Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 24.06.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: Pichaga]  
Авторnetizen (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 09:07



Ako ide rech za tampon na makfersona, to togawa situaciata e slednata : az semnyah edinia shtoto beshe se razbil mnogo 25lv. (vento) tampona i lagera sa w edno tyalo. Ima samo lageri mislya cenata im beshe ~10lv. ama ne si struwa. Za rabota shte ti wzemat ~10-15lv. i towa e ;)



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: netizen]  
АвторPichaga (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 10:39



Abe ne znam moiata kola li e druga ili az ne razbiram no kogato smeniah amortisiori smenih i tamponite a mi kazaha 4e lagerite sa dobre i ne e nuzna smiana. A TUK KIOLEGITE GOVORIAT 4e lagera e v tampona i se smenia s nego a pri mene iavno sa otdelno....???!!!
Niakoi znae li kvo e tova



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: Pichaga]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 15:18



Абе, като е почната тази тема за амортисьорите, някой знае ли как се сваля облицовката на багажника та да се стигне до горния край на задния амортисьор на пасат комби? Дебело подчертавам "комби" - за седан имам инфо, даже със снимки, ама при комбито явно са различни нещата.
Пробвах се, гледах, напъвах корите оттук-оттам, но явно има някакъв трик, а не ми се ще да счупя някоя кора докато се мъча да го открия. Трябва да има начин да се разкачи механизма на колана, който е най-отгоре, ама не виждам откъде може да се стигне до него.
Иначе амортисьорите са си ок, искам само да им сменя двата гофрирани маншона че са се раздробили на пръстенчета, а иде зима.



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: KOKO]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано06.10.03 15:26



как да ти кажа те са толкова винчета щипки ..........че трябва един да сваля друг да пише и една повест ше стане.........гледаш развиваш туй дето се развива........напъваш докато усета ти каже че освен напъване май има и още нещо което си изпуснал и така.........

незабележим


Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: silent]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 17:05



Ха-ха, абе то и аз по тая методика почнах ама накрая "усета ми каза че има още нещо", ама не открих какво е. :-)
То няма какво да развиваш - има един винт който освобождава горната кора, дето е като "шапка", ама през нея минава държача на колана, а явно той трябва да се откачи някак първо. Ама откъде? Останалите кори сякаш са направени така че да се свалят след "шапката".
Ще пробвам първо да сваля онази дългата кора със задните тонколони дето минава покрай стъклото - може пък да се отвори някакъв достъп до механизма на колана, макар да не ми изглежда много логично. Нея поне съм я свалял преди.



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: KOKO]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано06.10.03 17:20



задължително се свалят първо дългите кори с колоните.........

незабележим


Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: silent]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 17:22



Мерси! Ще пробвам събота/неделя ако имам време, и ако видя че има смисъл - ще напиша step-by-step инструкция.



Тема Re: Lageri na amortisiori???нови [re: Pichaga]  
Автор netizen (keep walkin')
Публикувано06.10.03 21:50



Pri men pone lagera e w tampona , kolata e vento . Idea si nyamam pri teb kak e i na kakwa kola.

Не вярвайте на група съветски учени!


Тема Re:Къде ги намери тия маншони бре човек.....нови [re: KOKO]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано09.10.03 18:13



имам впредвид хармониката дето пази стеблото на амортисьора от прах и кал..........щото аз като сменях предните амортисьори ми казаха че няма такива маншони и ми дадоха по една пластмасова капачка уж да захлупва и да пази от прах и кал ........ама пази мъдурите ми............а фабричните амортисьори имат такива маншони .............

незабележим


Тема Re:Къде ги намери тия маншони бре човек..... [re: silent]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 10:14



В АутоПлюс. Преди месец. Имаха само един но поръчаха от склада си още.
За предните - май наистина не са с маншони.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.