Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 20.04.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема sroeja na sumiнови  
АвторkurtaX (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 12:38



abe nqkoi ima li si na ideq za6to iskat da mahat pazara na sumi koi e kupil mqstoto i kakvo shte se stroi.



Тема Re: sroeja na sumiнови [re: kurtaX]  
Авторp75 (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 15:48



Говореше, че Билла ще го взима да прави хипермаркет там



Тема Re: пл.Суминови [re: p75]  
Автор Koнтpoльopчo (инж.)
Публикувано30.10.04 22:16



Да така е, според това, което знам 99% ще бъде построен Била на Суми, по принцип премахването на този пазар е мечта на Бубев още от зам. кметските му години и аз мисля, че съм съгласен с това защото все пак това е първото, което всеки гост на града вижда.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|

||||

Редактирано от Koнтpoльopчo на 30.10.04 23:41.



Тема Re: пл.Суминови [re: Koнтpoльopчo]  
Авторp75 (Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 16:33



Според днешните вестници няма да се дава мястото на Билла, защото търговците от пазара щели да правят покрит пазар.
Тъкмо щеше да има европейски магазин във Враца и нашенския манталитет си каза думата



Тема Re: пл.Суминови [re: p75]  
Автор Koнтpoльopчo (инж.)
Публикувано25.11.04 20:48



Нищо лошо или хубаво не мога да кажа за БИЛА, но покрай работата си знам как се "работи" с везните "Суми" и все още не мога да си обясня как хората продължават да пазаруват там.
Иначе, личното ми мнение е , че всички маси и бабки от "Принцесата" до "Суми" трябва да се махнат на един пазар, който НЕ СЕ НАМИРА в центъра на града и на входа от жп гара и автогара.
Скоро бях във Хасково и мога да кажа, че сме на светлинни години от тях включително и по отношение на пазарите. Очевидно разликата м/у нас и другите градове ще се увеличава, за което сме си виновни сами защото сме ужасно заспали.
Гледам, че някой наричат масите на пазара малък и среден бизнес и че ако се махнат много семейства щели да останат без хляб!!! Не, 80% от тях са осигурили вече и децата си , не искам да давам примери за да не стане много лично, тези приказки са абсолютни смешки.

Е, и Стоманярски отказа и очевидно приказката продължава, а аз ще ви предложа малко теми за размисъл:
- един магазин като БИЛА променя ли основно правилата за търговията в града където е?
- когато се променят правилата има ли недоволни собственици на търговски обекти?
- когато един собственик чувства заплаха за "надценката" той започва ли лудо лобиране естествено в защита на бизнеса си а не в защита на потребителя?
- когато потребителя е безразличен, успява ли лобирането на собственика?
- как ще се отрази БИЛА на складовете, които зареждат магазинчета и сергии?
- как щеше да се отрази на облика на градчето ни замяната на пазарчето с БИЛА?
- колко от големите фирми отиват там където е отишла една от тях?
и т.н.

БИЛА щеше да ме засегне лично както и мои познати , но това не ме кара да рева за пазарчето... Просто не можем да си мислим, че като казваме НЕ, ще променим посоката на развитие на световната икономика, по скоро ние ще останем в страни.

|http://Farmacia.start.bg|

|

Тема Re: пл.Суминови [re: Koнтpoльopчo]  
Автор dve_sledi (много важно)
Публикувано28.11.04 13:57



Прав си,че е крайно неприятна гледка развяващите се гащи,найлонови пликове,кърпи,чорапи и всичко за каквото се продава на Суми-и то---на централната улица,идваща от жп.гарата от където се предполага,че идват хора от други градове.И защо писнаха толкова против Била,не разбирам...крайно време е да се махне тая цигания от центъра на града.
И да променим мисленето си,наистина.

