оооо, ихаааа.
Сега - блъскам се в гаража. Събота, неделя, всяка вечер. Важното е, че ми доставя удоволствие.
Ако си мислиш, че "в движение" и "ламарините са добре" означава нещо за кола на 30+ години, то то е, че просто не си видял лошите страни. Аз лично досега не съм виждал костенурка без ръжда.
Т.е. каквато и костенурка да вземеш, тя все ще има нужда или от яка поддръжка, или ще я покараш малко и ще я метнеш на гробището. Това вече ти си го решаваш. Аз бих те посъветвал - вземай я, какво пък - 650 лв. са една седмица ски на Банско (я ти стигнат, я не...). Току-виж цялата тая врътня и мания вземе, че ти хареса - мисля, че си заслужава да опиташ. Най-малкото - винаги можеш да научиш още нещо покрай нея.



Тема Re:нови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано03.02.04 10:47



Ааа, моля..

Абе аз съм те виждал в Бургас и то миналото (последното) лято, прелетя до мене и спря на онази бензиностанция (на Лукойл мисля), която е на кръговото по посока Несебър..

Ти като говориш за градски тунинги - аз имам следния въпрос: Искам да си ъпгрейд-на карбуратора, сиреч да сложа някакъв от по-нов автомобил. Ти можеш ли да го направиш, или можеш ли да ме насочиш към някои, който го прави??



Тема Re: СЪВЕТнови [re: вacko]  
Авторвacko (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 14:17



Абе ламарините са добре, ама не са в перфектно състояние, бронята е малко виснала, боята мисля ще издържи 2-3 години, ама мисля че това са бели кахъри. Проблема ми е за двигателя и ходовата част. Гояорил съм със собственика само по телефона - колата е на 34г. но двигателя е сменян (1300)
до колкото разбрах от бус (typ2 Възможно ли е или не съм разбрал добре?)
Колкото до карането не мисля да я експлоатирам много. Само извън градско-(на море. на планина, за риба). А! Каза ми също, че гори 8 на 100. Може да прозвучи идиотско,но възможно ли е на тези коли да се слага газова уредба?



Тема Re:нови [re: вacko]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано03.02.04 15:28



Хм...

Първо - повярвай ми двигателя определено не ти е най-големия проблем.. За него части се намират лесно. Същото важи за ходовата част - шарнири има, друго какво - на торсионите няма какво толкова да им се прави освен гресиране. Освен ако моста не ти е крив, както беше при мен.

Разхода - извън градско е обозримо 8/100, дои и по-малко. 6,5/100 се постига ако не вдигаш над 90км/ч. В града според мен реалистичния разход е нямъде в порядъка 9,5-11/100.

Газ - слага се, само че не е толкова лесно а и евтино. Реалистичен е варианта с ел. изпарител, и пак имай предвид че захранването е с динамо а не с алтернатор. Нормалния изпарител (с вода) изисква сложни (но не невъзможни) ъпгрейд-и. И кво - ще хвърлиш 500-700 лв. за газ за едни 10-12 хиляди км. на година..

Ти си знаеш..



Тема Re: СЪВЕТнови [re: вacko]  
Автор vassko (непознат )
Публикувано04.02.04 01:07



Изглежда мерака ще натделее! 'земам пък каквото сабя.....
Знае ли някой добри линкове от където мога да си сваля по-изчерпателна информация? Става дума за повечко чертежи, картинки или най - добре нещо като атлас. Аз се поразтърсих из нета, но за сега попадам само на по обща информация.



Тема Re: СЪВЕТнови [re: vassko]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано04.02.04 09:54



Бургазлията те менти - има права ламарина - НОМЕРАТА :)))))))))))))))))))))))
Можеш да сложиш газова без проблеми и ще ти излезе колкото и на др. кола.
Абе щом си решил купувай!
А за литература в нета няма нищо.... аз и др. хора имаме достатачно книги!



Тема Re: СЪВЕТнови [re: Air Cooled]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано04.02.04 12:23



това за литературата, дето я имаш е много хубаво. Само, че аз пък имам малък проблем- не съм от София...........майна!



Тема Re: тогава...нови [re: vassko]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано04.02.04 13:22



Среща в Ихтиман за обменяне на литература и информация..

Там до авто-гарата имаше една сергия миналата година с най-готините кебабчета и кюфтета в БГ ever..



Тема Re: тогава...нови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано04.02.04 13:46



Moje, ama dali v Ihtiman ima xeroks?



Тема Re: ее...нови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано04.02.04 14:02



Не, там са на въглища..
Майтап, разбира се, че има.. А може и ти да снимаш предварително, после ние да кешираме..

Абе ти четеш ли си бележките??



Тема Re: тогава...нови [re: lNSlDER]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано04.02.04 14:48



Някои по-интересни сайтове на които съм попадал:
www.vwbeetle.org
www.bubaklubrijeka.hr
www.peebles34.freeserve.co.uk
http://members.listsitepro.com/scirocco/index.shtml
www.maggiolinoweb.it/uk_links.html
http://members.tripod.com/%7Ethomasamiller/volkswagenrestoration.html - !!!
www.beetle-club.ru
http://home.oea.se/oea00002/

Между другото съм ял хубави кебапчета на Пазарджишката автогара....




Тема Re:нови [re: lNSlDER]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано04.02.04 20:09



Moga da ti montiram drug karburator naprimer nqkoi dvukameren, no si mislq dali
si zaslujava, za6toto pri nas ka4estvoto na smesta se vlo6ava nai-ve4e poradi
rastoqnieto i ''zavoite'', koito trqbva da premine za da dostigne gorivnata kamera na cilindura i za da q ulesnim maksimalno, trqbva da se montirat 2 karburatora.
Za da ne govorim taka na izust kaji mi kakuv e motora i karburatora s koito si v momenta.





Тема Vide li brambara?нови [re: Air Cooled]  
Автор K_Power (VW-VR6 маниак)
Публикувано04.02.04 20:14



PERSO,hodi li da mi vidish brambara?

Редактирано от K_Power на 04.02.04 20:17.



Тема Re: СЪВЕТнови [re: вacko]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано04.02.04 20:40



Gazovo se slaga - ima nqkolko variqnta; variqnta s el izparitelq, koito e nai
lesniq na4in stiga da moje6 da nameri6 takuv; drgiq na4in e s navita serpentina na ispuskatelnite trubi, no dosta pretrupano stava vsi4ko; slaga se obiknoven izparitel na, koito nu se zapu6vat otvorite za vodata i mu se montira dat4ik,
rele i reotan, koito da nagrqva.
p.p.imam edin priqtel tvurdq6t, 4e ima originalno gazovo dvigatelq mu e 1600c.c.
i gori 8/100 gas.



Тема Re:нови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано05.02.04 08:34



Мотора е АВ 1.3, карбуратора е Солекс, но не мога да ти цитирам точен модел в момента..



Тема Re:нови [re: lNSlDER]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано05.02.04 13:22



Napo6i mi modela na karburatora, Solex 31 PICT-3 i 4 ili 34 PICT-3.



Тема Re: карбураторанови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано05.02.04 14:02



Ще погледна, за да не говоря на изуст, но съм почти сигурен, че е 31 PICT-3..



Тема Re: тогава...нови [re: vassko]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано05.02.04 18:00



Еееех, тая автогара в Пз. Всяко голямо междучасие, че и не само, кебапчета и биричка... направо ме връщта в младостта!
Виж, на гарата също не са лоши кебапчетата - преди 2-3 месеца заседнах там и изпуснах 2 влака от тия кебапчета и пиринско.
Тъй че направо в Пз срещата.
Само чакайте да стегна моята!



Тема Re: Karburatoraнови [re: 12OO]  
АвторAir_Cooled (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 09:04



Karburatora si e ok!
No poneje e na dosta godini mu se iznosva vazela os-korpus i ot tam pozasmukva vazduh!
Svali6 osta, pravi6 edna platna vtulka i zabravia6 za karburatora v sledva6tite niakolko godini!
:))))))))))



Тема КАКВО СТАНА БЕ?нови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано10.02.04 09:59



Всички изчезнахте като по сигнал?!..

А аз имам толкова много въпроси..

А между другото има нов форум за Кефер-и ето





Тема Re: КАКВО СТАНА БЕ?нови [re: lNSlDER]  
Авторhybrid (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 13:49



Ne sme iz4eznali, samo 4eto izpolzvame hubavoto vreme da pokarame rezbite
i da pozakurpim ne6to, eto naprimer az za edin den, v4era ot ,,normalno karane
skusah 2 remuka i sko4ih ot edin bordur i si izkrivih praga, ta sega otivam da apgreidvam.;-))
Ti mejdo drugoto pak si pitai nie kvoto mojem 6te otgovarqme, 6te6e da kazva6 i
s kakuv karburator si.
Mersi za infoto za foruma i az se otvorih za nego v4era, no tozi mai pove4e mi dopada.
P.P. do moderatora: sled kato si preinstalirah PS-to si se istri potrebitelskoto ime,
moje6 li da mi go kaje6 ili da mi kaje6 kak az da go otkriq.




Тема Re: КАКВО СТАНА БЕ?нови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано10.02.04 18:32



А, добре..
Значи ето част от моите въпроси:

1. Карбуратора. Числата ще ги видя, сигурен съм, че е 31 PICT, е съм сигурен дали е 3 или 4. Въпроса ми е, какъв карбуратор е най-удачен, и кой.къде да ми го монтира, тъй като ще трябва и фланец..

2. Шарнири. Значи смених шарнирите на предния мост (120лв.) миналата зима, т.е. имат 'пробег' ил ипрестой на предния мост в продължение на година или 5-6 хил.км. Гумичките на 2 от тях са вече напукани и скъсани.. Е***и шарнирите!
Въпроса е - има ли съвместимост с шарнири от други коли/модели? Не може някак си всяка година да плащам по 120лв. за шарнири.. За справка на Голф-а ми за 80хил.км. по предница смених един курмилен накрайник и 2 амортисьора. Като амортисьорите ги смених в началото преди да навъртя километрите.

Да не говорим, че няколко пъти сменям семиринг на едно и също място..

3. Ще трябва да я кърпя и боядисвам. Тези от вас, които имат опит - биха ли споделили приблизителни цифри само за етапа на боядисването - подготовка, материали, боя (металик ще е) - колко, лак и т.н. Знам че ще кажете - е, зависи от боята.. Ясно е че ще се търси най-доброто м/у цена/качество, което значи някъде по средата..
Иначе смятам да го направя като хората - да отделя купе от шаси, изкърпване и т.н.

Това са по-важните въпроси, останалото са екстри или по-скромно accessories..



Тема Re: КАКВО СТАНА БЕ?нови [re: lNSlDER]  
Авторhybrid (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 22:16



1. Karburatora - predlagam ti da go smeni6 s 34 PICT - 6te polu4i6 dobri rezultati, pasvaneto e po lesno, a i nqma dab se pritesnqva6 da ne mu doide mnogo tuninga i da razbie6 4opovete na mahovika i vala vala kakto stana s mene predi vreme, no ako vse pak durji6 na dvukamerniq ili nai-dobriq variqnt dvata kar-buratora trqbva da olekoti6 mahovika pone s 1,5kg i da mu napravi6 balans.

2.Za 6arnirite ni5to ne moga da ti kaja tam ne sum smenql ni6to o6te.

3. Boqdisvaneto - golqm zor be6e- nqkolko meseca kurpih i kitosvah i pone za tova
pari ne sum daval, no igra4kata e golqma variqnta da nameri6 suvesten boqdjiq,
koito da ti q izkurpi i izpune kakto se polaga e nai-dobur, celta e da nameri6
nqkoi, koito ne e pravil kostenurka za da se hvane za po malko pari.
Boqta mi e akrilna na ,,Ivat'' no ne ti q preporu4vam-mnogo e nejna, no puk za glanca zabelejki nqmam. Koli4estvoto koeto polzva boqdjiqta be6e kum 1,5l, oba4e ne mu stigna, ta na teb 6te ti trqbvat minimum 2,5l - komplekta boq, razreditel i vtvurditel na Ivat izliza6e nqkude kum 80lv/kg, ima6 i 1-2 kutii osnova ,,5+1''-po 20 i nqklko par4eto, kit kum 10-15 kg po 7-8lv/kg, 6kurki, silikon i silikonovi kurpi4ki, i tui- onui i kakto i da vurti6 s po malko ot 500lv trudno 6e mine6, puk moje i samo boqdjiqta da iska tolkova.Kato smqta6 da razhvurlq6 kupeto nai-dobre go zakarai na pqsukostruika posle go zape4atai s grund i si
gledai kefa posle.



Тема Re: КАКВО СТАНА БЕ?нови [re: hybrid]  
Автор K_Power (VW-VR6 маниак)
Публикувано11.02.04 01:13



Za 100 leva ti olekotiavat mahovik i ti go balanirat.Po-dobre e ot nov olekoten,poradi prostata prichina che nov oloekoten e okolo 1000-1200 leva,a i neznam dali ima za brambar.Dva Weber-a i se opraviash,chicho mi imashe takiva ma mu izcheznaha ot garaja,da mu se nevidi i tapia garaj.



Тема Re: КАКВО СТАНА БЕ?нови [re: K_Power]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано11.02.04 10:24



Eeee mnogo pari sa tova be pi4!
Bai strugar 6te i go napravi za 10-tina lv. a balansa e hubavo da se napravi barabar s vala i si4ko koeto se varti s nego!
Ka4estvena balans ma6ina ima dokolkoto znam v mejdunarodnia garaj v hadji dimitar



Тема Re: КАКВО СТАНА БЕ?нови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано11.02.04 16:21



Hybrid и K_Power и Персо - благодаря Ви! :))

1. Карбуратора:
1.1 Хибрид, не разбирам, затова те питам за следното ми притеснение - това което ти ми предлагаш ще повлияе ли на живота на мотора, ще скъси ли ресурса му, и т.н.?
1.2 Двата карбуратора - за Вебер ли говориш? Къде да ги търся - нови или 2ра употреба?
И въобще освен нещата на теория, ми помогнете (кажете) при кой да отида за да ги извърша на практика .. :)))

1.3 Кей_Пауър (нямам английски) - къде ще ми балансират маховика за 100лв.?

4. Имам и друг въпрос - знаете ли къде могат да ми направят фелдах? или нещо максимално близко до това??

Тенк ю!



Тема Re: КАКВО СТАНА БЕ?нови [re: Air Cooled]  
Автор K_Power (VW-VR6 маниак)
Публикувано11.02.04 20:01



Толко са бате.Ма го олекотяват със 2-3 килограма и баланс.Аз ти казвам къде го правят за бегачките (за рали автомобилите).
Ко стана с Варианта,разбрах че е бил със изтропал мотор.



Тема Re: КАКВО СТАНА БЕ?нови [re: lNSlDER]  
Авторhybrid (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 23:03



Tova, koeto ti predlagam da napravi6 e v stepen, koqto nqma da namali jivota na dvigatelq ili, ako go namali to 6te e v mnogo maluk procent, kakto znae6 v edin
dvigatel ina zalojeni resursi, koito po razli4ni pri4ini sa ni spesteni.
Karburatorite nai-dobre da vzeme6 ot bus ,,Transporter" 1600cc c 2 karburatora,
pasvat i stoikite i karburatotite, koito sa si Solex. Karburatori moje6 i da polzva6 i ot ,,Transporter" 2000cc pac vuzduhara, no stoikite sa golemi i ne ctavat za nas.
Kolegata e prav - mahovika zaduljitelno se balansira s kolqnoviq val, bez oba4e da e nujno da sa tam drugi ne6ta kato bielite naprimer.
A - фелдах ne znaq kakvo e i 6te sum ti blagodaren, ako me otvori6.
V kraiuna smetka ti predlagam purvo da otvori6 motora da go zameri6, iko ima ne6to za smqna ili 6laif da go opravi6 i 4aka nai-naktraq da misli6 za tuning i za
boq, za6tot az napavih to4no obratnoto i vsi4ko stana v mnogo zor nervi i sredstva.
3 puti meri 1 purt reji! - smqtam znae6...



Тема Re: Здравейте на всички:)))нови [re: Air Cooled]  
Авторbugmaster (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 08:55



Човече, всичко изглежда както трябва.
Стартера върти, има компресия, регулирах наново и хлабините на клапаните, валовете му са здрави, има ток и гриво, и пак не ще да пали.
Вече съм решил да си шлайфам другия вал и да си събирам 1.5л. двигател. Само чакам малко да се стопли.
Ако някой се сети нещо друго нека да пише.
Чао.



Тема Re: Здравейте на всички:)))нови [re: bugmaster]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано12.02.04 19:21



obadi se kato nareja moito kupe 6te ti dam guruka



Тема Re:нови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано17.02.04 09:22



Хибрид, благодаря за инфото..

Понеже преобладаващата част от нещата няма да мога да извърша сам ще започна да събирам информация къде, как и колко..

Фелдах за мен е нещо между шибедах и кабрио. Кожен (най-често) покрив, който се прибира назад на нещо като релси..





Тема За гумитенови [re: lNSlDER]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано17.02.04 09:59



1.От кои автомобили гумите са съвместими с тези на костенурката?
2.Ако колата не е карана около година и половина ще трябва ли да сменям някакви уплътнения и ако трябва кои са те и какво представляват?



Тема Re: Абеееее....нови [re: vassko]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано17.02.04 11:13



Що се занимавате с глупости?
Карайте си както го е направил немеца!
Като го разпилите да не мислите че ще литне? пак ще ви бега сяка лада :))))))))))
Който иска да се бяга му препоръчвам мотор от алфа 33 1.7 130... и кусур коня или субару , побира се отзад в коша ефтини части + 100 тина кинта за фланец.....
Колко и да разпилвате калинката дълго нияма да изкара!!!!!
А за джантите стават само от Шкода!



Тема Re:нови [re: lNSlDER]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано18.02.04 14:31



Хич да не ти пука - ние тука за кво сме - достатъчно хора сме на ,,ти'' с боксера и достатъчно сме се блъскали по темата - къде, как и колко.
Така, че хващай гидорията и ,,стреляй''. Ние сме насреща...





Тема Re: За гумитенови [re: vassko]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано18.02.04 14:52



1. Зависи какъв цол са 14 или 15.
2. Не сещам да има нужда от смяна на уплътнения, по-скоро от изчистване
на карбуратора и горивната помпа.





