Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 21.05.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема я кажете колко масло трябва...  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано08.08.02 12:22



за скоростна кутия на голф 1.8 бензин KR 16V - 90 година петскоростно.
че в юнитрейд трима души ужким гледат по каталози, по компютри....казаха три различни количества, за видовете да не говорим - минаха от минерално до пълна синтетика.....

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: я кажете колко масло трябва...нови [re: lansky]  
Автор AudiV6 (V.A.G-forever)
Публикувано08.08.02 14:29



Пич,давам ти точните характеристики на маслото в скоростната ти кутия:
REPSOL CARTAGO Traccion Integral EP 75W90
Маслоспецификации:
API:GL-5/L.S.D.
Маслото е синтетично за високо до екстремно налягане специално за спортни цели.
Количеството е до 2 литра максимално(1,70-1,80л)


AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема Re: я кажете колко масло трябва...нови [re: AudiV6]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано08.08.02 15:15



Мерси пич
щото в магазина на юнитрейд продавачката смята че голфа сбира 4 литра,
един образ дето зяпа в компютъра \пак в юнитрейд\ каза че събира 2 литра, майсторите дето сменят маслото казали 3.1литра, та ми се щеше някой дето го е сипвал да каже...
Щото по моя каталог са 2 литра, и освен GL-5 се допуска и GL-4 - но това са американските стандарти, така че не е толкова важно.
За четирискоростен голф препоръчват минерално масло, но това няма връзка с темата
Още веднъж мерси - ще се радвам да прочета и други мнения...

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: я кажете колко масло трябва...нови [re: lansky]  
Автор AudiV6 (V.A.G-forever)
Публикувано08.08.02 15:57



Lanski,ако случайно не намериш такова масло или ти се види скъпо ако искаш ми се обади(KR-16V ми знае тел)останала ми е една запечатана кутия с гореспоменатото масло.Щото и аз като тебе незнаех в крайна сметка какво е точно количеството и си бях купил 2x2 литра и сега ми стои едната пък вече не карам същата кола.Не се опитвам да ти я пробутам(не си изкарвам парите така!)но ако ще ти свърши работа съм насреща
Давам ти я за 12лв(мисля,че струваше 25лв като нова-2л)
Поздрави

AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема Re: я кажете колко масло трябва...нови [re: AudiV6]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано08.08.02 17:03



Ако Lanski Не иска маслото, аз ти го взимам.
Дай си телефона на aselian@mail.bg да се разберем.
А би ли ми казал откъде си го напазарувал в случай, че се разсъхне сделката?

Истината е там някъде...


Тема Re: я кажете колко масло трябва...нови [re: AudiV6]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано08.08.02 22:04



Благодаря приятелю, но аз продавам масла.....и точно за един такъв голф го гледахме по каталога че е два литра. Отишъл човека и майсторите му казали - ей ти същия каталог - не е това маслото и голфа ти събира 3,100. както и да е де....човека е сложил друго масло, аз ще си взема това дето го купи и проблем няма......ама аман от пишман майстори - в крайна сметка голфа "едвам е събрал 2 литра"
ако ти трябва някакво масло - ти се обаждай 048/997971 -ЛАНСКИ
Някои хора вече се убедиха в предимството на цените........

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: я кажете колко масло трябва...нови [re: lansky]  
Автор AudiV6 (V.A.G-forever)
Публикувано08.08.02 22:36



Ок ще звънна някой ден щото и аз не съм сменял маслото в ск.кутия но много се чудя ,не съм от хората дето сменят само когато нещо се развали даже напротив но ти сам го каза аман от майсторчета и май е по добре да не пипат,на VW-то така ми пръснаха семерингите на скоростната,сипвай сипвай додето прелее и после к'во?



AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема Re: я кажете колко масло трябва...нови [re: AudiV6]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано09.08.02 09:09



абе за VW-то и на мен ми казаха че се сипва докато прелее, защото пробката му била странична..... в юнитрейд пък казаха че маслото не се сменя, а само се долива.....много ми е чудно как ще намалее в скоростната кутия...ама знае ли човек....."майсторите" така казват.....

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен


Тема Re: я кажете колко масло трябва...нови [re: lansky]  
АвторGeneis (Нерегистриран)
Публикувано14.08.02 09:06



Маслото в скоростите не се сменя само ако е пълна синтетика. Тогава само се долива. В др. случай е хубаво да се сменя. А що се отнася до количеството просто не мога да си представя как една ръчна скоростна кутия на Golf ще побере повече от 2л.



Тема Re: я кажете колко масло трябва...нови [re: lansky]  
Автор CORRADO_16V (нерегистриран)
Публикувано15.08.02 14:29



2 литра е гаранция ... и мойто корадо е с Repsol пълна синтетика

'94 VW Corrado 2000 16V


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.