Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 23.04.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Подземно метро във Врацанови  
АвторWorldman (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 10:50



Здравейте!

Искам да ви вдъхновя с една идея.
Става въпрос за построяване на подземно метро (електрическо влакче, subway) във Враца.
Защо само в София да има подземно метро? Враца не е малък град. Забележете как
отначало само в София имаше търговски центрове (молове), но вече постепенно моловете
навлизат и в провинциалните градове. Същото може да стане и с подземното метро.
Представете си следната ситуация: излизате от подземното метро и влизате да пазарувате
в магазин "Метро". Или в някой мол. Между магазина и подземното метро може да има топла връзка
и изобщо да не се излиза на открито пространство. В Америка е така. Подземното метро намалява
трафика по улиците, намалява проблемите с автотранспорта през зимата, ускорява пристигането
на пътниците до желаната от тях спирка. Въобще, метрото придава на един град облик на
град от световна величина и подобрява икономиката му. Много бих искал и във Враца да се построи метро.
Отначало може да е малка линия, с 3-4 спирки, а с течение на времето ще се удължава и допълва
с още спирки. Проблемът разбира се е във финансирането на изграждането, но вероятно ще се
намери инвеститор (от чужбина?), който ще се съгласи да финансира, при положение че ще
прибира част от печалбата на метрото след пускането му експлоатация.
Предлагам ви да разгледате тази страница:


от която може да се извадят email адресите на метролинии от Европа и света, и да им пишете
с призив да дойдат и да построят метро у нас. Ако чакаме нашата столица да се погрижи за
провинцията, това скоро няма да стане. Варненци вече планират да построят метро до 2050 г.:

Не бива и ние да изоставаме.

Поздрави,
Българин с глобално мислене



Тема Re: Подземно метро във Врацанови [re: Worldman]  
Автор. /. (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 11:34



Тъпа идея.





Тема Re: Подземно метро във Врацанови [re: Worldman]  
Авторn (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 12:00



Не знам дали в 70 хиляден град би удачно изграждането на метро. Говоря в чисто финансов аспект. Всъщност, кой е най-малкият град в света със подобен транспорт?



Тема Re: Подземно метро във Врацанови [re: n]  
Автор./. (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 12:05



Добър въпрос.





Тема Re: Подземно метро във Врацанови [re: ./.]  
Автор krastava_jaba (novi4ko)
Публикувано26.08.07 16:23



Приятелю, та аз за един час минавам през целия град пеша

Като идея добре, но скоро да си се замислял за размерите на китното ни градче?

stroitelite na vazdushni zamaci vinagi imat dostatachno stroitelen material

Тема Re: Подземно метро във Врацанови [re: Worldman]  
Автор Бaцe Гoйko (тарафуняк)
Публикувано27.08.07 18:53



Не знам за метро,ама на светофарите след пл.Благоев е едно мини-стълпотворение!Особено,ако се яви тролей-от три до четири "зелени" се чака!!! "Измислил съм" една идея,ама в момента неам кирилица,та едва се оправям на "методица".Затова по-късно ще я "светна"!!!



Леко,баце,леко...Излеко-та да имаш за повече!

Тема Re: Подземно метро във Враца [re: Бaцe Гoйko]  
Автор DUST (ентусиаст)
Публикувано29.08.07 13:47



Баце Гойко, сподели идеята си. Интересно ми е да я чуя.


Относно метрото най-малкият град в, който има такова е Лозана, Швейцария с население от 117 000 души, което не е кой знае колко много повече от Враца.
Може би ако един ден се формира мощна промишлена зона в някой от краищата на града, ще има някаква нужда от метро (което да я свързва с центъра и кварталите), но поне на този етап не ми се струва много оправдан такъв вариант.
Мисля, че трябва да наблегнем на обновяване на тролейбусният парк и изграждане на нови тролейбусни линии.



Тема Re: Подземно метро във Врацанови [re: Worldman]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано05.09.07 20:23



Призовавам всички да не отговарят на този провокатор!!! Той е пуснал във всички форуми тази тема, не се поддавайте на провокацията му! На човека му се гледа сеир.

Поздрави от Морската столица към всички врачани!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.