Тема Re: Абеееее....нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано18.02.04 15:10



Ми то колега по твойта система да вземем да си купим направо по една ( алфа 33 1.7 130... и кусур коня или субару) пък и по евтино ще ни излезе.








Тема Re: Абеееее....нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано18.02.04 21:12



не си далече от истината!
но тя е за тези които искат да се състезават.
според мен кефера е нещо много яко но не заради мотора а заради външния вид.
лошото че за нашите условия не може да си позволим както е по белия свят - отиваш в магазина и посочваш мотор от 100 к.с. нагоре и перкаш до ел ей!



Тема Нещо за окотонови [re: Air Cooled]  
Автор brabusGTl (ентусиаст)
Публикувано20.02.04 10:46



тук има много като долните:











Тема Re: Alfa 33нови [re: Air Cooled]  
Автор Turtey ()
Публикувано20.02.04 11:57



interesno mi e dali trudno 6te stane dvg ot afla 33 da se postavi v kostenurka?

t.e. kak se pravi (s dve dumi) i priblizitelna cena
i predpolgam triabva da se smeni v tozi slu4ai hodovata 4asyt, prav li sym?

blagodaria



Тема Re: Alfa 33нови [re: Turtey]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано20.02.04 14:27



Двигателят от afla 33 и не само се монтира на скоростната кутия чрез фланец
(виждал съм монтиран Ладов, Голф2 и Пасат двигател) може да има и малко проблеми и с пасването на стартера, монтира се някой друг тампон на двига-
теля, и накрая монтажа на водното.
Но, ако ще да се повтарям ще споделя,че подобни мероприятия са доста тру-
доемки, скъпи, развалящи фасона на колата и т.н. и т.н. В заключение бих казал, че има достатъчно www.... - магазини за части за тунинговане на боксера, а и много неща можеш да тунинговаш и на струг и фреза и да получиш прекрасни резултати - в интернет има предостатъчно примери за това.
Системата от която се интересуваш е добро решение само за бусовете - въздухари и тя е предпочитана наи-вече заради водното охлаждане.
П.П. В момента един приятел подготвя проект за костенурка с боксер от Транс-
портер 2,1 L. 112 ps. водно, но дали целта оправдава средствата...





Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано26.02.04 15:13



Здравейте фенове на ретро VW-тата :)
Аз съм Васко, имам Kaefer 1300, модел 1965-66.
Някои от хората ги познавам тук с други ще се запознавам тепърва! :)

Magna est veritas sud rara!


Тема Edna dobra ideia!нови [re: Air Cooled]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано26.02.04 17:42



До всички собственици на VW Beetle:
Предлагам тук да споделите кой части за бръмбара могат да бъдат подменяни (успешно) с части от други автомобили. Споделяйки информацията, която имате и получавайки нова съответно ще е от полза за всички.
Ето един пример:
Знам, че маркучите за спирачките на бръмбарите стават безпроблемно от вартбург (като разликата в цената е огромна - до 10 пъти по-евтини са тези на вартбурга)
Започна се!

Magna est veritas sud rara!


Тема Re: Edna dobra ideia!нови [re: Блeйд]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано26.02.04 21:03



дългата спирачна тръба от помпата до задния тройник се заменя с тръбичката на хидравличния съединител на Шкода 120 и т.н. само се праи 1 вратка че е малко далга!
струва около 7 и нешто! лв.!



Тема Re: Edna dobra ideia!нови [re: Блeйд]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано26.02.04 21:51



Привет на новото попълнение (Блeйд) - добър старт добре, ча беше
той за да ни събуди.
Та както си говорим за спирачки ще добавя, че гумичките на спирачната помпа
можем да подменим с нови от ,,Шкода''-100s, а дългата тръба за задните спирачки успешно замених с ,,Москвич''-ова.

Продължи се!





Тема Uplatnenia za kalniciteнови [re: Блeйд]  
Автор 12OO (непознат)
Публикувано27.02.04 11:08



4 neshta:
1. Predlagam zaglawieto na postowete da e swurzano s towa, za kakwo tochno stawa duma, primerno: spirachni markuchi, gumichki za spirachna pompa i t.n., a ne Re: neshto si.

2. Uplatneniata za kalnicite moje da si wzememte ot GomaPlast (tova e na edna ot presechkite na Maria Luiza, posoka ot luwow most kum sv.sofia, w diasno. - 2 ili 3-ta). Prodawat se na metar i cenata im behse kam 1-1.20 za metar.

3. Otnosno gumichkite za pompata: za koia pompa stawa duma - 1-krugowata ili 2-krugowata (gumichkite i na dwete sa razlichni, da ne goworim, che w ednata ima kam 10-na, w drugata - 3). Mene lichno me interesuwa za ednokrugowata - ot kade da nameria gumichki, che moite sa za smiana.

4. Chuwal sam, che se prodawat i oplatnenia, koto stawat za prozorcite na metar. Shte pitam i shte pisha poweche info.

Pobulgariawaite, bratia! Pobulgariawaite!



Тема Инфо за цена на VW Kafer ?нови [re: Air Cooled]  
Авторsvetlyo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 12:01



Evala za temata mom4eta. Dosta polezni neshta namiram tuk.
Poneje sum fen na brumbura i az, no ot skoro iskam da zadam edin glupav vupros.
Znam 4e za okolo 500 leva moje da se nameri stara i raznebitena kostenurka (osven ako ne ti ia podari niakoi priatel bezplatno za da se oturve ot neia).
Pitam za kolko kinta mojesh da se nameri brumbar sus slednite harakteristiki:
1. Mnogo malko rujda (znam 4e po4ti niama bez rujda)
2. Rabotesht dvigatel + karburator v gore-dolu dobro sustoianie (da ne mu se smeniat si4kite marku4i i trabi4ki i tam kakvoto ima)
3. Zdravo oka4vane + gore-dolu zapazeno kupe
4. Bez drugi sushtestveni problemi.
Predpolagam 4e za okolo 600-800 no suvsem ne sum siguren. Gledal sum obiavite, no neznam dali otgovariat na tezi iziskvania gore.
I ako 4ovek si kupi brumbar s tezi problemi kolko shte struva da si go spretne v prili4en vid (bez da se prakaliava razbira se)?
I kolko na godina izliza poddrujkata?
Znam 4e cenite niama da sa to4ni zatova koito otgovaria moje prosto da gi sravniava s remontite na drugi koli.
thanks a-lot
mislia 4e otgovorite shte pomognat za zaribiavaneto na novi fenove kato men



Тема Re:Уплътнения за вратитенови [re: Блeйд]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано27.02.04 12:47



- Уплътненията за вратите могат да се заменят с такива от ,,Мерцедес''-190,
(аз съм с такива и съм много доволен) и от ,,VW - Транспортер".

1200 - Гумичките (Шкода) за спирачната помпа са за еднокръговата.
svetlyo - По твоя въпрос сме писали на

, ако инфото там не ти е достатъчно - подскажи с какво да го допълним.



Редактирано от hybrid на 27.02.04 13:18.



Тема Тел за газтанови [re: Блeйд]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано27.02.04 15:23



Дали може да се намери оригинална тел (не ми се вярва да се вземе от някъде другаде)

Редактирано от vassko на 27.02.04 15:41.



Тема E gi moite 4erepi!нови [re: svetlyo]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано09.03.04 10:22



http://krum.sirma.bg/perso



Тема Седалкинови [re: Блeйд]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано09.03.04 15:34



1. Искам да сменя предните седалки (до колкото разбрах са от Рено и не се сгъват). Знае ли някой от какви марки автомобили мога да взема сгъващи се седалки?
2. Как се оправя луфта на волана?

Редактирано от vassko на 09.03.04 15:48.



Тема Re: Седалкинови [re: vassko]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано09.03.04 21:01



1- Мойте седалки са от Опел - Кадет - 3 врати, но не бяха със същото захващане и използвах част от старите седалки, направих си височината на седалките по мои вкус, не забравяй и самия наклон на седалката.Когато избирах седалките от една автоморга гледах да са от кола с 3 врати и да не са много дебели, защото ще пречат на краката на задно-стоящите.
2- Луфта на волана се регулира от една шпилка с накрайник за отверка и законтрена с гайка - намираща се под десния капак зад самата резервна гума.



Тема Алтернаторнови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано10.03.04 22:10



Ако може някой на, когото костенурката е с алтернатор да погледне колко вата е лампата на таблото.



Тема Re: Алтернаторнови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано11.03.04 18:57



мисля че е 2 вата ама не съм сигурен
квато и да туриш се е тая



Тема Re: Алтернаторнови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано11.03.04 21:55



Проблема е, че аз сум с 2-вата лампа, обаче имам проблеми със зареждането на акумулатора и понеже си мисля, че ватовете на лампата имат значение защото, колкото по силен е тока който влиза в алтернатора, толкова е по силен произвеждания ток, но когато тока е по силен от необходимото - релето го регулира, обаче - като е по слаб акумулатора пада.



Тема Re: Алтернаторнови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано12.03.04 10:01



точно пък тая ламба няма никакво значение дали е 2 или 1,5 вата
иди на електричар да ти оправи инсталацията



Тема спирачна помпанови [re: hybrid]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 17:43



костенурката на брат ми имаше проблем със спирачките и като свалихме помпата, за да направят гумички - оказа се, че е от лада...
захващането не е променяно.
костенурката е 1302 от 1971ва.



Тема Търся да намеря в Бг....нови [re: Air Cooled]  
АвторPACH (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 19:08



Не знам дали си чувал за модела на VW Karmann Ghia,доста ретро модел но си заслужава.Този weekend ще ходя до Чирпан да огледам един VW 1600 TL Fastback 1971 година (два карбуратора).Дават го изгодно,но не знам в какво състояние е,дано не се разкарвам напразно.В ebay.de намерих един Karmann за 100 евро,но като погледнах днес вече е на 500 евро :(((

За всички фенове на VW е сайта : www.thesamba.com
Има много и всякакви снимки :)))



Тема Коли,мотори :))))нови [re: hybrid]  
АвторPACH (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 19:50



градски виж какво си харесах:



Искам да говоря с теб да направим малко тунинг на един боксер 1600 който ще слагам на триколката която правя :)))) btw за него търся бутало ммммм трябва да измеря колко му беше диаметъра че не помня кои ремонт е :)))



Не обръщай внимание че двигателя е Харлей,има и модели с VW но няма снимка подръка :))



Тема Boxer Club Meeting!!!нови [re: Air Cooled]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано19.03.04 21:22



Здравейте Bug-ери :)
Някой има ли инфо кога ще е срещата на VW Boxer клуба тая година. Обикновено го правят като пукне пролет, а това е събитие което като собственик на БЪГ не мога да пропусна :) Освен това - каква е процедурата по приемане на нови членове в този клуб?
Бе дори да не е на клуба - трябва да спретнем една среща помежду си. Бирата да се лее :)


Magna est veritas sud rara!

Редактирано от Блeйд на 19.03.04 21:23.



Тема Re: Boxer Club Meeting!!!нови [re: Блeйд]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано20.03.04 17:31



6-ти месец
тогава е срещата



Тема Re: vaprosнови [re: OZ RAClNG]  
Авторgti (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 10:10



interesuva me kak da razbera koi e parvi cilindar natransporter(boxer)zashtoto nikade ne pishe.mersi



Тема Re: vaprosнови [re: gti]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано24.03.04 12:05



Първи цилиндър се намира от дясната страна на двигателя -
от вътрешната страна, реда на палене при тези мотори е 1-4-3-2.

П.П.- ето ти нещо по ясно (май).

маховик
3-цил. 1-цил.
4-цил. 2-цил.
ремъчна шайба

ти



Тема САЙТ ЗА "КОСЕНУРКАТА", НЕЙНИТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ!нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано24.03.04 13:56



Колеги мисля, че е крайно време в Българското web пространство да има сайт на "костенурката", нейните братя и сестри. Имам доста информация и снимки събирани от нета, а и не само и имам намерението да се захвана с това начинание. Моля всички, които могат да помогнат с нещо да се отзоват.
Можете да изпращате интересни материали за сайта на beetle@mail.bg.
Въприсите свързани със сайта най-добре да разискваме тук.
Ако има някой - занимаващ се с Web, графичен дизаин, анимира, пише скриптове и др. и иска да се включи в изграждането на сайта моля да заповяда!

П.П. нека всеки, който иска да посети такъв сайт да си каже мнението.

Благодаря от името на всички фенове.




Тема Re: САЙТнови [re: hybrid]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано25.03.04 09:43



ЯКО!!!! И аз имах идея за такъв саит, ама проблема ми е че тепърва започвам да разучавам що е това костенурка и какво се случва под черупката когато върви и когато не ще.
Основно черпя информация от тоя саит:





Тема ВЪПРОСЧЕ!нови [re: Air Cooled]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано25.03.04 10:07



На последък се сблъсках с един множествен проблем. Ще започна от зад на пред:
- Колата не върви - коляновия вал не се завърта когато дам контакт или като пробвам с ръце.
- Оказа се че е влезнало доста бензин в картера.
- преди това от карбуратора преливаше и двигателя гаснеше на празен ход.Трябваше да го изчакам да изстине преди да мога да го запаля на ново.
Какви може да са причините да влиза бензин и дали се е случила някаква фатална повреда?



Тема Re: ВЪПРОСЧЕ!нови [re: vassko]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано25.03.04 16:41



Благодаря ти за сайтчето, не го бях посещавал и като гледам има интересни неща там.
За двигателя мисля, че щом не се върти на ръка плаче за сваляне, което ще ти
даде отговор дали има нещо с маховика, коляновия вал или пък с някое бутало.
Карбуратора май му е голямо нивото и ако подложиш под жигльора, намиращ
се на капака 1-2 шайби би трябвало да нямаш проблеми.



Тема Re: Шайби..нови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано26.03.04 08:24



Това бях направил аз, но пак имах проблеми. Менеше обороти, като цяло ги държеше високи. Гаснеше, първоначално на студен мотор, после и на топъл. Според Air Cooled проблема ми е в няква ос, която има лек луфт, от където влиза въздух и т.н. Най-вероятно затова регулирането ми с двата болта има адски слаба чувствителност.. Тая ос къде мога да я струг-на, за да влезе в час?



Тема Re: Шайби..нови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано26.03.04 22:00



На стругар!
Но не е толкоз лесно :))))))))))



Тема Re: САЙТ ЗА "КОСЕНУРКАТА", НЕЙНИТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ!нови [re: hybrid]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано28.03.04 23:04



Check your e-mail :)

Magna est veritas sud rara!


Тема Re: Шайби..нови [re: lNSlDER]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано28.03.04 23:09



Stranno, tova s gasneneto na studen dvigatel mi go pravi i na men (kogato navun e studeno samo che). Inache oborotite sa stabilni i nqmam drugi oplakvaniq. Za koq os ide rech i kakvo i e, Air Cooled :P

Magna est veritas sud rara!


Тема Re: vaprosнови [re: hybrid]  
Авторgti (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 10:02



mersi mnogo bratle



Тема Re: vaprosнови [re: gti]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано29.03.04 12:20



Няма за какво - радвам се, ако съм могъл да ти бъда полезен с нещо.



Тема Re: Основи [re: Блeйд]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано29.03.04 13:20



Това е оста на клапата на карбуратора. Като се износи леглото започва да просмуква въздух и пречи на нормалната работа.
С валяш оста и правиш две втулки.... и караш!



Тема Re: ВЪПРОСЧЕ!нови [re: vassko]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано30.03.04 12:59



А на какво може да се дължи наличието на бензин в картера?
От къде може да е влязъл?

Редактирано от vassko на 30.03.04 13:02.



Тема VW 1600 TL Fastback 1967 г. :))) Вече мойнови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано30.03.04 21:41



Това е новата ми играчка с,която ще се занимавам в следващите 2 месеца.както забелязвате има какво да се прави по нея.Доволен съм от купето,което има много малко забележки.Праговете ще ги сменя и ще ги подсиля защото ще го правя кабрио.Относно кабриото ми казаха следното.Минавам си сега през КАТ,регистрират я,пускат я в движение.После я вкарвам пак в гаража и режа покрива.Пода и купето са подсилени и няма да има нужда от повторно укрепяне.Та ми казаха че никъде в талона не пише дали колата е кабриолет.Ако това е вярно после никой не може да ме пипне за нищо.Идеята ми е да не минавам на някакви техно-тестове и други такива отнемащи много време,пари и нерви "приятни" занимания.Та въпроса ми към вас е дали би могъл да мине този "номер" ??
И ако някой има информация за сайт в който е показано как се преработва "купе" в "кабрио".Снощи свалих малко снимки,но нямам нищо против да събера още информация.Помагайте :)))))







Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: VW 1600 TL Fastback 1967 г. :))) Вече мойнови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано31.03.04 09:47



Човече колата е много запазена поне така ми изглежда.
Не я режи!!!!!!!!!!!!!
Аз мойта я продадах и ми е мъчно но нема как, нямам време да я права.



Тема Re: ВЪПРОСЧЕ!нови [re: vassko]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано31.03.04 09:53



Платно на бензинова помпа или ти прелива карбуратора!



Тема Re: VW 1600 TL Fastback 1967 г. :))) Вече мойнови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано31.03.04 12:38



ЧЕСТИТО - колата изглежда доста обещаващо - да си я караш с мерак и да си я правиш с хъс!
И аз ще те посъветвам като Air Cooled - не я режи, пък и тази кола изглежда
по-добре така, и още нещо - започни с двигателя, разхвърли го измери дали
всичките му части са износени в допустимите граници и когато нагласиш вси-
чко, чак тогава мятай купето.Така ме посъветва един приятел (който твърди, че е сменил 15 костенурки) като взех мойта, но не го послушах, а и ми се досвидяха пари за ремонт - скапах двигателя след 10000км. и после всичко ми излезе двойно, и стоях в бокса неколко месеца...



Тема Свещи :))))нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано05.04.04 10:18



По въпроса за свещите.
Ако на някои му се преебе резбата (от претегане, завита накриво от някой малоумник и т.н. най-често мотора е изхвърля в най-неподходящ момент) за да си спести разглабянето и правенето на втулка, мога да му тегла резба със специялен мечик и да му навия пружинна втулка и става Ок.
Аз карам така вече 2 години....



