Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 14.05.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ще помогнете ли и на мен...???  
Авторнeopиeнтиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 13:54



Здравейте на всички!

Досега не съм посещавала този клуб и почти не познавам темите.
Но ми трябва помощ и се надявам на всички вас.
Ще ми се да се влея в редиците на притежателите на едно такова търкалящо се съкровище... т.нар. VW! И за целта искам да си купя една количка, но ...
Мога да отделя около 1500, максимум 2000 лв (ако е по-малко по-добре) без платено мито.
Баща ми е инвалид и се ползват преференции за това.
Как да я свърша тази задачка ??? И все пак да не ми създава проблеми количката... Като женско същество - ще добавя и да харчи малко ...
Посетих някои сайтове "абто" и т.н. , но там цените не са за моя джоб ...
Ще ме посъветвате ли ?
От София съм и ако ми посочите адреси, модели и изобщо какъвто и да е било съвет - ще съм безкрайно признателна!
Лек и успешен ден на всички!:-)



Тема Ориентирам неориентирани....нови [re: нeopиeнтиpaнa]  
Автор VentoМодератор (новак)
Публикувано08.10.02 14:22



Ще започна с това, че парите, които си отделила, са много малко... Няма да стигнат за нищо стойностно...
Да не говорим за твърдите разходи, които имаш при покупката на нова кола - аларма (около 150лв.), ЗАДЪЛЖИТЕЛНА смяна на консумативи (масла, ремъци, филтри, накладки, свещи и пр. - над 300лв.), обикновено и дребни ремонти по ходова част или купе (според зависи - 100-200лв.), ако решиш пък и КАСКО да й правиш (за жена е препоръчително - поне 200-250лв.).
Така че само дотук са ти над 500лв. Т.е за колата ти остават 1000-1500.
Определено за толкова пари нито ще изглежда добре колата, нито ще я караш безпроблемно...

Да не говорим, че НОВ ВНОС (защото искаш без мито) според мен е немислимо за тия пари... Новоизност струва около 300лв. (ако е вече вкарана и се превърта на инвалид), а ако ти я докарат по поръчка, без да си я видяла - директно на твое име - не ми се мисли....

Още нещо - по мое мнение VW е малко по-груба кола за жена (особено ако й е първа). Сравнено с френските или японските примерно (които имат други недостатъци естествено...).

МОЯТ СЪВЕТ Е: зарежи тая работа и не се лъжи да търсиш кола за толкова пари! По-добре събери още пари (около 3000лв.), за да вземеш нещо стойностно!

Ако не ми вярваш - ще ти дам жив пример - едно девойче ЕВА* се подвизава из клубовете - питай нея. И тя купи "някакъв" Голф 2 дизел за "някаква" цена около 2000лв. и пропищя от ремонти и го продаде на загуба (ако греша - да ме корегира...).

Поздрави!

Редактирано от Vento на 08.10.02 14:28.



Тема малко по-ориентирана:)нови [re: Vento]  
АвторДpyra (Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 15:48



Така де, и аз търся кола.
Искам да ми излезе до 4К с прехвърляне, застраховка, газ-евентуално. Първоначалните ремонти имам кой да ми ги направи без пари, така че тях не ги включвам в сметката.
Карала съм предимно немски коли /макар и не мои/ - т.е не съм усетила да са груби коли или поне съм свикнала. Бях се ориентирала към Голф 2, обаче в последно време нямам късмет да попадна на читав и изгоден такъв.....и за почнах да се замислям евентуално за друга марка кола.
Би ли ми изтъкнал предимствата/ недостатъците на Голфа сравнен с някоя фарзцузойка например, нали ориентираш неориентираните?
Демек, ориентирай ме малко pls, щото вече се отчайвам че тая година нищо няма да взема.........



Тема Re: малко по-ориентирана:)нови [re: Дpyra]  
Автор VentoМодератор (новак)
Публикувано08.10.02 19:39



Като казвам груби имам предвид следното (за немски до 1993г. примерно):
1. Воланът се върти по-тежко в сравнение с други коли (дори с хидравлика), да не говорим за японските.
2. Педалите не са така меки...
3. Скоростите не включват съвсем мазно...
4. Ако щеш и вратите по-трудно се отварят и затварят.
Разликата не е колосална, но мисля, че на дамите им прави впечатление.
Това са общите неща за всички немски, като всяка отделна марка и модел имат свои специфики.

