Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 01.07.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дайте съвет относно VW Sirocco IIнови  
Автор !!Asen_X (Случаен минувач)
Публикувано08.09.02 23:56



Много ми хвана окото тази колица. Ето за какво иде реч:
VW Sirocco II, 1.8, 16V, 1987, лети джанти, люк, спортни седалки, газова уредба и още там други дребни екстрички.
Собственика на колата направо я е близал. Двигателя е като аптека. С нов Bosh акумулатор е. Цената е 3000 лв.
Чудя се дали си заслужава да я взема. Незная как стоят нещата с резервните части за нея, намират ли се, какви са цените? Къде са слабите места на тези коли. Изобщо всякаква информация която можете да ми дадете ще ми бъде от полза.

Живея така, че като умреш и дявола да ти запали свеш.


Тема Re: Дайте съвет относно VW Sirocco IIнови [re: !!Asen_X]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 08:39



zdrasti! :)
vzemai ia 4e da stanem 2-ma :Pp

maitapa na strana sega..
sega otnosno 4astite.. po dvigatel i oka4vane niamash griji, po4ti vsi4ko e Golf I po oka4vaneto (kazvam po4ti vsi4ko, shtoto na 16V-to zadnia most e s glavini za diskove, poluoskite sa malko po-debeli), spira4nata ti sistema e na Golf II, dvigatelia sashto go ima v Golf II, PASSAT, i niakoe i drugo italiansko Corrado.
moita e Scirocco II 1986-1987 no e 1.8 8v (112PS) varveneto i e mnogo dobro (vse pak niama i 1 ton taia kola), upravlenieto e strahotno, dosta direktno, sedalkata ti e dosta nisko i kefa pri karane e nevaobrazim.. neshto kato karting.. sas 60km/h v taia kola se 4uvstvash vse edno si s 90km/h v druga. (useshtaneto za skorost e mnogo silno).
ufffff otplesnah se.. ta mislata mi beshe 4e moita proletta reshih da ia preboiadisam.. i iznenada... kola na 15 godini bez rajda, nito po vejdite, nito po pragovete (a te poslednite ne e kato da ne biaha malko posma4kani - kolata e dosta niska i triabva da se vnimava prez kakvi neravnosti minavash i otkade ska4ash.. triabva i da se otu4ish da si zavirash mucunata nad borduri, shtoto riskuvash da si ostaviash postoianno prednata prestilka na niakoi ot tiah)

takaaaa ima i drugo neshto.. ogledai dobre prednicata i zadnicata i..
..tezi kolici sa dosta predrazpolojeni kam 4elen udar (ne se karat bavno, a barzoto karane i nevnimanieto ne proshtavat). Drugia nedostatak e 4e mnoo barzo spirat :)
spira4kite im sa dobri, i na krastovishteto toia deto kara otzad kato te vidi i si vika basi barutnika 15 godishen, i do de si go kaje ti ve4e si sprial, a toi e v bagajnika ti. :(
na moita ima edno takova nashetvie i to ne mnoo leko, sega kato mina na jalto i kato ma sprat i ma pitat shto ne spria.. samo im otvariam bagajnika i vikam e za tfa :)
mislata mi e da proverish kak e i tam.
ako kolata naistina e poddarjana dobre, a ne e lasnata samo za prodajbata.. vzemai ia! iaka mania e. davai gi tia 3 000 i sled polovin godina shte se usetish 4e si dal oshte 1 000 - 2 000 :)))
kfo da napriash.. goliama lubov mi e i davam si4ko za neia (ima si nova tapiceria na tavana - 4erna, nova tapiceria na salona - v cveta na kupeto sin, sega i tarsia dve kori za vrati) :)



Тема Re: Дайте съвет относно VW Sirocco IIнови [re: M]  
Автор !!Asen_X (Случаен минувач)
Публикувано09.09.02 14:41



Много ти благодаря найстина :)
Главно за частите ми е зора, защото много приятели казват, че ще се видя в чудо с тази кола, защото частите не се намирали изобщо в БГ, а пък цените били зверски. Незнаех доколко това е вярно затова се обръщам към повече хора за информация.
Това ще ми е първа кола :) Не смятах точно сега да взимам мпсенце но това чудо просто ми хвана окото от раз :) После направо мокри сънища

Ако се сетиш за още нещо .пиши..