Тема Re: САЙТ ЗА "КОСЕНУРКАТА", НЕЙНИТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ!нови [re: hybrid]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано14.04.04 11:08



Какво става със саита? Напредваш ли? Много ми е интересно, даи да позяпаме.
Между другото на някой да му се намира jpg със задоволително качество на емблемата (тая дето е на волана)?



Тема Re: Амортисъор!нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.04.04 11:29



Хай :)))
На повечето модели Кефери има успокоителен амортисъор на дългата кормилна щанга.
Като дължина и завършващ край са различни!
На моделите с шарнири този амортисъор става от стария Пасат, при него е на реиката. Имаче е към 35 кинта в магазина бразилско менте!



Тема Re: Прагове :)))нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.04.04 11:44



Болно място на кафера е прага!
Гние та си е.б.м. истинския праг е от тенеке с ебаси и формата.....
Един приятел и бай Гошо тенекето без да делат купето и шасито изсекаха гнилите прагове и ги замениха с по два успоредно един до друг квадратни профили 50х50х1,5 и стана много яко. Разликата с оригинала е че отватре в купето няма да е заоблено а ще е РЪБ. Но ако не ви пука действайте.



Тема Re: Парно :)))нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.04.04 12:07



Я я!
Ако някой твърди че Кефера няма парно е в дълбока заблуда!
Пътят към успеха е здраво гърне, гарнитури, тръбопроводи.....
И вентилатор от Волга!
Мойта жълтата е така и на -10 в колата не си седи от жега.



Тема Re: VW 1600 TL Fastback 1967 г. :))) Вече мойнови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано14.04.04 18:47



Здр градски,да ти кажа за рязането съм го решил още преди да я купя.Идеята ми е да я ползвам за "Сватбарска кола" и да возя младоженци с нея :)))
Та за колата:Купето е много добре запазено със съвсем малко забележки.Проблема е пода,който целия е изгнил и ще трябва да се направи наново.В момента всичко съм разглобил и подготвил за изкърпване.Някаква идея от къде да си намеря прагове,някакво приспособяване да направя ?За двигателя има време,той не ми е голям "кахър".А и да ти кажа,намерих един чичо от Бургас,който има на части два автомобила като моя само че комби,разглобил е всичко и го е прибрал в кашони.Само купетата е изхвърлил.Двигател след основен ремонт на 1000 км го продава за...200 лв :))))
Има още един 1500 куб.см. Ако искаш можем да го спазарим за теб?
Голям проблем ще са ми гумените уплътнения,за мигачи,врати,стопове и всички останали места.Ако някой може да ми намери нови да купя ще черпя много :))))
Та това е за сега,като направя нещо ще снимам и ще показвам :)))

ПП
Градски защо не ми пишеш на ай-си-кю ?

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: VW 1600 TL Fastback 1967 г. :))) Вече мойнови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.04.04 20:30



хай
пода? намери си панелен радиатор и го разпори, шарката е горе долу същата
праговете? щом ше го правиш кабрио - чети по-горе ... квадратни профили, по този начин ще го усилиш.
но трябва да делиш купето от шасито за да го направиш кабрио



Тема Re: САЙТ ЗА "КОСЕНУРКАТА", НЕЙНИТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ!нови [re: vassko]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано14.04.04 21:59



Сайта още не е готов, работата е доста а времето ми малко, скоро мога да ви
изненадам приятно, а вие ако видите не6то интересно в нета свиркайте или сейфайте.




Тема za Air Cooledнови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано14.04.04 22:08



Много хубави неща научаваме от теб, за което получаваш медала .
А къде е монтиран вентилатора от Волгата?
И междо другото ти, колко костенурки имаш?



Тема Re: za Air Cooledнови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано15.04.04 10:29



Монтираш го пред километража или както дойде така че да мо вкараш осово тръбата с въздуха идваща от колонката на вратата.
А! трябва и да му презанитиш стоиката така че да дойде откам тенекето че да моеш да го закрепиш (това е за вентилатора от задния джам на Волгата)!!!
Във питата за парното на Волгата също има вентилатор който е малко по-малък, по-бързооборотен и безшумен - ако намериш такъв ще е по-добре.
като го сложиш от там нататък с мъркучи и пвц части топлия въздук го откарваш където си щеш! гарантирам ти че зимата на предния джам на калинката можеш и яйце да изпържиш (и аз почнах като рибарите)....
тураш му едно ключе и си го пускаш когато решиш



Тема Re: контактен ключ :)))нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано15.04.04 10:44



доста често се преебва куплунга на контактния ключ в патрона на волана, зощото при някой модели `шапката`на куплунга е пластмасова и вълха на ключа е изкопава - тръгваш да палиш и в най-неподходящ момент - един четвъртит :))))
куплунга става от голф 1 2..
а най-сигурно е бутонче в паралел - кеф ти това кеф ти онова!
аз ползвам бутони от Москвич че са много яки, с хромиран пръстен и черно по средата



Тема :))))нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано15.04.04 18:22



Защо трябва да отделям купето от шасито?Майстора ми каза че ако го направя по този начин просто после да забравя да напасна купето както трябва към шасито.От заварките се получават осуквания и деформации.Това за разцеването на радиатори е добре идея,не бях се сетил.Мислех си да ползвам 2 мм ламарина и да обшия цялото купе отдоло с нея.Ако имате други свежи идейки споделяйте :)))
А и праговете на битъла нямат нощо общо с моя модел :)
Напрееееееед,и само нагоре <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от PACH на 15.04.04 18:25.</EM></FONT></P>

Редактирано от PACH на 15.04.04 18:26.



Тема Re: Кърпене :))))нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано16.04.04 10:37



Разбира се че трябва да го раздилиш!
А щом ще правиш кабрио това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Защото трябва да усилиш шасито и купето на тая кола отзад вилицата е различна от тая на кефера, целата вилича се хваща на мисля 5 болта с тампони към шасито.....
www.vw1600.de е там има как се възстановява и има доста снимки



Тема Re: Накладки :))))нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано19.04.04 09:48



Не си купувайте италиянски накладки (Forma)!
Много са твърди и изпилват барабаните.



Тема въпросченови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано19.04.04 19:57



Колеги, знае ли някой каква е степента на сгастяване на 1600 въздухар от
транспортер (долното охлаждане с 2 карбуратора), стария 1600 е със сгас-
тяване 7,5:1, но този има по-малка горивна камера (с 10 куб. см.), но пък под цилиндъра има шайби по 0,8мм.?



Тема Re: Маншоннови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано23.04.04 10:39



Писано или не, маншоните на полуоските на скоростните кутий със скритите полуоски стават от Шкода!



Тема Re: Фланци!нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано28.04.04 13:26



Както знаете диягонала на 4-те болта е 130мм. и лети джанти стават от Шкодилак! Но които реши да праи фланци по-тънко ще му излезе от стари барабани да отреже на струг фланеца и да се разпробие по желаните джанти!
Същото важи и за 5-те болта!



Тема Re: Фланци!нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано28.04.04 14:32



В допълнение ще спомена, че задните фланци излизат 60-80мм., но предните
само 20-30мм иначе предните гуми започват да опират в калниците.
Мойте фланци ги правих от тръба и ламарина 15мм струг-електожен и пак
струг и са готови, а резултата...




Тема Kolega pak poludqh :)))нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано28.04.04 21:51



Kupih si edno VW T2 Busche 2L dvigatel 90 konq :))) i shte mu vkaram malko tuning,veche mu izbrah boqta,cheren metalik sys finni chastizi.Nqkoi da predloji nqkude blizo do Bourgas da porucham da mi napravqt pragovete,vejdite i malko tuning na bronite za Busa ? :))) Inache busa e s pliushen salon,luksozna versia,italiansko gazowo,shibidah,leti djanti :)))



Leleee kakvo da ti kaja,trikolkata mi VW,Cabrioleta mi VW,sega i Busa VW i wsichko e Boxer motor.Pyrvite dva sa po 1,6 a busa 2.0 :))))
Shte stavam pocheten chlen na VW cluba s nai mnogo vozila ot edna Marka :))))

Напрееееееед,и само нагоре

Редактирано от PACH на 28.04.04 21:57.



Тема Re: Оферта джанти :)))нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано29.04.04 13:30



Хай
Вчера видех 1 колега с кефер и за 300 кинта ми предложи неговите - 4 лети джанти (готини са), капачки, зимни гуми, фланци и спир. барабани 5 дупки.
Аз едва ли ще събера пара та ако някой се интересува........



Тема Q sega da vidim ?P))нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано29.04.04 18:33



Kolega,proqvqvam interes kum ofertata,iskam samo da mi pratish snimka na modela na djantite za da vidq dali mi haresvat,ako mi haresvat idvam i gi spazarqvame,za kabrioleta mi trqbvat hubavi djanti.Flanzi ne znam dali shte mi trqbvat zashtoto originalno sum s 4 dupki na 130 mm :)))) pishi na maila ili v icq.
pach@abv.bg

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Q sega da vidim ?P))нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано29.04.04 18:38



Сори ама как да ти прата снимка, немам цифров апарат.



Тема Re: Q sega da vidim ?P))нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано29.04.04 18:55



Честито колега, наистина дръпна напред - да си ги караш със здраве.
За оптичния тунинг не мога да помогна, но имам един познат, който лее спой-
лери и ще те свържа с него, има и едни пичове в Крайморие, но взимат скъпо
и имат доста работа и се чака с по 20-30дни.
Съвсем скоро, ако не ми мине котка път, ще ви изненадам с много
яко ретро... - боксер разбира се.

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: Q sega da vidim ?P))нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано29.04.04 19:29



Ami kolko zola sa,kak izglejdat,s ko9lko dupki sa,kolko sa shiroki?Opishi mi gi

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Q sega da vidim ?P))нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано29.04.04 19:43



Ehaaaa,q kaji kakvo si namislil da si kupuvash.Da ne e oshte edna Kostenurka ?
Ili ima edin Carmann Ghia podgotven za boqdisvane ?Da ne se dokopa do nego?Edva li toi puk e s prisposoben dvigatel ot Audi :))
Haide kaji de ?I koga shte piem bira na kapanite ?:)))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Iskam malko pomosht...нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано29.04.04 21:22



Pomognete ako ima nqkoi ot sofiq ot nqkoia avtomorga da namerim edna maska s 4-te pravougulni fara za VW Transporter T2 ,iskam da kupq vsi4ko komplekt,a ako ima i dolnata maska mejdu migachite s halogeni kupuvam i neq vednaga :)))) Chakam oferti. pach@abv.bg ili ICQ - 50151345

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Q sega da vidim ?P))нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано29.04.04 22:23



Хехехе, не каззззвамммммм! Трябва да има интрига - гадайте ,а къде е тая
Carmann Ghia, много искам да разгледан такава манящина.
А бирата ще я пием като има повод - надявам се скоро.
А колега, тука преди Варна се намира една от най-големите авто морги
не е лошо да я поразровиш малко.

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re Джанти:))нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано30.04.04 09:41



14-ки са
та тоя пич на барабаните с 5-те болта е сложил фланец който е резан на струг барабан пак с 5 болта джантата е с 4 болта 6-7 инчова



Тема Оферта Typ3:))нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано30.04.04 09:49



ако некой се интересува
продава се седана срещу медицинска
есента беше около 250 кинта са маже и да е по-малко
1500 с един карбуратор
съдтоянието му е горе долу за парите дабре но няма или са загубени документите



Тема Re: Оферта Typ3:))нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано30.04.04 11:58



Офертата си я бива(но за мен е далеко), и да ви кажа по-добре без документи
отколкото да не са и плащани данъци 5-10г(имах такъв случай), когато се яви
колата на комисия в КАТ излиза по-тънко, отколкото като и платиш таксите
барабар с лихвите и глобите...
А двигателя много лесно става 1.6 - престъргват се цилиндрите за бутала
от 1,6 и става нов звяр, и понеже главите са по плитки се получава по добро
сгъстяване от оригинален 1,6



Тема Стара хиена си ми ти ))))нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано01.05.04 18:14



Ехххххх ама много си потаен бре колега :))))
Карман Джията ще ти я покажа,даже може да говорим с пича дали не я продава.Направо грехота да стои така "захвърлена" .Ще взема да я снимам и ще и сложа снимката тук ако някой я хареса да я спазари и да я стегне.Такива VW в Бг не са повече от 3,4 а в движение не знам дали има и един.

ПП
Относно автоморгите какво да ти кажа,нямам думи.Звънях в приселци,после в базата им в Русе,после се обаждах на разно софииски автоморги....уви никъде нямат такава маска с четерите правоъгълни фара за Транспортер,Каравел :((((
Ако някой може да помогне със съвет,идея или информация ще съм много благодарен.

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Стара хиена си ми ти ))))нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано02.05.04 21:36



Ако питаш мене тая маска не ит трябва, щото нали искаш да му правиш
оптичен тунинг и направо си харесваш фарове например от Полски Фиат
и си правиш маската по тях, след това и ролбарите по тях и т.н. и т.н.
Ролбарите ако нямаш кой да ти ги направи мога да ги направя аз - метал-
ните конструкний са ми бизнес.

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Търся колянов валнови [re: hybrid]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано03.05.04 15:57



Търся колянов вал за 1300!!!

И лагери евентуално.

Става ли вал от 1600???
А става ли направо двигател 1600 за модел 1200 ???????????????
Имам такъв излишен



Тема Добра идея :)нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано03.05.04 18:28



Мерси за свежия съвет :)) Само трябва да намеря и кой ще ми направи маската.За ролбарите вече имам идеята.Кажи кога ще се видим да черпя една бира и да поговорим?Дай ми гсм си да ти се обадя,или ти се обади 0888 417 383 Иван.

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Хич не се занимавай :))нови [re: vassko]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано03.05.04 18:37



Здрасти колега,изобщо не се занимавай с този 1200 а направо слагай 1600, предполагам че е от транспортер?Ако е така ще има нужда малко да изпилиш с флекса няколко ръбчета за да се напасне двигателя към скоростната кутия,незначителна механична работа която няма да те затрудни.Не знам какъв е твоя 1600 и от какво е,по принцип само охлаждането е по различно.Но не е проблем да приспособиш някои дребни неща и да си го караш.Успех и ако има нешо питай :))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Добра идея :)нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано03.05.04 22:01



Нама за какво, нали сме (BOXER ) колеги, пък и хубава мозика пускаш по
радиото, за което беше създадено радиото!
Бирата ще я пием към края на седмицата че свъшиха джобните, а в четвъртак имам монтаж и взимам пари!
Колегата с изпушилия вал му даваш добър савет, аз съм направил същия номер,
обаче трябва да провери и зъбите на зъбчатката на маховика дали ще съвпад-
нат с тези на стартера, защото при по-старите модели зъбите са по-големи, и
се сменя стартера или зъбчатката му.
Аре...

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: 1200-1600:)нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано04.05.04 10:02



Слагай!
Не се бой, само че трябва да изпилиш отвътре да изпилиш скоростите защото единия маховик е 180мм а др. 200мм.
както писа колегата требе да смениш и стартера с 12 Волтов
ебентуално и да се попрекроят страничните тенекии на купето около мотора
аз на мойта ще ги направя да могат да се свалят



Тема Re: 1200-1600:)нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано04.05.04 14:00



Колега, имаш печатна грешка - не маховика, а притискателния и феродовия
диск е 180мм на 1200см3 и 200мм на 1600см3.
Като стана въпрос за съединители се сетих, че ако 1600 е с диафрагмен
съединител ще ти се наложи да сменяш лагера, водача му и да правиш нап-равляваща втулка на скоростната кутия, та може да ти се получи по-лесно,
ако сложиш притискател с палци.
Аре

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: 1200-1600:)нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано04.05.04 19:02



Опс
верно че съм сбъркал, имах предвид че трябва да си сложи за 1600 -200 мм съединител който е със зъбци за 12 волта стартер не че и с 180 няма да върви ама карай 200 е по-добре
а за съединитела аз такъв с палци ще сложа на мойта където я събирам



Тема Re: 1200-1600:)нови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано05.05.04 15:29



А ти каква събираш в момента? Иван ми каза, че нещо режеш фелдаси, прави тунинги..

В тази връзка, тъй като и аз обмислям да режа покрива на моята за да и правя фелдах - кое ще е по-лесно - да й сложа фелдах от друга костенурка или да отида някъде да ми направят. Както например знам че правят гюруци за кабриолети някъде на Горубляне..

И друго - от къде да си намеря биметална пластина.. На мойта реотана ту работи, ту не...

Благодаря за вниманието..



Тема Re: :)нови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано07.05.04 18:47



Ми мини през нас и виж, що ме караш само да пиша!
А за пластина та?
Много добре знаеш от къде!
От магазина, майстори, или от некоя разглобена!
Между другото за белата какво решихте?



Тема Re: :)нови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано09.05.04 03:00



Да, верно трябва да се разбереме и да мина.. Ама ти си много зает и все не мога да те хвана :)) ...

А от магазина - благодаря НЕ! Те и нямат така или иначе. От некоя разглобена - най-вероятно ще работи като моята - само в сряда, по някой път и в събота.. :))

А за белата - даваме я, ама цяла. Божидар ми звъня за нея..



Тема Re: :)нови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано10.05.04 10:09



колко пара я давате
дай да идеме некой ден да я видиме



Тема Денги и други...нови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано10.05.04 22:45



Предполагам 400лв..
Когато кажеш..

А иначе искам да питам следното:
Понеже тука стана дума за качване на друг мотор (или engine conversion както му викат), конкретно за мотор от Транспортер става дума (Hybrid говореше за т'ва), та:

1) За каква кубатура и коне говорим. Предполагам 1.6, или?? Ама колко коня?
2) Ще има ли значително подобрение (като пъргавина и т.н.)в сравнение с АВ мотора 1.3 (моя е такъв)?
Щото ако няма, за мен няма смисъл да се захващам с цялата работа..
3) Сложна ли е цялата операция? А колко струва приблизително?
4) Намират ли се части и консумативи за тоя мотор (на Транспортер-а) или и там е кръв и трагедия - в смисъл дебелата и други нема..

Благодаря за вниманието!