Предимства на Голф 2 пред френска (лично мое мнение, но споделяно от голяма част механици и шофьори):
1. Много здрав във всяко отношение (та чак малко груб!) - мотор, ходова част, ламарини, вътре салона и т.н.
2. Изключителни опростен във всяко отношение. Много близък до руските автомобили, но далеч по-добър като измисъл и изпълнение. Без нищо излишно, но и без нищо да липсва. Всички майстори му разбират.
3. Сравнително евтини части. Огромен избор - от турски през........ до оригинални...
4. Самият факт, че е може би най-дълго произвежданата кола (1983-1991г.), без да се правят особени промени по нея, говори, че е бил доста добре измислен и изпреварил времето си. Най-продаваната световна кола като бройки е именно Голф (всички модели - 1,2,3,4...). Това също е показателно.
5. Ако не е удрян или е оправен добре, дори и 20 годишен Голф 2 не би трябвало да има ръжда. Малко конкуренти могат да се похвалят с това (или почти никой...)

Недостатъци:
1. Както вече казах, поне според мен - доста грубоват за дама. Във всяко отношение.
2. Дизайнът вече не е върхът на сладоледа (все пак е проектиран 1982-83г. Има-няма 20 години). Дори стои грубоват. Но нека не забравяме, че го съпоставяме с коли, пръкнали се доста след него.
3. Разходът на гориво никога не е бил силна страна на старите модели VW-та. Сравнен с Опел, Рено, японките... Гори поне кило отгоре.
4. Не блести със страхотна возия. Но аз мисля и че няма кола в тоя клас със много по-добре.
5. Държи сравнително висока цена. НО както обичам да казвам - закон от икономиката е, че цената е функция на качеството. Също така тя се формира и от търсенето. Щом се продава скъпо, значи хората така са го оценили и са готови да платят такава цена.

Не ме разбирай погрешно, но мисля, че това са реалните плюсове и минуси на колата, сравнена с японска или френска примерно. Все пак, лично за мен активите компенсират и далеч надхвърлят пасивите и Голф 2 винаги ще остане в историята с положителна оценка.
Абе кола, написала немалка част от автомобилната история!

Редактирано от Vento на 08.10.02 20:19.



Тема Re: Ориентирам неориентирани....нови [re: Vento]  
Авторнeopиeнтиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 11:46



Много благодаря, Венто!
Препоръчаха ми тази кола като много издържлива ...
Колкото до това, че е по-стара (каквато търся - втора употреба) и визията не е особено впечатляваща ... - мисля, че дори е предимство - по-малко ще привлича присвоителите на колички ...
За японските коли - не мисля, че за нашите условия са най-добри дори и за жени ... Имам предвид, че волана на оригиналите е за дясно движение и са за много мек климат ...
А, често електрониката в тези нихон-ауто, особено на предназначените за жени (пример: Isuzu-jemini) прави номера при много горещо време ...
Хубавото им е, че са страхотно маневрени ...
Е, ще търся нещо подходящо ...и за моя джоб ...
Още веднъж - благодаря!
Успех на всички и безаварийно!



Тема Re: Ето менови [re: Vento]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано10.10.02 19:02



да допълня ...., че е вярно и че се "опарих" с Голф 2 дизел 1,6.
Купих го за 1300 лв. за основен ремонт на двигател.
Покрай двигателя, естествено излезнаха още куп неща, 5 месеца вися в сервиза, а аз с градския транспорт.

Накрая, някак го закрепиха и го продадох, ама истината е, че просто побързах да се отърва, защото повече не се издържаше от изваждане на пари.

Принципно се съмнявам дали може да се намери Голф 2 1.6 в прилично състояние за 2000 лв., камо ли 1500 лв.

Има един, продава се за 1500, ама за ремонт е цялата предница: с изгнил кош на двигателя, за смяна на предни и задни амортисьори и пружини, надупчен от градушката, за цялостно пребоядисване защото е поизгнил.
Нуждае се от смяна на съединител, спирачни дискове + накладки и ....... още малко и...... основен на двигателя.

Та, това е в общи линии!
Като теглим чертата на един такъв ремонт най-малко 1000 лв. груба сметка.

Виж, взех си 2000 лв. /направо късмет/ едно Пежо 205, ама съм си обещала да събера още малко /за да станат 3000-3500/ и пак да си купя Голф.

Успех!