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: пл.Суминови [re: dve_sledi]  
АвторLubeto (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 11:20



abe prostaci ahmaci i tapaci.Q mi kazete kak pak shte se promeni pak oblika na Sumi kato se izplioska nasred plo6tada edin tolkova golqm magazin i negoviq ogromen parking.Abe vie mislite li be hora ebahti skapaniq centar deto shte stane togava.Q mi kazete v koi golqm grad to4no na glavnata mu ulica da ima tolkova golqm magazin.Ne 4e sam protiv postroqvaneto my ama da e na drugo mqsto.A na sumi da se napravi edin pokrit pazar i shte se re6i problema pak billa kat se natiska tolkova da si nameri drugo mqsto dale4e ot centara na grada.I q mi kazete be vie deto samo propagandirate i deto qvno ne ste hodili po drugi gradowe da vidite kak izglezda Billa. Davam vi garanciq 4e ako tova ne6to se izplioska na centara shte stane to4no ebahti bitaka. Toq magazin o6te pove4e shte razvali interiora na centara za6toto samata sgrada na Billa nqma nikakav stil pak i toq golemiq parking naprao ne mi se govori kvo postno shte stane. Radvam se 4e pone kmeta Bubev izleze razbran 4ovek i ne go dade na tiq mo6ennici. Pak koito ne mu iznasq moze da si brakne v prast v gaza i da pie po edna stydena voda ili nai dobre da otide primerno v Sofiq na palatka pred magazin Billa taka e nai dobre



Тема Re: abe prostaci [re: Lubeto]  
Автор Koнтpoльopчo (инж.)
Публикувано02.12.04 09:14



Трудно чета български с латински символи, но се справих .
Съгласен съм, че това не е най-доброто място за такъв магазин, но от друга гледна точка съм готов да сменя съществуващото положение и за една новопостроена обществена тоалетна. А ти нали не мислиш, че им е отказано заради облика на центъра или заради работните места? Кои са мошеници м/у търговците на Суми и БИЛА също е спорен въпрос защото в БИЛА досега не са успяли да ме преметнат. Така или иначе в Монтана скоро започват да строят БИЛА.
Накрая, след като толкова си пътувал в други градове не ти ли е омръзнало да ти казват, че врачаните сме с много мръсен манталитет и сме нещо като мащини за псуване, за "бъркане в гъза" и т.н. На мен ми омръзна, но гадното е , че за съжаление хората са прави. Така, че дайте по рядко да си "бъркаме в гъза" защото и туризма във Враца ще остане един мит.

|http://Farmacia.start.bg|

|

Тема Re: пл.Суминови [re: Lubeto]  
Автор dve_sledi (много важно)
Публикувано04.12.04 10:39



Любе,научи се да пишеш на кирилица и ела да подискутираме.Много отдавна не чета нищо написано на латиница.А и лошо си започнал да му се не види...abe prostaci ahmaci i tapaci...това пък защо???Нека водим нормален диалог,без да се обиждаме,а?

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: пл.Суминови [re: dve_sledi]  
Авторlubeto (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 10:40



Между другото мога да пиша на кирилица, но не ми се занимава да отделям излишно време да ви го набивам в главата кое е най-полезно за града. Все пак всеки човек си има собствено мнение за всичко и това е негово неоспоримо право но понякога трябва да се внесе известен тон на грубиянство че да могат да го осмислят главите ви,защото явно вие сте си добре имам предвид финансово и като ви чета другите мнения по темите виждам че сте много ерудирани но знаете ли какво ще ви кажа един случай. Един турчин ме качи на автостоп а моето мнение за турците е , че са мрасен и гаден народ. Обаче човека си е с пари-шеф на строителна фирма почерпи ме с кола и вафли и се оказа, че е по голям патриот и от нас БЪЛГАРИТЕ. Не е стъпвал в Турция,не знае турски език даже каза че през комунизма е било по добре че поне имало някакав морал а по GSM-a му званят некви седмокласнички-БЪЛГАРКИ и го молят да ги вози с БМВ-то. Той си е суеверен човека има малка дащеря и само се оплаква как може неговите приятели да им купуват дрешки и те да им правят свирки. Та така който има пари като вас например дето по цял ден стоите в Интернет много ясно че ще ви е по- добре да пазарувате в БИЛА ама за тия дето нямат пари и за хората които ще останат без работа това вие не мислите. Еми много ясно и ас да имам пари ще ми е по-добре да ходя в Метро и да си купувам вносни работи ма кат нямам ще си взимам европеиска стока от Мала Азия (Турция демек ) и така. Аре надявам се да сте ме разбрали и да прочетете добре. А колкото до врачаните с или без Била все същата работа-вълкът козината си мени , но нрава не




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.