Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 20.09.24 
Автомобили
   >> Volvo
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Volvo ili Toyotaнови  
АвторBoogyBoy (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 19:28



Здравейте приятели,
Знам, че мога да разчитам на вас за съвет, макар и да знам, че мнението Ви е пристрастно. Притежател съм на Волво 460 90година. Искам да го сменя или за S40 или за Toyota Corolla. Парите, които съм склонен да дам са около 10-12 000. Плюсове и минуси на избора ми с оглед на поддръжка и консумативи.



Тема Re: Volvo ili Toyotaнови [re: BoogyBoy]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано23.12.05 19:59



Аз лично, по отношение на двата изброени автомобила не съм пристрастен, но едва ли бих могъл и да съм ти особено полезен. Като цяло на външен вид Волво С40 ми харесва повече от която и да било Корола, но пък от друга страна имам много добри впечатления от японските автомобили, по отношение на качеството - в частност Хонда и Тойота. Да не говорим, че в момента Тойота е Номер 1, така че..... де да знам - избирай



Тема Re: Volvo ili Toyotaнови [re: Moxy_78O]  
АвторBoogyBoy (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 20:02



И аз съм чувал същите отзиви, но за поддръжката май везните натежават в полза на Corolla-та. А за поведението на пътя, предполагам, че по-добро от Волво няма.



Тема Re: Volvo ili Toyota [re: BoogyBoy]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано23.12.05 20:10



За поведение на пътя не мога да ти кажа, защото разликата между моето Волво и Волво С40 е по-голяма отколкото разликата между С40 и Корола, най-малкото защото последните са от един клас, а аз не съм карал нито С40, нито Корола, така че не знам как се държат на пътя. НО - моето Волво е 940 и мога да го сравня с Тойота Кресида, която е горе-долу от същия клас и бих казал, че Тойотата се държи доста добре на пътя, но все пак е мнооого далеч от 940ката особено пък зимно време

Редактирано от Moxy_78O на 23.12.05 20:11.



Тема Re: Volvo ili Toyotaнови [re: Moxy_78O]  
Автор jorkata_gb (непознат )
Публикувано23.12.05 23:38



Zna4i az iskam parvo da napravq edno malko uto4nenie otnosno Moxy_780-citiram-*Да не говорим, че в момента Тойота е Номер 1, така че..... де да знам - избирай*-tq Tоуоta hubavo si e nomer edno sega-saglasen sam s tova-oba4e modelite koito 4oveka si e haresal sa ot predi 6,7 godini-taka 4e togava znae li se koi e bil po-dobyr-li4no az sam bezpristrasten-imam qponska kola,no mislq 4e ne e koi znae kakva golqma razlika mejdu tqh-vapros na vkus za 4oveka-koi 6te mu haresa pove4e-ako sravnqvame Volvo i Opel ili Toyota i Opel-togava razlikite sa ogromni,no v slu4aq govorim za dva klasni avtomobila-taka 4e toi da si re6i!



Тема Re: Volvo ili Toyotaнови [re: jorkata_gb]  
Автор sasho_s4O (2.0l 16v 100kW)
Публикувано24.12.05 18:28



имам собствено с40 98г и карам понякога и един Авенсис 2001 ( мисля че е малко по висок клас от королата) от последните преди да пуснат новот купе.
Тойотата вози покомфортно и е по-пипната като интериор. Досега в сервиз не е влизала освен за консумативи ( 100000 ) Има много добра тяга за 1.6ввти. Аз съм със 2.0л и въпреки 140к.с си мисля че тойотата ще ме "дръпне". Моето волво е по-стабилно на завой и в него съм някак си в "по-масивна", "по-тежка" кола, По-спокойно ми е. Визията на с40 според мен е доста по-добра и клони към спортното. Японките в това отношения куцат. Ако трябва да избирам между двете марки колаи много ще ми е трудно но съм сигурен че каквото и да избера няма да сбъркам. Така че колега каквото и да избереш от тези две машини няма да сбъркаш.



Тема Re: Volvo ili Toyotaнови [re: sasho_s4O]  
АвторBoogyBoy (Нерегистриран)
Публикувано27.12.05 13:14



Благодаря за мненията и съветите, знам, че избора е доста труден и заради това, поисках помощ от вас. Може би, критерият, който ще натежи при избора ще бъде поддръжката. Що се отнася до сигурност и комфорт, предполагам, че Волвото няма равно.



Тема Re: Volvo ili Toyotaнови [re: BoogyBoy]  
АвторSvetlio (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 21:20



Priatel,nai-vajno v edna kola sa putnicite-a nai-bezopasno za tiax e VOLVO for life...taka,4e daje i da pla6ta6 malko pove4e...VOLVO si e VOLVO



Тема Re: Volvo ili Toyotaнови [re: BoogyBoy]  
АвторtanatOs (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 20:23



To e ludost ako vzemesh Toyotata to tova ne e kola Volvoto si e volvo



Тема Re: Volvo ili Toyotaнови [re: BoogyBoy]  
Авторsky_li_ne (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 21:34



imam edin priatel s corolla i sam zabeliazal 4e sa s dosta problemi v otno6enie na ka4estvo na izrabotka i rajdiasvat mnogo




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.