Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 22.06.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Golf II GTI 16V KR vs Golf II Rallye  
Автор W r a n g l e r™ (off-road)
Публикувано24.06.02 22:25



Poneje Rallye versiite sa dosta redki v BG i nqmam poznati s takiva mashini, nqkoi moje li da me zapoznae s razlikite m/u dvata modela. Za sega znam che Rallye e neshto kato Syncro (4x4), ama mi trqbvat poveche podrobnosti - full time li e, kuv e dvigatelq, okachvane (shtot za rally ima za vseki teren razlichno), kupe, interior... abe vsekvi podrobnosti me interesuvat. merci

Аз пилотирам Golf II GTi!


Тема Re: Golf II GTI 16V KR vs Golf II Rallyeнови [re: W r a n g l e r™]  
Автор AutoSport (AutoSport)
Публикувано25.06.02 09:53



Зна4и да запо4неме с двигателя : 1H
1763 см
118кв
160 к.с.
5600 об./мин.
225/3800 нм/об
80,6 x 86,4
8,0 комп.
VW Digifant / 95
1989
G60 Rallye (Syncro)
Скоростите му са така: 1 3.78 7.7 46км/4
2 2.11 13.8 83 км/4
3 1.34 21.7 130км/4
4 0.97 30.0 180км/4
5 0.80 36.6 207км/4
Главно предавателно: 3.68
Ина4е на вън6ен вид се разли4ава по доста по-раздутите калници.
Спира4ките са 4 дискови предните с диаметър 280 мм.
Интериора е Рекаро разбира се и мисля 4е има някакви съвсем малки разлики в самата подредба . Ако разбера не6то по-подробно 6те пи6а!


Лудия Пристига

Тема Re: Golf II GTI 16V KR vs Golf II Rallyeнови [re: W r a n g l e r™]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано21.07.02 12:29



Аз не съм много запознат но доколкото знам единственото по което се различава GOLF Rally е външния вид. Може би са и с по-мощни двигатели дамек нещо като G60, VR6 иначе закакво ше му викат rally. По купето отвътре съм почти обеден че няма разлики. Аз имам Golf 2 KR двигател и също съм със рекаро.
Чудя се обаче, ако са верни тея данни за мотора който е писал AutoSport защо е дал максимална скорост 207 с мотор 160 коня. Аз моя голф съм го карал със 209 км/h и толкова си е дадено по книжка само че двигателя не ми е 160 коня а 140.

Няма значение дали караш бавно,
важното е да не спираш.


Тема mi moje da e ogranichenнови [re: KR-16V]  
Автор W r a n g l e r™ (off-road)
Публикувано21.07.02 19:41



koi znae...?

Аз пилотирам Golf II GTi!



Тема Re: Айде стиганови [re: W r a n g l e r™]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано21.07.02 19:53



Незабрявяи за каква кола говорим. Говорим за спортна кола или можеби golf rally е по малко спортен от KR. Доколкото знам никой не пържи двигател и след това да го ограничава...сигорно ги има и такива хора но аз незнам.

Няма значение дали караш бавно,
важното е да не спираш.


Тема e, ne, amaнови [re: KR-16V]  
Автор W r a n g l e r™ (off-road)
Публикувано21.07.02 19:57



zashto vsi4ki mercedesi i bmw-ta sa ogranicheni na 250? chisto ot suobrajeniq za sigurnost

no moje prosto sk. kutiq da ne pozvolqva - moje da e kusa. Shtoto pomisli, na ralitata dori i s dulgite sk. kutii kolite rqdko digat poveche ot 200, zashtoto tova rally-to ne e drag-strip, ami poveche hadling - maistorsko karane. Ta imenno zatova moje da sa slojili sredna ili dori kusa sk. kutiq, za da se podobri uskorenieto - za po-dobur performance!

Аз пилотирам Golf II GTi!



