Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 27.09.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ИМАМ ИДЕЯ!  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.02.02 11:49



Не знам дали ще ви се стори интересно, но мен от доста време ме гложди отвътре!
Понеже доста говорихме кой от кое гориво е доволен/недоволен и явно е важно, а само да си приказваме ми се струва субективно и безмислено, та се сетих следното:

Да направим едно лабораторно химическо изследване на различните видове горива, които се предлагат по българските бензиностанции!!! Какво ще кажете, а?!
Понеже всички производители се скъсват да си хвалят горивата, а и "гарантират" за доброто им качество и за това, че редовно правили тестове, хим. анализи и замервания. Обаче ние да си направим едно свое, независимо, потребителско проучване!

За целта предлагам - който има възможност - да се обади тук! Значи, става дума за следното: кой има познати/приятели/роднини химици и/или лаборанти?! Може ли да се говори с такива хора да направят химичен анализ да речем на 20 вида гориво (предполагам те си знаят какво трябва да му гледат)! Евентуално и колко пари ще искат (щото те приятелите са си приятели, ама сиренето е с пари...). Другото което е важно, е да се набави по 50-100мл гориво (може би и по-малко ще е достатъчно - не знам) от всеки вид. Което мисля, че не е никакъв проблем - просто като си зареждате колата следващия път, налейте в едно бърканче от детски храни (или подобно) 50-100мл. Мисля, че за парите не е проблем - стотинки са!
Та това в общи линии е идеята. Като вариант - може да се изследват и присадки за бензин - например Castrol (аз карам с такава и си мисля, че има ефект. Дали само не си мисля - за 13лв), STP и много др.

Мисля да проверим всички предлагани горива на фирмите:
OMV, Schell, Petrol. Знам, че в София има и други, така че ако има интерес, може и тях.

И понеже аз като вносител на това предложение трябва да дам личен пример, имам една позната - майка на мой съученик (ама не ми е много близка де), която е лаборантка в КЦМ-Пловдив. Ще започна от нея. Обаче не обещавам, че ще стане! Затова, ако имате интерес - помагайте и вие!
Все пак мисля, че не ви е безразлично с какво карате колите си!
Още повече, че се отразява не само на износването на мотора и на вървенето, а и на джоба ви!

АЙДЕ, ЧАКАМ ДА ПИШЕТЕ!


Volkswagen е моят автомобил!

Редактирано от Vento на 11.02.02 12:27.



Тема Re: ИМАМ ИДЕЯ!нови [re: Vento]  
Автор Land Shark ll (ентусиаст)
Публикувано11.02.02 12:46



Мда идеята е интересна. И силно полезна! Щото за сега за качествата на горивата май повечето съдим по косвени признаци, не малка част от които се дължат на "казал-рекъл-дочул" или някакви други суеверия.

Макар че съм физик, бих могъл да проуча може ли да се направи нещо по въпроса... И ще пиша пак!

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема ЕЙ, ВИЕ!нови [re: Vento]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.02.02 13:41



Стига само сте гледали де, аааа! Вземете и да напишете нещо!
Ще въведа такса от 1лв. на гледане, за тези които не пишат, а само гледат - като в музей! Аз ви знам кои сте, нищо, че сте анонимни...

P.S. Благодаря ти, Land Shark!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: ЕЙ, ВИЕ!нови [re: Vento]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано11.02.02 13:51



Ми имам едни познати дето бъркат всичко каквото им кажеш, ама дали могат да правят анализи \за разлика от анализни свидетелства\ - та ще ги питам
Иначе идеята е добра



Тема Браво, Лански!нови [re: lansky]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.02.02 13:54



Браво!
Току-що си спести 1лв.!
Иначе питай, ще сме ти благодарни колективно или индивидуално (както ти е по приятно!)

МЕРСИ!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: ИМАМ ИДЕЯ!нови [re: Vento]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано11.02.02 13:55



Izobshto ne e losha ideiata .. vutre sum kakto se kazva :)

Za pari e iasno che triabva da se plati na horata makra i da sa poznati [ne che imam takiva poznati]

Davai deistvai .. she donesem do plovdiv beznin ot vsiaka benzinostancia v Sofia :)

WWell BE COOL



Тема HITMAN,нови [re: HlTMAN]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.02.02 13:57



мерси и на теб!
Ще задействаме въпроса!

Само моля те - пиши на кирилица, а не на маймуница, че ми се ... докато чета!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: HITMAN,нови [re: Vento]  
Автор drv (Фен)
Публикувано11.02.02 15:37



И аз съм навит, въпреки, че личните ми изследвания сочат като най -добро гориво - дизела на ОМВ ;-)



Тема Re: Abe Ventoнови [re: Vento]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 16:16



Добра е идеята, но само ми кажи как ще налееш 150мл газ в бурканче от децки храни?
Щото ако не се залъгвам си спомням че в онази тема засягаше и газта,не е ли така? Шегувам се разбира се.Естествено че не може и да става дума за това( LPG)
Значи аз мога да уредя всичко( и химик, и лаборатория и др.) но както казваш сиренето е с пари.
А и аз имам приятел който преди време е правил такъв анализ м/у бензини и нафта на Петрол и Шел, и резултатите са били почти еднакви.Но това е било 97 година. А и всички бензини и горива идват от едно и също място: Нефтохим
Лукойл. Ще го питам дали пази още тестовете и ще ви ги дам тука.
А пък аз си купих едно Мицубиши Галант. Много добро. Двулитров мотор ECI- MPI върви като за световно. Пък и с всички екстри.
Докарах го от Германия сега, наложи ми се да ходя там по служебно и така.
Ааа, и да не забравя, как ще ми вземеш 1 лев?



Тема Re: Abe Ventoнови [re: DJ Tymbi]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано11.02.02 16:59



Абсолютно не си прав. Има горива и от Гърция и от Румъния. А за газа...........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.