Тема Re: моторнови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано11.05.04 10:01



Остави си го твоя!
1300 ав е готин мотор
с преправянето става но ще се видиш в ебаси и разходите
а и частите на 2000 мотора са доста по-скъпи
ябе я ми звънни към обяд че ти нямам гсм-то да се разбереме да се видиме



Тема Re: моторнови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано11.05.04 10:51



Виж тоя адрес!
В него има цени на мотори (нови) от 100к.с. нагоре и си праи сметка дали ако майстор ти прави сичко колко ще ти излезе. Верно че са в уса но ти знаеш английски и мое да си намериш по европа. Все пак заводското си е заводско и е ново! Иначе се правят побългарявания и резултата е неясен!
www.gex.com



Тема Re: моторнови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано11.05.04 11:20



А забравих да пропусна! Макар че вече е писано по тая тема як мотор върви с яки спирачки. Трябва да смениш предните шенкели с такива за дискови спирачки и да знаеш хич не са ефтини. Някой пичове преправят и заварват планки за апаратчета. Но и това е пара!
А за скоростите е отделна тема. Като сложиш як мотор на тая скоростна кутия нищо не правиш. Най добрия вариянт е кутия от Тип3 при нея разликата е само в диференцала 33х8 зъба 4,125 с нищожни %-ти е по-бърза но се усеща! За наще условия е Ок. В сайта има и спец. Кутий J))))))))))) ама сичко е гущери!
Моя извод е че няма смисъл да се занимаваш с тея работи на тоя етап!
Знам доста хора които са се опитвали да прават това онова и резултата е незадоволителен. А за загубеното време за това па да не говориме! По-добре си я карай така колата а ако влеземе в евросъюза и се дигне стандарта и паднат митата иди в германия и си земи нещо яко.
абе какво да ти кажа всичко става но с много пари !



Тема Тунинги..нови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано11.05.04 14:42



Хм,

Първо казваш, че с преправянето става, после, че познаваш хора дето го правят/правили, но резултата бил неудовлетворителен...??? Дефакто става или не става?

Или поясни какво имаш предвид под неудовлетворителен..

Моторите на Транспортерите само 2.0 кубикови ли са?..

И друго... Казваш много кинти, разходи и т.н. Е, добре, но някаква представа колко приблизително - смисъл 1000-3000 лв. ли говорим или 3000-6000 евро??

Според мен, проблема е друг, а именно, че в Б-я няма кой да ти го направи това, или има ама са четирима на кръст, които ги знаят 20 човека.

Дето казваш за внасяне отвън, че то и сега не е проблем - 3000-4000 евро има разни по 90-100 коня в mobile-то..



Тема Re: Тунинги..нови [re: lNSlDER]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано11.05.04 18:31



Темата е доста обемна - за нея може да се напише книга , но
най общото, което мога да споделя е, че най-голямата мания (и най скъпа)
е да купиш един транспортерски 2.1л да го тунинговаш и да искочиш на
пистата с 200 коня на 750кг , или да направиш като мене - 1,6л -
транспортер (73г) - сваляш от маховика 2кг., пилиш главите, слагаш му 2-та
карбуратора, едно спортно разпределителче(аз още не съм сложил) и още
туй-онуй и става 80-100коня на 750кг., което за наще стандарти никак не е
зле - повярвай. Моето моторче дава към 65-70 коня и сравнение със 1,3 - 44
коня си е голяма разлика, при това, че мотора е доста по-пъргав, развива по-
високи обороти, максималната му мощтност е в по-големи граници, харчи по-
малко и т.н. Единствения недостатък е в разходите за задни гуми (2-ри чифт от миналото лято и пак съм на конци )- защото няма как да не за
въртиш едно пергелче от време на време (205 ги пали и на 2-ра), но
ако си по-разумен може да минеш метар.
Аре...

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: Тунинги..))))нови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано12.05.04 10:26



Хай
Всичко става на тоя сяват само да имаш кинти, нерви и свободно време!
За резултата какво да ти пиша не знам некой с кефер направен от нашенски майстор да е постигнал голян успех! За класа на кеферите, да! Каквото и да ти направат майсторите голфовете, вектрите, баварците и др... забрави да ги стигнеш! Или ще ги стигнеш два пъти и после в бокса :)))))))))))
Е виж пича какво е правил но не пише колко пара, нерви и т.н. е хвърлил?
То не е лошо тая кола да върви малко повече!
Поне аз така ще я права мойта - скорости Тип3, 1600 кубика, приготвил съм и 2 бр. глави от 1500 с 2 солекса и толкоз колко върви толкова!
Самолет нема да стане.
Абе карай си я за кеф тая кола, като ти се реже праи като мене яхвай голфа и ..... газ!



Тема Ядове :))))нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано12.05.04 19:18



Та какво се случва :)
Буса който купих е на ремонт (аз го купих в сервиза де :)) двигателя е DG VW 2.0 Боксер водно охлаждане.Проблема е следния: не могат да се развият шпилките който притискат главините към цилиндрите,а съответно цилиндрите към блока.
Първи опит: завиване на две гайки на контра и опит за отвиване - неуспешен.
Втори опит: пак напъване на гайките този път с почукване на шпилката с чук - и пак неуспешно.
Трети опит: нагряване с горелка,почукване и напъване - няколко се развиха,останаха 8,уви започнаха да се късат :( и до там.
Четвърти опит: разпробиване на шпилката чрез фреза - счупени няколко накрайника и никакъв резулатат.От нагряването и поливането с вода на шпилките са станали ужасно твърди и неподатливи на обработка.Майстора вдигна ръце и каза "Пич до тук бях".
Пети опит: Обемна Ерозия в Приборостроителния завод в Б-с - пичовете вдълбават навътре 25 мм за час и половина,оформят отвора като шестограм и напъват,първи напън и некачесвения шестограм се заобля,втори опит с по качествен и той направо се чупи.Ужас на бучки :)))) и всички вдигнаха ръце :)))
Някаква идея как да се развият подобни неща,които да работили във водна среда (колегата икономисвал от антифриза и две шпилки са се скъсали,за това и двигателя е на ремонт).Естествено проблема си реших като си намерих друг блок.Но ме сърби още да ги развия тези упорити шпилки :))))
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем,и как го е разрешил ?

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Тунинги..))))нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано12.05.04 19:24



колега,как слагаш на 1600 глави от 1500 ?

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Неволи..))))нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано12.05.04 21:18



първо за главите - ще се разстъжат на фреза по цилиндрите
за ядовете
аз брах ядове с един 1500 мотор от Тип3, цилиндрите яко ги бяха залепили към блока! свалял съм ги със ключ 110 т.е. чука и секача :)))))))
за твоя случай единствено се сещам за ключ 110 и флекс



Тема Re: Неволи..))))нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано12.05.04 21:40



Колега последния вариант който си пропуснал е да замръзиш шпилките с течен азот.
Air Cooled, защо ти е да слагаш главите от 1500?

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: Неволи..))))нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано12.05.04 21:53



Оки за главите ясно,ама клапаните не са ли по малки?И какво печелиш като сложиш глави от 1500 на 1600.по малка горивна камера?По голяма компресия?

Да уточня че нямам проблем да отделя цилиндрите от главите,а да развия ерозиралите шпилки които работят във водната среда и са подлжени на вода и големи температурни натоварвания,за това и са се "изтънили" корозирали и се късат.Проблема е че не мога да ги развия от блока.Даже заварях гайки за по голяма упора и пак не става,къса се шпилката под заварката от посукването :(((
А е грехота да го оставя така този блок,перфектен е във всяко едно отношение :((((

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Глави..))))нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано13.05.04 10:00



Защото ги имам в наличност и са читави, едносмукателен отвор с фланците и двата карбуратора.



Тема Re: Глави..))))нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано13.05.04 17:57



Ясно :))))
Аз помислих че правиш някакъв тунинг и викам да попитам да науча нещо ново :)))))Да открадна идея.

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: тунинг..))))нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано13.05.04 21:27



ха ха тунинг
ще се опитам да докарам нещо порядъчно с подръчни средства
не че не ми се иска но нямам достатъчно кинти
е виж ми фотосите жълтия кефер съм го докарал донякъде
-ладов часовник в алпака канче от 1,10 лв.
-за скоростния лост преебах един турски чучур и хром тещик
-а за капачките на джантите нема да ти разпраам как паснаха алум. чашки за крем карамел
-а за филтрите на 2-та карбуратора пак ше гласа некви канчета и мрежичка от готварско сито че е кинта 2
- и др.



Тема Re: тунинг..))))нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано13.05.04 22:02



Колега за въздушен филтар може да ползваш маслен филтар от Москвич не
се сещам от кой точно модел е но е най-малкиеят Москвичов, става и за
1-карбуратор (моята в момента е така), накрая за красота се облича с
нераждавейка от барабан на пералня.

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема HELP!!!нови [re: Air Cooled]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано15.05.04 19:14



Zdraveite pichove!
Nqkoi ima li ideq otkude moga da namerq rezervni chasti (novi) po karburator Solex, samo che da ne sa v cql komplekt struvasht 80 lv :)
Trqbva mi membranata na smukacha za vuzduha, trqbva mi i membranata za uskoritelnata pompa. Tova stava duma za Sofia.
Mersi predvaritelno!

Magna est veritas sud rara!


Тема Re: HELP!!!нови [re: Блeйд]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано15.05.04 23:08



Ако се разрършуваш по авточастите за Лада, Москвич, Вартбург, Шкода и т.н.
се ще искочи нещо тънко - и като искочи не забравяй да споделиш, , а иначе по онлайн магазините - успех!
Аре...

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: HELP!!!нови [re: Блeйд]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано16.05.04 00:50



Приятелю,

А ти къде си намерил комплект части 80 лв? На Орион или някъде другаде?.. Моля те сподели.. :))

Щото и аз си търся това онова (най-добре направо цял нов карбуратор) за Solex-a. Моя е 31 PICT 3..

Аиде!



Тема Re: Да, ама..нови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано16.05.04 00:57



Определено не гоня ЧАК такива резултати.. 200 коня и т.н. Просто ми се иска колата да има повече живец.. Много повече ми допада идеята, която ти си реализирал с 1.6. мотора от Транспортер, само, че:

1. За съжаление, не мисля че ще се справя сам - липсват ми съществени технически познания, а и елементарни условия като гараж например..
2. Не познавам хора около мен, които да ми направят прилична оферта за подобен род инициатива.. Повечето са полу-песимисти - "абе май ще стане, ама я си я карай и така"...

Така, че ако знаеш хора и майстори ще се радвам да ги споделиш с мене.. тука или на yaro_tm@yahoo.co.uk

Айде..



Тема Re: HELP!!!нови [re: lNSlDER]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано16.05.04 15:44



Ami skoro ne sum pital za cql komplekt chasti za karburator, no predi okolo godina si spomnqm che proverqvahme s predishniq sobstvenik na moq brumbar i mu kazaha che imat za 80 lv. Samo che sega predi okolo 3 dni kogato hodih da tursq tezi chasti koito pitah tuk kude da gi kupq, na orion kazaha che gi nqma i ne sa im gi dokarali. Za karburator - 100% shte imat nov, no nqmam ideq kolko para...

Magna est veritas sud rara!


Тема Re: Да, ама..нови [re: lNSlDER]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано16.05.04 21:40



В интерес на истината не познавам някой, който да ти свърши работа,
но ако измислиш начин да изпратиш мотора в Бургас мога да ти го "пилна"
тук-там.

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: :))нови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано16.05.04 23:02



Ха, ами добре :)) .. Аз наистина мога да измисля начин..
Говориш за това да си намеря мотор от Транспортер, нали? Нямаш предвид сегашния ми мотор АВ. Между другото преди време (в тая тема) си говорихме за моя карбуратор - е, вчера го гледах Solex 31 PICT 3 е.

Айде!



Тема Цена на карбуратор..нови [re: Блeйд]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано16.05.04 23:10



Ами не знам ти с кой си точно, ама за моя (Solex 31 PICT 3) знам че цената е над 300 евро... Смятай.. :((



Тема Re: :))нови [re: lNSlDER]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано17.05.04 12:54



Може да е и от Typ3 и да се ползва твоето охлаждане и щом нямаш мотор
мога да се разтършувам за нещо в добро състояние, а карбуратора -
знам някой номера за Solex 34 PICT 3, и ако ти падне такъв го вземи -
ще ти даде икономия и някой друго конче!
Аре...

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Оферти от Бс :))нови [re: lNSlDER]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано18.05.04 20:00



Колега здрасти :)))
Офертата е следната: двигател 1500,пълен комплект на около 1000 км. след основен ремонт.Човека е много сериозен и има два двигателя,аз си харесах 1600 на теб ако си навит оставам 1500 :))) Моя го спазарих за 200 лв барабар с документите :))).Човека има и още много части ама са за fastback.Ако не ти се занимава с КАТ мога да ти уредя да ти пренабият и номерата от стария 1200 двигател на блока на 1500 и ще си спестиш пререгистрацията,а и по малко данък ще плащаш :П.А ако искаш после даваме двигателя на Хибрид да му направи тунинг и ставаш Стрийт рейсър :))).Ако проявяваш интерес пиши :))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: тунинг..))))нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано18.05.04 20:12



Лелееее колега,ама тази костенурка на снимката много зле бре :(((
направо не знам колко време и пари ще ти трябват за да я стегнеш.Заслужава ли си според теб?
Жълтата е добре,а бялата и тя е твоя ?
Напрееееееед,и само нагоре

Редактирано от PACH на 18.05.04 20:18.



Тема Re: Цена на карбуратор..нови [re: lNSlDER]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано19.05.04 13:59



Pich, ako si ot Sofia moga da ti preporucham edin maistor koito moze da go popravi toq karburator. Toi shte ti preporucha i magazin otkudeto da kupish samo rezervni chasti, ako smetne che e vuzmozen remonta. Choveka bachka kum SBA i popravq samo injekcioni i karburatori, ima super tehnika i t.n. Ako si zainteresovan pishi edin mail na vakme@abv.bg da ti pratq koordinati.
Chaos

Magna est veritas sud rara!


Тема Otnovo problemiнови [re: Air Cooled]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано19.05.04 14:11



Qko zakusah sus startera. Toi e za 6V, a drugata el. instalacia baca na 12. Tova nesuotvetstvie qde zubite na bendiksa i trqbva da go smenqm chesto. Moze li nqkoi da me svetne otkude moze da se nameri starter za kostenurka na 12V, neshto vtora upotreba ili vse edno - da ne e 100 lv kolkoto iskat v magazina na Orion.
Mersi predvaritelno

Magna est veritas sud rara!


Тема Re: Стартернови [re: Блeйд]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано27.05.04 09:56



Колега не яде зъбите на бендикса а на маховика!
Намери си 12волтов маховик и стартер!
По майсторите неможе да няма от някоя разглобена, само трябва да пообиколиш!



Тема Далавера ама?нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано27.05.04 10:07



Хай фенове!
Требе да обсъдиме една далавера която видях на колата на един пич.
Та състои се в следното - на дупките на барабаните с 5-те болта са навити стари предни дискове от лада а на тях си е фаната джантата. Та мисълта ми е че това става от дискове на секаква кола за която има ефтини лети джанти но се чудя дали не се утежнава прекалено много? Пича я кара от доста време и каза че не са му извили лагерите но според мен по 5-7 кг. + на колело са си доста! Верно че излиза доста по-ефтино от фланци!
Я да чуя компетентни мнения!!!



Тема Re: Фланци за джанти!нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано27.05.04 12:53



Далаверата става, но ако ги сложиш почти сигурно при по-големи дупки гумите ще опират в калниците а и ще стурчат много на вън (особенно предните), но можеш да ползваш фланците за материал за нови.
Но най-добрия вариант е първо да си купиш джантите, да ги обуеш с подхо-
дящите гуми, предните може да се наложи да им се разшири вътрешния
диаметър за да ги вкараш по-близо до барабана(фрезовай ги, защото аз ги
струговах и стана криво и сега не мога да ги балансирам)и измерваш растоя-
нието за фланец.Частите на фланците се струговат, заваряват и пак се стру-
говат - по-възможност се прави и баланс, отвирите за болтовете най-точно стават с координатна машина, иначе с се получава дисбаланс.
Ами това е, което се сещам в момента - аре....

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re:нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано28.05.04 10:10



Хай
Един съвет от препатил!
Събирайте пари и си купувайте инструменти, събирайте и литература!
Кефера не е лоша кола но е на доста години и километри, не е трудна за обслужване но е минала през ръцете на доста малоумници-майстори. Захващяйте кой каквото може сам да си прави, че ходенето по майстори ходене по мъките. Вкючително и аз бях така! Като си я купих първо ми протече от гарнитурата на бакелита между бензиновата помпа и блока. Отидах при “майстор специялис” да му е.б.м. та какво ли не ми смени, включително и помпата и пак течеше и кво стана накрая сам почнах да си бачкам и да си я права. Ше знаете че каквото сам си направиш е най-добре! Верно че в началото е трудно , някои неща докато им схванеш цаката може да ги правите по един два пъти но ще знаете дава резултат! И маисторите са се учили.



Тема Събор!нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано31.05.04 10:16



Лъскайте `черепите` че наближава събора!



Тема Re: СЪБОРА Е НА 13.06 - НЕДЕЛЯнови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано02.06.04 11:54



Най-вероятно на Александър Невски..



Тема Re: СЪБОРА Е НА 13.06 - НЕДЕЛЯнови [re: lNSlDER]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано05.06.04 14:52



Колеги, някой от вас ще ходи ли на събора?

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re:нови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано05.06.04 21:05



Аз! И щи взема и цифров фотоапарат ;))



Тема Re:нови [re: lNSlDER]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано06.06.04 13:37



Значи ще можем и ние от провинцията да му се порадваме, пък
и ще може да го отразя в бъдещия сайт(който се не остава време да довърша).
п.п. И не забравяй да изпразниш харда на фотото треди събора и да го напъл-
ниш по време на събора.

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re:нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано06.06.04 19:01



миналата година беше ужас много малко бяхме



Тема Re:нови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано06.06.04 20:27



Абе организацията на "Боксер клуба" меко казано търпи критики, ама айде...

Както се казва да запазим добрия дух!!



