Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 18.05.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Зимни гуминови  
Автор shark1971 (не хапя ;-)
Публикувано26.09.02 09:30



Я споделете тук как си подковавате кончетата през зимата :-)

Как вървят цените, кои марки са добри и не много скъпи, къде могат да се купят, такива неща.

И 4-те гуми ли се сменят или само тези на двигателните колела ?

Аз в момента сам с летни нископрофилни, широки гуми. Зимните гуми, които по принцип трябва да са по-тесни (до колкото съм чувал) ще станат ли на същите джанти или трябва да си търся и джанти ? Как вървят техните цени ? Не говоря за лети джанти а за най-обикновени.

Благодаря

Тука трябва да има някоя мъдра мисла, ама по-натам :-)


Тема Re: Зимни гуминови [re: shark1971]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано26.09.02 11:08



Води се такава дискусия в Авто-Мото клуба. Погледни тук





Тема Re: Зимни гуминови [re: shark1971]  
АвторGenesis (Нерегистриран)
Публикувано26.09.02 11:12



По принцип това е въпрос, който и мене много ме вълнува.
Общо взето всеки си е изградил собсвено мнение по въпроса, но според мене могат да се обобщат в няколко извода.
Смятам, че за човек който, досто отговорно гледа на този въпрос за него всесезонни и втора употреба гуми няма. За марките може много да се говори и спори но общо взето се знае кои са лидерите. Що се отнася до по-спортите гуми смятам. че компетентно мнение може да изкаже човек, който не рядко се въртял с голяма скорост по завойте. Е аз не съм от тези, така че sorry.
Много е интересен е спора, ако си със задно предаване къде да сложиш по-добрите гуми. Не мога да се сетя къде в нета имаше статистика по този въпрос по вдайсетина видове тестове, и като цяло се оказа, че май е по-добре да са отпред.
Е айде да не изпадам в подробности, за лятото е ясно, но интересно става какво да прави човек зимата с гумите. За наще пътища се знае - високи гуми, по възможност нови за да не прегорял каучука (стари зимнии гуми с перфектен грайфер не стават за нищо). Добре е да бъдат по-тесни, за да има по-голямо сцепление с пътя и имай в предвид, че колата на мокро винаги се литка от към задницата. Даже аз карам с един размер по-тесни гуми в сравнение с предните. За този сезан винаги съм смятал, че скандинавците са много на ясно с гумите, и все пак не държът топ цени (да речем Nokian).
Успех.



Тема Re: Зимни гуминови [re: shark1971]  
Автор бeзУмиcъл (парий)
Публикувано26.09.02 11:25



аз съм с зимни Матадор - 2 броя и ги слагам отпред - като за 50 лв. за гума са супер............ 165/80/13

отзад слагам 2 броя Нокиан 165/80/13 водят се всесезонни - купих ги миналата есен по 73 лв. нови - а лятото ги слагам отпред и съм доволен

имам и 2 броя галошки - Мишлен - беха нови 97-ма година ама сега са наизживяване и мисля да им е последно лято.................

както виждаш сега въртя 6 гуми................ знам че най-доброто е 4 зимни и 4 летни, ама ...............

иначе си вземи джанти - по 15 лв. са за голфа и си дръж зимните гуми с джанти - изплащат се за 2 врътки.................

иначе и аз съм привърженик на по-височките гуми за Б-я - беше ми писнало да сгъвам джантите...................


но всичко зависи къде и колко караш по сняг - а за лед гуми няма (освен шиповете) всички се пързалят - моите наблюдения са , че при нас много често се получават заледявания, така че пожелавам безаварийна зима на всички)



Тема Я да питам и аз...нови [re: shark1971]  
Автор VentoМодератор (непознат )
Публикувано30.09.02 21:11



Много съм се навил да си вземам зимните Lassa Snow Way II (май така се казваха). Като гледам и слушам - изглеждат страхотно и не били скъпи. Много добре се държали. Между другото на Форда съм с Fireston F-930 Winter, които са със 100% същата шарка и държаха страхотно миналата тежка зима. Щом ходих на нова година на балкан без вериги...
Та да ви питам - някой карал ли е с такива Lassa и Firestone и какви са ви впечатленията...
А, и цените какви са за 14"?



