Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 29.09.24 
Автомобили
   >> VW
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСЧЕ! [re: vassko]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано31.03.04 09:53



Платно на бензинова помпа или ти прелива карбуратора!



Тема Re: VW 1600 TL Fastback 1967 г. :))) Вече мой [re: Air Cooled]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано31.03.04 12:38



ЧЕСТИТО - колата изглежда доста обещаващо - да си я караш с мерак и да си я правиш с хъс!
И аз ще те посъветвам като Air Cooled - не я режи, пък и тази кола изглежда
по-добре така, и още нещо - започни с двигателя, разхвърли го измери дали
всичките му части са износени в допустимите граници и когато нагласиш вси-
чко, чак тогава мятай купето.Така ме посъветва един приятел (който твърди, че е сменил 15 костенурки) като взех мойта, но не го послушах, а и ми се досвидяха пари за ремонт - скапах двигателя след 10000км. и после всичко ми излезе двойно, и стоях в бокса неколко месеца...



Тема Свещи :)))) [re: hybrid]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано05.04.04 10:18



По въпроса за свещите.
Ако на някои му се преебе резбата (от претегане, завита накриво от някой малоумник и т.н. най-често мотора е изхвърля в най-неподходящ момент) за да си спести разглабянето и правенето на втулка, мога да му тегла резба със специялен мечик и да му навия пружинна втулка и става Ок.
Аз карам така вече 2 години....



Тема Re: САЙТ ЗА "КОСЕНУРКАТА", НЕЙНИТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ! [re: hybrid]  
Автор vassko (аматьор)
Публикувано14.04.04 11:08



Какво става със саита? Напредваш ли? Много ми е интересно, даи да позяпаме.
Между другото на някой да му се намира jpg със задоволително качество на емблемата (тая дето е на волана)?



Тема Re: Амортисъор! [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.04.04 11:29



Хай :)))
На повечето модели Кефери има успокоителен амортисъор на дългата кормилна щанга.
Като дължина и завършващ край са различни!
На моделите с шарнири този амортисъор става от стария Пасат, при него е на реиката. Имаче е към 35 кинта в магазина бразилско менте!



Тема Re: Прагове :))) [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.04.04 11:44



Болно място на кафера е прага!
Гние та си е.б.м. истинския праг е от тенеке с ебаси и формата.....
Един приятел и бай Гошо тенекето без да делат купето и шасито изсекаха гнилите прагове и ги замениха с по два успоредно един до друг квадратни профили 50х50х1,5 и стана много яко. Разликата с оригинала е че отватре в купето няма да е заоблено а ще е РЪБ. Но ако не ви пука действайте.



Тема Re: Парно :))) [re: Air Cooled]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.04.04 12:07



Я я!
Ако някой твърди че Кефера няма парно е в дълбока заблуда!
Пътят към успеха е здраво гърне, гарнитури, тръбопроводи.....
И вентилатор от Волга!
Мойта жълтата е така и на -10 в колата не си седи от жега.



Тема Re: VW 1600 TL Fastback 1967 г. :))) Вече мой [re: hybrid]  
Автор PACH (Retroman)
Публикувано14.04.04 18:47



Здр градски,да ти кажа за рязането съм го решил още преди да я купя.Идеята ми е да я ползвам за "Сватбарска кола" и да возя младоженци с нея :)))
Та за колата:Купето е много добре запазено със съвсем малко забележки.Проблема е пода,който целия е изгнил и ще трябва да се направи наново.В момента всичко съм разглобил и подготвил за изкърпване.Някаква идея от къде да си намеря прагове,някакво приспособяване да направя ?За двигателя има време,той не ми е голям "кахър".А и да ти кажа,намерих един чичо от Бургас,който има на части два автомобила като моя само че комби,разглобил е всичко и го е прибрал в кашони.Само купетата е изхвърлил.Двигател след основен ремонт на 1000 км го продава за...200 лв :))))
Има още един 1500 куб.см. Ако искаш можем да го спазарим за теб?
Голям проблем ще са ми гумените уплътнения,за мигачи,врати,стопове и всички останали места.Ако някой може да ми намери нови да купя ще черпя много :))))
Та това е за сега,като направя нещо ще снимам и ще показвам :)))

ПП
Градски защо не ми пишеш на ай-си-кю ?

Напрееееееед,и само нагоре


Тема Re: VW 1600 TL Fastback 1967 г. :))) Вече мой [re: PACH]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано14.04.04 20:30



хай
пода? намери си панелен радиатор и го разпори, шарката е горе долу същата
праговете? щом ше го правиш кабрио - чети по-горе ... квадратни профили, по този начин ще го усилиш.
но трябва да делиш купето от шасито за да го направиш кабрио



Тема Re: САЙТ ЗА "КОСЕНУРКАТА", НЕЙНИТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ! [re: vassko]  
Автор hybrid (beetle65, Golf3)
Публикувано14.04.04 21:59



Сайта още не е готов, работата е доста а времето ми малко, скоро мога да ви
изненадам приятно, а вие ако видите не6то интересно в нета свиркайте или сейфайте.





Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.