@>-'-,-'—


Тема Благодаря!нови [re: Eva*]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано10.10.02 21:53



Напълно затвърди теорията ми!

А относно тоя Голф - нито 1000лв. ще стигнат, нито пък НЯКОГА ще стане кола от него ВЪОБЩЕ!



Тема Re: Благодаря!нови [re: Vento]  
Автор rabit ()
Публикувано11.10.02 01:51



znam che i vento niama da se saglasi s men kakto i mnogo hora no...
moja golf e na 17 godini, niama razda, i e w otlichno satoianie. estestweno ot wreme na wreme neshto se obazda no go oprawiam i prodazhavam natatak.
(lanski mozhe da podkrepi dumite mi. toj go widia na edna sreshta)
ta ritorichnia mi wapros e:
za kakwi pari spored was mozhe da se prodade
ako kazha 2.5k she mi se smeiat, nali
znachi cenata shte mu e naj weroiatno pod 2k dazhe
hich ne mi se misli kato resha da go prodawam. she mi se skasa sarceto :((

ej ama mnogo se varzwam kato goworite taka za ewtinite i stari koli
ne wsichki sa loshi
a i tolkowa mogat horata
kwo da se prawi
sledwastata mi kola she e pod 10 godini. pod 130k km. a shto ne i vr6
(niakoj da ima $5000 da mi dade che dnes neshto niamam drebni)

po temata
misalta mi e stom nimash dostatacno pari za po skapa kola ogledaj dobre kakwo mozhes da si pozwolish za tia
golfa naistina e mnogo praktichna kola no darzhi malko po-wisoki ceni
i mozebi naistina triabwa ili da poslushash vento i da se orientirash kam po ewtina marka
ili da otdelish poweche wreme da potarsish
kojto tarsi namira
(mozhe bi)

Редактирано от rabit на 11.10.02 02:16.



Тема Mitoнови [re: rabit]  
Автор Furious (непознат )
Публикувано11.10.02 12:27



Vse pak kolata ste e 1500 bez mito t.e ste se ravnqva na kola okolo 2700 s mito ne zabravqite i tazi podrobnost. Taka che moge da se vzeme i ne chak tolkova losh Golf za tiq pari .



Тема Re: малко по-ориентирана:)нови [re: Дpyra]  
Авторmaster (Нерегистриран)
Публикувано13.10.02 19:42



Ами гледаи сега ще ти дам един простичък пример.
Немските коли са по груби от френските (за жените имам в предвид).френските коли возят по-меко от немските,но за сметка на това се чупят пожече(имам в предвид ходовата част).Немските коли имат по стегнато окачване ,което е точно за нашите пътища.но возят по-твърдо.Те са по-стабилни в завоите.Що се отнася до двигателите имам мнение само по вапроса за дизелите.Французите правят най-добрите дизели,но немските не отстапват по ништо.Французите се отличават с внимателното изпипвате на дребните детаили(интериор,екстериор и др.).Що се отнася до анти коризионното покритие VW по не гният отфренските автомобили според мен.
Ами не сештам за друго чао.Дано сам ти бил полезен.



Тема Re: Може да се сравнятнови [re: master]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано14.10.02 13:36



От двете коли Пежо 205 86-88 г. и Голф 2 86-88 г., по-добрата за нашите пътища е Голф-а.
Пежото е по-нежна кола, особено от към окачване.
Нищо чудно, че често влизат за ремонт на преден или заден "мост".
Но като за дами Пежото е по-комфортно и возията е като в "лодка".
В действителност, Голф-а има по-добри характеристики за издръжливост, рядкост е ръждата, особенно ако е поддържан добре.
От друга страна и частите за Голфа са сравнително по-евтини от тези на Пежото, а и да сваля шапка на немците, че все още произвеждат такива, не като французите.

И все пак, това са автомобили от един клас и както и да го въртим цените им са почти еднакви. Изключение прави Голф 2 след 90 г., модел, който все още държи високи цени.

@>-'-,-'—


Тема Така,нови [re: Furious]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано14.10.02 19:51



и колко ще струва в Германия или Италия тоя Голф, след като е 1500 без мито? 1000лв ти е докарването и 500 примерно печалбата - т.е. трябва да е подарък...
Не ми говори глупости! Назапад свястен Голф 2 под 500 Евро - няма да ти дадат и да се снимаш с него...



