Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 16.06.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Passat - Shibedahнови  
АвторKosta (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 11:52



zdr na vsi4ki...
Imam Passat 1,8, 90g.
Imam problem sys shibedaha ...
Niakoi znae li kyde v Sofia ima razbira6t maistor na tova ustroistvo???
Thanks in advance:)



Тема Re: kakuv e problema?нови [re: Kosta]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано26.10.02 21:40



Tache voda li?


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.

Тема Re: kakuv e problema?нови [re: KR-16V]  
АвторKocтa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 08:10



Преди няколко дни като минавах под един мост и нещо ми тропна в отворения люк. Аз не му обърнах внимание, и по-късно като тръгнах да го затварям, се чу ужасен стържещ звук. Криво - ляво се затвори, но след това не можа да се отвори назад, работи само нагоре, и то не до край. Поразгледах го с едно фенерче и огледалце и открих малко камъче между механизмите. Извадих го , но пак не може да се отваря. А иначе вода не тече.



Тема V Unitradeнови [re: Kocтa]  
Автор Moldi ()
Публикувано28.10.02 10:06



Principno v Unitrade gi remontirat, no ako ti e schupeno neshto veroiatnostta da se otkajesh ot shibedacha si v polza na cenata e mnogo goliama - chastite sa mnogo skypi.
Inache triabva da imash podhodiashti instrumenti i mnogo merak, za da go raglobish i da diagnosticirash problema. No ne e nevyzmojno. Syshto taka chesto triabva da se smazvat kanalite, po koito vyrvi. Ima edna silikonova gres na liqui molli mai beshe, ama struva 5 pyti kolkoto normalnata, shtoto e specialno za tazi cel.

Pozdravi

Gogo



Тема Re: V Unitradeнови [re: Moldi]  
АвторKosta (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 10:41



Za Unitrade mi e iasno 4e moje dago remontirat, no sy6to taka mi e iasno 4e 6te mi otrjat glavata na kasata:))
Zastrahovatelite sa gotovi da mi poemat razhodite, ako sa v ramkite na "razumna" cena !!!
Zatova tyrsia niakoi drug maystor ili serviz da tazi operacia.
A ina4e ima6 li predstava kolko bi mi namalilo ot pazarnata stojnost na avtomobila ako re6a da go prodavam s nerabote6t shibedah?



Тема Re: V Unitradeнови [re: Kosta]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано28.10.02 12:03



За пазарната стойност:

Много зависи от предпочитанията на купувача
Имам един приятел с Голф 2 с шибидах, ама му дреме на шапката, че го има, въобще не се сеща и не го ползва.
Ако аз бях купувач обаче направо нямаш шанс при мен с неработещ шиби ,кола без "капандура" не купувам, много ме кефи пущината, в края на краищата съм се лишил от климатик заради шибидаха



Тема Re: V Unitradeнови [re: Moldi]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано28.10.02 12:10



Моldi, кажи моля те къде си виждал такава грес за смазване на шибидаха.Тази на LIqui Moly и колко ориентировъчно струва?



Тема Re: V Unitradeнови [re: AudiV6]  
Автор Moldi ()
Публикувано28.10.02 15:00



Na men mi se naloji da si popraviam shibedaha - kato go kupih beshe povreden i spored prodavacha e vypros na 100-ina marki. Problemyt beshe che se otvaria v dvijenie. I taka, sled kato imah kniga za remont na Golf 3, v koiato staneli vypros za schibedach napravo pishe da se hodi v serviz, si kupih edna ETKA (vposledstvie si ia namerih v Internet, no veche biah dal 15 lv na debilite ot Slaveikov) i zapochnah s diagnostikata kakvo mi e schupeno. Spored men biaha dva plyzgacha po 75 lv edinia. Porychah gi, kupih gres - na Botev predi 5-te kiusheta (sled pl .Makedonia) vdiasno ima edin magazin 15-ina leva beshe (prodavat Champion, Liqui Moli, Sparco...). Kakto i da e, 15 dni si karah kolata bez tapiceria na tavana (da ne ia sglobiavam 2 pyti), vzeh chastite i gi montirah, no se okaza che i niakakvi vodachi s vyjetata sa za smiana, koeto e okolo 200 leva i mu teglih edna maina. V kraina smetka veche ne se otvaria, koeto e po-vajno za men. Ne bih dal 400-500 leva za remont, pyk i veche biah poharchil 200 i sumati chasove rabota i nervi.
Ako iskash moga da ti kaja kak gore dolu stavat neshtata.
Inache dori Webasto (proizvoditelite na vsichki schiebedaci) ne predlagat chasti za opredelenite marki - imat samo ako si porychash nov schiebedach.

Znachi pred teb niamam shans da si prodam Golf-a (a az go prodavam v momenta)

Regards

Gogo



Тема Re: V Unitradeнови [re: Moldi]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано28.10.02 16:29



Звучи доста гадно-живо ходене по мъките

Няма ли да е по-добре втора употреба, все пак Голф 3 си е доста популярен и често срещан автомобил.
След като си разучил в детайли тайните на шибидаха мисля няма да ти е проблем да си събереш един от някоя автоморга

"Ako iskash moga da ti kaja kak gore dolu stavat neshtata" - ако въпросът ти е към мен-определено да, много ще съм ти благодарен ако ми кажеш къде се смазва точно

Принципно няма видимо масло по моя шибидах, незнам къде се смазва.
На старата ми кола едно VW имах (естествено) шибидах ръчен и там ясно си личеше къде е смазката (особено ясно си пролича когато возех един абитуриент и той взе та се показа през шибито и смазката ми остана по костюма му-яко кофти стана, ама си беше пийнал и не му пукаше много)
Шибидахът на Аудито ми е електрически и е някакси прикит т.е. не се вижда механизма и няма смазка по повърхността си явно е някъде вътре и си има сигурно дупки за смазване.



Тема Re: V Unitrade [re: AudiV6]  
Автор Moldi ()
Публикувано28.10.02 17:03



Kolkoto i paradoksalno da zvuchi Golf 3 e mrysna duma v avtomorgite v Bylgaria...
Ot okolo godina si tyrsia kora za bagajnika, shtoto ia sviha, no 300 leva ne davam :)
Inache za smazvane - smazvat se kanalite, po koito se dvijat vodachite - tova sa po-kysite strani (tezi, koito sa po dyljinata na kupeto). Hubavo e da se smazva, za da ne ti se schupi neshto.
I moiat e elektricheski, no nikoga ne sym go polzval (kato nov e )




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.