Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 03.07.24 
Автомобили
   >> Volvo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема истинските педали  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 20:43



Проблема е в педалите на гаста и съединителя. Не могат да вървят плавно. На съединителя като го отпускам се накъсва хода. На газта като натискам също не става равномерно а се накъсва хода. И други хора като се качат им прави впечатление това. Дайте акъл от какво може да се получи това и как мога да го оправя.



Тема Re: истинските педалинови [re: gogo]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 20:47



Забравих да уточня ако е необходимо. Колата е 460 1.7i



Тема Re: истинските педалинови [re: gogo]  
Автор xaджи ДoнчoМодератор (мераклия)
Публикувано27.06.05 01:31



Съединителя да не е за смяна?

Я обнимаю батарею.
Хочу тепла, хочу тепла.
Хочу чтоб эта батарея,
Меня как баба обняла.


Тема Re: истинските...нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Efri 74O (turbo D 2.4)
Публикувано27.06.05 11:53



Може и да е ново и пак да е така.

<...и все пак.>



Тема Re: истинските педалинови [re: gogo]  
Автор KALDERlZl (460 1,9TDi)
Публикувано27.06.05 18:27



А жилата как са ти, да не би да са много дърти и да им е паднал тефлона?!?!?



Тема Re: истинските педалинови [re: KALDERlZl]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 22:14



Всичко изглежда е остаряло. Съединителя може да е за смяна но нямам за сега симптоми. Всъщност какви са симптомите по които да позная дали съединителя е за смяна? А тези жила се сменят в такъв случай, така ли?



Тема Re: истинските педалинови [re: gogo]  
АвторS4O (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 01:52



До колкото знам съединителя се сменя ако ревърта. Най-лесния тест е дърпаш ръчна, газ колкото може и опитваш да тръгнеш. Ако превърти гуми всичко е ок. Ако не успее и / или замирише много на феродо значи е за смяна...Иначе имах такъв проблем на миналата кола- рено лагуна...всички ми казха че е от жилото..или е старо или са сложили естандартно...поне так ми обясниха майстоите . Успех



Тема Re: истинските педалинови [re: gogo]  
Автор KALDERlZl (460 1,9TDi)
Публикувано28.06.05 22:24



Ти си писал, че ти насича хода на педалите, а не че имаш проблеми с потеглянето или ускорението. Ако е паднало тефлоновото покритие, жилото `почва да се трие "на сухо" в кожуха (също метален) и при по-продължително такова се стига до скъсване на първото. Причини за падането на покритието са: старост, влага, дълга употреба, кофти покритие, неоригинални жила и т.н. Откачи края на някое от жилата от към мотора и провери как се движи не под напрежение - ако насича или леко заяжда на ръка, значи е заминало.



Тема Re: истинските педалинови [re: gogo]  
Авторalman (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 16:25



Не може и двата педала да почнат да правят проблем едновременно, за мен по скоро е нещо в лостовата система при педалите. На мен лично ми се чупи на старото 4хх една бронзова урудка която държи жилото и лагерува в педала /2 пъти/ не знам защо.



Тема Re: истинските педалинови [re: KALDERlZl]  
Автор 4i4o (непознат засега)
Публикувано30.06.05 17:35



Аз пък имах следния смешен случай: Имах същото усещане (не се движат плавно педалите) и след много време установих че е от стелката - приплъзва напред, пъха се под педалите и им пречи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.