Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 24.04.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Potur4vaneto na Hristo Botev  
АвторLubeto-lbisa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 22:29



съвестни граждани на град Враца,видяхме до какви високи цели и идеали достигна избрания от вас кмет Воислав Бубев.този ромски чалгарин,които на събора на село Галиче покани да пее перлата на поп фолка-Надя по монокини,явно доведе циганията и до град Враца.Представете си исполинското откритие на кмета ,да направи туристическа алея от паметника на ХРИСТО БОТЕВ до някаква си полусрутена турска дупка наречена DJAMIQ.Тази върховна простотия граничи с идеята на управляващите да направят паметник на Вейсел паша и Сюлейман паша на Шипка.Не знам кой турски манаф е ебал в гъза Бубев,че да му дойде такова велико прозрение за бъдещето на града,но това е наистина нещо ужасно и оскверняващо светлата личност на най-великия българин-БОТЕВ.Та така дами и господа,явно вече ценностите в тази държава са толкова пропаднали в тинята,че едва ли в скоро време ще остане държава с името България може би за в бъдеще ще се преименува на Сачландия или Ромалия.Опазил Господ.
Пази боже сляпо да прогледа.Амин



Тема Re: Potur4vaneto na Hristo Botevнови [re: Lubeto-lbisa]  
Авторlbisa ti (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 14:43



Всъщност идеята не е свързването на паметника на Ботев с бившата дажмия.
Не знам защо преиначаваш нещата. Явно с цел да омаскариш кмета Бубев. Иначе не виждам друга причина. Да не си журналист в "Конкурент"?

По скоро става дума туристическа алея от площад "Хр. Ботев" до "Червения площад. Този участък в момента не е много приветлив, а е най-прекия път от центъра на Враца до прохода Вратцата. Ако наистина се изгради подробно нещо целия маршрут ще придобие завършен вид и със сигурност ще стане още по-привлекателен за туристите.

Относно бивашата джамия ще е чудесно да се реставрира покрива и фасадата и, най-малкото защото това е сградата в центъра на Враца и не е присъщо да е в такова състояние, пък била тя и джамия. Може би след време ще се превърне в нещо друго. Може би музей или нещо такова.

Между другото забелязвате ли колко много сгради, които преди години бяха изоставени и запустяли сега са превърнати или се превръщат в модерни здания. Например Дома на учителя, Бизнес-сградата на площад Благоев, Старата Баня, Новата Баня, Бивашата партийна школа и мн.други.



Тема Re: Potur4vaneto na Hristo Botevнови [re: lbisa ti]  
АвторEbah ta (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 22:24



ne znam dali si pod4inen na Bubev ili laska6 parketa v Saveta no ne si za tam .Qvno kakto i pove4eto ot vas burokrati4ni plahove s selski mantalitet kato vi e palatil Dogan i ta e ebal v anusa imate ve4e mneniq po vsi4ki vaprosi.Izvinqvai za kompromativa ama ti svar6il li si 4-to otdelenie v selskata gimnaziq ili ne si za6toto o6te ne si se nay4il kak se pi6at nqkoi dumi 4e nqma da mi stigne edin den da ti obasnqvam i o6te ne6to ne sam jurnalist ot Konkurent a sam prosto edin balgarsi patriot.



Тема Re: Potur4vaneto na Hristo Botevнови [re: Ebah ta]  
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 22:35



Mnogo pravilno e tova re6enie,raionut e tragi4en!!!



Тема Re: Potur4vaneto na Hristo Botevнови [re: AAA]  
АвторProkopii (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 16:02



Tova ne e lo6a ideq no parvo shto ne zakarpqt malko asvalta 4e po tiq dupki si izpo4upih armortisiorite.Ako mislqt da pravqt ne6to takova parvo da opravqt patq i sled tova da se gledat faadite na ka6tite i taka natatak.A kolkoto do tazi stara porutena jamiq bez nikakva istori4eska stoinost da se hvarlqt tolkova pari da q vatanovqvat malko mi se vizda samnitelno.Nqkoi ot gore qvno dava tiq idei.Taka me navezda misalta.Shto ne vzemat da opravqt tiq pari primerno manastir Ivan Pusti tam sa6to e neveroqtna priroda pak i mogat da se privli4at mnogo turisti,ama kato nqma ot gore koi da dade pari qvno rabotata ne stava.



Тема Добра си е идеята!нови [re: Prokopii]  
АвторMan of the match (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 21:24



Едва ли ще отидат чак толкова пари за освежаване на фасадата и реконтрукция на покрива на джамията. Трябва да се възстанови поне външно за да не грози, а пък то е ясно, че отвътре никой няма да се наеме да я поправя, поне докато има статут на мюсюлмански храм.

Да прав си, че трябва да се работи и по въпроса за подобряване на настилката. Аз мисля, че има напредък и в това отношение. Например в района, в който аз живея, вече няма нито една дупка по улиците. Става дума за улиците Арда, Морава, Цв. Кръстенякова и други.



Тема Re: Potur4vaneto na Hristo Botevнови [re: lbisa ti]  
АвторCъp (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 20:11



Поздрави от морето, врачански селяни! Преди месец като ви казах че сте червеногъзи шебеци някои от вас скочиха до небето като шампиони на висок скок. Сега от вашите писания научавам че ВСЕ ОЩЕ имате ЧЕРВЕН ПЛОЩАД,
площад БЛАГОЕВ, че даже и ПАРТИЙНА ШКОЛА. Ако човек дойде във Враца не се знае какви още комунистически анахронизми може да срещне. Що не развиете бизнес в това направление, бе гарги врачански? Не сте ли чували че в бившето ГДР има такова направление в туризма. Например откривате хотел в който слагате портрети на бившите геронтокомунистически вождове и естествено плакати, лозунги и др.подобни. И да не забравите табелките, които започват с "Няма...."! Нали си спомняте че те най-често се срещаха преди години. Пари можете да направите, ей! До кога ще ви отварям очите за новите моменти в живота? Вземете се най-сетне в ръце. И още нещо: септември дойде...Ще правите ли септемврийско въстание? Голямо шоу може да стане и куп пари можете да изкарате. Тази идея ви е подарък от мен.



Тема Re: Potur4vaneto na Hristo Botevнови [re: Cъp]  
Автор dve_sledi (много важно)
Публикувано08.09.04 22:46



Много ми се искаше да ти кажа нещо,но се сетих,че съм дама все пак ,а на една дама не отива да говори такива неща................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
На мястото на многоточието е всичко,което исках да ти кажа.ОХ,олекна ми!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: За даматанови [re: dve_sledi]  
АвторCъp (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 19:47



Може ли да запитам, миледи, зад многоточието Ви какво се крие: логично издържан аргумент както е присъщо на една дама, или най-обикновена и банална псувня?......Не се стеснявайте, моля. От отговорът Ви всички в нета ще разберат дали сте истинска дама или....../многоточие с 5 букви/.



Тема Re: За даматанови [re: Cъp]  
Автор dve_sledi (много важно)
Публикувано11.09.04 19:28



Трудно ми беше да намеря логично издържан аргумент,за да отговоря адекватно на словесната помия,която изливате из нашия клуб.Затова употребих многоточията.А за това какво ще си помислят хората в нета за мен/хеле пък Вие...:(((/не ме е грижа кой знае колко-имам достатъчно приятели в реалния живот,които оценяват достойнствата ми.Както и такива в нета.Ай,със здраве,СЪР......

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.