Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 13.06.24 
Автомобили
   >> Volvo
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема volvo850нови  
Авторvladi72O3 (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 13:56



zdrasti
reshil sam da si vzema edno volvo850 i mi triabva malko informacia.
neshto kato kolko e stabilen na patia kolko harchi kolko se troshi skapi li sa mu chastite i eventoalno niakoi ako prodava za okolo 7000 lv
a i kakvo shte kajete koe e po dobro audi100 ili volvo 850 dvoumia se majdu dvete koli no poveche sam sklonen kam volvo 850.shte sam vi blagodaren ako mi dadete niakakav savet
blsgodaria



Тема Re: volvo850нови [re: vladi72O3]  
Автор xaджи ДoнчoМодератор (се същия)
Публикувано02.02.04 15:33



850 2.0 ГЛЕ - 126 к.с., разход 7.8/100 при 120, 11.7/100 градско, макс скорост 195 км/ч

850 2.5 ГЛЕ - 144 к.с. разход 8 и 12.4. макс скорост 205.

2.5 ГЛТ - 170к.с, разхода е 8.3 и 12.4

Най-якия двигател е 2.4 Т-5 - 225 коня, макс скорост 240км/ч, разхода пишат че е 8.6 и 12.9 градско. Ама кой ли кара такова нещо със 120 км/ч

Единственото, което мога да ти кажа е, че за тези пари избирай тази, която е по-запазена, а не която марка повече харесваш. Уви такъв ни е пазара на автомобили, че място за избиране няма много.

Много евтино ми се вижда за 7000 лв., на mobile.de едно 850 струва около 4-5 хил евро, че и повече, това са средните цени, има и за по-малко, има и за 10 хил.

Колата е железна, затова и държат такава висока цена. Ауди 100 също е много добър избор, уважавам го много този модел. Но ако колата е сдухана поначало, ще си много пари вътре за ремонт, и при двата варианта.

Най-добре е да потърсиш за тези пари по-нов 460 Бодигард, вярно че е по-нисък клас, но пък може да вземеш исключително запазена кола. Това си е моето мнение де, никой не те кара да ме слушаш.

"Only a life lived for others is a life worth living!"


Тема Re: volvo850нови [re: vladi72O3]  
Авторotk (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 02:37



Imam 97 850 SE - 2.5l 20v 125 kw na 110 x km

Na putqse dyrji prekrasno, mnogo ustoichiva vuv kriva, udobna komfortna.
Staroto 76 264 GLE 2.7 jena mi go kara i e nad 400x km bez osobeni problemi.
Prejali malko poveche pari za hubavi gumi i nqma da syjalqvash.

OTK



Тема Re: volvo850нови [re: otk]  
АвторTedo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 22:14



има ли специфични слаби места (за които да се гледа при покупка)?

Разхода, който е даден за ръчни скорости ли е? Колко се качва при автоматик?
Как може да се разбере дали е връщан километража?



Тема Върнат километражнови [re: Tedo]  
Автор s_volvo (непознат )
Публикувано05.02.04 07:57



Върнатият километраж се познава лесно. Просто погледни дали всичките му цифри са на една височина. Ако една е по-високо или по-ниско тогава най-вероятно е връщан.



Тема Re: Върнат километражнови [re: s_volvo]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано05.02.04 08:50



Забелязал съм, че повечето Volva-а се продават на доста километри, все около 200 000. Тях по трудно ли ги връщат щото другите коли все го продават на около 150 000, пък това за 10-12 годишна кола е мисля малко, щото хората на вън карат повече от нас... и то не само заради работата си.
А тая теория с височината на цифрите... сигурен ли си дали е така?

Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.


Тема Re: Върнат километражнови [re: MichaelLeRoi]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 12:08



По принцип колите от високия клас (Волво, Мерцедес, БМВ) се карат повече, защото си ги купуват бизнесмени, които не пътуват само от къщи до офиса, а и посещават разни клиенти... Масово са над 250 000км, дори коли по на 5 години... Също се ползват и за таксита (а не като у нас Тико и Сузуки Суифт - таксита!)



Тема Re: Върнат километражнови [re: Teдo]  
Автор s_volvo (непознат )
Публикувано05.02.04 16:00



Това за разместените цифри няколко човека са ми го казвали. Единият даже внасяше и коли и естествено връщаше километражите



Тема Re: volvo850нови [re: Tedo]  
АвторOTK (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 01:10



Ako kilometraja e vryshtan poslednata cifra na metri x 100 e chervena a ne cherna kakto drugite ( pishe go v manuala na kolata) .
Slabi mesta:
- Predni spirachni diskove se iznosvat za 80 - 100 x km, no puk spirachkite sa FANTASTICHO EFECTIVNI.
- Chesto defectira nagrevatelq na prednite sedalki po-specialno shofiorskata.
- redovno i bezkompromisno smenqne nq angrenajniq remuk - do 94 na 80x km , sled 94 na 120x km.
Razhoda na dulug put e 7/100 ruchni skorosti max 120 km/h ( tuk tova e max razreshenata skorost) , gradsko 11/100.

S pozdrav
OTK



Тема Re: Върнат километражнови [re: s_volvo]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано06.02.04 14:27



Това не е сигурен критерии!
Може километражът да отворен, да е пренареден и после пак да е затворен и няма, без да има разминаване в нивата на цифрите.

БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.