Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 14.06.24 
Автомобили
   >> Volvo
*Кратък преглед

Тема Новите S40/V50нови  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 10:45



Вчера имаше промоция във гаража на Волво и аз тествах новото V50 Т5. От много време ми беше мерак да пробвам това 'чудо'. Ето някой лични впечатления, които може да са интересни за вас:
+ много добре изпипани отвън и отвътре, използвани са качествени материали
+ много добър дизайн, особено V50 Sportwagon
+ много добър двигател, сравнен с Т4 е една класа нагоре: 220к.с., 320Нм от 1500 - 4500 об/мин. Дават му 0-100км/ч за 6.9 сек - усещането е като ритник отзад
+ много високо ниво на оборудването, дори базовия модел е бъкан с екстри
- меко задно окачване - има едно занасяне на задницата дори и при ниска скорост, което е много дразнещо, имайки предвид мощността на колата
- доста тесничка отпред и отзад, но все пак аз съм 1.90м, а това е най-малкия модел
- при S40 задницата наподобява S60/80 и е малко дразнещо
Всички изброени констатации са на базата на личните ми впечатления и моля да бъда извинен - единствената цел на този постинг е да се похваля, защото още 'се кефя' на преживяното.



Тема Re: Новите S40/V50нови [re: Scott]  
Автор xaджи ДoнчoМодератор (баш майстор)
Публикувано08.03.04 11:06



Само ни караш тука да завиждаме .
А това смо за специални хора ли е, или може всеки да го пробва това?

"Only a life lived for others is a life worth living!"


Тема Re: Новите S40/V50нови [re: xaджи Дoнчo]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 11:19



По принцип събота и неделя бяха open day за всички, но трябва предварително записване за тест-драйв. Аз защото съм купувал 2 пъти кола (не Волво) от тях имах покана - разликата е че имах достъп и до коктейла. А S40/V50 Т5 иначе е най-евтината за застраховане кола над 200 к.с. в UK. Далавера си е, ако не беше и толкова скъпа



Тема Re: Новите S40/V50 [re: Scott]  
Автор нaмpъщeн (brigadira)
Публикувано11.03.04 02:32



Почти съм съгласен с теб,но ще ти кажа нещо за минусите ::1. занасянето на задницата е при всички марки Волво,но то почти не пречи на движението на автомобила и дори при скорости от порядъка на 150--180 км/ч не се усеща
2.имайки в предвид че модела е на основата 440 изобщо не е тесен:))аз не съм 190см,но съм 100 кг и ми е добре и комфортно вътре:)
3.кое те дразни точно в задницата,на мен ми харесва--заоблена от всички страни е ,с много светлини..харесва ми
като цяло автомобила е перфектен и по возия не отстъпва вече на френските автомобили, а освен това и е страшно пъргав защото двигателя му е мощен ,а купето му е леко , а оттам и разхода не е голям.Скорост до 160--180 км/ч почти не я усеща :))и страшно устойчив на пътя защото не е с дълга база Като цяло--страхотен автомобил ,а и цената му не е висока



Тема Re: Новите S40/V50нови [re: нaмpъщeн]  
Автор Scott ()
Публикувано11.03.04 21:03



1. Ако това занясяне е характерно за всички Волва (което не вярвам, защото не съм го забелязал при S60) много лошо говори за марката
2. Тесен е в сравнение с доста автомобили на сходна цена, но това както казах е субективно. За парите на Т5 например мога да си купя Accord Type-R - кола от по-висок клас и с по-добра динамика.
3. Всеки има различен вкус. Предницата е страхотна-много агресивен вид има
Това за късата база и устойчивостта все едно не съм го чул - не мога да се съглася въобще



Тема Re: Новите S40/V50нови [re: Scott]  
АвторCмexypko (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 18:04



колите са много добри - дизайн, удоволствие от шофирането, ниво на безопасност...и вътре е адски голяма за впечатленията отвън
и по- ме кефи комбита ако и комбита да не харесвам



Тема Re: Новите S40/V50нови [re: Scott]  
Автор нaмpъщeн (brigadira)
Публикувано13.03.04 14:24



Аз съм карал 440 460 и това -сегашното ,но занасянето е едва доловимо и не влияе на устойчивостта на автомобила въобще,шофьор с голям стаж само може да го усети и прилича както че примерно на ладите стабилизиращата щанга е разбита;а за базата--карах пасат и мондео ,но волвото е много по-устойчиво от тях,дори при пасата разликата е очевадна и това не мога да си го обясня изобщо ,само по този начин,,,а и старата ми кола--октавия не е по-устойчива от s40,нямам обяснение освен това за базата--просто изказах предположение




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.