Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 24.04.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Враца продължава да върви напред!  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 15:52



Ето няколко доказателства от пресата, че Враца върви в правилния път.
Безработицата в града спада!
Цените на жилищата бележат един от най-големите темпове в страната!
Строителството тази година е усилено!
Много се радвам затова! Дано все така върви!

Ето и цитатите:

С 30 лв. и 4,3% е поскъпнал квадратният метър жилищна площ през второто тримесечие на 2005 г. и средните му стойности са за страната са 730 лв. , отчете Националният статистически институт. Най-скъпо струват жилищата във Варна - 1198 лв. за кв. м, независимо че има спад от 0,2%. В София апартаментът струва по 1188 лв., а в Бургас по 1113 лв. за квадратен метър, сочат данните на статистиката за средните пазарни цени на жилищата в областните градове.
Най-силно е поскъпването в Смолян - с 33,5%, Враца - 24,6%, Ямбол - 14,5%, Русе и Разград - по 13%. В София - град и област, има леко увеличение от 2,5-2,5%, а надолу са тръгнали цените на кв. м жилищна площ в Кърджали (93%), Перник (94,4%), Плевен (95,7%), Ловеч, Добрич, Габрово


Нивото на безработицата във Враца е по-ниско отколкото в страната

20.06.05 16:04
Източник: FOCUS
Враца. През май 2005 г. равнището на безработица в община Враца е 10.65%. Това бе съобщено на пресконференция на НДСВ във Враца, предадоха от предизборния щаб на партията. То е с 0.88 пункта по-ниско от средното за страната за месеца. От началото на годината равнището на безработица в община Враца намалява с 3.09 пункта. За петте месеца работа са започнали 1249 души.През периода 2001-2004 г. се наблюдават положителни тенденции в търсенето на работна сила - нарастват заявените работни места в реалната икономика и в частния сектор, а безработицата пада с повече от 7 пункта.През 2004 г. заявените работни места са 3640, което е 1357 повече спрямо 2001 г. Само за първите пет месеца на 2005 г. в община Врацаса заявени общо 2101 места, което е повече от половината от всички обявени свободни места за 2004



Тема Re: Враца продължава да върви напред!нови [re: DUST]  
Автор gamina (someone)
Публикувано21.07.05 16:29



конкретно за безработицата - твърде е вероятно да е така с откриването на новите търговски обекти, но звучи и малко предизборно...



Тема Re: Враца продължава да върви напред!нови [re: gamina]  
Автор kpъcтниkът (30х НОМЕР 1)
Публикувано22.07.05 05:08



Тия цифри за безработицата според мен са смешни.Сами можете да прецените дали толкова малко народ няма работа.Според моята преценка обаче много много повече хора са безработни но кво да говорим - истината така и така никои няма да я напише!



Тема Re: Враца продължава да върви напред!нови [re: DUST]  
Автор tuzar4eto ()
Публикувано23.07.05 14:42



24,6% увеличение на квадратният метър жилищна площ във Враца - това е за сравнение че Враца върви напред (?!?) нека добавим и една по-важна подробност - средната работна заплата в града ни и тогава проучването ще бъде реално.
И това че безработицата се била намалила - вярно пак хванаха хората записани на трудовата борса да се размотават по улиците имитирайки почистване, шивашките фирмички си набират жени за по 120 лв. да стоят на машините до посреднощ като в замяна на това са осигурени на половин работен ден (поне за тези, на които им плащат осигуровки).
Много бодряжки гледаш на нещата DUST-и ама карай да сме оптимисти май е по-добре.

Песимизмът е настроение, а оптимизмът- воля.



Тема Re: Враца продължава да върви напред!нови [re: DUST]  
АвторГaличe (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 14:43



Абе хора , какви са тия 10% безработица във Враца?!? От бюрото по труда ли са тези данни? Ами аз,ако :
1. в момента съм без работа ,
2.не съм се регистрирал в БТ като безработен (защото вече не виждам смисъл да го правя )
........................Значи : 3. аз няма да бъда включен нито в тези 10% безр. , нито в останалите 90%
.....Тогава аз и хилядите като мен в кои проценти ни включват Преди няколко дни гледах новините по ;;RTL" .Та , от немското бюро по труда отчитат 21 % безработица в Германия.!!!!!!



Тема Re: Враца продължава да върви напред!нови [re: DUST]  
Автор dve_sledi (много важно)
Публикувано25.07.05 18:56



Мен лично това,че жилищата тук са поскъпнали не ме радва особено.Ако със същите темпове растеше и работната заплата,както и сигурността,картинката щеше да е друга.



Тема Re: Враца продължава да върви напред!нови [re: dve_sledi]  
АвторLiverpool (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 13:35



4e to vie vyv Vratza si vzimate dobri zaplati. Pone sys sigurnost znam 4e sa po-dobri ot Pleven i Ruse.



Тема Re: Враца продължава да върви напред!нови [re: Гaличe]  
Авторив4o (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 23:14



Напълно прав си.Има хиляди хора които не са се регистрирали в бюрото по труда и не се водят безработни.Според мене безработицата е поне 30%



Тема Re: Враца продължава да върви напред!нови [re: DUST]  
Авторnews (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 14:17



Безработицата във Враца продължава да спада!

Намаляването на безработицата през юли е с близо 300 човека, в сравнение с предходния месец отчитат от Дирекция “Бюро по труда” във Враца!



Тема Re: Враца продължава да върви напред!нови [re: news]  
Авторив4o (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 13:12



Ти кух ли си?Тва е временната заетост,която протича през летния и част от есенния сезон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.