Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 23.05.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Passat  
Авторpepito (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 09:22



Здравеите фенове , ще ви бъда благодарен ако ми кажете по-точно кое е по- добро в смисъл по- евтина подръжка и естествено добро каране дали дизел 75конски сили или 1.8 бензин става въпрос за Passat?



Тема Re: Passatнови [re: pepito]  
Автор StefanM ()
Публикувано02.07.02 10:34



Колега, Пасата е тежка кола, малко като кораб. Аз съм карал комби 1.8i. Май беше 90 к.с.
1. Според мен 75 к.с. са страшно малко за тази кола. Няма да има демараж.
Не познавам добре дизеловия двигател, но от бензиновия 1.8 имам добри впечатления. Слагат го на всички модели.
2. Мисля, че дизелът е по принцип по капризен - повече ремонти, по фина центровка. Зимата е доста по-кофти от бензина.
3. Приготви се за сериозен разход на бензиновия двигател. Някъде около 9-10/12-13



Тема Re: Passatнови [re: pepito]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано02.07.02 10:44



За дизела - не мога да кажа защото нямам впечатления. За бензина - определено бих предпочел 2-литровия 115к.с. пред 1.8. Да не говорим за 2.0 16V, но това е друга тема..

Потърси и прочети в Архивите. Има доста неща за Пасат.

Успех!!

Move in 30 sec flat, if you spot the Heat around the corner


Тема Re: Passatнови [re: pepito]  
АвторVW-fan (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 10:50



Категорично съм за бензина. Разходът съвсем не е такъв, както го цитира колегата - до 8 при скорост ок. 120км/ч и около12-13 градско със всичката условност на подобни данни, разбира се!
P.S. 1.8 бензин има моноинжекция 90 к.с. и пълен инжекцион 107 к.с., а също така и моноинжекция 75 к.с., който е много рядко срещан.. Има разлика в разхода! гореспоменатите цифри са за моноинжекцията 90 к.с.

God bless You!



Тема Re: Passatнови [re: pepito]  
Автор бeзУмиcъл (парий)
Публикувано02.07.02 11:13



1.9 дизел е по-добро от 1.8 бензин - това е отговора на въпроса ти, а ако е 1.9 турбодизел - още по-добро, но имай впредвид, че на около 300 000км. турбото свършва..............

колкото до подръжката - съпоставими са цените, не се плаши, аз от 5г. карам 1,6 турбодизел само че голф.............

имах известно време пасат 94г. 1,9 ТД - върха е :))))))))))))))



P.s. предполагам, че имаш впредвид 1,9 дизел, тъй-като 1,6 дизел, на пасатите до 92г. не е 75 к.с.



Тема Re: Passatнови [re: pepito]  
Автор monterei (notitile)
Публикувано03.07.02 23:43



imam 1,8 monoinj. 94g. ot okolo polovin godina. Vzeh go na 150000 ot Germania. Dosega sym minal blizo 20000 km i onzi den nesto maj se skapa vodnata pompa. Ina4e nikakvi iadove. Slojil sym Lovatto i mi dava 11-11,5/100 gaz, ina4e okolo 10/100 benzin



Тема Re: Passatнови [re: StefanM]  
Автор Calibra16V (nenadminat)
Публикувано04.07.02 00:13



hehe bila tegka kato sednax na 1.6i 90 godina natisnax gazta i se ponese
kato samolet napred s kopaene na asfalta ebati i lekia???????????
a puk da ne govorim s 1.8 pulen injection i ako preminem kum 2000 16V
stava dobre

vinagi do maksimalni vuzmognosti!


Тема Re: Passatнови [re: pepito]  
АвторGenesis (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 12:52



Още едно мнение от дизелджия.
Крам 1.9 TD. Аз лично не обичам да гоня и тези 75 коня ми стигат. По баири независимо колко е натуварена не се задъхва, е разбира се не набира като бензинова с такава мощност. Градския разход ми е 7л. Сам си направи сметка колко ме интересува колко километра минавам.
Но точно поради тази причина като си вземеш такаъв автомобил N-та ръка ще дадеш много повече пари за сяна на износени части. А от друга страна никога няма да се разправяш с компюрти, газови системи, обороти, пресвания и т.н.
Но един съвет. Не си купувай дизелов автомобил без преди това да покарал нещо подобно. И още нещо. Ако си взимаш дизел много обстойно го огледай от всякъде и предварително се запознай с характерните проблеми на автомобила, който си си харесал като мотор и модел. Иначе 100% ще си блъскаш главата.
Успех и питай за да знаеш.



Тема Re: Passatнови [re: pepito]  
АвторALEX (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 16:47



Купих "ПАСАТ"- 1.8 моноинжекцион 90к.с. ,1990г. преди 4 години на 123000км./поне така пишеше на километража/. В момента е на 270 000 км. За изминатите от мен 147 000 км. не съм имал абсолютно никакви проблеми. С две думи - СТРАХОТЕН АВТОМОБИЛ!!! Разход - 7.5 до 8 л. извънградско и 9,5 до 11л. градско.
Това са моите лични впечатления, а за дизела не мога да кажа нищо.

УСПЕХ В ИЗБОРА !!!!



Тема Ами моят е бензиновнови [re: pepito]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано08.07.02 16:46



1.8 моноинж.
Тук прочетох доста невероятни цифри за разхода.
Моят харчи 8,5/12 л. - газ.
Някакво заблуждение е че Пасата е тежка кола. По талон на моя му дават 1240 кила, което е колкото едно Типо.
1.8 90к.с. е идеалния двигател, ако не си състезател.
Върви по баири, по магистрали и където искаш. Същевременно е икономичен.
Като подръжка не мога да ти кажа много. Карам го една година и освен масло и филтри съм сменил една водна помпа за 40лв.

Питайте и ще ви бъде казано



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.