Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 28.04.24 
Автомобили
   >> Volvo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема как се прави бензиномера да отчита на газ  
Автор Efri 74O (turbo D 2.4)
Публикувано04.08.05 14:10



Щот съм с една кола дето е на газ и само дигам кората за да видя колко и е газта на монометъра. Чул съм че се правело нещо така че да може уреда за бензина да отчита състоянието на бутилката с газ.
Къжете какво се купува, пари и от къде или просто къде го правят това нещо в София.
Предварително благодаря за мнение, съвети и инфо по тая тема.

п.п.- още чакам водния радиатор за мойта.

<...и все пак...>



Тема Re: как се прави бензиномера да отчита на газнови [re: Efri 74O]  
Авторamatjora (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 14:45



Обърни се за съвет към Мокси.
Неговата газова беше вързана с бензиномера, а и мисля, че той сам си прави.



Тема Re: как се прави бензиномера да отчита на газнови [re: Efri 74O]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано04.08.05 16:49



Много е просто, стига сондата да е снабдена с потенциометър, а не само със стрелка. Ако отвън на сондата има малка буксичка с две крачета, значи ще стане.

Значи първо трябва с мултицет да се замерят съпротивленията на потенциометъра при пълна и при празна бутилка. После се прави същото и със сондата за резервоара за бензин. Понеже е мнооооого малко вероятно стойностите от бутилката да съвпадат с тези от резервоара, затова е нужно успоредно или последователно (в зависимост от това, дали искаш да качиш или да свалиш съпротивлението) на потенциометъра от бутилката да се свърже подходяш резистор, така че да се изравнят поне стойностите при празна бутилка и резервоар. След това се прекъсва един от кабелите от сондата за бензина и краищата се свързват към реле с нормално отворен и нормално затворен контакт, към същото реле се свързва и един от краищата на сондата за газта. Управлвлението на това реле се свързва към ключето газ-бензин. Вторият край на сондата за газта се свързва към втория край на сондата за бензина.

Ми, това е. При мен се получи и работи перфектно, лошото е само, че стрелката има тенденция да ходи все наляво, но това и на бензин е така - лошо - проблемът се решава чак като заредя на газостанцията - само тогава се мести надясно

Редактирано от Moxy_78O на 04.08.05 17:09.



Тема Re: как се прави бензиномера да отчита на газнови [re: Moxy_78O]  
Автор malkata4ervena (долна гад)
Публикувано04.08.05 17:00



Моооого неприятен ефект!


П.С. : Идеята е много проста, но до сега не ми беше хрумвала!
Много благодаря!



Тема Re: как се прави бензиномера да отчита на газнови [re: malkata4ervena]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано04.08.05 17:08



Нали Сега съм спокоен, значи проблемът не е в моя бензиномер, а в газта, която постоянно свършва Колкото повече карам - толкова по-бързо свършва горивото, ще взема най-накрая да забия един пирон на стрелката на бензиномера, пък да видим тогава дали пак ще свърши...

Иначе не само идеята е проста - реализацията също не е сложна, лошото е само, че трябва да се разкачат няколко кори, за да стигнат кабелите до задната част на колата, както си му е редът, а не да се прекарат отдолу под купето и да се омазват с кал и друга гняз.



Тема Re: как се прави бензиномера да отчита на газнови [re: Moxy_78O]  
Автор s_volvo (член)
Публикувано04.08.05 17:22



Най-добре е всичко да си е направено в завода като при мен Но иначе това дето го казва Мокси звучи логично, а и щом го е правил вече...



Тема Re: как се прави бензиномера да отчита на газнови [re: Moxy_78O]  
Автор Efri 74O (turbo D 2.4)
Публикувано04.08.05 19:01



Този мануметър е механичен при мен.
От къде да взема такъв ел. и изобщо - ако дойда при теб за един ден ще го направиме ли и ще си........... платя за нещата.
Ако трябва да подготвя да е празна бутилката и да прекарам кабели от точка до точка.
Кажи.

<...и все пак...>



Тема Re: как се прави бензиномера да отчита на газнови [re: Efri 74O]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано04.08.05 19:41



Не знам, дали си струва да я правиш тази маневра. Щом сондата ти няма потенциометър - ще трядва да купуваш нова сонда - около 60лв. - не съм сигурен за цената - казвам я наизуст, но вчера купувах сонда и бутилка за един бус и сондата, която също няма потенциометър, стуваше 50лв. А и аз съм в София само до края на седмицата, иначе с удоволствие бих ти съдействал за една събота или неделя щяхме да я ошетаме работата, ама нямам никакво време, че сега стягам въпросния бус, а в неделя пътувам пак за Созопол.

Препоръчвам ти да си засечеш по километраж, колко горе-долу ти изкарва с едно зареждане на бутилката и, като си го нулираш всеки път - няма да имаш проблем.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.