Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 22.09.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Тема Автоматична СК  
Автор Dark_ (end-user)
Публикувано15.01.03 09:45



Здравейте,
Вчера ми се появи следния проблем - скоростната кутия не иска да включи 4 предавка. Ако някой може да каже на какво се дължи това ще съм много благодарен.В началото мислех че е от студа но днес е доста по топло и пак не иска да включва. Имам чувството че не е толкова пъргава както беше преди няколко дена. Карам на газ, но пробвах и на бензин- все същото. Маслото на скоростната кутия не съм го сменял поне откакто е моя тая кола вече 14 000 км. Ако кажете и на колко км трябва да се сменя и какво да е и има ли нещо друго освен него което трябва да сменя ,защото съм чувал че трябва и някакъв маслен филтър на скоростната кутия. И може да препоръчате вид на такова масло.

Мерси на всички които с могат да помогнат с идеи ;-)
Мерси ви много



Тема Re: Автоматична СКнови [re: Dark_]  
Авторlosha rabota (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 22:27



Нещо не е наред. Трябвало е веднага да смениш маслото. Сменя се по зададен от производителя интервал - обикновено около 45-50 000км. Най-добре е да я види специалист. Пак провери какво масло иска производителя. Трябва да е нещо от типа Dexron II или Dexron III.



Тема Re: Автоматична СКнови [re: Dark_]  
Автор nick$ ()
Публикувано17.01.03 03:42



Не знам откъде да започна.
Първо това как се проявява при теб?
Ти караш на Д и не ще да се включи или преместваш лоста на 4та и не ще да включи?
Със смяната на маслото се сменя и филтър и гарнитура на картера на кутията.
При мен, Джета 1.8 смяната по заводско предписание е на 30 000км или когато има призанци за замърсеност на маслото, но това води до сервиз, за да се отстрани причината.
Аз досега съм сменял с Валволин за автоматични кутии и нямам проблеми.
меря си нивото на маслото през три дни или най-малко веднъж в седмицата.
Не мога от раз да ти кажа причина, но ще си погледна тези дни записките и ще пиша пак, но най-добре е да отидеш на специалист.



Тема Re: Автоматична СКнови [re: nick$]  
Автор Dark_ (end-user)
Публикувано17.01.03 09:17



Ами карам на Д и и оборотитет си стоят високи при по висока скорост където обиновенно са около 2800 сега минават 3800 - 4000 и не искат да паднат. На лоста имам режим 1, 2 и 3 за ръчни скорости. Сменям ръчно на 3 предавка но няма разлика в оборотите и пробвах я да стигна 5500 да видя дали ще се влючи 4 но пак си остана на 3 -та.
Вчера говорих с майстор и той ми каза че кутията е влязла в сервизен режим. Спрях да ми работи и копчето за Екон и Спорт режим :(
Направо все едно карам кола не повече от 40 коня.
Сега ако знаете някой добър майстор плс давайте координата щото става страшно ако я разбута някой дето идея си няма кво прави.
За сега имам инфо за един сервиз на улица Зайчар (била някаква пряка до Константин Величков) занимавали се само с скоростни кутии. Ако някой е ходил да даде феедбек .




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.