Живея така, че като умреш и дявола да ти запали свеш.


Тема Re: Щом ти харесва .....нови [re: !!Asen_X]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано09.09.02 19:02



вземай я, .......... че М е все самичък във форума .........

иначе заделяй кинти в буркани, че части наистина се намират трудно !!!
ама ако е добро двигателчето, няма да те мислим, пък и каквото и да стане, ще помагаме.
Решавай и успех.



Тема Re: Щом ти харесва .....нови [re: Eva*]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 20:18



Evi4keeee..
..ne plashi 4oveka be :)
az se naemam da mu tarsia 4asti ako nemoe nameri :))
aaaa i da ia vzema.. 4e naish li kak naposledak sam zamislil ili da vratna niakoi barter moita za 16V ili naprao da si vzema edna 16V i sha si praa 4orba ot Scirocco-ta :))

btw.. za Asen
ako ia vzemesh kato za na4alo edno preduprejdenie.. zadnicata na tia avtomobil4eta e mnogo leka.. prekaleno leka! skloni sa kam podnasiane (zadnicata tragva da te izprevarva), hubavoto e 4e sravnitelno lesno se ovladiava, ili pone az i sviknah ve4e.
natovareni oba4e sa adski stabilni!
ako imash takiva problemi s neia.. ne e losho da svalish prednia stress bar (edno jeliazo m/u prednite makfersoni), tova doniakade shte reshi problema, makar 4e togava pak sashtestvuva riska prednicata ti da zaorava (ama da ti kaja shansa e malak, a i zaoravaneto e po-malko opasno v gradski uslovia)



Тема Re: Щом ти харесва .....нови [re: M]  
Автор !!Asen_X (Случаен минувач)
Публикувано10.09.02 14:17



Май успя да ме убедиш, че части могат да се намерят :) Найстина тази кола е страхотна красавица
Ще приготвя паричките пък ще видим. Първо ще я закарам да я видат в сервиз пък ако там кажат "ок" ще я взема. Искам да видя ако има забележки до каква сума са оправими.
Кажи ми ....иначе как се държи на пътя .... има ли слаби места като конструкция или пък какви са недостатъците на модела....

Живея така, че като умреш и дявола да ти запали свеш.


Тема Re: Мнови [re: M]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано10.09.02 15:51



За части ще се оправим някак, не е чак толкова трудно да се намерят.

Ако му харесва да я взима и на следващата клубна среща да ни се покаже горд, че я има.

Желая му успех.



Тема Re: Дайте съвет относно VW Sirocco IIнови [re: !!Asen_X]  
Автор AudiV6 (V.A.G-forever)
Публикувано13.09.02 12:19



Приятелю,така както си мисля това е бившето ми автомобилче и аз имам най-голям принос за това да е кукличка сърцето си оставих в нея като я продадох.(момчето дето го продава се казва Георги нали? Сирокото има двойка хромирани ауспуси и вътре има графичен еквалайзер Aciko,14" джанти 5-звезди,графит-цвят,Спортен волан Raid,kожен скоростен лост и т.н.)
Ако е то пиши да си полафиме

AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема xmmmmmmmmmнови [re: AudiV6]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 16:33



abe AudiV6.. ti kato go prodava de beshe 4e sa ne obadi be
bahti kolko sam se navil na 16V.. naprao ne e istina.. ne 4e 112 konia sa mi malko.. ma i konete kato parite..... nikoga ne sa dostata4no!



Тема ti si reshavash:) [re: !!Asen_X]  
Автор Zmiata_ (ssss)
Публикувано13.09.02 17:45



gledai sega pich
kolata e hubava-lubim model
ama starichka - ot tam si pravi izvodite che tazi kola rano ili kasno do godina 2 shte poche da se razpada po malko - edno shte se obadi - posle drugo........
a chasti ima - ma dokoga... - takiva koli veche odavna veche ne se sreshtat v po evropeiskite darjavi - i chasti se po malko she ima i se po skapi - ta taka -
pomisli si - kolko si gotov da vlojish i za kolko shte mojesh
da ia prodadesh sled dogina
tova e moe lichno mnenie
ti si reshavash - i se pak znaesh VW e markaa:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.