Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 27.06.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема " ъгъл ма предварение на запалването.....нови  
Автор Alex ll ()
Публикувано11.12.02 15:12



Кажете моля ви , колко трябва да е този ъгъл ....става дума за Голф 2 ; 1.3 ; бензин.
Ъгъла се мени при въртене на делкото....при мен беше 30 градуса и това е очевидно много, но майстора не можа да намери книжката и сега е на около 15-16 градуса, ама не е сигурен колко трябва да е , та ако някой знае 100x ( 10 sa malko )



Тема Re: " ъгъл ма предварение на запалването.....нови [re: Alex ll]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано11.12.02 15:39



точно за твоя мотор не знам но за 1,6 например е от 5 до 7 градуса при въртене на празен ход.........така че тия 20градуса ми се виждат прекалено много.........

незабележим


Тема Re: " ъгъл ма предварение на запалването.....нови [re: silent]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.12.02 16:20



Да, и аз знам, че нормално е между 4 и 8 градуса (понякога и до 12, но зависи с какъв бензин се кара). Но 15 определено е много, а за 30 не бях и чувал!!!!



Тема Re: " ъгъл ма предварение на запалването.....нови [re: Vento]  
Автор Alex ll ()
Публикувано11.12.02 16:34



аз го видях на стенда с очите си.....30 градуса при 810 оборота.....а най интересното е че колата си върви нормално, проблемът е че двигателят трудно върти когато е студено...мъчи се все едно акумулатора е паднал....не е от ел. мотора 100%, не е от акумулаторът също... остава нещо центровка, или презацепване на ремъка ....или и аз не знам вече



Тема Re: " ъгъл ма предварение на запалването.....нови [re: Alex ll]  
АвторMdaa (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 18:04



Analogichen sluchaj v nashe selo. Dvigatel NZ 1.3 DigiJet. Kato ia kupih beshe s 30 grad predvarenie. V serviza pod mosta na durveniza mi kazaha, Bezkontaktno elektronno zapalvane i Bla-Bla taka trebe da e. Startera vurti tejko. Kato otidoh pri blizki majstori skusana membrana na vakuum korektora na delkoto. Smeniha ia (27 lv) izprevarvaneto na 8-9 grad pri 850 min-1 i startera vurti kato nov!

BTW 6 do 9 gradusa zavisi kakuv benzin karash.



Тема Re: " ъгъл ма предварение на запалването.....нови [re: Alex ll]  
АвторP.S. (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 18:08



Tozi dvigatel e ''zatvoren'' T.e. ako remuka e prezazepen chupi klapani. Sushto taka NIKOGA ne se opitvaj da palish na skorost s butane ili durpane. Vurti tejko zaradi goliamoto predvarenie



Тема Re: " ъгъл ма предварение на запалването.....нови [re: Mdaa]  
Авторpatil (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 19:40



Naj weroqtno e razwalen wakumnia regulator na ugula na delkoto.
Ne znam kak e pri 1,3, no mai e s datchik na Hol - proweri go.
A za ugula ste widia utre w knijkata za Golf/Jetta i ste pisha.
moje da prowerish i na volkswagen.msk.ru



Тема Re: " ъгъл ма предварение на запалването.....нови [re: patil]  
Автор Alex ll ()
Публикувано12.12.02 08:33



вакуума на делкото който е ( едно кръгло такова нещо ) вчера го взех и днес ще го сложат, иначе стария не работи изобщо - маркуча който трябва да влиза вътре е изваден и затапен. Дано с новия вакуум и новия ъгъл нешата се оправят че е неприятно така много



Тема Re: " ъгъл ма предварение на запалването.....нови [re: P.S.]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано12.12.02 17:21



защо не трябва да се пали с бутане и дърпане ?.........

незабележим


Тема Re: " ъгъл ма предварение на запалването.....нови [re: silent]  
Автор Alex ll ()
Публикувано12.12.02 18:44



има риск да превърти ангренажния ремък и всичко да стане на сол вътре ....това важи особенно силно на задна скорост ако се прави !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.