Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 19.05.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ангренажен ремъкнови  
Автор shark1971 (не хапя ;-)
Публикувано09.08.02 23:40



Ето я и моята машина:

[image]http://groups.msn.com/Anichin/golf.msnw?action=ShowPhoto&PhotoID=273[/image]

Още не съм сменил ангренажния ремък. Ходих до Юнитрейд ама там са цифромани. За ремък - 44 лв. ама го сменят ж комплект с ролката която е 83 лв. май. И това са цени без ДДС. За тру допълнително. Чак тогава ти давт някаква гаранция.

От друга страна ме наплашиха че ментетата турски и италиански не били хубави и може да се скапе двигателя. Чудя се какво да правя. Дайте съвет.

Ами ако ремъка е бил сменен малко преди да купя колата и няма нужда от смяна. Има ли начин да се разбере. Ако е оригинален и го сменя с менте може и по-лошо да стане отколкото ако не го сменя. Дайте акъл.

Тука трябва да има някоя мъдра мисла, ама по-натам :-)


Тема Re: Ангренажен ремъкнови [re: shark1971]  
Автор shark1971 (не хапя ;-)
Публикувано09.08.02 23:43





Тука трябва да има някоя мъдра мисла, ама по-натам :-)

Тема Re: Ангренажен ремъкнови [re: shark1971]  
Автор shark1971 (не хапя ;-)
Публикувано09.08.02 23:48



VIN: WVWZZZ1GZMW816359

Това е за всеки случай понеже май го гледат в Юнитрейд за да определят
точната част. Иначе Голф-а е 91г., 1.6 карбуратор

Тука трябва да има някоя мъдра мисла, ама по-натам :-)


Тема Re: Ангренажен ремъкнови [re: shark1971]  
Автор alf (непознат)
Публикувано10.08.02 00:34



Здрасти,
Преди 2 месеца смених и аз моите но не в Юнитрейд.По принцип няма проблеми да си сложиш и други части, не само от Юнитрейд стига да са купени от добър магазин, а не от сергии.
Аз съм с двигател 1.8 16V и за мен ремъка беше 41 лв, а ролката 66 лв. с ДДС.
За теб са по евтини около 2 пъти. Смяната е около 30 лв.

Според мен трябва да си супер маниак за да пазаруваш всичко от Юнитрейд, а и аз понякога се улавям че съм такъв.

/Между другото, тъй като колата ми е от Италия, като смених ремъка се оказа, че колата и била с абсолютно същия модел ремък/



Тема Re: Ангренажен ремъкнови [re: shark1971]  
Автор rabit ()
Публикувано10.08.02 00:36



с риск да стан досаден ще ти кажа като вземеш кола и не е от познат и не знаеш нищо за колата има неща които задължително се семнят - ремъци (особено агренажен), масло, филтри, спирачна течност. сега не се сещам за друго. погледни си накладките.
аз смених наскоро моя агренажен на 70к. въпреки че по принцип трябва на 50к да се сменя. на него пише PowerGrip. (някой друг може би ще обясни кво е това). ремъка изглежда перфектно. смених го само заради цифрата навъртени километри. майстора ми сложи бош. дано да е на половина толкова добър колкото предишния.



Тема Re: Ангренажен ремъкнови [re: shark1971]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано10.08.02 09:14



нещо ми се върти в главата, че моята рока м я взеха за 30-на лв. Е, моя е дизел.
ще видя по справките, горе долу колко върви като цена ремъка и ролката, и мисля, че това може да бъде сменено и в друг сервиз, не само на Юнитрейд.



Тема Re: Ангренажен ремъкнови [re: alf]  
Автор shark1971 (не хапя ;-)
Публикувано10.08.02 09:51



Цените за които споменаваш много точно съвпадат с това което и аз съм чувал. Проблема е че не знам кой магазин е добър и кой не. Препоръчай от къде мога да ги взема.

Мойта кола също е от Италия и ме притеснява мисълта да не би да сложа по-некачествен ремък от колкото е в момента.

Тука трябва да има някоя мъдра мисла, ама по-натам :-)


Тема Re: Ангренажен ремъкнови [re: shark1971]  
АвторSgromolenko (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 11:30



Remaka se smenja s rolkata. Ako iskash da si siguren v kolata si. Lagera e izchislen da raboti tolkoz km.
Ako si hazarten tip - zaloji che dobri hora sa smenili rematzite tochno predi da ti ja prodatat i karaj oshte 90 hil. km. Zaloga obache e dosta goljam. Preceni si sam :)))
Posledstvijata ot skasan remak moje da sa dosta tejki!!!



Тема Re: Ангренажен ремъкнови [re: Sgromolenko]  
Автор rabit ()
Публикувано10.08.02 12:47



аз не сменям ролката заедно с ремъка - щура икономия :))
когато ролката свърши то се чува така както всеки друг лагер и тогава - да
ще дам пример - предните лагери трябва да се сменят на 200К км
колата ги е подминала отдавна но не - няма да ги сменя докато не завият
виж с ремъка е друго - той няма да завие малко преди да откаже съвсем



Тема Re: Ангренажен ремъкнови [re: shark1971]  
Авторredair (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 15:32



ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си ги смени
аз си купих Пасата преди 2 седмици, смених ги в сервизчето на един мой приател, ремъка и ролката са ми немски ( оригинални ) 40 лв. за ролка и 25 за ремък
значи проблемът р в това, че ако се скапе ролката и блокира , ти се каса ремака тутакси и си за ремонт на мотора :-(((
маоиата като иа свалихме старжеше и имаше луфт а не се чуваше като другите лагери, затова нечакаи да я чуеш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.