Тема българския`тунинг`?нови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано07.06.04 10:23



Дайте да попишеме на тема разпилка ама по нашенски!
Ясно е че повечето хора каращи Кефер им се ще той да върви повече ама как става това у нас не е ясно?! Ясно е че самолет няма да дстане! В чужбина е ок отиваш в студиото и поръчваш!
Нека който е направил нещо до момента и има резултат да сподели.
В момента се сещам само за :
- престъргване на глави
- големи клапани
- олекотяване на маховика
- диференцял 33х8 зъба (от Тип3), това е оптимума който може да се намери!
- карбуратор 1,2 ...
- разпределителен вал, което в момента ми е болна тема. Чудя се какъв да сложа от наличните или в краен случай да поръчам 100-тина евро е но се замислям какъв да взема защото якия вал върви с яки пружини и клапани... а парата става и тя.... та ще е нещо по средата!



Тема Re: българския`тунинг`?нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано07.06.04 14:06



Изпускаш и полирането на испускателните и смукателните отвори и елек-
тронното запалване, това е общо взето 1-во ниво на тунинговане от 3 или
4-нива, нивото, което не скъсява или скъсява съвсем-малко живота на дви-гателя (ако си изчислил всичко както трябва). Във 2-ро ниво се слагат, големите клапани, разпределителни и колянови валове, кобилици с по голям
ход, олекотените бутала и биели, по мощна маслена помпа, по яко охлажда-
не, и т.н.
Разпределителния вал и на мен ми е голяма мания и съжалявам че като бях
в Австрия за Голфа не ми останаха пари да купя вал, и сега като помисля
- 100 Е.-вал+100 Е. - доставка (може и мито да има) и си мисля дали да не
взема един 2-литра от бус и да не му купя за него валче...кат ше е гарга
да е рошава. Според мойте знания за градски тунинг ти трябва вал не-
повече от 280 градуса с повдигане не повече от 10-11мм, а проблема с
натегнатите пружини съм го решил, като съм подложил шайби по 2мм.
Ами тва е ,засега друго не се сещам - аре.

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Смяна на масло???нови [re: Air Cooled]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано07.06.04 22:14



Здравейте, колеги! :)
Предстои ми първата смяна на масло след около 200км. Бийтъла ми е 1.3 от 67ма година. Избора на 'най-подходящото' масло за бръмбъри започна за мен, можете ли да ми помогнете? Кажете вие какво масло ползвате и кое препоръчвате. Готов съм да дам до към 15-20 лв за литър, стига да е качествено (и подходящо)

Magna est veritas sud rara!


Тема Re: Смяна на масло???нови [re: Блeйд]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано07.06.04 23:35



Аз карам с Kastrol RS минерално (въпреки, че и аз съм с нов мотор)15W-50, но това е подходящо за зимата - лятото е най-добре с по гъсто - 30W - аре...

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Insaider !нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано08.06.04 10:15



А здрасти
Понеже разбираш английския а да те помоля да поровиш из нета за информация за разпределителни валове за Кефери късия блок сиреч като нашите!? От какво да се сложи че да побългариме Кефера ем да тръгне повече ем да е ефтино!
Един ми разтега теорията че вал от бус воден боксер 2100 ще стане и ще е с много яко пълнене и много ще върви. Но трябват и глави с големи клапани ... и става е.б.м. яко разходи. Или др. съм чувал че вал от вариянт също е як, обаче в наличните ми книги пише че е няма разлика.
А също ако набараш и кодовете на тия части ... че по модели и т.н. да ги търсиме по моргите и Симеон



Тема Re: Стартернови [re: Air Cooled]  
Автор brabusGTl (пристрастен)
Публикувано08.06.04 15:49



Има един зарязан на ул. Димитър Хаджи Коцев (Лозенец, София, успоредна на бул.Арсеналски).
Дано ти е полезно.



Тема Re: Insaider !нови [re: Air Cooled]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано08.06.04 21:18



Е ти в неделя ще ходиш ли на събора? Да се видиме там и ще поговорим..
Ако не, аиде ще се чуеме..
Айде!



Тема Re: Insaider !нови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано09.06.04 10:02



Е че как, задължително ще дойда с жътата сила!



Тема Относно замяна на ретро за буса :)нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано10.06.04 18:42



Колега до тук съм ти намерил следните автомобили:
Варшава в добро състояние за около 500 лв
Волга от старите май беше модел 21 супер добре запазена,гаражна 1000 лв
Воксхол 1956 г. сравнително запазен за 500$
Ако нещо ви хареса обади се да го спазарите и да вземате буса :)))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Относно замяна на ретро за буса :)нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано10.06.04 21:53



Много ти благодаря колега, само че се съмнявам дали
ще минем с тия руски класики, човека май не им е фен. Аз тия дни ще се за-
вартя към него и ще полафим да видим кво ще излезе.
Междо другото Милен с червената костенурка има да те черпи щото току-що
купи мотора 1500 от Тошко и ако найстина излезе вярно за новите му лагери
и бутала за тия 150лв е подарък, пък и аз имам да черпя щот Тошко ми пода-
ри един карбуратор 34/3 и един заден барабан - като му се оплаках че съм
скъсал 2 .

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: Относно замяна на ретро за буса :)нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано14.06.04 22:15



Радвам се че успях да помогна колега :))
За черпенето няма проблеми.Аз вече открих диското на плажа и някоя вечер може да дойдете :))

Сорри за Соц.Возилата ама това намерих само.За малко пари не знам дали ще намерие нещо с което да навиете пича да ви даде буса :)))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Boxer - клубанови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано16.06.04 11:52



Хей колеги Софиянчета , какво стана на събора в неделя -
чакаме инфо , а някой обеща и снимки...

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: Boxer - клубанови [re: hybrid]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано16.06.04 12:02



Ами събраха се коли, но не много. Аз направих доста снимки (30 МВ), но не знам къде да ги кача. Имам няква регистрация на bol.bg, но нямам представа колко мога да качвам там. Довечера ще се опитам да намаля размера на снимките (щото са около 700 КВ всяка) и ще се опитам да кача нещо. Ако успея, ще пусна линк.

Иначе се събрахме на Ал. Невски. Имаше една тълпа възрастни немци по едно време, които излизаха от Александър Невски и като видяха колите мног се изкефиха хорицата, ха-ха...

После (с полицейски кордон) направихме една обиколка в центъра на София и потеглихме към Панчерево. Там просто паркирахме покрай една поляна, където има кафе и малка писта за картинг.

Да ти кажа, ще ми се тоя клуб да има по-добра организация. Като нищо можеха да се обадят на някоя телевизия да ни снима. Най-малкото... Да не говорим, че вече не е световна драма да се направи сайт на такъв клуб. Няма и никаква реклама... Колко хора познавам с костенурки, които си нямат и представа за подобни събития..

Познавам доста хора от Боксер Клуба и не искам да кажа нищо лошо, но там нещата ми изглеждат като една клика на кръг от хора, които само си подават разни списания един на друг.. Нищо лично!!!

Айде!



Тема Re: Boxer - клубанови [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано16.06.04 13:11



Прав си така е!
Верно че има нещо като клика на `разбирачите`.
Обаче истината е че за як събор трябва яка реклама и спонсори. А затова някои който се нарича прецедател на клуба няма време. Абе карай български се видим да пием по ракия и т.н.
Аз бях писал такъв събор да се направи и в обединение с голф-ове и т.н. сиреч яка Фолксвагенска среща, както е на запад, ама темата исфиряса точно за нема и ден, щото по важно е колко ми харчи, от къде да си купя гуми и т.н.
Иначе за тоя събор, колега от Бургас? Нищо ново с изключение но едно кабрио от Кюстендил. И аз имам снимки и в скоро време ще ти прата линка.



Тема Re: Boxer - клубанови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано16.06.04 16:45



Благодарности колеги, чакаме с нерърпение снимките.
Не се разбра колко коли са присъствали, и от къде са дошли, какви години са
били колите и т.н. - за нас, коите не сме били там всяка подробност е важна.
Аре...

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: Boxer - клубанови [re: hybrid]  
Автор vw_golf_2_Memphis (поназнайващ)
Публикувано16.06.04 17:04



Въздухари вие няма ли да се присъедините към новия форум?

Нека да ме мразят, стига да се боят от мен!


Тема Re: Boxer - клубанови [re: vw_golf_2_Memphis]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано17.06.04 10:19



http://krum.sirma.bg
http://krum.sirma.bg/perso
www.perso.itp.bg

Колега е на горните 2 адреса е на Крум овала и мойте таралясници а на последния ще има имиджи от събора.



Тема аре в новия клубнови [re: Air Cooled]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано17.06.04 12:38



само вашата тема е още празна



Тема Re: аре в новия клубнови [re: Pichaga]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано17.06.04 13:09



abe tuka si dobre :))))



Тема еее хубава работанови [re: Air Cooled]  
Автор KR-16VМодератор (Бесния)
Публикувано21.06.04 19:54



Целта на форума беше всички да сме на едно място.
И без това не сме много та да се делим.
Пичове само раздела на най известната кола стои празен. Недейте така.
Поздрави!


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.


Тема Re: еее хубава работанови [re: KR-16V]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано21.06.04 21:00



още миналата седмица им предложих....
въздушния като говорител на всички /или "всички" нямат мнение по този нвъпрос, ми отговори че са си тук и им е добре....
язък че админа там им направи цял раздел
но все пак като гледам 90% от сторите муцуни сме там, което ме кефи на мах
аре здраве да е
но пак ви казвам като КР16 добре сте дошли....



Тема Снимки от събора 13.06.2004нови [re: Pichaga]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано22.06.04 09:47



http://perso.itp.bg/pics/
това са фотоси праени от мене имаше и други които снимаха и се надявам и те да турат некой линк.



Тема Българския праг!нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано22.06.04 09:56



на последните фотоси има изрезани от купето оригиналните прагове а на др. фотоси квадранти профили за които вече е писано.



Тема Re: Българския праг!нови [re: Air Cooled]  
Автор vw_golf_2_Memphis (поназнайващ)
Публикувано25.06.04 13:50



Air Cooled днес се разкарвах през Младост 3 и видях 1 кафер, и 1 Тайп 3.
Намираха се пред блок 359 в жк. Младост 3.
Бяха доста разкостени но нямах време да ги оглеждам...

Нека да ме мразят, стига да се боят от мен!


Тема Re: Снимки от събора 13.06.2004нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано27.06.04 22:21



Много благодарности за снимките от името на феновете, поне донякъде компенсираха
отсъствието ни от събора и се надявам да се изненадаме приятно догодина на следващия
събор и да се представим и ние от морето.
Ако може да поздравиш собственика на червената класика за доброто изпълнение и собственика на синьото кабрио за боята и да кажеш с какъв мотор е Baja-та.

Аре - поздрави от морето.

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: Bajaнови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано02.07.04 09:54



А здрасти!
с двигател от алфа 33 имам го на фото
аз имам у нас една кутия със снимки ама трябва да се сканират а това си е сложничко!



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Автор K_Power (2x2cv HITACHI)
Публикувано15.07.04 01:51



На някой да му се намират що годе читави уплътнения за бръмбър от 68 до седемсет и някоя си,не за 1302 и 1303,да казва.А също и уплътнения за мигачите(мигач за 68-седемсет и някоя си,не големия американски модел),а също и уплътнение за човката за осветяване на номера.Ако иска да звънне на 997-60-10 или 0887213473



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: K_Power]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано15.07.04 09:57



земи пърче гума и си си изрежи или виж в магазина



Тема Море!нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано19.07.04 09:47



Ей на 1 08 цепа към Созопол!
Та мисълта ми е бургаските колеги да ми оставят тел. да им звънна за бира!



Тема Re: Море!нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано19.07.04 19:20



A taka,mini prez Bs da ti pokaja proektite si :))))
0888 417 383 ili ako iskash globul 0899 861 360
Shte mi e priqtno da se vidim i po4erpim :)))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Море!нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано19.07.04 22:39



Ами заповядай, с костенурката - обаче , ще ти дам тел. на колегата
който работи в авто-сервиза в Созопол тел. е - 0898-487-651 - Милен.


Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Аз съм се побъркал :))))нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано20.07.04 10:31



Тея дни ще взема един 1500!
Жал ми е да го гледам как стои заебан и после да му ебат мамата!?
Боли ме отвътре.

е малко инфо :))))
при копито се преебава таблицата но вси пак, ако ли не www.typ3.com
...die einmalige Technik




Modell
1500/1600 (45 PS)
1500S (54 PS)
1600 (54 PS)

Motor
Heckmotor: Vierzylinder-Viertakter-Boxer (Flachbauweise), Luftk&#252;hlung, Aluminium-Zylinderk&#246;pfe, zweigeteiltes Kurbelgeh&#228;use aus Magnesium-Legierung, zentrale Nockenwelle, durch Stirnr&#228;der betrieben; h&#228;ngende Ventile, &#252;ber Sto&#223;stangen und Kipphebel gesteuert; Kurbelwelle vierfach gleitgelagert; Z&#252;ndfolge 1-4-3-2; Druckumlaufschmierung, mechanische Benzinpumpe, &#214;lbadluftfilter

Hubraum
1493 ccm
1493 ccm
1584 ccm

Bohrungen / Hub
83 x 69 mm
83 x 69 mm
85,5 x 69 mm

PS bei U/min
45/3800
54/4200
54/4000

max. Drehmoment
10,8 bei 2000 U/min
10,8 bei 2400 U/min
11,2 bei 2200 U/min

Verdichtung
1:7,2 / ab 1963: 1:7,8
ab1966: 1:75
1:8,5
1:7,7 / ab 1971: 1:7,5

Vergaser
(mit Startautomatik)
1 Flachstrom
2 Fallstrom
2 Fallstrom, ab 1968:
Benzineinspritzung gegen Aufpreis

Getriebe
Viergang, vollsynchronisiert,
ab Herbst 1967 Automatik gegen Aufpreis (nur 1600)

Getriebe&#252;ber-
setzungen
1.Gang: 3,80:1 ----- 2.Gang: 2,06:1
3.Gang: 1,32:1 (ab August 1966: 1,26:1) ----- 4.Gang: 0,89:1

Automatik&#252;ber-
setzungen
---
1.Stufe: 2,65:1
2.Stufe: 1,39:1
3.Stufe: 1,00:1

Hinterachs-
&#252;bersetzung
4,125 : 1

Achs&#252;ber-
setzung Autom.
---
3,67 : 1

Kupplung
Einscheiben-Trockenkupplung

Lenkung
Schneckenrollenlenkung

Elektrik
6 Volt, ab August 1966: 12 Volt

Fahrgestell
Zentralrohr-Rahmen mit abgeschwei&#223;ter Plattform, Karosserie darauf verschraubt

Vorderradaufh&#228;ngung
Einzelrad-Aufh&#228;ngung an Doppelkurbellenkern und gekreuzten Federst&#228;ben, Stabilisator, Teleskop-Sto&#223;d&#228;mpfer

Felgengr&#246;&#223;e
4,5 J x 15

Bereifung
6,00 x 15 ; bei G&#252;rtelreifen (gegen Aufpreis): 165 SR 15

Radstand
2400 mm

L&#228;nge / Breite / H&#246;he
4225 / 1605 / 1475 mm. Ab August 1969: 4340 / 1605 / 1470 mm

Leergewicht
Zul.Gesamtgewicht
VW 1500 (1962): Limousine 860kg/1250kg, Variant 985kg/1360kg
VW 1600 L (1967): Limousine 920kg/1320kg, Variant 1025kg/1400kg
VW 1600 L (1973): Limousine 1010kg/1410kg, Variant 1035kg/1485kg


Bauzeit
1961 - 1973
1963 - 1965
1966 - 1973





--------------------------------------------------------------------------------


Baubeschreibung VW Typ 3
(Technischer Stand per 1961)

Die nachfolgenden Angaben beziehen sich auf die erste Ausf&#252;hrung des VW Typ 3 (VW 1500) von 1961/62. Diese detaillierten Angaben k&#246;nnen nicht f&#252;r alle Ausf&#252;hrungen aufgelistet werden. Viele Daten stehen aber auch stellvertretend f&#252;r sp&#228;tere Modelle.



Aufbau:

Allgemeines: Zweit&#252;riger Ganzstahlaufbau mit abfallendem Vorderteil und abgestuftem Heck. Der nach unten offene Aufbau ist auf den Rahmen aufgesetzt, mit der Rahmenplattform verschraubt und durch Gummidichtungen gedichtet. Das Aufbauinnere ist durch Querw&#228;nde unterteilt in den Fahrgastraum, den im Vorder- und Hinterteil liegenden, durch einen Deckel zug&#228;nglichen Gep&#228;ckraum und den Motorraum im Wagenheck, der wiederum durch einen Deckel vom hinteren Gep&#228;ckraum aus zug&#228;nglich und durch Schlitze unterhalb des R&#252;ckfensters bel&#252;ftet ist. Zusammengesetzt und verschwei&#223;t ist der Aufbau aus den vorderen und hinteren Seitenteilen, der vorderen Querwand und den Scharniers&#228;ulen, den inneren Seitenteilen, dem Dach mit zwei seitlichen Dachholmen, kr&#228;ftigen unteren L&#228;ngsholmen mit Kastenquerschnitt, dem vorderen und hinteren Abdeckblech. Angeschraubt sind die vorderen und hinteren Kotfl&#252;gel.

Blechst&#228;rken: Au&#223;enhaut und Kotfl&#252;gel vorn: 0.88 mm-T&#252;ren, Klappen und Kotfl&#252;gel hinten: 0,75 mm- Innenbleche 0,75 und 0,63 mm

T&#252;ren: 1068 mm breit, mit innenliegenden Scharnieren an vorderen Aufbaus&#228;ulen angeschlagen. T&#252;rgriff mit starrem Druckknopf au&#223;en und separatem Schlie&#223;zylinder, links und rechts von au&#223;en verschlie&#223;bar. Verriegelung links und rechts, jedoch nur bei geschlossener T&#252;r. Um Ausschlie&#223;en zu vermeiden, l&#246;st sich Sicherung beim Zuschlagen, wenn T&#252;r in ge&#246;ffnetem Zustand verriegelt wurde. Bei Verriegelung in ge&#246;ffneter Stellung und gleichzeitigem Dr&#252;cken des Druckknopfes am T&#252;rau&#223;engriff verschlie&#223;t sich T&#252;r selbstt&#228;tig beim Zuschlagen. Im verriegelten Zustand k&#246;nnen beide T&#252;ren von au&#223;en aufgeschlossen werden. &#214;ffnungswinkel ca. 70 °, begrenzt durch T&#252;rfeststeller. Lippendichtung gegen T&#252;rrahmen auf ganzem Umfang. T&#252;rf&#252;hrung in Schlie&#223;platte mit einstellbarem Keil.
Rahmen:

Allgemeines: Zentralrohrrahmen mit durchgehender Plattform als Aufbauboden und gegabeltem Tr&#228;gerkopf f&#252;r den Aufbau der in Gummi gelagerten Vorderachse. Als Fahrschemel ausgebildete hintere Gabel zur Aufnahme der Antriebsaggregate mit in der Gabelwurzel eingeschwei&#223;tem Querrohr mit Lagerk&#246;rpern f&#252;r die Hinterradfederung ist im Zentralrohr mit einem und am Aufbau mit 4 Gummilagen befestigt.

