Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 28.06.24 
Автомобили
   >> VW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Spored men problem  
Авторwili98 (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 01:25



NAchi imam si golf 2, 1.3 90
Ta mamka mu i golf, kato trygna nqkyde si zagrqwa za okolo 6-7 km bez da go zorq i w obshti linii e normalno.
KAto trygna na dylyg pyt, si poddyrga normalna temperatura, dage kato se spuskam ot bair poizstiwa...
Ama kat se zabiq gradsko osobenno sled kato sym go karal s 100-120 po carigradsko 5 min i posle se namaham w zadrystwane pochwa da peche..
Nachi minawa edna 1 milimunda sled rezkata w dqsno /ne pishe temperatura/ i chak togaz shibanata perka reshawa da se wkliuchi /nekyw maistor me ubegdawashe che e normalno/. Towa mogo me pritesnqwa...
POstoqnno mi e w temperaturata okoto..
Ne mu e swetkala oshte lampata za pregrqwane ama to i towa ostawa...
I oshte neshto moge da sa swyrzani...
NE gori mogo maslo, aprox 2-2,5 Lt 11k km poweche gradsko. NE go mesha s wodata, nqma priznaci za takwaz rabota.. p[one az ne wigdam, ama kato go uzorq zdrawo, primerno kato kachwam nqkoi bair s 80-90 w prodylgenie na 10 min ili kato go nastypq do lamarinata da go widq kolko moge izwestno wreme, masloto mi swetwa i dwigatelq w obshti linii ne zagrqwa... pone nqma zawisimost, shtoto na bair si peche ama kato go izpyrga na MAX ne peche.
Spiram , gasq 2 min palq i prodylgawam bez znak ot shibanoto maslo.
MAslo na max, da ta udawi - Aral ugkem nemci.. prio towa na 1000-2000 km...
Se mi se struwa che ne e ot masloto..
SQ sha si razkikerchwam wsichki markuchi za wodata, shtot mi hwyrlq woda ot whoda kym bloka li e glawata li e kakwo e...
Ta nqkoi da mi kage normalno li e greeneto w tazi granica, i da predpologi zashto shibanoto maslo swetwa.
AAA kat se posne perkata dwigatelq si se ohlagda, pri towa dosta byrzo za 1 min primerno.. max2, ili kato go drypna da go poduha s 60 km za nqma i 1 km i si wliza w normalna temp.
Oh sigurno wi e... mamata s tolkoz pisanici, ama PLS daite nekwi idei, che tuko wig sym dokaral nqkoi osnowen remont zaradi glupost



Тема Re: Spored men problemнови [re: wili98]  
Автор бeзУмиcъл (парий)
Публикувано09.02.02 10:52



уффффф...... трудно се чете на маймуница толкоз дълго, ама........

според мен нямаш проблем с загряването, освен теча........... виж откъде тече - да не би капачката на комп. казанче да й е скапано клапанчето...... поне на моя голф има такова........ иначе е нормално малко след средата да включва перката......... ако искаш по -бързо да охлажда - пускай парното на 6 :))

виж - светването на лампата за маслото не е на добро - но незнам от какво е - може масл. помпа да е отишла и да не вдига достатъчно малсо.....може и друго да е...... закарай го на доктор

Никога не знаем коя страна на филията да намажем!


Тема Няма проблем...нови [re: бeзУмиcъл]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано09.02.02 17:54



с температурата.
Имас съм няколко (4-5) Голф 2 и (3-4) Джети. Нормалната работна температура на това табло е, когато стрелката се намира между лампата и една малка бяла точка отдясно на лампата (посока към прегряването). И перката така си включва...
Всичко ти е ток според мен!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Spored men problemнови [re: бeзУмиcъл]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано09.02.02 20:00



един мой познат с пасат обаче от по новите даже имаше подобен проблем с маслото..........та при него като я нагърби по магистралата със 170км по дълго време и след това като отнеме газта му светва лампата на маслото........ спре изгаси колата и след малко запали и се едно нищо не ебило.............не е и от датчика щото го е сменял и пак същия проблем..........сега е сменил маслото със минерално по-дебело и засега не му прави проблем........