Тема Re: Зимни гуминови [re: shark1971]  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано01.10.02 09:03



znachi i az da spodelia-2 godini karah edna nowa sluzhebna astra, na koiato se izwyrtiaha dosta gumi kato marka..neznam zashto, no chesto gi smeniaha, no kakto i da e.
Twyrdo sym za zimni goodyear ultra grip-niama zakyswane...tazi zima werigi ne sym slagal, a sym bil i na eleshnica/nad bansko/! za liatoto michelin-i na suho i na mokro sa super.
na mojta sym slozhil BF goodrich...e, za 75lv/br - za gradsko stawat

"No" simply means begin again at a higher level!


Тема Re: Я да питам и аз...нови [re: Vento]  
Автор KRlS (непознат)
Публикувано01.10.02 10:19



Нормално е да имат същия профил като Firestone, вижте това:
"On November 1 st 1988, the joint venture agreement was signed between the Bridgestone Corporation of Japan and the Sabanci Group, each party holding an equal share in the company. As a result of this agreement, the company name was changed to Brisa Bridgestone Sabanci Tyre Manufacturing and Trading Inc."
Турците са си опекли работата (50%/50%), дано и гумите да са качествени.
А за цените не мога да коментирам. И аз треа да купувам зимни и съм в дилема.
Хем качествено, хем евтино, но май нема да пестя от сигурността на пътя.
Успех!




Тема Re: Я да питам и аз...нови [re: Vento]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 16:21



Vento.. niakolko pati biah pisal za vpe4atlenia ot tia gumi - prosto prekrasni! :)
bashta mi si sloji takiva na Opel-a.. kato mi kaza 4e e slojil nekvi turski gumi i mu se smiah i mu vikah ei tfa e guma i mu pokazvah moite Michelin Alpin.. e sha ti kaja 4e Lassa-ta se okaza po-dobra.. pone po-nova :))
kato pokarah malko s tiah se shastisah.. super sa si gumite.. idelno darjat, a v sashtoto vreme s tiah volana beshe po-lek otkolkoto s Pireli-to deto beshe predi.
kato drajlivost.. nemoga da kaja mnogo (bashta mi kara dosta malko).. makar 4e edin priatel s takiva gumi na Peugeot405 16V, deto si polzva kolata, ta i toi zimata beshe s takiva i graifera im beshe kato na novi gumi sled okolo 5 000 km.

bashta mi si vze negovite 165x80x13 za okolo 80lv... neide iz dalbokata provincia deto dumata konkurencia v toia biznes e nepoznata :))
mislia 4e v Sf, Pld sha namerish 14" gore-dolu na taia cena.



Тема Мерси многонови [re: M]  
Автор VentoМодератор (непознат )
Публикувано01.10.02 23:23



за информацията! Както знаеш, лятото ме нямаше, та съм пропуснал какво си писал по темата за Lassa. Сега съм пред 2 дилеми:
1. Ако зимата е тежка като миналата, дали да си карам пак Форда, защото е евтина кола и не ми пука дали ще я удари някой (а и си има КАСКО) и защото е с Firestone F930 WINTER с добър грайфер. И да си заземя за 2 месеца Вентото.
2. Или да дам 320лв. за 4 хубави зимни гуми и да карам Вентото... (и то е с каско, ама ще ме боли, ако го ударят). Ще си спестя парите и ще си запазя колата... И без това моята като има сняг не го кара Форда, така че все едната кола ще стои...

Не знам, ще решавам като дойде снегът, но миналата година си карах Ескорта и бях много доволен... С тия гуми карах и се качван цяла зима на места, където други и с вериги не успяха - по тепетата в Пловдив и до Велинград на Нова Година...

Между другото, те щом Lassa-та са около 80лв., има ли смисъл да се вземат те, при положение, че Firestone F930 WINTER (оригиналът им) е примерно с 5-6лв. по-скъп?



Тема Re: Мерси многонови [re: Vento]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 09:13



mi neznam.. az FireStone na kolata si nea sloja :))
moje da sam s predubejdenia, ama svesten FireStone ne sam karal :)
a i kato si vzemah letnite i gumadjiite mi kazaha 4e svesten FireStone ne sa vijdali.. a aide az sam imal opit s edni, ama te pak imat opit s dosta :)
a ina4e i az se 4udia kfo da pravia.. kato gledam trea da si haresam 2 vsesezonki za otzad.. ama oshte neznam kfi da tarsia.. v momenta sam sas Semperit TopSpeed2, ama ne me kefiat osobeno.
za otpred se 4udia dali pak da sloja Michelin-a (v nego ima graifer i za taia zima) ili da zema edna Lassa.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.