Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 28.04.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Lageri na amortisiori???нови  
АвторPichaga (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 13:57



Момчета да ви питам и аз нещо: Та значи бях на майстор по друг проблем тоя като отвори капака на двигателя видя нещо по амортисьорите и каза, че единият е изкочил доста от ботуша и бил за смяна на лагер и не знам си още кво около тоя лагер. Та въпроса ми е ако някой знае и го е правил: Това първо на първо опасно ли е и второ колко струва тоя лагер и ония неща дето се сменят с него. А да колата е Голф2
Много ще съм ви благодарен



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: Pichaga]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано03.10.03 14:14



за пасат са около 35лв поне бяха толкова тези дето купих и се оказаха пълен боклук..........аз трябва да сменям и отпред и отзад ама се ослушвам......точно в тоя момент няма кинти........

незабележим


Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: silent]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 14:48



За пасат имам втора ръка,но са супер.Свалих ги заради един глупак,който не разбра че колата ми издава шум от външното каре,поради скъсана резба на гайката.По същата причина имам и вентилирани дискове за продажба,и идеални накладки.Варна.



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: Pichaga]  
Автор lnjector (man)
Публикувано03.10.03 14:48



4akaite be . Za tampona na Mcphersona li stava na vupros ?


4injectors & 16valves

Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: lnjector]  
Автор Pichaga (uda4nic)
Публикувано03.10.03 15:13



Не не за тампона, а за лагера горе в ботуша който се врътка ката завиваш



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: Pichaga]  
Автор lnjector (man)
Публикувано03.10.03 15:18



Aааааааа ма то това да е проблема


4injectors & 16valves

Тема Re: Lageri na amortisiori??? [re: Pichaga]  
Автор Pichaga (uda4nic)
Публикувано03.10.03 15:18



БЛАГОДАРЯ А опасно ли е да си джиткам така с преебан лагер, при положение, че не трака, не скърца при завой и не чука /ВСЕ ОЩЕ/



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: Pichaga]  
Автор lnjector (man)
Публикувано03.10.03 15:29



4акаи сега ! Аз не мога да разбера как така "изко4ил от ботуша" .Вдигни колата с крика , хвани някои да клати гумата/колелото/ силно а ти гледаи отгоре откъм двигателя как играе тоя лагер,много ли луфт има ,не мърда ли , и по това ще прецениш дали положението е напе4ено или има мегдан за отлагане !!! Успех . Пиши после.


4injectors & 16valves

Редактирано от lnjector на 03.10.03 15:30.



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: lnjector]  
Автор Pichaga (uda4nic)
Публикувано03.10.03 15:45



Много благодарско.
Изко4ил означава -то се вижда и с просто око- нали има едни черни пластмасови капачки отгоре на ботуша-махам дясната която е над другата поне с 1,5 см и отдолу е еднож такова гумено, което се е надигнало на другият амортисьор си е равно.
Уплашиха ме че може да блокира лагера и забравям да завивам, не знам дали е вярно-то вярно че при завой се въртят и амортисьорите в тия легла с лагери-ама де да знам никога не съм имал такъв проблем и около мене шоферите също



Тема Абе к'ви са тези глупостинови [re: Pichaga]  
Автор The_fan (Ludia)
Публикувано04.10.03 00:01



Лагерът се намира вътре в тампона на Макферсона. Сменя се тампона. Тампонът струва около 30-40 лева. Най-хубавите са френските. Смяната е не повече от 30 лева. Не е опасно да се кара така, но може да си преебеш амортисьорът. Проверката е следната: спираш колата на равно. Махаш черните капачки и гледаш какво е растоянието между бомбето и металната шайба на тампона. Растоянието трябва да не е по-голямо от 8-10 мм. Ако вдигнеш на крик не се плаши, че Макферсона мърда нагоре-надолу. Това е нормално.
Успех.

Който не ме харесва - няма вкус, а който ме харесва не ме заслужава!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.