Zentralrohr: Hohltr&#228;ger mit eif&#246;rmigem Querschnitt von 165 mm H&#246;he und 140 mm Breite, aus einem hohen Oberteil mit 175 mm Wandst&#228;rke und der durchgehenden Plattform zusammengeflanscht und punktgeschwei&#223;t. Tr&#228;gt Anschl&#252;sse f&#252;r Gas-, Brems- und Kupplungsfu&#223;hebel sowie Handbremse, Getriebeschalthebel und Heizungsregulierung. Die Bet&#228;tigungsz&#252;ge zum Antriebsaggregat und zu den Bremsen sind unsichtbar im Inneren verlegt.

Plattform: Aus 1mm Stahlblech gepre&#223;t, durch Quersickung, abgekantete R&#228;nder und Quertr&#228;ger am vorderen und hinteren Ende versteift, mit einer angeschwei&#223;ten Aufnahme f&#252;r Einsteckwagenheber auf jeder Wagenseite.

Motor:

Allgemeines: Luftgek&#252;hlter Vierzylinder-Boxermotor mit liegenden Zylindern und h&#228;ngenden, &#252;ber Kipphebel von einer zentralen Nockenwelle gesteuerten Ventilen. Der Motor ist im Heck des Wagens eingebaut und mit Kupplung, Getriebe und Achsantrieb zu einem Block vereinigt.
Arbeitsweise Viertakt-Ottomotor • Bohrung 83 mm • Hub 69 mm • Gesamthubraum effektiv 1493 cm3 • nach deutscher Steuerformel 1483 cm3 • Verdichtungsverh&#228;ltnis 7,2 • Leistung (DIN) 45 PS bei 3800 U/min • Gr&#246;&#223;tes Drehmoment (DIN) 10,8 mkg bei 2000 U/min • Gesamtgewicht mit Kupplung und Auspuffanlage, trocken ca. 110 kg

Kurbelgeh&#228;use: Zweiteilig, mit senkrechter Mittelteilung durch Kurbelwellen- und Nockenwellenlagerung, aus Magnesiumlegierung in Druckgu&#223;. Angegossene, au&#223;en mit K&#252;hlrippen versehene, breite &#214;lwanne und Flansch zum Anschlu&#223; des Kupplungsgeh&#228;uses. Der Entl&#252;ftungsturm und der &#214;lk&#252;hler an der linken Geh&#228;useh&#228;lfte angeschraubt.

Zylinder: Einzelzylinder nach Croningverfahren gegossen, aus Sondergraugu&#223; mit K&#252;hlrippen. Zylinder-Mittenabstand 112 mm.

Zylinderkopf: Gemeinsam f&#252;r je 2 Zylinder aus Aluminiumlegierung in Kokille gegossen. Ventile h&#228;ngend und 9 zur Zylinderachse geneigt. Eingeschrumpfte Ventilsitzringe aus legiertem Sinterstahl. Eingeschrumpfte Ventilf&#252;hrungen aus Bronze. Ein mittlerer gegabelter Auszugskanal nach vorn und nach hinten. Ventilkammerdeckel aus Stahlblech gezogen und durch Federb&#252;gel gehalten. Zylinderkopfbefestigung am Geh&#228;use durch lange Stiftschrauben und Muttern. Zylinderkopfdichtung gegen Zylinder durch ebene Pa&#223;fl&#228;chen ohne zwischengelegte Dichtung; Zusatzdichtung durch au&#223;enliegenden Cu-Asbest-Ring. Korkdichtung 3 mm f&#252;r Ventilkammerdeckel.

Kurbelwelle: Mit 4 Kr&#246;pfungen in einer Ebene geschmiedet. Lagerstellen mit induktiver Erw&#228;rmung geh&#228;rtet (Lager 2 geteilt mit Halbschalen, &#252;brige Lager mit ungeteilten Lagerb&#252;chsen. Lager 1 mit verbleiter Lauffl&#228;che). Lagerfixierung durch Haltestifte. Schmierung durch Bohrungen und schmale &#214;ltaschen, aus denen das &#214;l durch Kurbelwellenbohrungen intermittierend zu den Hublagern gef&#246;rdert wird. L&#228;ngslager ist Lager 1 am Schwungrad • Lagerdurchmesser, Lager 1 bis 3: 55 mm • Lager 4: 40 mm



Getriebe:

Allgemeines: Vierganggetriebe, mit dem Hinterachsantrieb in einem Geh&#228;use vereinigt. Gest&#228;ngefernschaltung mit Kugelschalthebel in Wagenmitte. Alle 4 Vorw&#228;rtsg&#228;nge mit schr&#228;gverzahnten Dauereingriffsr&#228;dern und Klauenschaltung mit Kegelsynchronisierung und Gleichlaufsperren. R&#252;ckw&#228;rtsgang geradeverzahnt mit einem Schieberad und einem Dauereingriff.

Geh&#228;use: Einteiliges Druckgu&#223;-Magnesiumgeh&#228;use in Tunnelbauart mit Kupplungsgeh&#228;use und Befestigungsflansch f&#252;r Motor. Zwei seitliche Deckel mit Kugelkalotten f&#252;r Schwingachsabst&#252;tzung, in denen das Ausgleichsgetriebe gelagert ist. Vordere Stirnseite durch ein Lagerschild verschlossen, das au&#223;er der Getriebewellenlagerung auch die Lagerung der Schaltstangen enth&#228;lt und einen Deckel mit der Lagerung des Innenschalthebels und der vorderen Gummiaufh&#228;ngung tr&#228;gt. 2 &#214;labla&#223;schrauben mit Permanentmagnet und links seitlich eine &#214;leinf&#252;llschraube auf der H&#246;he des zul&#228;ssigen &#214;lstandes.

Radsatz: Antriebswelle obenliegend, geteilt. Vordere H&#228;lfte als Zahnradwolle mit R&#228;dern f&#252;r 1. und 2. Gang aus einem St&#252;ck. Tr&#228;gt die Synchronisierungsrichtung f&#252;r 3. und 4. Gang und die auf Nadeln gelagerten Zahnr&#228;der des 3. und 4. Ganges. Lagerung im Lagerschild in Kugellager, in Getriebegeh&#228;use in Nadellager. Hintere H&#228;lfte als glatte Welle mit Kerbverzahnung f&#252;r Kupplungsscheibe und R&#252;cklauf-Antriebsrad, durch dieses mit der vorderen H&#228;lfte gekuppelt. Abtriebswelle untenliegend, zugleich Trieblingswelle f&#252;r Hinterachsantrieb, Lagerung hinten in einem Doppelschr&#228;glager mit Aufnahme des Kegelradschubes durch einen mit 4 Schrauben im Getriebegeh&#228;use verspannten Ring, vorn in einem Nadellager des Lagerschildes.
Die Trieblingswelle tr&#228;gt die Synchronisier-Einrichtung des 1. und 2. Ganges und die auf Nadeln gelagerten Zahnr&#228;der dieser beiden G&#228;nge sowie die mit ihr durch Keil- und Zahnprofil fest verbundenen Zahnr&#228;der des 3. und 4. Ganges. R&#252;cklaufwelle mitlaufend auf 2 Nadellagern gelagert. Antriebswelle obenliegend, geteilt. Vordere H&#228;lfte als Zahnradwolle mit R&#228;dern f&#252;r 1. und 2. Gang aus einem St&#252;ck. Tr&#228;gt die Synchronisierungsrichtung f&#252;r 3. und 4. Gang und die auf Nadeln gelagerten Zahnr&#228;der des 3. und 4. Ganges. Lagerung im Lagerschild in Kugellager, in Getriebegeh&#228;use in Nadellager. Hintere H&#228;lfte als glatte Welle mit Kerbverzahnung f&#252;r Kupplungsscheibe und R&#252;cklauf-Antriebsrad, durch dieses mit der vorderen H&#228;lfte gekuppelt.



Vorderachse:

Allgemeines: Einzelradaufh&#228;ngung mit je 2 Kurbell&#228;ngslenkern, querliegend gekreuzten Drehstabfedern, progressiver Federkennung durch Kurbeln und doppelwirkenden Teleskopsto&#223;d&#228;mpfern. Die Radwege werden nach oben und unten durch progressiven Gummianschlag begrenzt. Stabilisator.

Achsk&#246;rper: Aus 2 Blechschalen mit 1,75 mm Wandst&#228;rke gefertigt, mit eingeschwei&#223;tem Lagerrohren zur Aufnahme der Lagerbuchsen f&#252;r die Traghebel. Die Traghebel sind au&#223;en in Nadellagern, innen in Kunststoffb&#252;chsen mit Stahlmantel gelagert. An die Blechschale angeschwei&#223;t sind Blechteile f&#252;r die Sto&#223;d&#228;mpferaufh&#228;ngung und die Traghebel-Anschl&#228;ge. Achsk&#246;rper in S&#228;tteln des gegabelten Rahmenkopfes aufgenommen und mit 6 Schrauben M 10 am Rahmen befestigt.

Radlagerung: Tempergu&#223;-Radnaben, mit den Bremstrommeln aus einem St&#252;ck, auf Kegelrollenlagern gelagert. Der Achsenschenkel ist &#252;ber je 1 Trag- und 1 F&#252;hrungsgelenk (Kugelgelenk) in den Traghebeln gelagert.

Radeinstellung: Bei zul&#228;ssigem Gesamtgewicht (1235 kg) • Spurweite am Boden 1310mm • Sturz 20' • Spreizung 5°15' • Nachlauf 27 + - 3 mm • Lenkrollradius 30 mm • Bei Leergewicht • Vorspur 3-5 mm • Sturz 1°10' +- 10'

Federn: 2 gekreuzte Rundst&#228;be mit angestauchten Einspannenden, stahlkiesgestrahlt, Einspannenden mit Korbverzahnungen verschiedener Z&#228;hne-Zahlen s = 30 und 31 zur Feineinstellung. Die Federst&#228;be sind jeweils links bzw. rechts im Seitenschild des Achsenk&#246;rpers und auf der gegen&#252;berliegenden Seite im unteren Traghebel befestigt und durch Gewindestifte mit Spitze und Gegenmutter gesichert. Sie st&#252;tzen zugleich die Traghebel und damit die R&#228;der seitlich gegen den Rahmen ab. Federstabl&#228;nge gesamt 857 mm • Federstabdurchmesser 14,9 mm • Vorspannwinkel 45°30' + - 50' • Radrate bei voller Belastung 16,3 kg/cm • Eigenschwingzahl bei voller Belastung Limousine 80 min -1 • Rollsteifigkeit 24 mkg/°

Sto&#223;d&#228;mpfer: Doppeltwirkende Teleskopsto&#223;d&#228;mpfer, 26 mm Kolbendurchmesser, 140 mm gr&#246;&#223;ter Hub, an den unteren Traghebeln und den Achsk&#246;rperbrillen gummigelagert, gegen Vorderradweg 0,73 : 1 &#252;bersetzt.

Tachometerantrieb: Vom Habendeckel des linken Vorderrades mit biegsamer Antriebswelle durch den Achsenschenkel, Antriebswelle durch aufgespritzten Kunststoffschlauch gegen Spritzwasser (Einfrieren) gesichert.

Stabilisator: Drehstab-Stabilisator mit angestauchten Vierkantk&#246;pfen an den oberen Traghebeln befestigt. Stab-011 mm Rollsteifigkeit 14,7 mkg/°. Drehstab-Stabilisator mit angestauchten Vierkantk&#246;pfen an den oberen Traghebeln befestigt. Stab-011 mm Rollsteifigkeit 14,7 mkg/°.



Lenkung:

Allgemeines: Schneckenrollen-Lenkung mit zweiteiliger Spurstange, in Schutzrohr am Aufbau gelagerter Lenks&#228;ule und Zweispeichensicherheitslenkrad, Lenkungsschlo&#223;.

Lenkgetriebe: Tempergu&#223;geh&#228;use, mit B&#252;gel am Vorderachsk&#246;rper angeklemmt. Lenkspindel mit geh&#228;rteter Globoid-Schnecke in Schr&#228;gkugellagern gelagert, L&#228;ngsspiel einstellbar, durch nachgiebige Kupplung mittels Gummigewebescheibe mit der Lenks&#228;ule verbunden. Lenkrollenwelle im selben Tempergu&#223;geh&#228;use gelagert, mit doppelz&#228;hniger Lenkrolle, die mit einer Einstellschraube in einem bestimmten Bereich der Mittelstellung eingestellt wird, in die Schnecke eingreifend.

Spurstangen: Gesch&#252;tzt oben hinter der Vorderachse liegend. Beide Stangen in Geradeausfahrstellung in der L&#228;nge einstellbar. Wartungsarme Gelenke mit induktiv geh&#228;rteten Kugelbolzen 22 mm 0 und Staubschutzb&#228;lgen.

Lenkungsd&#228;mpfer: Hydraulischer Einrohr-Teleskopd&#228;mpfer mit 20 mm Kolben-0 und 140 mm gr&#246;&#223;tem Hub. Befestigungsaugen mit Gummib&#252;chsen am oberen Teil des Achsenk&#246;rpers und am Lenkstockhebel angeschraubt.

Daten: Lenkraddurchmesser 400 mm • &#220;bersetzung des Lenkgetriebes 19,4 • Gesamt&#252;bersetzung 14,9 • Lenkradumdrehungen von Anschlag zu Anschlag 2,8 • Gr&#246;&#223;ter Radeinschlag innen/au&#223;en 34°30'/32°



Hinterachse:

Allgemeines: Einzelradaufh&#228;ngung mit Pendelachse, L&#228;ngslenkern vorn, querliegenden Drehstabfedern und doppeltwirkenden Teleskopsto&#223;d&#228;mpfern sowie progr. Gummianschlag.

Pendelachse: Achsrohre innen mit Kugelschalen am Getriebegeh&#228;use gelagert und mit Gummimanschetten gedichtet. Au&#223;en durch die auf Drehfederst&#228;be wirkenden L&#228;ngslenker gef&#252;hrt. Am Au&#223;enende der Achsrohre Lagerflansch mit Anschl&#252;ssen f&#252;r Bremstr&#228;gerblech sowie Sto&#223;d&#228;mpfer-Strebe mit Anschl&#252;ssen f&#252;r Hinterachs-Strebe und Sto&#223;d&#228;mpfer angeschwei&#223;t. Hinterachswellen mit flossenf&#246;rmig verbreitertem Innenende in die Achsgelenke eingreifend, au&#223;en mit Rillenkugellager 72 x 30 0 x 19 mm Breite in Achsrohrlagerflansch gelagert und durch Lippendichtung gedichtet. Leck&#246;lableitung mittels Ablaufrohr durch Bremstrommeln aus einem St&#252;ck, mit Kerbverzahnung auf Hinterachswellen aufgesetzt.

Sto&#223;d&#228;mpfer: Doppeltwirkende Teleskopsto&#223;d&#228;mpfer, 26 mm Kolbendurchmesser, 130 mm gr&#246;&#223;ter Hub, gegen Hinterradweg 0,58 : 1 &#252;bersetzt. Doppeltwirkende Teleskopsto&#223;d&#228;mpfer, 26 mm Kolbendurchmesser, 130 mm gr&#246;&#223;ter Hub, gegen Hinterradweg 0,58 : 1 &#252;bersetzt.

L&#228;ngslenker: Federstrebe aus Flachstahl 100 x 4 mm, mit Achsrohr verschraubt, auf eingeschwei&#223;ter Nabe in Rahmenquerrohr gummigelagert. Einstellung der Federstreben bei ungespannten Federst&#228;ben von der Horizontalen nach unten 19°+50'.

Federst&#228;be: Rundst&#228;be mit angestauchten Einspannenden, stahlkiesgestrahlt, Einspannenden mit Kerbverzahnungen verschiedener Z&#228;hnezahlen z = 40 und 44 zur Feineinstellung • Federnde L&#228;nge 626 mm • Stabdurchmesser 23 mm • Radrate 16,2 kg/cm • Eigenschwingungszahl bei voller Belastung 66 min -1 • Rollsteifigkeit 24,3 mkg/°

Anschlaggummi: Progr. Hohlgummi, auf Sto&#223;d&#228;mpferscheibe aufgesteckt. Progr. Hohlgummi, auf Sto&#223;d&#228;mpferscheibe aufgesteckt.



R&#228;der und Reifen:

Gepre&#223;te Stahlscheibenr&#228;der mit Tiefbettfelgen, Schlauchlose Superballonreifen. 5 Radbefestigungsschrauben. Ersatzrad im Wagenbug unter dem Gep&#228;ckraumdeckel stehend. Verchromte Radzierkappen mit eingepr&#228;gten VW-Zeichen • Reifengr&#246;&#223;e 6,25-15 - Felgengr&#246;&#223;e 4 1/2 J x 15 • Dynamischer Rollradius 308 mm • Radbefestigungsschrauben M 12 x 1,5 • Lochkreisdurchmesser 205 mm

Reifendr&#252;cke: bis 2 Personen vorn 1,1 at&#252;, hinten 1,7 at&#252; • voll besetzt vorn 1,2 at&#252;, hinten 1,7 at&#252; • F&#252;r l&#228;ngere Autobahnfahrten werden stets die h&#246;heren Dr&#252;cke empfohlen.



