Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 23.06.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За лампата на маслото.нови  
АвторGenesis (Нерегистриран)
Публикувано17.04.02 11:46



Здравейте.

Имам следното чудене (PASSAT 1.9TD 93). От известно време на сам забалязах, че след като запаля, и не сам палил колата поне половин ден, лампата на маслото спира да премигва чак след около 5,6 секунди. Сених маслото и масления филтър, защото си помислих, че то може нещо да се е позадръстил, но общо взето този мисля неприятен ефект си остана.
Та, какво мислите. Смятате ли, че това е проблем?



Тема Re: За лампата на маслото.нови [re: Genesis]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано17.04.02 19:01



възможно е и да е проблем..........отиди в някой сервиз да ти премерят налягането на маслото ако е в норма търси повредата в датчика или таблото.........то там са едни чудесии в писах преди за един транзистор къде се ебава при всеки втори пасат вкл и моя............

незабележим


Тема Re: За лампата на маслото.нови [re: silent]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано17.04.02 19:03



лампата трябва да угасне още докато въртиш на стартер.........

незабележим


Тема Re: За лампата на маслото.нови [re: Genesis]  
Авторcъвceм cлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 11:51



Имах подобен проблем навремето с Jetta - оказа се, че е от датчика за маслото. Така че е хубаво да го провериш и него.



Тема Чакай да се уточним!нови [re: Genesis]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано23.04.02 08:42



Казваш: "лампата на маслото спира да премигва чак след около 5,6 секунди"
1. Лампата на маслото като палиш колата и по принцип не мига, а свети непрекъснато.
2. Като палиш - мига една лампа, но тя е за водата. Ако не изчакваш да угасне и запалиш преди това - тя продължава да мига и малко след като запалиш (но не е редно да се прави така).

Би ли уточнил за коя лампа говориш.


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Чакай да се уточним!нови [re: Vento]  
Автор MAP ()
Публикувано23.04.02 16:07



На моя бус лампата за маслото също мига, както и на други по стари модели (за по-новите не знам).
Там системата е с 2 датчика. 1ви гаси лампата на празен ход при 0.3 бара и 2ри които я задеиства ако при около 2000 об/м няма 1.5 бара. При някой VWта повторното светване е придружено с "аларма" която не спира докато не спреш двигателя.

If I was...just some more clever, I would find how stupid I am. As well as You!


Тема Re: Чакай да се уточним!нови [re: MAP]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано24.04.02 08:27



Да, всичко е така, но мисля, че на новите (след 1991г.) не мига, а свети лампата за маслото.
Сега пак ще видя на моята де, ама май е така...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Чакай да се уточним!нови [re: Vento]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 10:29



abe i az biah vijdal Golf 2, deto kato e studen i kato mu vkarash nad 2 000rpm i po4wa da mu miga lampata na masloto..
..moita e '87 no nikoga ne mi e migala lampata na masloto, a az winagi ia karam >2000rpm, kogato e studena 2000 - 2500, kato pozagree i kato ne se nervia 2000-3000
da razbiram li 4e naliaganeto na msaloto mi e nad 1.5 pri 2000rpm na studen dvigatel?



Тема Re: Чакай да се уточним!нови [re: M]  
Автор MAP ()
Публикувано24.04.02 12:53



Ако не вдигаш над 2000 на студено така и няма да разбереш. Но определено ако не ти се обажда индикатора при над 2к, имаш над 1.5 и нямаш проблем. Разбира се ако датчиците ти са наред.
Все пак не съм много сигурен дали стоиностите за които говорим са еднакви за всички VW'та.

If I was...just some more clever, I would find how stupid I am. As well as You!


Тема Re: За лампата на маслото.нови [re: Genesis]  
АвторGenesis (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 12:10



Та да дооточна.

Колата е Diesel 1993. Като я взех (това го приемам за нормално, тъй като нямам друго инфо) когато дам на контакт лампата на маслото и за температурата мигат. След като запаля тези лампи спират да мигат.
А от известно реме на сам след като колата не е била палена поне няколко часа лампата на маслото спира да мига чак след около 5,6 секунди. Тези секунди не се променят в зависимост дали веднага ще дигна оборотите или не. Разбрах, че тази лампа се понтролира от синия даттчик който е на блока (под главата). Смених го, но нямаше промяна. Също така съм сменил маслото и
масления филтър. Но след като спре да мига при никакви обороти не премигва отново.
Подсказаха ми че може и да имам проблем с някоя маслена магистрала, тъй като два, три пъти ми е изкипявала водата, но според мене нищо не се е случило с вдигателя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.