Тема Re: За всичкинови [re: Vento]  
Авторнeopиeнтиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 20:12



Съвсем се обърках, но все пак натрупах информация ...
Благодаря на всички за съветите!
Само още едно питане имам ...
Някъде в архива прочетох, че съветвате един мъж за преглед на колата - годна ли е или не за купуване в някакъв сервиз "юнитрейд".
Ще ми кажете ли къде се намира ???
Ако все пак нещо "ми падне" на сметка - все пак да го погледнат специалисти ... Иначе, аз почти нищо няма да разбера ...
И още нещо - към автокъщи ли да се обърна за покупка без платено мито (за да ползвам преференциите) или е по-добре по обяви ...???
Благодаря предварително!
Безаварийно на всички !!!




Тема Казвал съм го и преди:))нови [re: нeopиeнтиpaнa]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 00:04



За жена. СУБАРУ ДЖЪСТИ...
1. 4х4 няма поднасяне.
2. Двигател субару= много добър двигател.:)))))
3. Малка, красива, елегантна, удобна.
Може и сузуки СЛИФТ:)))) (SWIFT).

Рено 5 много добър избор.
Опел Корса от новите заоблените... скъпа е.
Примерно на жена не и отива пежо 205 , не знам защо, Голф 2 пък хич.
За жената колата трябва да е красива , може даже да е някоя много лъсната костенурка, но да е шикозна, с додър външен вид. Да прави впечатление...
Иначе мулета до 2000 лева все ще намериш:))))
Но за тези пари мисля че най разумното е да търсиш рено 5.



Тема Re: Казвал съм го и преди:))нови [re: Oпeлиcт]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 14:08



И защо проусна Форд Фиеста??
не ми се вярва да е умишлено..
аз имам 2 приятелки с Форд Фиести.. на едната е стара 87 година мисля/или по-стара/, дизел 1.1 супер си е доволна от машинката, другата е с 91г Фиеста със всякакви екстри и плюшен салон ....
и двете са доволни!!!!!!
така че според мен за около 2000 лв може да си вземе Фиеста!!!




Тема Re: Ориентирам неориентирани....нови [re: Vento]  
Автор nepukist (непознат)
Публикувано15.10.02 22:43



evala ti vikam za vsi4ki mneniq.iskam da te pomolq da kaji6 kakva gazova uredba da sloja na pasat 2000 16v.i kade da ida.moje6 na adres-zateb tina@abv.bg



Тема Прав си.нови [re: sunny]  
АвторOpelist (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 00:50



Фиестата също е добра, пропуснал съм.



Тема Re: Така,нови [re: Vento]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано17.10.02 12:21



вчера загледах един Голф 2 някъде 87-88 г., продава се за 980 Euro.
На външен вид е спретнат.
Личи си, че е пребоядисван, та зададох си въпроса, да не е удрян нещо?
Те тия не гният, просто ей така, на паркинг?!
Налетях и на още един за 1500???? ама не ми се занимаваше да провокирам собственика какво му е?
Макар, че това лято ми направи впечатление, че малко паднаха цените и се задържаха към 2000-2300 за добър Голф до 89 г.

Иначе, не знам за Италия /аз, в частност не бих си взела кола от там!, все едно си я взимам от 3-ти собственик в БГ/, ама за Германия съм сигурна, че няма да се намери евтин Голф, освен ако не го продава, някоя баба, която нищо не разбира от коли!

@>-'-,-'—


Тема Re: Колата, която ми отива????нови [re: Oпeлиcт]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано17.10.02 12:51



как пък реши, че не ни отива да караме Голф 2 или Пежо 205?

Айде, де!
Голф-а ми имаше проблеми с двигател /дизеларка, кво да го правиш/.
Беше от онези, дето ги водят "бежови" по талон, а иначе - златист металик със спойлерите му там! Лъскав автомобил. Много ми "тичаше".
Като го понастъпя много вървеше и много ме кефеше! Да си призная след ремонта не ги усещаше 160 км.
Седалки Recaro, на задната кора имаше 22 колони! Е, малко твърдо окачването, ама карай.

Сега пък да спомена и Пежото - Чер на цвят, с вакуумен шибидах, затъмнени /черни/ задни стъкла, изпънато, двигателчето като оса!
Двувратка - дамска кола! Комфортно, стегнато!
Като се огледам на паркинга, май моята най-ми отива.

Иначе и Баварка много ще ми отива, ама в следващия живот

@>-'-,-'—



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.