Bremsen:

Fu&#223;bremse: Hydraulische Vierradbremse. Vorn: Duplex, hinten: Simplex. Schwimmende Stahlblechbremsbacken, mit aufgenieteten Bel&#228;gen. Hochstellung durch Einstellschrauben an der Backenabst&#252;tzung. Durchscheinender Nachf&#252;llbeh&#228;lter im vorderen Gep&#228;ckraum rechts, durch Rohrleitung mit Gummimuffen an Hauptbremszylinder angeschlossen • Trommeldurchmesser 230 mm • Trommelwerkstoff Tempergu&#223; • Backenbreite vorn/hinten 50/40 mm • Belagdicke 4 mm
Wirksame Belagfl&#228;che ca. 630 cm2 • Fu&#223;hebel&#252;bersetzung 210/38 mm • Hauptbremszylinder-0 20,64 mm • Radbrems-zylinder-0 vorn 22,20 mm • Radbremszylinder-0 hinten 22,20 mm • &#196;u&#223;ere &#220;bersetzung Vorderachse 25,6 • Hinterachse 25,6-Ges. 51,2

Handbremse: Mechanisch, auf die Hinterrad-Bremsbacken wirkend. Handbremshebel auf den Rahmentunnel zwischen den Vordersitzen liegend. Nachstellung mit Seilbefestigungsmuttern am Handhebel • &#196;u&#223;ere &#220;bersetzung 35,2



Elektrische Anlage:

Allgemeines: 6 Volt mit Spannungsregelung. Masser&#252;ckleitung zum negativen Pol.
Batterie: 77 Ah Kapazit&#228;t, mit Stahlblechdeckel rechts unter dem Hintersitz durch Spannband mit Kniehebel-Schnellverschlu&#223; auf der Rahmenplattform befestigt. F&#252;r Kanada wird 88 ah-Batterie eingebaut.

Lichtmaschine: Bosch LJ/GEG 200/6/2600 R • Garbe Lahmeyer • 200 Watt Leistung, 90 mm Geh&#228;usedurchmesser, Bel&#252;ftung von K&#252;hlgebl&#228;se, auf K&#252;hlgebl&#228;segeh&#228;use befestigt. Einschaltdrehzahl warm 1820 U/min. An der Karrosseninnenwand neben der Batterie montiert Reglerschalter Bosch bzw. Garbe Lahmeyer.

Anlasser: Bosch EGF 0,6/6 L 5 • Garbe Lahmeyer • Schubschraubtrieb - Anlasser, am Kupplungsgeh&#228;use rechts angeflanscht. Der Anlasser besitzt einen Einr&#252;ckmagneten und wird nach Einschalten der Z&#252;ndung durch Weiterdrehen des Z&#252;ndschl&#252;ssels im Z&#252;ndanla&#223;schlo&#223; eingeschaltet. Z&#252;ndanla&#223;schlo&#223; besitzt eine Sperre gegen Anla&#223;wiederholung • Z&#228;hnezahl Anlasserritzel 9 • Schwungradzahnkranz 109 • Modul 2,5

Z&#252;ndanlage: Batteriez&#252;ndung durch Z&#252;ndspule und Z&#252;ndverteiler mit automatischer Verstellung des Z&#252;ndzeitpunktes durch Ansaugunterdruck an Vergaserdrosselklappe. Der Z&#252;ndverteiler kann auf Wunsch gegen Aufpreis einen Staubschutzdeckel eingebaut erhalten. Verteilerantrieb durch Schraubenr&#228;der von der Kurbelwelle • Z&#252;ndspule Bosch TE 6 D 1 Garbe Lahmeyer • Z&#252;ndverteiler Bosch ZV/PAU 4 R 2 mk Garbe Lahmeyer VU 405 • Z&#252;ndeinstellung 7,5 ° vor o. T. • Gr&#246;&#223;te Vorz&#252;ndung 28 ± 2° vor o. T. • Z&#252;ndfolge 1 - 4 - 3 - 2 • Unterbrecherabstand 0,4 mm • Z&#252;ndkerzen 14 mm Kerzengewinde W&#228;rmewert 175 • Elektrodenabstand f&#252;r Winterbetrieb in kalten L&#228;ndern nachtr&#228;glich reduzieren auf 0,4 - 0,5 mm • Kombiniertes Z&#252;nd-Anla&#223;schlo&#223;

Radio: Auf Wunsch gegen Aufpreis Radio mit passenden Masken zum Einbau in Instrumententafel Auf Wunsch gegen Aufpreis Radio mit passenden Masken zum Einbau in Instrumententafel



Kraftstoffanlage:

Allgemeines: Kraftstoffbeh&#228;lter im Wagenbug unter dem Gep&#228;ckraumdeckel liegend, Kraftstoff-F&#246;rderung durch Membranpumpe am Motor, Filterung durch Siebfilter im Kraftstofftank und durch auswechselbares Sieb in der Membranpumpe.

Beh&#228;lter: Aus zwei Ziehteilen geschwei&#223;t, mit langen Einf&#252;llstutzen mit Bajonettverschlu&#223;. Entl&#252;ftung vom Stutzen durch Kunststoffleitung in die Au&#223;enluft. Beh&#228;lter innen phosphatiert, au&#223;en lackiert • Fassungsverm&#246;gen ca. 401 • davon Reserve 51 • Lichtweite des Einf&#252;llstutzens 60 mm0

Kraftstoffleitung: Kupferplattiertes Mecano-Bundy-Rohr 6 mm-Au&#223;en-0,0,7 mm Wandst&#228;rke, am Kraftstoffzuf&#252;hrungsrohr mit Schlauchmuffe an der Kraftstoffpumpe mit Nippel und &#220;berwurfsmutter befestigt.

F&#252;llungen:


Kraftstoffbeh&#228;lter 40 l, davon 5 l Reserve ROZ 76
Kurbelgeh&#228;use 2,5 l Inhalt, 2,5 l Wechsel S&#196;E 20 / S&#196;E 10*
Getriebe mit Achsantrieb 3 l Inhalt, 2,5 l Wechsel Hipoid&#246;l*
Lenkung Inhalt 0,125 l Hypoid&#246;l
Bremse Inhalt 0,25 l Spezial-Bremsfl&#252;ssigkeit
&#214;lbadluftfilter 0,25 l S&#196;E 20

*) nach Schmierplan



Abmessungen/Gewicht:

L&#228;nge x Breite x H&#246;he 4340 x 1640 x 1470 mm, Radstand 2400 mm, Spur 1310/1346 mm, Wendekreis 11,6 Meter, Gewicht 1015 kg, Gewichtsverteilung 40,9:59,1 Prozent, Zuladung 400 kg



Fahrleistungen:

H&#246;chstgeschwindigkeit 136 km/h, Beschleunigung 0-100 km/h 25,6 s, Durchschnittsverbrauch 13,6 Liter




--------------------------------------------------------------------------------



Zur "kleinen Kaufberatung"


Auf was muss ich beim Kauf
besonders achten?




--------------------------------------------------------------------------------

Zur Typ3 Literatur&#252;bersicht



Тема Re: Море :))))нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано22.07.04 09:33



Пичове от Бургас докато не е късно ви питам като дойда да домъкна ли една торба с книги и каталози за щото имам и за бус Т2?



Тема Re: Море :))))нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано22.07.04 12:21



Е браво бе колега, как няма да кажеш досега, взимай торбата и идвай пък
ние ще загряваме копира....
Като спомена Т2, има ли нещо такова за зимане по София, или пък някой с
чаркове?

Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re: T2 :))))нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано22.07.04 18:58



мии в кварталната морга има едно - единичната кабина но вече от него май седи само скелета иначе си беше комплект
кажи кво ти трябва?



Тема Re: Море :))))нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано22.07.04 20:56



Супер колега :)))
Донеси каквото имаш за нашите старици да го сканирам.Ще почерпя каса бира :)))))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Е бре !нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано10.08.04 10:14



Пичага що не се обади бех ти домъкнал една торба с книги?



Тема Re: Е бре !нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано12.08.04 14:09



Стига бе, разминахме ли се? Ами нали ти трябваше да се обадиш
на костенуркаджията от Созопол и да се съберем, дадох ти неговия тел. защо-
то аз не ползвам мобилни, а и той работи в автосервиза в Созопол и можеше
да ти потрябва някой инструмент, туй-онуй. Както и да е, радвам се, че не си
се одавил в морето в прегръдките на някоя русалка - защото аз така си поми-
слих . Жалко, че не оспя да видиш ''Bugsy'' на живо, а и да разбереш
какво ускорение има ...
Надявам се да си си прекарал както си требе , аре...

Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re: Е бре !нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано12.08.04 18:38



аз званнах на Иван
той каза че ще се обади и не се обади
догодина :)



Тема Re: Е бре !нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано19.08.04 18:25



Ами така е,като учим за изпити :)))))
Как е твоята стрела,оправи ли си двигателя или нищо не си пипал ?
Вземи се обади някоя вечер да се съберем на бира.Аз в събота или в неделя съм на къмпинг Градина,там наемаме една яхта и обикалям с мацки,може и тебе да вземем :)))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Е бре !нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано19.08.04 18:33



Колега кажи какво ще правим със онази чудесия дето я имаш на покрива.Ще ми я даваш ли ,или ще си го запаваш купето ?Да знам какво да правя :))
И ако имаш време направи няколко по детайлни снимки плс :))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: ..... !нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано20.08.04 09:45



za kupeto za4akai o6te malko i 6ti kaja 4e vzimam v momenta generalno re6enie!
a az motora??? praseto e sabrano no za da stane samolet mi triabvat 5 6pilki 4e sam gi zatril i na4e 6te stane ok - po nego vsi4ko 6te e novo.

gledai kakav satra6en sait otkrih!
pa moje i da si go glergal, znam li?

www.oldgug.com



Тема Re: Е бре !нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано23.08.04 23:20



...ех изпити - изпитиии...:))))
Bugsy е добре благодаря, всяка нощ правим по 200км :))), по моторчето нищо
не съм пипал, само му сипах 20w50 и шумния 3-ти цилиндър млъкна :)),
а и му сложих по-голям жигльор за горивото (1,5мм)и седа е сссстрелааааа .
Благодаря за поканата, заитригува ме, но не ходя да работя само като вали,
а то тогава и за яхта не става..., но лошото време не пречи да одарим по една
студена бира и скоро ще звънна.



Тема Tavan!нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано24.08.04 10:07



Zdrasti Rach
ako iska6 tavana reja ti go za 80 kinta /koja,6eini, i t.n./
a ako iska6 i kupeto 100 kinta no bez jamovete i vratite



Тема Re: САЙТ ЗА "КОСЕНУРКАТА", НЕЙНИТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ!нови [re: hybrid]  
Авторnurka (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 18:44




e, su6testvuva li ve4e sait za hubavata retro kola, trqbva mi informaciq...



Тема Re: Tavan!нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано26.08.04 20:15



Нямаш ядове,само преди да дойда до Сф направи няколко снимки да видя за какво точно става дума.Отгоре,отдоло,водачите и всички по важни детайли.Благодаря предварително :)))
Утре ще ходя в Несебър на обяд ще има парад на ретро автомобили,ще направя и снимки да видите и вие :))))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: САЙТ ЗА "КОСЕНУРКАТА", НЕЙНИТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ!нови [re: nurka]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано26.08.04 21:43



За съжаление още не съм намерил време за това, но зимата ще го направя!
Но имам достатъчно инфмация, а и знам каде да намеря още, колегите също
имат такава, та ако споделиш какво точно те интересува мисля, че ще полу-
чиш отговор.

Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re: Tavan!нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано27.08.04 09:32



Здрасти!
Абе тавана си е комплект на колата режа ти го със се колонките с по 10 см. ламарина отвсякъде за до можеш директно да го насадиш на някое купе.
Нали ти писах, ако пак имаш възможност земи цялото купе!
Снимано е на http://perso.itp.bg/pics



Тема Овал панел!нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано27.08.04 09:37



Ако някой се интересува - продавам овалски панел заден с прозореца и напукано гумено уплътнение!
http://perso.itp.bg/pics/PIC_0096.JPG на снемката има и капак но не го гледайта щото вече е срязан!



Тема Купен е !!!нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано27.08.04 11:39



Ок,устройва ме.В някое комби дали ще се събере.Я дай някакви размери да помисля с какво да дойда да го взема.

Напрееееееед,и само нагоре

Редактирано от PACH на 27.08.04 11:41.



Тема Re: Купен е !!!нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано27.08.04 23:20



Ванка, какво стане с ретро парада - ходи ли, снимки има ли?
Дай да видим нещо и ние.


Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re: алтернаторнови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано27.08.04 23:42



Търси се алтернатор, или части за такъв, търси се и перка за охлаждането
от широките - ако накой има или знае нещо по въпроса - да свирка...


Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Ходих :)))нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано29.08.04 11:08



Здрасти колега,даммм ходих и даже поснимах,сега се чудя къде да ги кача снимките,дай някой сайт ?Порадвах се на няколко красиви автомобила,особено на колите на братя Диневи.Един невероятно красив Форд Мустанг 1967 година.Шевролет Камаро,и една Чайка която все едно сега илиза от завода :))))) Голяма красота.За мое съжаление нямаше нито един Олдтаймер VW ,защо не дойде с твоята?

ПП
И още чакам да се обадиш за бирата :ППП

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Таван ?!!нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано29.08.04 11:10



Въздушен,какво стана с размерите брат ?Драсни ги да мисля с какво да идвам до сф,ти нямаш ли път насам ?:))))

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Ходих :)))нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано29.08.04 16:13



Качи ги в data.bg - там е супер. Не дойдох защото имах работа, една позната
ги видяла да минават през Сънито и каза, че имало някакво ретро на полуви-
ната на костенурката , ти видя ли го?
Аз вече сматам да приключвам сезона и ще имам малко-повече време и непре-
менно ще се обадя да поем по бира - докато не е станало време за коняк...

Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re: Таваннови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано30.08.04 09:39



ок ще го премеря!
макар че и ти можеш да си го премериш ама айде :)))))



Тема Re: Таваннови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано30.08.04 11:55



Колега Air Cooled, има един костенуркаджия работещ тука на морето от Дупни-
ца и си търси някой, който да му потдържа Битъла - ако нямаш нищо против
мога да му дам твоят тел. да се свърже с теб и да се разберете нещо...

П.П. Доколкото знам иска да си сложи алтернатор вместо динамо и да смени
охлаждането с по новия модел кожух и външния радиатор и да се регулират
клапаните.

Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re:нови [re: hybrid]  
АвторAir_Cooled (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 12:06



Ок дай му го!
Има ли си алтернатор, че той върви в комплект със стойката?
А за голямта турбина? Сложна работа трябва да ги има в наличност че са кът или поне аз нямам.



Тема Re: Таваннови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано30.08.04 20:54



Колега,как да я измеря брат ?Нали имам TL 1600 Fastback a ne костенурка,таваните са по различни,или се лъжа ?

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Таваннови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано31.08.04 09:51



Ок
утре ще ти дам мерките че вчера се збърках от работа
почнал съм да права съчинение по картинка с една задница от костенурка и трябва до др седмица да я приключа и да действам че зимата наближава!



Тема Re:нови [re: Air_Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано31.08.04 12:01



Имам алтернатор, но трябва да се пренавива статора му - имам и стойка, а тур-
бината също я имам с исключение на перката и стойката за радиатора, но ра-
ботя по въпроса.

Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re: Таваннови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано01.09.04 09:46



минималните размери по които мога да ти отрежа тавана, щото има усилващи планки са 1.20х1.00 м тъй че ако те интересува търси транспорт.



Тема Обещаните снимки от ретро парада в Несебър :)))нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано01.09.04 19:58



Любимия ми Форд Мустанг :)))

















За останалите снимки www.hit.bg после уеб,после:
user name: pach_bg
pass:12345

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Таваннови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано01.09.04 20:05



Започвам да търся транспорта та да видим какво ще измисля.Трябва да е някакво комби.Я кажи в какво състояние е коженото/платнено покривало ?

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Таваннови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано02.09.04 10:02



Кожата освен са размери за нищо не става!



Тема Re: Обещаните снимки от ретро парада в Несебър :)))нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано03.09.04 00:15



ЕЕЕЕЕЕ най-после снимките - са супер, но за останалите не ще да ме логва...
Их сега още-повече съжалявам, че не можах да дойда, но да си пожелаем
догодина да се изявим с нещо - я триколка, я кабрио, я косренурче, я бусче...

Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re: Обещаните снимки от ретро парада в Несебър :)))нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано08.09.04 20:54



Колега,продава се костенурка с много добър външен вид.Даже я снимах днес,утре ще кача и снимки,една такава зеленикаво-жълта,кабрио със хубав салон и без забелейки така като гледам.Чух цена от 2000 лв,ако някой прояви интерес ще кажа утре и гсм за връзка.

PP
Опитай пак да се логнеш,казаха че след няколко опита ставало :)))

Напрееееееед,и само нагоре

Редактирано от PACH на 08.09.04 20:56.



Тема Re: Обещаните снимки от ретро парада в Несебър :)))нови [re: PACH]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано09.09.04 20:51



Mislq 4e se se6tam za koq kostenurka stawa wupros, no ni6to ne se se6tam
v momenta, imam edin klient no dawa do 1500lv i iska sam da q prawi kabrio.
V hita se lognah i sum mnogo dowilen ot kolite - osobenno ot mini BMW-to :-)),
mnogo blagodarnosti, qe ni naprawi supri4astni kum towa 6ou ;-) - sega sum
ne6to nastinal, no kato se oprawq 6te 4erpq po bira... Are...

P.P. Sory za ''krasnopisa'' ma imam problem s kurilizaciqta



Тема Ето и снимки от костенурката :))нови [re: hybrid]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано16.09.04 21:20









Напрееееееед,и само нагоре <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от PACH на 16.09.04 21:25.</EM></FONT></P>

Редактирано от PACH на 16.09.04 21:27.



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано06.10.04 19:36



Колеги къде се изгубихте - дайте някоя тема да ни живне клуба малко.
Ето ви и едно забавно линкче:



Не карай с мръсно подсъзнание..., ще катастрофираш!



Тема търси се...нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано08.10.04 22:06



Колеги търся стойка за алуминиевия радиатор, решетките на калниците
(под фаровете) и ако някой може да ми намери запазено дъно или пък
да даде акъл какво да сложа вместо оригиналното дъно, а и вътрешните прагове - и те са за смяна...



Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re:нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано10.10.04 19:11



Хай
за праговете и дъното сме писали.....
дъна .... на абкант си свиваш бордовете с дупкипи за купето а другото разпаряш панелен радиятор и както си е оребрен става ОК!
радиатор? имам ама как да ти го дам като си в Бургас?
Аз се поизгубих щото бачках, направих 1 хебмюлер и гледам да фана готините дни че после мъка
само да изкара тея дни лентата и ще пусна фотосите.
www.oldbug.com там търси хебмюлер!



