Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 02.06.24 
Автомобили
   >> VW
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Тунинги.. [re: lNSlDER]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано11.05.04 18:31



Темата е доста обемна - за нея може да се напише книга , но
най общото, което мога да споделя е, че най-голямата мания (и най скъпа)
е да купиш един транспортерски 2.1л да го тунинговаш и да искочиш на
пистата с 200 коня на 750кг , или да направиш като мене - 1,6л -
транспортер (73г) - сваляш от маховика 2кг., пилиш главите, слагаш му 2-та
карбуратора, едно спортно разпределителче(аз още не съм сложил) и още
туй-онуй и става 80-100коня на 750кг., което за наще стандарти никак не е
зле - повярвай. Моето моторче дава към 65-70 коня и сравнение със 1,3 - 44
коня си е голяма разлика, при това, че мотора е доста по-пъргав, развива по-
високи обороти, максималната му мощтност е в по-големи граници, харчи по-
малко и т.н. Единствения недостатък е в разходите за задни гуми (2-ри чифт от миналото лято и пак съм на конци )- защото няма как да не за
въртиш едно пергелче от време на време (205 ги пали и на 2-ра), но
ако си по-разумен може да минеш метар.
Аре...

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: Тунинги..)))) [re: lNSlDER]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано12.05.04 10:26



Хай
Всичко става на тоя сяват само да имаш кинти, нерви и свободно време!
За резултата какво да ти пиша не знам некой с кефер направен от нашенски майстор да е постигнал голян успех! За класа на кеферите, да! Каквото и да ти направат майсторите голфовете, вектрите, баварците и др... забрави да ги стигнеш! Или ще ги стигнеш два пъти и после в бокса :)))))))))))
Е виж пича какво е правил но не пише колко пара, нерви и т.н. е хвърлил?
То не е лошо тая кола да върви малко повече!
Поне аз така ще я права мойта - скорости Тип3, 1600 кубика, приготвил съм и 2 бр. глави от 1500 с 2 солекса и толкоз колко върви толкова!
Самолет нема да стане.
Абе карай си я за кеф тая кола, като ти се реже праи като мене яхвай голфа и ..... газ!



Тема Ядове :)))) [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано12.05.04 19:18



Та какво се случва :)
Буса който купих е на ремонт (аз го купих в сервиза де :)) двигателя е DG VW 2.0 Боксер водно охлаждане.Проблема е следния: не могат да се развият шпилките който притискат главините към цилиндрите,а съответно цилиндрите към блока.
Първи опит: завиване на две гайки на контра и опит за отвиване - неуспешен.
Втори опит: пак напъване на гайките този път с почукване на шпилката с чук - и пак неуспешно.
Трети опит: нагряване с горелка,почукване и напъване - няколко се развиха,останаха 8,уви започнаха да се късат :( и до там.
Четвърти опит: разпробиване на шпилката чрез фреза - счупени няколко накрайника и никакъв резулатат.От нагряването и поливането с вода на шпилките са станали ужасно твърди и неподатливи на обработка.Майстора вдигна ръце и каза "Пич до тук бях".
Пети опит: Обемна Ерозия в Приборостроителния завод в Б-с - пичовете вдълбават навътре 25 мм за час и половина,оформят отвора като шестограм и напъват,първи напън и некачесвения шестограм се заобля,втори опит с по качествен и той направо се чупи.Ужас на бучки :)))) и всички вдигнаха ръце :)))
Някаква идея как да се развият подобни неща,които да работили във водна среда (колегата икономисвал от антифриза и две шпилки са се скъсали,за това и двигателя е на ремонт).Естествено проблема си реших като си намерих друг блок.Но ме сърби още да ги развия тези упорити шпилки :))))
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем,и как го е разрешил ?

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Тунинги..)))) [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано12.05.04 19:24



колега,как слагаш на 1600 глави от 1500 ?

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Неволи..)))) [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано12.05.04 21:18



първо за главите - ще се разстъжат на фреза по цилиндрите
за ядовете
аз брах ядове с един 1500 мотор от Тип3, цилиндрите яко ги бяха залепили към блока! свалял съм ги със ключ 110 т.е. чука и секача :)))))))
за твоя случай единствено се сещам за ключ 110 и флекс



Тема Re: Неволи..)))) [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано12.05.04 21:40



Колега последния вариант който си пропуснал е да замръзиш шпилките с течен азот.
Air Cooled, защо ти е да слагаш главите от 1500?

Не карай с мръсно подсъзнание...ще катастрофираш!



Тема Re: Неволи..)))) [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано12.05.04 21:53



Оки за главите ясно,ама клапаните не са ли по малки?И какво печелиш като сложиш глави от 1500 на 1600.по малка горивна камера?По голяма компресия?

Да уточня че нямам проблем да отделя цилиндрите от главите,а да развия ерозиралите шпилки които работят във водната среда и са подлжени на вода и големи температурни натоварвания,за това и са се "изтънили" корозирали и се късат.Проблема е че не мога да ги развия от блока.Даже заварях гайки за по голяма упора и пак не става,къса се шпилката под заварката от посукването :(((
А е грехота да го оставя така този блок,перфектен е във всяко едно отношение :((((

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: Глави..)))) [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано13.05.04 10:00



Защото ги имам в наличност и са читави, едносмукателен отвор с фланците и двата карбуратора.



Тема Re: Глави..)))) [re: Air Cooled]  
Автор PACH (Retromaniak)
Публикувано13.05.04 17:57



Ясно :))))
Аз помислих че правиш някакъв тунинг и викам да попитам да науча нещо ново :)))))Да открадна идея.

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: тунинг..)))) [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано13.05.04 21:27



ха ха тунинг
ще се опитам да докарам нещо порядъчно с подръчни средства
не че не ми се иска но нямам достатъчно кинти
е виж ми фотосите жълтия кефер съм го докарал донякъде
-ладов часовник в алпака канче от 1,10 лв.
-за скоростния лост преебах един турски чучур и хром тещик
-а за капачките на джантите нема да ти разпраам как паснаха алум. чашки за крем карамел
-а за филтрите на 2-та карбуратора пак ше гласа некви канчета и мрежичка от готварско сито че е кинта 2
- и др.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.