Тема Re: Има разликанови [re: W r a n g l e r™]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано21.07.02 20:38



Тея ограничения дето ги слагат се прават не само на мерцедесите и bmw а и на audi и на въобще по-новите и по-мощните коли. Зависи от самата писта, те хората са го преценили не можеш да кажеш че не може да вдигне повече от 200, ако беше така мислиш ли че хората щяха да слагат ограничение 207км като тя неможе да вдигне толкова. И другото което не съм чул никаде на състезателни коли да слагат ограничения, тва е все едно да кажеш че булидите ги ограничават до 300 от съобразения за сигорност...........еми те що не вземат да ги ограничат всичките на 200 така ше е още по-сигурно. За това колкото по опасен е един спорт за здравето, толкова по скъпо платен е той. Трябва да има тръпка за гледащите състезанието- я си представи ако колите булидите карат с 100км/h кой ше ги гледа......може би хората със забавени реакции. На състезателни коли не се правят ограничения- тези коли ги карат професионалисти с много години стаж, а не обикновенни хора. За това на мощните коли който се използват за любителско каране се слагат ограничения.
Ти казваш че скоростната кутия може да не позволява по голяма скорост. Аз ше ти кажа само едно тези коли не се прават в некой гараш из Софииските улици, а в ЗАВОДИ. И едва ли на моите 140коня скоростната кутия е по добра от тази на 160 рали версията.

Няма значение дали караш бавно,
важното е да не спираш.


Тема ne be, ne be!нови [re: KR-16V]  
Автор W r a n g l e r™ (off-road)
Публикувано22.07.02 00:13



golf rallye ne e sustezatelna kola, ami seriina i shoseina, zatova predpolagam che moje da ima ogranichenie! - inache istinskite sustezatelni koli - koi ti pita za ogranichenie

a za sk. kutiq - poznavam edin priqtel sus Peugeot 106 XSi ili neshto takova, deto e 120hp i diga 135km/h, no za 10sec! poveche ot 135 me moje, shtoto e na 5000 rpm! vsiko si zavisi ot sk. kutiq!

Аз пилотирам Golf II GTi!



Тема Re: Има разликанови [re: KR-16V]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 10:40



istinaskata rally versia na Golf II e s 16V turbo dvgatel i e mnogo kone (ne pomnia kolko biaha).

tova za koeto se govori tuk e shoseinia mu sabrat.. optika na sportista, dvigatel G60.

ne barkaite poniatia kato max. skorost i max. mo6tnost.. ednoto niama nishto, ama nishto obshto s drugoto.
kazaval sam go N na broi pati.. ama aide shte stanat n+1
max. skorost = max. oboroti * koeficient
koeficient - funkcia na predavatelni otnoshenia na diferencial i skorostna kutia.
sledovatelno -> imash dvigatel 190konia i kasi skorosti.. sadirash si gaza, ama pravish max kam 200km/h.. e da ama gi pravish za niama i polovin minuta.
na sashtia dvigatel turiash dalgi skorosti.. max. skorost kam 230-240, ama ve4e 0-200 gi pravish za 45sec
(primerni danni)
ta stanali iasno?
e tova nezna4i 4e ako slojish dalgite skorosti na dvigatel 90 konia to toi shte napravi 230-240, makar max. oboroti da sa mu sashtite kato i na toia 190..
..prosto malkia dvigatel niama da ima sila za da gi dostigne na posledna predavka..
..demek ako max. oboroti sa 7000 i na dvata dvigatelia.. malkia dvigatel s dalgi skorosti shte stigne kam 5000 i ostanalite 2 000 shte sa nedostijimi :)



Тема Re: Golf II GTI 16V KR vs Golf II Rallyeнови [re: KR-16V]  
Автор Calibra16V (sustezatel!)
Публикувано22.07.02 11:36



to4no edin moi priatel ima sushtia i deistvitelno vdigat okolo 209 km/h taka,4e
ne e nugno da vlizate v izlishni sporove radvai se,zashtoto mashinata ne e lo6a
puk i s tova kupe ne iskai pove4e tova e dostatu4no, vagno e,4e e mnogo purgav
do 100km/h i nagore sedalkite sa tvurdi i dobre te lepi za tiax.Neznam zashto samo
moia priatel se oplakva,4e mu har4ela malko pove4e ama sigurno ima oshte kakvo
da mu se vidi po dvigatela.Ina4e me kefi,4e kupeto e leko i do 100 ebati primerno
na 2-ra natisneshesh malko posle izvednu6 pove4e i iako seza napred dobre e!

ludoto mom4e s 4ernia OPEL




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.