Тема Re:нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано11.10.04 12:08



Здрасти, колега - знам, че сле писали ама някой е исчиствал
боклука и покрай него и много хубави темички са изгорели ,
но това още повече ме амбицира да си направим наш сайт...
Благодаря, че писа отново за дъното, като се освободиш пак трябва да
обсъдим това онова.
Не ми трябва радиатор а стойка за радиатор, и евентуално можеш да до
пратиш по куриерска фирма с наложен платеж.
Цял час рових из скапания сайт oldbug.com (мразя го щото са окепазили
хубавият домейн) да търся Hebmьller и добре, че беше thesamba-та
да видя какво е това и сега нямам търпение да видя снимките щото това
май ще е голяма работа , ти правиш ли го или го реставрираш
и твой ли е или на клиент.

Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Re:нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано13.10.04 10:11



каква стойка за радиатор че не се сещам?
те са два радиятора стария вътре в турбината и по- новия където е изнесен отзад?
за хебмюлера... нема ти казвам от 3 купета е събиран! как ти звучи?
направо е съчинение по картинка - маде ин Овча купел-София
разликата с оригиналния е че пуснахме капака малко по-дълъг от оригиналния и ще е двуместен, има и лента от капак на Опел гси хи хи направо е...не ми се пише.
ако даде време ще го изтаркам до метал и ще го пръсна с течен кит а другото на пролет!
за фотосите ще почакаш че трябва да извада лентата и да сканирам снимките което е сложна работа!



Тема Re:нови [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано13.10.04 22:57



Да трябва ми стойка за но-новия модел, те е една L- образна, алуминиева с 3
шпилки на който се хваща реадиатора.
Не дей да го търкаш, защото после на пролет пак ще е тръгнала ръждата -
виждал съм го. По-добре намажи купето с ръждопреобразувател и после
го грундирай, а на пролет го караш на пясъкоструйката и всичко е cool!
Хайде по скоро давай снимките да видя, че имам нужда да се надъхам та и аз
да направя едно съчинение по картинка...
П.П.и си купи един цифров фотоапарат да не се занимаваш с глупости, а и из-
лишни разходи...

Не карай с мръсно подсъзнание... ще катастрофираш!



Тема Да бе!нови [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.10.04 10:29



Фотосите ще ги пусна тея дни н.пр.
А ти щом си морски, ще ти обясния една концепция от едно списание.
Кабрио резано супер елементарно под задния джам, като решетката си остава но вратите са заварени и обработени, че да не личат!
Много е яко!
Между другото продавам таван с гюрук ако те интересува?



Тема Re: Да бе!нови [re: Air Cooled]  
АвторAir_Cooled (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 18:36



http://photos.yahoo.com/perso1972



Тема Re: Да бе!нови [re: Air_Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано18.10.04 20:12



Браво,много яко става :)))) Найстина е красиво.
Как мислиш да подсилиш купето ?
Как стои въпроса с регистрацията?
При мен се отвори голям проблем :(((( Май блокира двигателя на буса,ще търся да купувам дизел 1.9 от VW/Audi ако някой има инфо или оферта да пише.

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Търся да намеря в Бг....нови [re: PACH]  
Автор vi4o (непознат )
Публикувано18.10.04 22:26



tursq 4asti za VW 1300



Тема Re: Да бе!нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано19.10.04 09:45



Купето е подсилено вече и то много яко с квадрати 5х5х1.5 по 2 броя един до друг от всяка страна! Имам снимки но сканерането е скъпо- 2 кинта съм дал ей. От заде има 3 успоредни профила които са перпендикуларни на оста на колата- 1 долу вместо шината на задната седалка, 2 горе между колонките и 3-ти които крепи пантите.
Регистрацията.....? Аз преди да я нарежа и изкарах от новите номера...:))))))))))
Ти каза песакоструйка я ме светни колко струва че тука в София ми обадиха от рода на 20 лв. на кв.м което е ... да си ебат майката!
Имам компресор и се чудя колко струва песакоструен апарат и каква е технологията я дай акъл!
За мотор в квартала има морга с 2-3 Т2-ки бусове дизелаци ако искаш да питам?



Тема Re: Да бе!нови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано19.10.04 21:59



Доло горе ми стана ясно,но ако покажеш и снимки съвсем ще ти се зарадвам :))) И как си взел от новите номера без да ходиш в кат с нея?Я обясни че нещо не се светнах :))
За пасъкоструйката е по договорка,има един пич близо до Долно Езерово,та само той в Бс може да приеме такава обемиста поръчка.Работи в едно хале и може да почиста големи детайли.Останалите работят малки детайли в камери.
Технологията не ми е много ясна защото не съм обръщал внимание.
Ще съм ти благодарен ако провериш какви двигатели има и на каква цена ги дават.Направо ме наплашиха с цени вчера, 1500 лв за двигател 1.9 ТД от голф.
Ако не намеря нещо по евтино ще сложа един Въздухар боксер 2.0, той ще ми излезе по евтино,или от някоя Алфа 33 ,мисля че има 1.8 боксер ?Я дай и ти някой съвет ?

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re:регистрациянови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано20.10.04 10:20



Регистрирах я преди да я отрежа!



Тема Re:регистрациянови [re: Air Cooled]  
АвторPACH (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 17:43



Ясно.
Я кажи в какво състояние я регистрира?На ход?Или само по документи ?И какво пише в талона,да не те подгонят после че си я рязал?
Дай идея какъв двигател да търся за буса?Днес гледах един със двигател от Лада и скоростна кутия от Заз,ама нещо не ми хареса.



Тема Re:регистрациянови [re: PACH]  
АвторAir Cooled (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 10:11



Абе кво стаа с тия клубове, много трудно влизам?!
Регистрирана е по документи - сверка на място, такси и нови номера но не е пусната в движение т.е. талона е в кат.
Следва ново ходене в кат за пускане в движение и ако ми поискат ще ходя и в технотест.



Тема Re:регистрациянови [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано21.10.04 19:16



Ясно това ме интересуваше.Я кажи как става тази регистрация без да е самата кола там ?И ако не те затруднявам снимай как си укрепил купето.

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Ч.Н.Г.нови [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано30.12.04 10:10



www.bgphoto.net/perso



Тема Ч.Н.Г.нови [re: Air Cooled]  
АвторHybrid (Нерегистриран)
Публикувано03.01.05 17:43



Честиата Нова Година и от мем, освен здраве и любов желая успешно реализиране на проектите...



Тема Re: Ч.Н.Г.нови [re: Hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано04.01.05 11:38



Мерси да ти се връща!
А за проектите.....



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано05.01.05 13:39



http://www.xpower.de/vwkaefer.pdf



Тема Търся заден спирачен барабаннови [re: Air Cooled]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 11:30



ЧНГ на всички фенове :)

Търся заден спирачен барабан за 1200 (с 5 дупки).Също и ако някой може да ми каже къде могат да ми направят печки за парното, че моите са ужасно прогнили



Тема Re: Търся заден спирачен барабаннови [re: vasko]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано12.01.05 11:34



За барабан нямаш никакви проблеми ако те устройва 20 кинта?
Следобед ще съм си в гаража да си права хот рода тъй че звънни ако искаш.
0899760619



Тема Re: Търся заден спирачен барабаннови [re: Air Cooled]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 11:40



Абе да ти звънна, ама като съм от Пловдив...



Тема Re: Търся заден спирачен барабаннови [re: vasko]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано12.01.05 11:45



Ееее кво да те права?
По Пловдив има доста бръмбари и майстори, при тях няма ли.
Ако не рейса до Софето и ти го давам
иначе незнам как да стане
119676677 icq



Тема Re: Търся заден спирачен барабаннови [re: Air Cooled]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 11:51



ОК Предполагам до няколко дена ще си в София.Ще си организирам времето и ще гледам да дойда. Ще ти звънна предварително да се уговорим, става ли?



Тема Re: Търся заден спирачен барабаннови [re: vasko]  
АвторAir Cooled (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 11:55



Разбира се че става



Тема Re: Търся заден спирачен барабаннови [re: Air Cooled]  
Авторhybrid (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 12:44



Колеги става и чрез куриерска фирма - чрез наложен платеж - сметката ще е
5-10лв.
Печки за 1200 имам - колко даваш?



Тема Re: печкинови [re: hybrid]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 10:34



Ами колко имаш..........



Тема Re: Търся заден спирачен барабаннови [re: hybrid]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 10:43



Абсолютно си нямам идея какъв е курса на печките за 1200 в момента на пазара . 20-25 лева нескромно ли завучи?



Тема Re: Търся заден спирачен барабаннови [re: vasko]  
Авторhybrid (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 11:13



Колега нека да видя все пак дали не са продадени, щото не се сещам нещо къде са. А 20-25 лева малко несериозно ми звучи.



Тема Re: Търся заден спирачен барабаннови [re: hybrid]  
АвторAir_Cooled (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 11:22



Пичове в магазина печките са нещо... ми се върти в главата около 70 кинта - нови ментета!



Тема Re: печкинови [re: hybrid]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано13.01.05 11:22



Става въпрос 20-25 лв. - печка за 1200- 1 брой

А ако не, дай по-сериозна цена.



Тема Re: печкинови [re: vassko]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.01.05 09:31



Пич аз за 1200 печки нямам!
20-39 лева за втора употреба е добре. Защо не опиташ да ги закарпиш?



Тема Re: печкинови [re: Air Cooled]  
Автор vassko (буболечкар)
Публикувано14.01.05 10:09



Много са изгнили, ако взема да ги чистя от ръждата сигурно ще остане половината от печката.Нали знаеш като изгнил бойлер са , ако го закърпя на едно място ще избие от друго.
А да ти се намира някой чертеж или схема, която мога да занеса на някой заварчик да ми направи нови. Работя с неръждавейка така че имам материал.



Тема Re: печкинови [re: vassko]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано16.01.05 19:19



pi4aga izkarai taka zimata a az 6te ti potarsa
vse 6te izpadne ne6to



Тема Продавамнови [re: Air Cooled]  
АвторAir Cooled (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 11:33



Продавам:
Джанти стандартни 4 и 5 дупки 9 лв.бр
Стъкла
Скоростна кутия
Седалки 59-... 65? 10 лв.бр.
Заден капак 59-.....
Спирачни барабани
Динама 15 лв.бр.
Стартери 6в. 10 лв.бр.
и др.



Тема Re: Продавамнови [re: Air Cooled]  
АвторAir Cooled (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 10:04



Пропуснах най-същественото
Карбураторите!
имам за 1200
и два комплекта от Т3-Варянт с фланците, пръчките и централната стойка 70 лв.



Тема Приемаме поздравления!нови [re: Air Cooled]  
АвторHybrid (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:04



Днес Bugsy има 40-годишен юбилей приемаме поздравления!



Тема Re: Приемаме поздравления!нови [re: Hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано25.02.05 10:09



А честито!
Но му изкърпи дъното!



Тема Re: Приемаме поздравления!нови [re: Hybrid]  
Автор vassko (буболечкар)
Публикувано26.02.05 16:43



Ха честито на каката ,Да изкара поне още толкова и да става все по-хубава



Тема Озвучаваненови [re: Air Cooled]  
Автор vassko (буболечкар)
Публикувано26.02.05 16:55



Още не съм стигнал до този етап, но все пак да попитам знае ли лякой нещо по тая тема като например с колко говорителя е оптималния вариянт и по-важното къде да се сложат (хем да не пречат, хем звукът да е качествен ). И също така някакви варианти за намаляване на шума в купето.



Тема Re: Озвучаваненови [re: vassko]  
Авторhybrid (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 13:35



Има един сайт май на Сони, в който имаше доста добра схема за разполужението на говорителите, ако се разтърсиш с Google мoже да го намериш - схемата там показваше монтаж на говорители отпред в краката откъм вратите и зад задната седалка. За варианти на говорители и усилватели в другият vw-форум

има разбирачи по темата, има и теми във връзка с обезшумяването...



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Авторhybrid (Нерегистриран)
Публикувано05.03.05 16:29



Продавам алтернатор за Костенурка - нови лагери, намотки, четки -250лв. Парите се избиват максимум за 10000км от икономията на гориво която се получава при замяната му с правотоковото динамо!

hybrid@abv.bg



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 12:52



бихте ли ми казали кои модел е комбито ,пак въздухар, не хецбека а комби, модела е от 70 те !? Купувам..



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: vozi]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано04.04.05 11:10



Комбито е Typ3
Има едно се продава за 400-500 кинта в оригинално състояние е много запазено ако се поработи малко по него ше стане супер!



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 09:26



Air Cooler, bi li mi dal nikakvi kordinati !? :) Mnogo blagodaria!!



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 09:34



забравих..! маила ми е :vozi63@abv.bg



Тема Re: Typ 3 комбинови [re: vozi]  
АвторAir Cooled (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 09:53



Купих си най накрая гсм и можеш да ми звъннеш 0899760619
между другото събота неделя ще хода да зимам един тип3 седан 1500 6v
много е запазен



Тема VW -procistvane na izpuskatelnite klapiнови [re: Air Cooled]  
Авторmasinista (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 22:51







Тема Модератореееее, спишшшшш :ПППнови [re: masinista]  
АвторPACH (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 14:53



Няма ли кой да го итрие този постинг ?



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
АвторBugman (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 12:57



Уважаеми колеги форума ни се премести на по прилично и гостоприемно място - заповядайте:





Тема Prodava se VW 1300 Kaefer 1966нови [re: Air Cooled]  
Автор Блeйд (Daywalker)
Публикувано06.09.05 00:13



Hora prodavam si kostenura. 1300 F modifikaciq, 1966 godina. Ima nujda ot boq. Dvigatelq e na 117000 realni (koito iska da vqrva, koito ne iska da mi se obadi da go chue) km. Ima 4 novi gumi, sedalki recaro sportni (pretapicirah si gi), sporten volan (ot ilienci za 45 lv), muzikata mi e 300 lv. Obqvqvam cenata 1500lv, no ako iskate moga da si svalq sedalkite i muzikata i shte q dam za 1000lv. Vsichki dokumenti i gluposti si ima, karam si q vseki den.
Koito iska da pita neshto - 0899998585 - Vasko sum.

Magna est veritas sud rara!


Тема Re: И баси!нови [re: Блeйд]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано23.03.06 23:16



Бах мама му, никой не пише



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари моделнови [re: Air Cooled]  
АвторSOLEX (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 17:09



Продавам двигател за "КОСТЕНУРКА"+скорости,стартер,стъкла и каквото там е останало от фарове и стопове.Има и документи. 170 лв. GSM 0888008456



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари моделнови [re: Air Cooled]  
АвторlOl (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 17:36







Тема Re: Търся да намеря в Бг....нови [re: vi4o]  
Авторkoтapak61 (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 10:39



какво по то4но ?



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари моделнови [re: SOLEX]  
Авторkoitoi (Нерегистриран)
Публикувано31.12.06 13:07



Здравейте маняк съм на тема КОСТЕНУРКИ- дори си отглеждам една!


Цялата е в грес и е на сухо. Карам я само лятото защото е сухолюбива!
Търся си алтернатор със стойката му
Поздрави на всички! Това е най Яката кола
koitoi65@abv.bg



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари моделнови [re: Air Cooled]  
Авторbugman (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 21:30



Колеги, тука сме:

...



Тема ВАЖНО!!! 3нови [re: Air Cooled]  
Авторbugman (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 21:31



Колеги, тука сме:

...



Тема Re: Оферта джанти :)))нови [re: Air Cooled]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 00:45



kolega ako ima oshte shans da gi vzema teia djanti ...tel..0896901832daniel





Тема GOLFADJIATAнови [re: Air Cooled]  
АвторDECHO (Нерегистриран)
Публикувано29.12.07 14:41



KAJETE MI KAK DA SVALIA ZADNICATA NA GOLFCHETO MI ISKAM DA PADNE S OKOLO 3-4 SM.NO AKO IMA VARIANT BEZ DA SMENIAM PRUJINI ILI DA GI REJA . GOLFCHETO MI E 4 PISHETE MI AKO NIAKOI ZNAE KAK!
BLAGODARIA VI!!!



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: Air Cooled]  
Авторevgeni (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 14:20








Тема КСЕНОНИ на супер ценанови [re: DECHO]  
Автор smisul4e (plam)
Публикувано08.02.08 06:54



2бр. ксенонови крушки с топлина на цвета 6000К ( 6000 келвина )
2бр. Баласти - това са запалители за ксеноновите крушки преобразуват в 20 000 волта прав ток стартово напрежение
2бр. монтажни планки - може да не се ползват
2бр. двойно залепващо тиксо на фирмата 3М...
1бр. монтажен комплект включващ всички нужни крепежни елементи за закрепване на баластите към коша на колата
1бр. книжка с инструкция за монтаж...

Ако се сетя за нещо друго мога да кажа....Снимки мога да ви пратя на имейл...Може да се види наживо как изглеждат монтирани на моята кола...

Крушката има живот на практика около 5 години...Баластите са напрактика вечни..СТАВА ВЪПРОС ЗА КСЕНОНОВИ КОМПЛЕКТИ...Не за крушки, които са 100 вата и светят бяло...Не става въпрос и за крушки Филипс вижън блу или Осрам с увеличена светлина...Моля хора които не са компетентни да не дават глупави коментари...

Цената на комплект е 160лв.
Който се интересува да ми пише лично съпбщение :)



Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: evgeni]  
Автор AirCooled ()
Публикувано01.03.08 15:38



Пиши във форума-
http://www.vwclub-bg.org/forum



Тема Re: Търся да намеря в Бг....нови [re: vi4o]  
АвторB_R_C (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 19:45



Az imam dosta 4asti za VW 1200 i 1300,a i za nqkoi drugi modeli!





Тема Re: Всякакво инфо за VW Kafer и Typ 3 (стари модели)нови [re: AirCooled]  
Автор AirCooled ()
Публикувано09.10.08 21:01



Air_Cooled отново е тук!

Щастливо изгонен от http://www.vwclub-bg.org/forum



Тема Re: Prodava se VW 1300 Kaefer 1966нови [re: Блeйд]  
Авторnamq (Нерегистриран)
Публикувано20.12.08 22:44



ako moje pove4e info za kolata snimki ot koi grad ste moje li da q ogledam ako iskate da si pishem na emeila moq e dimitar_kom@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.