незабележим


Тема ами . . .нови [re: wili98]  
Автор sosad (странник)
Публикувано11.02.02 09:50



Какво да ти кажа - трябва да си смениш термостата и пластмасовия съд в който е сложен термостата - той от старост става крехък и или се скапва леглото на О-пръстена към стената на двигателя, или се пука фланеца в основата на крепежните болтове. Що се отнася за термостата - има спор какъв да е т.е. дали да отваря на 84 или 87 гр. Според Юнитрейд на двигатели 1.3 се слага 84 гр., от 16 нагоре 87 гр. Колкото до светването на лампата на маслото - по всяка вероятност налягането на помпата е по-ниско и в комбинация с високата скорост и работна температура (маслото става по рядко) . . .



Тема Re: Няма проблем...нови [re: Vento]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 11:03



eiiii Vento.. i mene me uspokoi..
..i az se 4udeh de trea da e taia strelka na tia VW..
..edinstwenoto mi spokoistwie beshe w towa 4e mi ot4ita6e max 106C temp na masloto (towa kato se prawia na pilot de ina4e okolo 90-95 gradsko), koeto spored mene zna4i 4e temperaturata na wodata triabva da e po-niska..
..btw toia dwigatel 1.8i w gradusi kolko temperatura trea da ponasia..
..4e na Calibra-ta rabotnata i e okolo 110C?

Otnosno pilotiraneto...
mamka mu!!!!!! we4e neznam za koi pat sasipwam guma w tia Sofiiski dupki
kajete niakoi gumi deto da sa iako dorakoustoi4iwi i da spirat dobre.



Тема Температуранови [re: M]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.02.02 11:30



Значи, моят мотор е 1,8i - моно (ABS-motor). Преди държеше точно 90, ама точно - стрелката разсичаше делението, независимо как и кога я карам. Обаче ми изгоря по едно време оня датчик, дато е мушнат в пластмасовия фланец отпред (за топлата вода) и се наложи да го сменя (като ходих на KTS го беше записало като грешка, а и колата почна да гори много и да върви малко). Та, купих си оригинален от Юнитрейда - 54лв. (с 3 или 4 изхода беше, не помня. Ама е комбиниран, а на по-старите модели са 2 или 3 датчика).
И откакто го смених стрелката започна винаги да ми сочи 95 градуса. ВИНАГИ. Понякога като я тормозя много, отива до 100, включва перката и връща на 95. И аз се бях пищисал, та пак ходих на майсторa с KTS-a, който ми го сменя. Той ми обясни, че просто партидата е различна (на датчика) и няма никакъв проблем, не че колата грее, а просто датчика бърка малко. Същото ми обясни и друг майстор, като каза, че по-новите датчици били така заради АУДИ 100 (което не разбрах съвсем, ама карай). Та сега се успокоих. Обаче имам идея като загрее колата, да и замеря температурата в казанчето. Имам термометър до 200 градуса, който е много точен - медицински е.
Това е.
А иначе наистина има коли, които работят на 100, че някои и над 100 градуса. ОБАЧЕ трябва така да е сметнат моторът заводски, иначе лошо!

Относно гумите - епа такова животно нема - хем да е качествено, хем да е удароустойчиво!!!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Температуранови [re: Vento]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 12:13



kato ia merish samo wnimawai..
..4e da ne se naloji sled towa da ti tarsim deflamol, pentanol i drugi takiwa za lekuwane na izgriania..
..baiat si e opasno da otwariash kazan4eto kato e zagriala pustinata..
..powe4eto sa pod naliagane i bi triabvalo da zawirat pri > 110 - 120C a si predstawi kakvo e da ti mine pokrai ra4i4kata para s takawa temperatura



Тема Спокойно, знам!нови [re: M]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.02.02 12:23



Дотолкова знам - все пак съм чедо на медици, та съм грамотен донякъде в тая насока. А и имам горчив опит - веднъж, както си вървях по тротоара за училище (да съм бил 4-5 клас), един тъпак си спрял Ладата на тротоара и в момента, в който минавам покрай него, оня простак си отвори капачката на казанчето. Мен ме оля доста (тъкмо си бях облякал най-новата и любима блузка...), а той направо... Да не ви описвам...
При това водата не само, че беше вряла, ами беше и много ръждива и май повече не стана блуза от любимата ми дреха.
Та, знам, знам - много внимавам, като отварям казанчето. Първо бавно пускам налягането.
Освен това има теория, че не е хубаво да се отваря казанчето на западните коли, защото системата била проектирана да работи херметично и всяко отваряне (разхермитизиране) не е добро. Приемам тази теория с особено мнение, може да се поспори по основателността й (но може да има зрънце истина - не знам!)


Volkswagen е моят автомобил!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.